Doğum günü hediyem meme büyütme oldu:)

sweetsmiley

Guru
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2009
63
0
Sevgili arkadaşlar,
ben de memelerimi büyüttüm:) Bugün 5.günüm,şu an işyerindeyim.Oldukça rahat durumdayım.Perşembe günü ameliyat oldum lokal anastezi+sedasyon yöntemiyle.Odadan çıkmadan iğne yaptılar damardan ve çıkışı bile hatırlamıyorum.Bana yatağa geç diye seslendiklerinde uyandım.Kollarımı kullanarak yatağa geçtim.Herhangibir ağrım yoktu.Kollarımı havaya kaldırabiliyordum.Akşam yatarken ben istemediğim halde ağrı kesici yapıldı gece ağrım olabilir diye.Rahat bir gece geçirdim.Tek yastık kullandım yatarken,sabaha karşı yatağı biraz yükseltme ihtiyacı duydum,aynı pozisyonda yatmaktan belim ağrımıştı.Ertesi gün hafiften ağrı hissetim,çünkü lokal anasteziğin etkisi geçmişti.2 kez spinal anasteziyle sezeryan olan birisi olarak sezeryan ağrısına 10 puan verdiğimde bu ağrı 3-5 arası idi.Daha çok oturup kalkarken artıyordu.Ertesi gün öğleye doğru hastaneden çıktım.İstanbul'da İstinyepark alışveriş merkezini dolaştım ama birşey deneyemedim:)Sadece ameliyat sonrası sütyen..O da yardımla oldu.Sonrasında İzmit'e arkadaşlarımı görmeye gittim.1 gece orada konakladım.3.günümde ağrı miktarı yine aynıydı daha fazla artmadı.3.günümde otobüsle 15 saatlik bir yolculuktan sonra eve döndüm.Rahat bir yolculuk yaptım ağrım olmadı(zaten 2.günden sonra ağrı kesici almadım) 4.gün en büyük ağrıyı 11 kglık oğlumu kucağıma aldığımda yaşadım.alırken değil ama kucağımda hareket edince sızladı sağ tarafım.Gece 2 kez oğlum için kalktım,her seferinde kucağıma almam gerekiyor yoksa susmuyor:ecrin_bebek:Şimdi çok daha rahatım.Bandajların sıkması dışında bir problemim yok gibi..Bir de ameliyatın başından beri hava kabarcıkları var bende de..doktorum normal olduğunu 15-20 güne kadar geçeceğini söyledi.Artık bandajların açılacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum..:hulya:

Bu arada göğüs altı kesisiyle kasüstü 350 cc high profile yuvarlak protez kondu.Boyum 163 kilom 49..Doktor bey 325 ve 350 arasında kararsız kalmış 2 kez denemiş ikisini de :)Şu an bandajların üstünden çok güzel duruyorlar umarım açıldığında da öyle görünür.:Saruboceq: Bu arada masaj vermedi doktorum..

ohhh ohhh maşallah sen atlatmışssın darısı artık bizim başımıza.....aslında bu acıklama beni cok mutlu etti benimde oglum var ve nebilim benimde belki kucagıma almam gerekecek.ben aylarca alınmaz falan diye düşünüorum....kime ameliyat olmuştun ?

hmmmm bide yuvarlak koydurmussun...bende yuvarlak düşünüyorum ama herkes fırlıcak gibi duruyo diyoo......ama bana kalırsa yuvarlak daha hoş duruyo....sana drun mu tavsiye etti yoksa kendin mi istedn?

Bana doktorumun önerisi yuvarlak protez,zaten kendisi de pek damlayı tercih etmiyormuş.Şu an venüs heykeli gibi dimdik duruyorlar ama doktorum 6 ay içinde normal boyutlarına ve şekline ulaşacağını söyledi.Beklemedeyim..:) Çocuğumu sürekli kucağıma alıyorum bir problem olmayacağını söylenmişti.Arada kucağımda aşırı hareket ederse sızlıyor o kadar.Bu arada benim doktorum Tuğrul Turan ..

