Dogum yapmis kadinlarin karin kaslarinin eski haline dönmesi, buna yönelik egzersizler...

Yaklaşık 3 ay oldu doğum yapalı Karnım kötü Sezeryan olduğu için daha spora başlayamadim inşallah 6.aydan sonra topigin hayırlı. Olsun
Simdi farkettim 6ay sonra demissin ama nefes hareketine hemen baslayabilirsin. Ayrica bes video olan mesajdaki ilk videoyu da deneyebilirsin.

Evet canim ne kadar toparlasan kardir. O deri toparlanmasi icin nefes egzersizlerinden yapmalisin bol bol.
deryacım bende üstüste 2 normal doğumdan sonar; 20 kilo verdim.Aynen benimde alt karnım buruş buruş. Bahsettiğiniz nefes egzersizlerini aradım ama bulamadım.Link verebilir misin canım.

47 gunluk bi kizim var sezeryan ile dogum yaptim.iyilesme surecim cok hizli oldu suan kendimi cok iyi hissediyorum herhangi bi agrim sizim yok.bu egzersizlere ne zaman baslamam uygun olur acaba.gebelik sekerinden dolayi diyet yaptigim icin hamileligimde zayifladim bile ama gobegim asiri derecede buyudu ve karnim cok gerildi dogumdan sonra 1 hafta icinde butun aldigim kiloyu vermistim bile ama suan gobegim feci durumda bingildak sarkik yumus yumus yagli. burusuk bisey.belimde yanlarima dogru yagli gibi oldu cok rahatsizim bu halimden :cry:zaten hafif kilolu olarak hamile kaldim bide ustune bu gobekle harika durumdayim:KK12:

47 gunluk bi kizim var sezeryan ile dogum yaptim.iyilesme surecim cok hizli oldu suan kendimi cok iyi hissediyorum herhangi bi agrim sizim yok.bu egzersizlere ne zaman baslamam uygun olur acaba.gebelik sekerinden dolayi diyet yaptigim icin hamileligimde zayifladim bile ama gobegim asiri derecede buyudu ve karnim cok gerildi dogumdan sonra 1 hafta icinde butun aldigim kiloyu vermistim bile ama suan gobegim feci durumda bingildak sarkik yumus yumus yagli. burusuk bisey.belimde yanlarima dogru yagli gibi oldu cok rahatsizim bu halimden :cry:zaten hafif kilolu olarak hamile kaldim bide ustune bu gobekle harika durumdayim:KK12:
Iki ayi doldurunca 5 haftalik programin ilk videosunu deneyebilirsin cok zorlsnirsan bir süre daha beklemen iyi olur.

yürüyüşe başladım arkadaşlar 2 gündür tempolu 3 km yürüyorum vücudum alıştıkça artırıcam ve bikaç gün sonra yürüyüş sonrası burdaki nefes hareketlerine başlıcam.dogum yapalı 54 gun oldu.haftaya kendimi hazır hissedersem karın kaslarını kapatmak için olan videolara başlamayı düşünüyorum

Bu günlerde arka arkaya baslik actim ama bu konularin gercekten biz kadinlar icin cok önemli oldugunu ve birbirine karismamasi gerektigini düsünüyorum.
Dogum yaptigimizda kaslarimizin nasil göründügünü hic düsündünüz mü? Eki Görüntüle 1290705

Evet aynen ikinci resimdeki gibi yanlara dogru aciliyor kaslarimiz. Buna tip dilinde diastasis recti (rectus) deniyor. Bu baslikta size bu problemi düzeltmeye yarayan egzersizleri paylasacagim. Tabii dogum yapmamis kadinlar da yapabilir. Ana hedef orta karindan cok karni korse gibi saran transvers abdominalis kaslarini calistirmak. Bu egzersizleri yaptiran terapistler bu korse kaslari güclenmedikce fazla crunch yapip karin kaslarini öne dogru sisirmenin bir anlami olmadigini söylüyor.
aman allahım doğum yapınca kaslar aynen bu şekilde açılıyomu? peki doğum yapmayan insanlarda da böyle açılmalar olur mu?

Bu videodaki gibi bir deneme yaparak sizde de karin kaslarinin araligi ne kadar ölcebilirsiniz. Eger 1-2 parmaga kadar videodaki kadinin gösterdigi bosluk oluyorsa normal, 2-3 ya da üstü oluyorsa bu egzersizlere ihtiyaciniz var demek. Ve bu bosluk 1-2 parmaga inene kadar crunch, pilates ya da diger geleneksel karin hareketlerinden kacinin diyor. Aksi halde karnimiz disariya dogru siskin bir görünüm alabilirmis. Ben kendimde ölctüm cok sükür 1,5 parmak kadar. Ama yine de bu egzersizleri yapacagim.

hangi egzersizleri canım ilk videodaki egzersizlerimi?

Ben video açamıyorum arkadaşlar you tube ne yazarsam çıkar lütfen yardımcı olun plates yapiyorum karnım öne çıkmasın :KK61:

Bu videodaki gibi bir deneme yaparak sizde de karin kaslarinin araligi ne kadar ölcebilirsiniz. Eger 1-2 parmaga kadar videodaki kadinin gösterdigi bosluk oluyorsa normal, 2-3 ya da üstü oluyorsa bu egzersizlere ihtiyaciniz var demek. Ve bu bosluk 1-2 parmaga inene kadar crunch, pilates ya da diger geleneksel karin hareketlerinden kacinin diyor. Aksi halde karnimiz disariya dogru siskin bir görünüm alabilirmis. Ben kendimde ölctüm cok sükür 1,5 parmak kadar. Ama yine de bu egzersizleri yapacagim.

Evet canim ne kadar toparlasan kardir. O deri toparlanmasi icin nefes egzersizlerinden yapmalisin bol bol.

Bu videoda da kadin dogum yapmis kadinlarin hatali karin hareketlerine yüklenip karin duvarini geriye cekeceklerine, öne dogru gelistirebileceklerini ve siskin bir görünüm olacagini söylüyor. Ben ne yazik ki ilk spora basladigimda bu hatayi yaptim. Yine dikkat edilecek nokta yerdeyken sirtimizin aralik kalmamasi, tamamen yere degmesi ve karnimizi iceri cekmis pelvisi yuvarlamis olmamiz lazim.

o aralık nasıl 2 parmaga inecek plates ve hareketler olmadan :KK43: nasıl yapmalıyz

magickk magickk canm bu topik bizim için harika 👌 ilk sayfadan itibaren videolara filan bak canm doğum sonrası fazla yağları verdikten sonra karın sarkıklığı vs. Toplarlamak için harika videolar ve öneriler var

Merhaba. Bütün sayfaları okuyamadım ama son sayfada 5 haftalık program diye geçiyo. Sonuç almak için 5 hafta boyunca yapmalıyız galiba. Günde kaç kere ya da kaç günde bir?

X