Doktorun 3 hafta sonrasına randevu vermesi normal mi bu durumda?

Flower__

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
27 Temmuz 2016
1.952
1.729
Ön dişimdeki kökte diş kisti olduğu için kanal tedavi uygulanması gerektiği söylendi. 2 seans olacakmış. İlk seans bittikten sonra doktorum "ağrıyabilir,şişebilir bu normal" dedi ve bir sonraki seans için 3 hafta sonra tekrar gelmemi söyledi. Aradan 4 gün geçti ama o bölgede çok ağrım oluyor, ağrı kesici kullanıyorum. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Seans aralığının 3 hafta olması normal mi bu ağrıyı 3 hafta boyunca çekemem ki yani :KK43:

Şimdiye kadar 4 kere falan kanal tedavisi yaptırdım hepside 2 seansti ve hiç birinin arası o kadar uzun değildi. Doktor saçmalamış bence. En fazla 1 hafta bekledim ben hep

İlac verdi mi antibiyotik kullanıyorsanız apseli demektir ve apse de çabuk iyileşmez 3 seans da fazlaymış. Kök de sıkıntı çok demekki diş kökü damağında şişlik var mi?

Şimdiye kadar 4 kere falan kanal tedavisi yaptırdım hepside 2 seansti ve hiç birinin arası o kadar uzun değildi. Doktor saçmalamış bence. En fazla 1 hafta bekledim ben hep
Ben de anlamadım. Acaba diş kisti olduğu için mi bu kadar uzun bekleme süresi söyledi

İlac verdi mi antibiyotik kullanıyorsanız apseli demektir ve apse de çabuk iyileşmez 3 seans da fazlaymış. Kök de sıkıntı çok demekki diş kökü damağında şişlik var mi?
Antibiyotik vermedi. O bölgeye ilaç koyduğunu ve geçici dolgu yaptığını söyledi. 3 hafta sonra gel son duruma bakalım o şekilde dedi. 3 seans değil 2 seans. Diş kökünde diş kisti olduğu için yapıldı işlem.

Çok fazla ağrı oluyor muydu peki kanal tedavi sonrasında diğer seansı bekleme sürecinizde

İlk seansta sinirler alınıyor zaten ağrı da olmuyor o yüzden normal şartlarda. Bende de olmadı hiç birinde
Benim doktorda mı sorun var yoksa diş kisti ile mi ilgili hiç anlayamadım. Ama doktorum demişti "ağrıyabilir, zonklayıcı bir ağrı olabilir bu oradaki işlemin iyi ilerlediğini gösteriyor" diye ama emin olamıyorum

Benim doktorda mı sorun var yoksa diş kisti ile mi ilgili hiç anlayamadım. Ama doktorum demişti "ağrıyabilir, zonklayıcı bir ağrı olabilir bu oradaki işlemin iyi ilerlediğini gösteriyor" diye ama emin olamıyorum
İlk seansta zaten sinirleri temizliyor mantıklı gelmedi. İmkanınız varsa başka bi yere daha görünün

Ön dişimdeki kökte diş kisti olduğu için kanal tedavi uygulanması gerektiği söylendi. 2 seans olacakmış. İlk seans bittikten sonra doktorum "ağrıyabilir,şişebilir bu normal" dedi ve bir sonraki seans için 3 hafta sonra tekrar gelmemi söyledi. Aradan 4 gün geçti ama o bölgede çok ağrım oluyor, ağrı kesici kullanıyorum. Daha önce böyle bir durum yaşayan var mı? Seans aralığının 3 hafta olması normal mi bu ağrıyı 3 hafta boyunca çekemem ki yani :KK43:
Dış kistini bilmiyorum.Karanfilin dış ağrısına iyi geldiğini biliyorum.

Agrı coksa gidebilirsniz tabi ki. İlacı degiştirir üstünü acar vs. Bakın bakalım agrı gittikçe artıyorsa 3 hafta beklemeyin.

İlaç koyuldu mu? Genelde ilaç koyulunca ara uzun akıyor. Benim de çok büyük iltihabı vardı 1 ay sonra gittim resmennnn. Tabi doktor şişerse çok ağrın olursa gel çekicez demişti

İlaç koyuldu mu? Genelde ilaç koyulunca ara uzun akıyor. Benim de çok büyük iltihabı vardı 1 ay sonra gittim resmennnn. Tabi doktor şişerse çok ağrın olursa gel çekicez demişti
Evet ilaç koydu. Peki sizde de bu 1 ay içinde çok ağrı oldu mu

O dönem antibiyotik de kullandım.
Ağrım olmadı, olsa gidecektim ama doktor bilgilendirdi çünkü. Ama tedaviye başlamadan önce çok ağrım vardı yerimde duramıyordum. Antibiyotik sayesinde geçti ağrım
Doktora sormustum antibiyotik kullanmam gerekiyor mu diye. Gerekmiyor dedi. Yani 51 yaşında tecrübeli bir diş hekimidir diye düsünüyorum. Ağrı kesici kullanırsın dedi. Bu şekilde 3 hafta bekleyemem. Farklı doktora mı gitsem diye bile düşündüm bugün ama yarın bu doktoruma tekrar gidicem

Doktora sormustum antibiyotik kullanmam gerekiyor mu diye. Gerekmiyor dedi. Yani 51 yaşında tecrübeli bir diş hekimidir diye düsünüyorum. Ağrı kesici kullanırsın dedi. Bu şekilde 3 hafta bekleyemem. Farklı doktora mı gitsem diye bile düşündüm bugün ama yarın bu doktoruma tekrar gidicem
Ben 2.kanal tedavi yaptırdım dişime. İlk gittiğim doktor çekelim deyip antibiyotik vermişti. Ona devam ederken endodndiste gittim zaten kurtulması zor bir dişti. Antibiyotik bitince ağrın geçer demişti, öyle de olmuştu. Belki de koyduğu ilaç da etki etti, iltihabı kuruttu sonuçta. Araya da dediğim gibi zaman koydu. İsterseniz başka doktora gidip de sorabilirsiniz ben birkaç doktora sormuştum çünkü dişimin durumunu. Emin olabilmek için. En son gittiğim doktor gençti ama sağ olsun dişimi kurtardı. Öncesinde 3 ayrı doktora daha gittim. Biri antiboyotik yazdı sadece diğerleri eve yolladı tedavi yapılması gerek diye. Yani eğer antibiyotik yazana gitmeseydim o ağrıyı daha fazla çekecektim

Suanki doktorunuzu arayıp sorun bence.

X