Hayırlı olsun...Amelıyat olalı 2 yılı geçti benımde.Bende ünıversıtede son sınıfa gectım dıye babam benı ödüllendırmıstı :) Kas altı ve damla oldum.Diğerleri top gibi duruyor hoşuma gitmiyor.Büyük gögüs ılerde sırt ve bel agrılarına sebep oluyormus bırde agrısı daha cok oluyormus.Boyuma ve kıloma gore doktorum guzel bır gögüs yaptı Hiç belli değil doğaldan da öte oldu.Annemde olacak bakalım.Ben Evlenmeden olayım demiştim.Şimdi evliyim daha bebeğede cokkk zaman var rahatım çok şükür Masajda hıc yapmadım öyle kendı kendılerıne sekıllendıler valla.Olmak ısteyenler hemen olsun en buyuk mutluluk cunku.

Sevgili arkadaşlar,
ben de memelerimi büyüttüm:) Bugün 5.günüm,şu an işyerindeyim.Oldukça rahat durumdayım.Perşembe günü ameliyat oldum lokal anastezi+sedasyon yöntemiyle.Odadan çıkmadan iğne yaptılar damardan ve çıkışı bile hatırlamıyorum.Bana yatağa geç diye seslendiklerinde uyandım.Kollarımı kullanarak yatağa geçtim.Herhangibir ağrım yoktu.Kollarımı havaya kaldırabiliyordum.Akşam yatarken ben istemediğim halde ağrı kesici yapıldı gece ağrım olabilir diye.Rahat bir gece geçirdim.Tek yastık kullandım yatarken,sabaha karşı yatağı biraz yükseltme ihtiyacı duydum,aynı pozisyonda yatmaktan belim ağrımıştı.Ertesi gün hafiften ağrı hissetim,çünkü lokal anasteziğin etkisi geçmişti.2 kez spinal anasteziyle sezeryan olan birisi olarak sezeryan ağrısına 10 puan verdiğimde bu ağrı 3-5 arası idi.Daha çok oturup kalkarken artıyordu.Ertesi gün öğleye doğru hastaneden çıktım.İstanbul'da İstinyepark alışveriş merkezini dolaştım ama birşey deneyemedim:)Sadece ameliyat sonrası sütyen..O da yardımla oldu.Sonrasında İzmit'e arkadaşlarımı görmeye gittim.1 gece orada konakladım.3.günümde ağrı miktarı yine aynıydı daha fazla artmadı.3.günümde otobüsle 15 saatlik bir yolculuktan sonra eve döndüm.Rahat bir yolculuk yaptım ağrım olmadı(zaten 2.günden sonra ağrı kesici almadım) 4.gün en büyük ağrıyı 11 kglık oğlumu kucağıma aldığımda yaşadım.alırken değil ama kucağımda hareket edince sızladı sağ tarafım.Gece 2 kez oğlum için kalktım,her seferinde kucağıma almam gerekiyor yoksa susmuyor:ecrin_bebek:Şimdi çok daha rahatım.Bandajların sıkması dışında bir problemim yok gibi..Bir de ameliyatın başından beri hava kabarcıkları var bende de..doktorum normal olduğunu 15-20 güne kadar geçeceğini söyledi.Artık bandajların açılacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum..:hulya:

Canım Çok geçmiş olsun.Yuvarlak protez koyması iyi olmuş emin ol çok güsell duruyorlar.En azından ileride falan sarkma denen bişi olmayacak.Tekrar hayırlı olsun...

KIZLAR BUNLAR BENİM HOŞUMA GİDDENLER YUVARLAKMI DAMLAMI BUNLAR????zemuszemus

Eklentiler

• $brustvergroesserung_05.jpg
    $brustvergroesserung_05.jpg
    7,1 KB · Görüntüleme: 169
  • $brustvergroesserung1-nachher.jpg
    $brustvergroesserung1-nachher.jpg
    12,8 KB · Görüntüleme: 164
bence de ilki damla ikincisi yuvarlak . değilse bile yüksek profil olmadığı kesin . bence orta profil .

heheh bu durumda ikisinide cok beğeniyorum.....ama hangisini yaptıracagımı hala bilmiorum.....buarada yüksek profil derken anlamadm ???

