Doktorun 3 hafta sonrasına randevu vermesi normal mi bu durumda?

Doktora sormustum antibiyotik kullanmam gerekiyor mu diye. Gerekmiyor dedi. Yani 51 yaşında tecrübeli bir diş hekimidir diye düsünüyorum. Ağrı kesici kullanırsın dedi. Bu şekilde 3 hafta bekleyemem. Farklı doktora mı gitsem diye bile düşündüm bugün ama yarın bu doktoruma tekrar gidicem
Benimde köpek dişimin kökünde diş kisti oluştu sinir ucu bırakmış ilk diş hekimi sonra başka bir işlemle temizlediler kanal tedavisi gibi ama başka bir bölüm yaptı iyileşmedi malesef çene cerrahisi bölümünde ameliyat gibi bir işlemle aldılar kökü ve kisti ama o diş iflah olmadı sürekli iltihab oldu zonklama oldu kalıcı dolguyu oynattim o şekilde orası aktıkça acı geçti ama maalesef diş çok zarar gördü kırıldı ve çektirmek zorunda kaldım implant yapıldı keşke hiç baştan ugrasmasaydim ameliyat çok zordu çünkü şuan çok rahatım diş kökü alındığı için kemiğe zarar vermişler kemik tozu koyuldu implant yapılırken kanal tedavisi yapılan diş çok kolay kırılıyor bence çektirip implant yaptırın ömürlük ağrısız oluyor

Benimde köpek dişimin kökünde diş kisti oluştu sinir ucu bırakmış ilk diş hekimi sonra başka bir işlemle temizlediler kanal tedavisi gibi ama başka bir bölüm yaptı iyileşmedi malesef çene cerrahisi bölümünde ameliyat gibi bir işlemle aldılar kökü ve kisti ama o diş iflah olmadı sürekli iltihab oldu zonklama oldu kalıcı dolguyu oynattim o şekilde orası aktıkça acı geçti ama maalesef diş çok zarar gördü kırıldı ve çektirmek zorunda kaldım implant yapıldı keşke hiç baştan ugrasmasaydim ameliyat çok zordu çünkü şuan çok rahatım diş kökü alındığı için kemiğe zarar vermişler kemiktozu koyuldu implant yapılırken kanal tedavisi yapılan diş çok kolay kırılıyor bence çektirip implant yaptırın ömürlük ağrısız oluyor
Benim dis hekimi ilk seansta ilaç koyup geçici dolgu yaptı. 3 hafta sonraki seansta son durumuna bakıcam kistin dedi ama ağrı kesiciyle sabrediyorum 5 gündür. Insallah düzelir

Ben 2.kanal tedavi yaptırdım dişime. İlk gittiğim doktor çekelim deyip antibiyotik vermişti. Ona devam ederken endodndiste gittim zaten kurtulması zor bir dişti. Antibiyotik bitince ağrın geçer demişti, öyle de olmuştu. Belki de koyduğu ilaç da etki etti, iltihabı kuruttu sonuçta. Araya da dediğim gibi zaman koydu. İsterseniz başka doktora gidip de sorabilirsiniz ben birkaç doktora sormuştum çünkü dişimin durumunu. Emin olabilmek için. En son gittiğim doktor gençti ama sağ olsun dişimi kurtardı. Öncesinde 3 ayrı doktora daha gittim. Biri antiboyotik yazdı sadece diğerleri eve yolladı tedavi yapılması gerek diye. Yani eğer antibiyotik yazana gitmeseydim o ağrıyı daha fazla çekecektim
Yarın tekrar bu doktorumun yanına gidicem. Insallah bir çözüm bulur çünkü tedavi olan bir dişte bu kadar ağrı olması sıkıntı. Ilginc olan sey de kendisi de söyledi ilk seans bittiginde " "ağrı,zonklama tarzı ağrı,sişlik olabilir normal" diye. 3 hafta nasıl çekeyim ben bu agrıyı yani

Yarın tekrar bu doktorumun yanına gidicem. Insallah bir çözüm bulur çünkü tedavi olan bir dişte bu kadar ağrı olması sıkıntı. Ilginc olan sey de kendisi de söyledi ilk seans bittiginde " "ağrı,zonklama tarzı ağrı,sişlik olabilir normal" diye. 3 hafta nasıl çekeyim ben bu agrıyı yani
Evet normal ama antibiyotik vermesi gerekiyor. Ön dişin ağrısı da çok fena oluyor.

