Dogum yapmis kadinlarin karin kaslarinin eski haline dönmesi, buna yönelik egzersizler...

3'ünü birlikte yapsak, acaba olurmu, ya da bölgesellere kardiyo olanı da ekleyip yapsak. Doğum yapmadım ama benim yapmamda sakınca yoktur herhalde.
Not: 5 videoymuş, ben 2 videoyu kısa açıklama videosu zannetmiştim. :KK48::KK48:
Bi tane vardi aciklama onu daha once eklemistim gerek gormedim. Yapilabilir herhalde bir iki tane bi arada. Dogum yapmasan da faydasi olur kedicim derindeki kaslarin calismasi acisindan.

Arkadaslar bu bir program 30 günlük. 5 video var haftada su kadar gün demiyor sanirim 5 gün yapilip haftasonu dinlenilebilir. Ilk video biraz da diastasis recti aciklamasi iceriyor.

Bu programla ilgili önemli bir ekleme yapmak istedim. Kadin diyor ki her gün bir sonraki videoya gecmeniz sart degil, 1. videoyu yapin kendinizi hazir hissedince digerlerine gecin.

Merhaba 1 ay sonra oglum 4 yaşına giricek.İç karnım olmaıgı için ve 29 kilo verdigim için sanırım ee tabi korse giymemeninde etkiisyle göbegim buruştu.Kaslarımı toparlamak istiyorum.Başlıgı yeni görüyorum malesef ama olsun zararın nersinden dönerdek kardır dimi ama?

Merhaba 1 ay sonra oglum 4 yaşına giricek.İç karnım olmaıgı için ve 29 kilo verdigim için sanırım ee tabi korse giymemeninde etkiisyle göbegim buruştu.Kaslarımı toparlamak istiyorum.Başlıgı yeni görüyorum malesef ama olsun zararın nersinden dönerdek kardır dimi ama?
Evet canim ne kadar toparlasan kardir. O deri toparlanmasi icin nefes egzersizlerinden yapmalisin bol bol.

Bu günlerde arka arkaya baslik actim ama bu konularin gercekten biz kadinlar icin cok önemli oldugunu ve birbirine karismamasi gerektigini düsünüyorum.
Dogum yaptigimizda kaslarimizin nasil göründügünü hic düsündünüz mü? Eki Görüntüle 1290705

Evet aynen ikinci resimdeki gibi yanlara dogru aciliyor kaslarimiz. Buna tip dilinde diastasis recti (rectus) deniyor. Bu baslikta size bu problemi düzeltmeye yarayan egzersizleri paylasacagim. Tabii dogum yapmamis kadinlar da yapabilir. Ana hedef orta karindan cok karni korse gibi saran transvers abdominalis kaslarini calistirmak. Bu egzersizleri yaptiran terapistler bu korse kaslari güclenmedikce fazla crunch yapip karin kaslarini öne dogru sisirmenin bir anlami olmadigini söylüyor.
mrb ben 82 kiloyum bende yapa bilir miyim? tskler

Bu videoda da kadin dogum yapmis kadinlarin hatali karin hareketlerine yüklenip karin duvarini geriye cekeceklerine, öne dogru gelistirebileceklerini ve siskin bir görünüm olacagini söylüyor. Ben ne yazik ki ilk spora basladigimda bu hatayi yaptim. Yine dikkat edilecek nokta yerdeyken sirtimizin aralik kalmamasi, tamamen yere degmesi ve karnimizi iceri cekmis pelvisi yuvarlamis olmamiz lazim.

Bu arada iyi haber, bu egzersizlere baslamak icin gec degilmis. Cocugunuzun dogumundan 3 ya da 4 yil gecmis olmasi önemli degil. Düzenli ve sabirla yapinca basari saglamak mümkün.