Bence ikincisi cok kotu durmus canim ya sanirim kasustu sanki yapistirmis gibi yandan yani ustten bi devamliligi yok. Seninki kas ustu mu olacak??

protezler yüksek orta ve düşük profil olmak üzere 3 e ayrılır. yüksek profilde üst kısmı daha dolgun durur orta profilde daha normal.

Benim bi arkadaşım yaptırmıştı. Aynen böyle duruyolar, ve de yuvarlak. yaptıranların çoğu yuvarlak yaptırıyormuş, daha güzel duruyomuş.

Bence ikincisi cok kotu durmus canim ya sanirim kasustu sanki yapistirmis gibi yandan yani ustten bi devamliligi yok. Seninki kas ustu mu olacak??
canım bunları doktorla daha görüşmedm ben istanbulda olmadığım için sadece ameliyat tarihimi telden aldım salı günü dr bana önerecek carşamba ameliyat....ben kas altı kas üstü valla bu konuda hiçbir bilgiye sahip değilim sadece yuvarlak sanki daha güzel durcakmıs gibi geliyor bana .....yani daha doğrusu kulağa hoş geliyor

protezler yüksek orta ve düşük profil olmak üzere 3 e ayrılır. yüksek profilde üst kısmı daha dolgun durur orta profilde daha normal.
aaa böle bir seçimimiz varsa süper...bak şimdi cok mutlu oldum....ben mesela üstlerin dolgun durmasını istiyorum....yani yüksek profil.....cok saol canım bunu yazdığın için

Arkadaşlar dün akşam bandajlarımı kendim çıkardım.Tekrar İstanbul'a gitmem sorun olacağı için doktorumla böyle bir karara varmıştık.Sadece göğüs altındaki kesi üzerinde ince bir bandaj kaldı.Öyle heyecanlandım ki açarken acaba görüntüsü nasıl diye..Çok güzeller...delikafadulden Bayıldım görüntülerine.İnşallah hep böyle güzel kalırlar..Sonra hemen ameliyat sonrası sütyenimi giydim.Doktorum MarksSpencer ameliyat sonrası sütyeni önermişti.Ameliyat öncesi AA kuptum.sonrasında C kup aldım,tam sardı göğüslerimi.Sütyeni giydikten sonra doktorumu aradım.Bana şu anki görüntülerinin yapay olduğunu,2 ay sonrasında daha güzel bir görüntüleri olacağını,6 ay sonra ise muhteşem olacaklarını söyledi.Ben şimdiden öyle hissediyorum çok yumuşak olmamalarına rağmen.kaydirigubbakcemile3 Bu arada çok fazla küçülmeyeceklerini söyledi doktorum,ben küçülmelerini istemiyorum.Şu anda eskiden silikonlu sütyenle nasılsa öyle görünüyorlar dışardan ama içleri farklı:dance: İnşallah bir sorun çıkmaz sonrasında da..1 hafta boyunca sütyeni hiç çıkarmadan takmam gerekiyormuş.Sonrasında rahat bir banyo yapabileceğim ve 2 ay boyunca bu sütyeni kullanacağım.İstersem daha sonra kullanmayabilirmişim.Ben dantellileri kullanmayı dörtgözle bekliyorum..:)

Kızlar ben estetik cerrahla çalışıyorum 8 yıldır görmediğim meme kalmadı diyebilirim.Tecrübelerimden yararlanarak şunu söyleyebilirim.Damla tipi her göğüs yapısına oturmuyor cok sert bir kere doktorunuzun yumusak ve protez yüksekliğini yuvarlaklıgını iyi secmesi gerekir ne istediğinizi iyi anlaması ayrıca su göğüs altı kesisi de cok fena geliyor bana doktorumuz bizim koltuk altından atıyor protazı bi ara bir fotoğraf atarım sıze harika bu yazım da doktorumu övmek için değildir yanlış anlaşılmasın tabıkı övülmeyi hak ediyor kendısı zemuszemus bu arada sweetsmiley sizede geçmiş olsun güle güle kullanın sositososito kendiniz ıcın cok harıka bır guzellık yapmıssınız cesaretlı kendı ıcın bırseyler yapan kadınları taktır edıyorum valla..

X