Doğal deodorant

realist

Nirvana
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2006
3.073
132
62
Sizlere deneyip yanılmadığım sağlıklı bir deodorant tarifi ile geldim. Yıllardır meme kanserine neden olan ama kokmaktansa vazgeçemediğimiz deodorantın pabucunu dama atmanın artık zamanı.
3 tatlı kaşığı (eczaneden alacağınız) İngiliz karbonatı
1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
Ve güzel kokması için birkaç damla dilediğiniz yağ ( Ben portakal yağı kullandım.
İyice karıştırıp, küçük bir kavanoza alın. Duştan hemen sonra kullanın.
Hepsi bu kadar. 24 saate kadar koruduğunu göreceksiniz..

Buzdolabında mı saklıyorsunuz ne kadar süre kullanılıyor bu karışımın fazlasını yapsak

Sizlere deneyip yanılmadığım sağlıklı bir deodorant tarifi ile geldim. Yıllardır meme kanserine neden olan ama kokmaktansa vazgeçemediğimiz deodorantın pabucunu dama atmanın artık zamanı.
3 tatlı kaşığı (eczaneden alacağınız) İngiliz karbonatı
1 tatlı kaşığı Hindistan cevizi yağı
Ve güzel kokması için birkaç damla dilediğiniz yağ ( Ben portakal yağı kullandım.
İyice karıştırıp, küçük bir kavanoza alın. Duştan hemen sonra kullanın.
Hepsi bu kadar. 24 saate kadar koruduğunu göreceksiniz..
Krem gibi mi sürüyorsunuz.

sadece kokuyu engelleyen ve zararlı olmayan ne var acaba onu denesek :KK43: güzel kokulu olmasına gerek yok ter kokusunu yok etsin yeter

sadece kokuyu engelleyen ve zararlı olmayan ne var acaba onu denesek :KK43: güzel kokulu olmasına gerek yok ter kokusunu yok etsin yeter
Ben duştan sonra karbonatı sürüyorum.( Peketinden parmağıma az miktar alıp direkt sürüyorum. İçinde herhangi birşey yok.) Tercih olsa da kötü koku olmuyor. Memnunum.👍

Ben duştan sonra karbonatı sürüyorum.( Peketinden parmağıma az miktar alıp direkt sürüyorum. İçinde herhangi birşey yok.) Tercih olsa da kötü koku olmuyor. Memnunum.👍
karbonat koltuk altı ph ını bozuyormuş sonrasında mantar vs neden oldugu için daha kötü kokulara maruz bırakıyormuş insanı
bir süreliğine iyi gibi görünse de zarar veriyormuş maalesef

Kızlar ben madame cocoda satılan alum taşı diye bişey var ondan kullanıyorum. Doğal içerikli olduğunu söylüyorlar ben fazla takılmam böyle şeylere ama cidden terlemeyi engellemeden kokuyu kesiyor. Bi araştırın derim

Kızlar ben madame cocoda satılan alum taşı diye bişey var ondan kullanıyorum. Doğal içerikli olduğunu söylüyorlar ben fazla takılmam böyle şeylere ama cidden terlemeyi engellemeden kokuyu kesiyor. Bi araştırın derim
Iceriginde 2 tane vucuda zararli kimyasal var imis
Trendyoldaki yorumlarda gordum :/

zararsiz birseyle ter kokusunu onlemek hayal sanirim vazgeciyorum ben artikv

Alum, "şap"tır, tüm aktarlarda bulunur..
Bi dahaki sefere aktardan alırsanız daha uygun fiyata alırsınız diye belirtmek istedim.

normal düz deodorant kullanıyorum gayette memnunum ter kokusu falan hiçbirşekilde kalmıyor ama nereden bulaştım şu lanet doğal ıvır zıvırlara bilmiyorum :KK70: doğal ya da doğala yakın ne bulsam normal deodoranttan daha çok zararı çıkıyo ya da hiçbir işe yaramıyo

Şap direkt vücuda uygulanıyor mu acaba
Uygulanıyor evet.
İsterseniz aktarda toz halinde öğüttürüp sevdiğiniz bir kreminizle de karıştırabilirsiniz.

X