Nişan doğrusu nedir acaba?

Nişan Adetleri, Nişan Bohçası, Nişan Tepsisi
27 temmuzda nişanm oldu taze nişanlıyım yani :)
dün aksam bayramda burada olamayacagımdan kv bayramlaşmaya gittim evine.. güzel geçti sorun yok :)
ama etrafımda ki herkes ooo kv şimdi sana bşy takar dedi.. bende bilmediğimden bşy demedim . adet böyle mi?
tabi bende bi hevesle gittim :KK70: kv kp bişiy takar altın mı ? para mı ? artık :KK70:
sonuççç ; hiç bir şey takmadılar.. Öyle gittim ellerini öptüm ben burada olamayacagım anne dedim tamam kızım dedi hayırlı bayramlar evdekilere selam fln kalktık nişanlımla :KK70: nişanlmda bşy demedi.. doğal olarak bende sormadım , olmaz diye..
demekki böyle bir şey yok yada bilmiyorlar :KK70: bir de gaza getirdiler beni :KK70:
yaa zaten kv bi soğuk tip.. HAdi ben mesafeliyim ama kv annemi falanda aramadı bu zamana kdr. Bilmez numarasını.. Kız evi naz evi modu yok yani yapamadı annem :KK70: hatta nişanlmda annemi aramadı bu zamana kdr ama buna da bahane vermıyorum bende annesını aramam hiç. bayramdan bayrama hastalıkta hadi bizi geçtim... İnsan dünürünü aramaz mı ? o da yok..bak byram geliyor bakalım arayacakmı nişanlm benden annemn nosunu isteyecekmi bakalım ? ama hiç sanmıyorum :KK70: dün elini öptüm bi soğuk gibi verdi sonra konusmaya basladı .. soğuk bi tip anlam veremedim. beni seviyor mu sevmıyor mu ? yani ben sevıyorum aslında kendisini relaks bi tip sıkılmıyorum yannda ya da çekinmiyorum .. ama soğuk..

banada nişanda 2 bilezik 2 bileklik kolye vs taktılar. bayramda annemler yok memleketteler. Kv annemi arar mı bayramda bilmem yada nişanşm annemi arar mı bilmem. ama ben görevi yaptım gittim ellerini öptüm bayramda da ararım bana kimse bşy yapmadın diyemez.
Aynen öyle canım, sen üstüne düşeni yapmışsın

Yöreden yöreye değişiyor galiba bizde de böyle bir adet yok ama yengem gilin tarafında vardı. Nişanlıyken kurbanda 1 koç bir de kızın seçtiği kıyafet (takım), çanta, ayakkabı vs alınmıştı Onların adeti diye uyduk dediğim gibi bizde yok ben de evlendim öyle bir şey talep etmedik, eşimin ailesinde de yok. Bence boşver böyle şeyleri takılma milletin dediklerine de.

Tek gelinsin ve aranizda herhangi bir problem yoksa ya bilmediklerinden yada durumları müsait olmadigindan bişey yapamamis olabilirler. Doğrusu evet bişey takılır ama olmazsa olmaz bişey de değil yani takılma buna başka bayramlara ins 😉

Yöreden yöreye değişiyor galiba bizde de böyle bir adet yok ama yengem gilin tarafında vardı. Nişanlıyken kurbanda 1 koç bir de kızın seçtiği kıyafet (takım), çanta, ayakkabı vs alınmıştı Onların adeti diye uyduk dediğim gibi bizde yok ben de evlendim öyle bir şey talep etmedik, eşimin ailesinde de yok. Bence boşver böyle şeyleri takılma milletin dediklerine de.
demekki olmayan var.. bana herkeste vardır diye söylendi..

Araması hatta gelip elini öpmesi lazım. Annenizin numarası yok mu ki nişanlınızda?
hayır yok yani alması gereken bi durum olmadı aramadıgı için .. bende kv numarasını hastaydı bi ara o dönem istemiştim.. annem memlekete giderken tlfndaydık ver annemi konusayım dedi benden konustu..

hayır yok yani alması gereken bi durum olmadı aramadıgı için .. bende kv numarasını hastaydı bi ara o dönem istemiştim.. annem memlekete giderken tlfndaydık ver annemi konusayım dedi benden konustu..
Anladım.. Arar ama heralde

27 temmuzda nişanm oldu taze nişanlıyım yani :)
dün aksam bayramda burada olamayacagımdan kv bayramlaşmaya gittim evine.. güzel geçti sorun yok :)
ama etrafımda ki herkes ooo kv şimdi sana bşy takar dedi.. bende bilmediğimden bşy demedim . adet böyle mi?
tabi bende bi hevesle gittim :KK70: kv kp bişiy takar altın mı ? para mı ? artık :KK70:
sonuççç ; hiç bir şey takmadılar.. Öyle gittim ellerini öptüm ben burada olamayacagım anne dedim tamam kızım dedi hayırlı bayramlar evdekilere selam fln kalktık nişanlımla :KK70: nişanlmda bşy demedi.. doğal olarak bende sormadım , olmaz diye..
demekki böyle bir şey yok yada bilmiyorlar :KK70: bir de gaza getirdiler beni :KK70:
Evet altin olmasi sart degil ama illaki biseyler hediye edilir belki o an hazirliklari yoktu insanlarin sizide guzel karsilamis iyi davranmslar madem takilmayin baska zaman telafi ederler bu devirde her adeti uygulamak kolay dgil hayat pahali altina hergun zam bunlar icin ara bozmaya gerek yok sizde iyi yapmisinz nisanlinza dile getirp buytmeyerek

Evet altin olmasi sart degil ama illaki biseyler hediye edilir belki o an hazirliklari yoktu insanlarin sizide guzel karsilamis iyi davranmslar madem takilmayin baska zaman telafi ederler bu devirde her adeti uygulamak kolay dgil hayat pahali altina hergun zam bunlar icin ara bozmaya gerek yok sizde iyi yapmisinz nisanlinza dile getirp buytmeyerek
sanırım haklısınız dusunup buyutmeye gerek yok..

sanırım haklısınız dusunup buyutmeye gerek yok..
Nisanlinzla mutluysaniz bazen boyle seylerin pekde onemi olmuyor bu arada bayramda sizin aileniznde damada bayramlik adi altinda biseyler almasi gerekiyor yani bzm oralarda oyle od3a smdi sizden bekless olmasa bnu uzatsa hos olmaz siz bnce sagin solun lafini birakin beklenti icine girmeyin olursa tsk edin olmazsa cokda dert ednmeyin ya hayat kisa bugunler bidaha gelmz keyfini cikarin

Nisanlinzla mutluysaniz bazen boyle seylerin pekde onemi olmuyor bu arada bayramda sizin aileniznde damada bayramlik adi altinda biseyler almasi gerekiyor yani bzm oralarda oyle od3a smdi sizden bekless olmasa bnu uzatsa hos olmaz siz bnce sagin solun lafini birakin beklenti icine girmeyin olursa tsk edin olmazsa cokda dert ednmeyin ya hayat kisa bugunler bidaha gelmz keyfini cikarin
çok doğru söyluyorsunuz beklentıye girdikçe oluyo butun bunlar..

söylenir mi böyle bişiy .. bence de her yerde böyle.. duymuşlardır illa ki. . ya da işlerine gelmedi aynen..
Bence aklina takiyosan söyle . Yani bu kaynanalardaki cimrilikte moda olmus. Ben anneme hep säylüyorum , gelinimize ne istiyosa al, yap diye. Bir erkek cpcuk o yani , öbür tarafa mi götürecekler bunlari, hersey cocuklarimiz icin

X