Size en son arastirdigim bilgileri paylasmak istiyorum. Özellikle dogum yapmis kadinlarda, fakat normal yapmamis kadinlarda da olabilir, ic karin duvari zayif olabiliyor. Dogum yapinca distasis recti probleminden de ayrica bahsetmistim. Ic karin kaslari zayif oldugunda yapacagimiz mekik türü klasik karin kaslarini gelistiren hareketler karin duvarinin disa dogru gelismesine yol acabiliyor. Oysa ki amac karnin iceri dogru cekilip düzlesmesi... Bunun icin de nefes hareketi en basta olmak üzere, bu baslikta paylastigim videolardan faydalanabilirsiniz. Karin ic duvarindaki kaslarin iyice güclendigini de surdan anliyoruz karnimizi icimize cekeriz ya, icimize cekmemize gerek kalmadan kaslar artik böyle gergin tutuyor karni. Ben düzenli yaptigimda bu gerginlik hissi oluyor karnimin icinde. Ama tabii sabirla bikmadan yapmak lazim. Diger karin ya da bölgesel hareketler gibi kaslari sisiren hareketler de olmadigi icin illa haftada 3 le sinirlamamiza gerek yok diye düsünpyorum. Tabii bu benim kisisel fikrim.

Bu videoda da hem nefesle ilgili bilgi veriliyor hem de kesinlikle mekik yapilmamasi gerektigi, bunun karnimizi disa dogru sisirecegi söyleniyor. Iyice kuvvetlendikten sonra da eger mekik yapilacaksa videonun sonunda gösterdigi gibi ya yükselti koyarak, ya da pilates topunun pzerinde yapilmasi gerektigi söyleniyor. MEkigin etki ettigi kas büyük kas grubu oldugu icin ne kadar zorlarsak o kadar siser diyor.

Bu videoda da hem nefesle ilgili bilgi veriliyor hem de kesinlikle mekik yapilmamasi gerektigi, bunun karnimizi disa dogru sisirecegi söyleniyor. Iyice kuvvetlendikten sonra da eger mekik yapilacaksa videonun sonunda gösterdigi gibi ya yükselti koyarak, ya da pilates topunun pzerinde yapilmasi gerektigi söyleniyor. MEkigin etki ettigi kas büyük kas grubu oldugu icin ne kadar zorlarsak o kadar siser diyor.

Zaten mekiği hiç sevmemiştim. :KK48:

Mrb arkadaslar.bende 5 ay önce sezaryanla dogum yaptim.benim sorunum şöyle sabah kalktigimda karnim düz ama biseyler yiyip ictikce sisiyor.ama normal bi sisme deil 5 aylik hamile karni gibi oluyor. Burda bahsettiginiz olay bende varsa bundan kaynaklanir mi acaba.sizde böyle bi sorunla karsilastiniz mi?lutfen yardim edin ne yapmam lazim cok sinir bozucuuu

Doğum yapmadım ama karın kaslarımı güclendirmek istiyorum. ben de buralardayım vakit buldukca..

Mrb arkadaslar.bende 5 ay önce sezaryanla dogum yaptim.benim sorunum şöyle sabah kalktigimda karnim düz ama biseyler yiyip ictikce sisiyor.ama normal bi sisme deil 5 aylik hamile karni gibi oluyor. Burda bahsettiginiz olay bende varsa bundan kaynaklanir mi acaba.sizde böyle bi sorunla karsilastiniz mi?lutfen yardim edin ne yapmam lazim cok sinir bozucuuu
Evet canim sezaryenden oluyor, bende hala olabiliyor maalesef. Buraya ekledigim hareketleri yapabilirsin. Agirlikli olarak pilates hareketleri zaten bunlar. Ben faydasini görüyorum. Ama devamli yapmak lazim tabii, sen sanslisin daha yeni dogum yapmissin. Ben epey gec basladim.

bu videoyla baslayabilirsin. kendini rahat hissettiginde digerlerini de yaparsin.

He
Doğum yapmadım ama karın kaslarımı güclendirmek istiyorum. ben de buralardayım vakit buldukca..
Herkes yapabilir. Ic karin kaslari-transvers abdominisi calistiriyor ki bu kaslar karnimizi bir korse gibi sarip düz görünmesini sagliyor. Dogum yapmasan da önemli degil.

Cok tsk ederim.bende bu şişme olayi surekli var yani hergun böyle. Hamile gibi gorunuyorum.normal mi yani hoyle olmasi ne kadar böyle devam edecek hiç gecmeyecekmis gibi geliyor

He

Herkes yapabilir. Ic karin kaslari-transvers abdominisi calistiriyor ki bu kaslar karnimizi bir korse gibi sarip düz görünmesini sagliyor. Dogum yapmasan da önemli degil.

dogumdan önce kaslar güçlü olursa daha az sarma olur diyorlar acıkcası o yüzden istiyorum

X