Dolgunun içine ilaç koyduğunu onun yeterli olduğunu söyledi ama emin olamadım ben de. Evet ön diş zormuş bir de diş kisti mi bu kadar etkiledi anlamadım
Kanal tedavisi o şekilde yapılıyor zaten. Ama antibiyotik rahatlatıyor. O da 2-3 gün sürüyor yine de. Dr bilir tabi ki siz de yarın mutlaka görüşün durumunuzu anlatın.

Kanal tedavisi o şekilde yapılıyor zaten. Ama antibiyotik rahatlatıyor. O da 2-3 gün sürüyor yine de. Dr bilir tabi ki siz de yarın mutlaka görüşün durumunuzu anlatın.
Evet antibiyotik orada iltihap oluşmasını önlüyor diye biliyorum. Böyle olunca malesef doktorumun tecrübesinden bile şüphe ettim ama kendisi 51 yaşında, iyi bir üniversiteden mezun bir doktor. Yarın da devam ederse gidicem tekrardan

Ön dişimdeki kökte diş kisti olduğu için kanal tedavi uygulanması gerektiği söylendi. 2 seans olacakmış. İlk seans bittikten sonra doktorum "ağrıyabilir,şişebilir bu normal" dedi ve bir sonraki seans için 3 hafta sonra tekrar gelmemi söyledi. Aradan 4 gün geçti ama o bölgede çok ağrım oluyor, ağrı kesici kullanıyorum. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Seans aralığının 3 hafta olması normal mi bu ağrıyı 3 hafta boyunca çekemem ki yani :KK43:
On dişlerinden kist ameliyatı oldum yıllar öncesinde .öncesinde aylar süren kanal tedavisi. Tabi aylar surmesinde devlet hastanesi olması etkiliydi. Öğrenciydim o zamanlar. Şimdi özele gdyorum Dr bir hafta arayla çağırıyor..siz sordunuz mu niye bu kadar ara veriyor..vardır bir sebebi...benim discimde ilk seanstan sonra ucgun ağrı olabilir normal diyor ama benim hiç olmadı. Beklemeyin discinize tekrar görünün derim

On dişlerinden kist ameliyatı oldum yıllar öncesinde .öncesinde aylar süren kanal tedavisi. Tabi aylar surmesinde devlet hastanesi olması etkiliydi. Öğrenciydim o zamanlar. Şimdi özele gdyorum Dr bir hafta arayla çağırıyor..siz sordunuz mu niye bu kadar ara veriyor..vardır bir sebebi...benim discimde ilk seanstan sonra ucgun ağrı olabilir normal diyor ama benim hiç olmadı. Beklemeyin discinize tekrar görünün derim
3 hafta çok uzun bir süre değil mi diye sordum. O da "ilaç koyup dolguyu kapattım, 3 hafta sonra kistin durumuna bakacağız" dedi

Sizde kanal tedavisinden sonra mı kist oluştu

Sizde kanal tedavisinden sonra mı kist oluştu
Hayır kist oluştu dra gittim...alt iki Didim'de vardı...önce kanal tedavisi yapacağız sonra ameliyatla kisti alacağız dediler..çok küçüktüm 18 yaşında .korktum gitmedim .ne ağrılar çektim yüzüm şişti ..1 yılın sonunda gittiğimde 6 Disim'e sicramisti...cahillik işte kucukluk korkudan gitmeyince böyle oldu ..meğer korkacak birşey yokmuş...uzun süren kanal tedavisi gördüm ardından ameliyat oldum

