Doğal gaz faturanız ne kadar geldi?

Ben öğrenci evinde kalırken şöyle yapıyordum.Ev arkadaşımın müsrifliği hariç en kara kışta 2+1 eve hep 300 gelirdi.Cokta güzel ısınırdık. Öncelikle ev eskiydi ama ısı yalıtımlıydı.En üst kattaydık ama alttaki kisilerin torunu olduğu icin onlar da yakardı. Öncelikle hic kullanilmayan salonun petekleri kapalıydı misafir gelince açardık tabi.Mutfak direk güneş aldığı için orayi da pek açmazdık. Biz kastamonudaydik yani kışları çok sert olur. Genellikle 45-48 de yakardık.Banyoya girmeden yarım saat önce açar çıkarkende peteği kapatırdık. Kordiorunki yarı açıktı. Odalarımızınkiler hep açıktı. Bir de hava aşırı sıcak değilse kombinin ayarini düşürmeyin ya da kapatmayın. Sabah akşam aynı kalsın. Çünkü sabah düşürüp akşam yaksanız ısınma süresinde daha çok yakar. Ancak evden 3-4 gün uzak kalacaksanız kapatın

arkadaşlar bu ay aralık'ın 15'inde sayaçları bayramdan sonra okudukları için 5 haftalık doğal gaz faturamız 175 YTL geldi:1shok:

kombi kullanıyoruz.

aslında apartmanda herkese böyle fazla, malum %80 ya da üzerinde zam yedik.

merkezi sistemde faturalar daha mı düşük, ya da kombide daha çok tasarruf nasıl yapılabilir.

evimiz 2 oda 1 salon, ara kat. ancak sağımız solumuz üstümüz altımız ya soba ya da sadece bir yerde yakıyorlar:çok üzgünüm:

Gayet iyi gelmiş geçen sene her ay 350 yakın fatura ödedik bu sene ne kadar gelecek allah bilir geçen sene dedim eşime yatak odasını kapatmak.zor oluyor kapatmayalım bi ay yakalim dedim 500 tl fatura gelince yine bi odada yatıp kalkıyoruz benim binanın dört tarafida açık yanımızda bina yok üstüm çatı.kat iki odam ve banyomun yarışı üstü boşta kalıyor ne yazıkki altımdaki de baya cimri tek.oda yakıyor seneye bebis doğacak ne yapacam bilmiyorum ama büyük salona doğalgaz sobası yaptırmayı düşünüyorum

Yaaaa bu neeeee gecen yıl 350 TL civarı gelen fatura yenı evde ilki 500 2. İse 690 TL 45-48 derecede yanıyor kombi markası ile mi alakalı bi el atın kk nın degerli hatunları

X