Bazı doktorlar bu yöntemi kullanıyor evet bende denk gelmistim aynı yönteme.agri zamanla geçiyor kist olmasa o kadar ağrı olmaz aslında ama.cok geçmiş olsun

Ön dişimdeki kökte diş kisti olduğu için kanal tedavi uygulanması gerektiği söylendi. 2 seans olacakmış. İlk seans bittikten sonra doktorum "ağrıyabilir,şişebilir bu normal" dedi ve bir sonraki seans için 3 hafta sonra tekrar gelmemi söyledi. Aradan 4 gün geçti ama o bölgede çok ağrım oluyor, ağrı kesici kullanıyorum. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Seans aralığının 3 hafta olması normal mi bu ağrıyı 3 hafta boyunca çekemem ki yani :KK43:
başka bi doktora daha danışabilirsiniz belki, en doğru yanıtı o şekilde alırsınız

Hayır kist oluştu dra gittim...alt iki Didim'de vardı...önce kanal tedavisi yapacağız sonra ameliyatla kisti alacağız dediler..çok küçüktüm 18 yaşında .korktum gitmedim .ne ağrılar çektim yüzüm şişti ..1 yılın sonunda gittiğimde 6 Disim'e sicramisti...cahillik işte kucukluk korkudan gitmeyince böyle oldu ..meğer korkacak birşey yokmuş...uzun süren kanal tedavisi gördüm ardından ameliyat oldum
Geçmiş olsun. Ben de korkuyordum bu tarz seylerden ama ihmal edersem daha da büyür diye korkumdan geciktirmedim. Ağrı ilk günlere göre azaldı çok şükür. 3 hafta nasıl geçicek diye düsünüyordum

Bazı doktorlar bu yöntemi kullanıyor evet bende denk gelmistim aynı yönteme.agri zamanla geçiyor kist olmasa o kadar ağrı olmaz aslında ama.cok geçmiş olsun
Teşekkür ederim. Acaba nedeni ne bu kadar uzun sürmesinin? Belki de kistin durumuna bakmak için olabilir. Size bu yöntemle yapılınca sonrasında sorun oldu mu

O 3 hafta içinde ilaç kullanacakmısın?
Öyleyse olabilir değilse çok fazla uzun.
Aklıma takıldıysa ara sor.

Ilac vermedi. Dedim "3 hafta çok uzun bir süre degil mi" diye. Oraya ilaç koydum 3 hafta sonrasında kistin durumuna bakıcam dedi

Diş doktoru bi arkadaşıma sordum 3 hafta çok fazla dedi. Yayılabilirmiş o kistler. Bence başka bi doktora daha danış.

Teşekkür ederim. Acaba nedeni ne bu kadar uzun sürmesinin? Belki de kistin durumuna bakmak için olabilir. Size bu yöntemle yapılınca sonrasında sorun oldu mu
Rica ederim.sinirleri o ilaçla öldürüyorlar ve oda 3 bazen 4 hafta sürüyor.bende kist yoktu bu arada.iki disime uygulandı farklı Dr lar tarafından,birini 2-3 yıl sonra kaybettim,diğeri hala benimle çok şükür ☺️

Rica ederim.sinirleri o ilaçla öldürüyorlar ve oda 3 bazen 4 hafta sürüyor.bende kist yoktu bu arada.iki disime uygulandı farklı Dr lar tarafından,birini 2-3 yıl sonra kaybettim,diğeri hala benimle çok şükür ☺️
Bugün tam 2 hafta oldu. Ağrısı yok denecek kadar azaldı. Haftaya 2. seans var. Yine sil baştan aynı acıları çekesem yandım 😂 Ama ağrının azalması çok rahatlattı. Ilk 5 gün ağrı kesici ilacı yanımda taşıyordum korkudan

X