DİZZNESS VE DENGESİZLİK HİSSİ YAŞAYANLAR?

Merhaba sizin tamamen geçti mi acaba ben 2019 dan beri çekiyorum kademe kademe geldi ilk baş dönmesiyle bayılma hissiyle başladı sonra bu şikayetler arttıkça panik oldum belli başlı korkularım çıktı. Efexor verdi psikiyatrist 2 gündür kullanıyorum 1 ay sonra etkisini görürsün dedi içimdeki ses biraz üstü ama fiziksel şikayetler devam ediyor önceden de defalarca gittim ilacı bırakınca ufacık bir streste geri dönüyor. Hayatımız bununla mı geçecek bende diğer insanlar gibi özgürce istediğimi yapayım düşünmeden hareket edeyim böyle mi olacak yoksa şöyle mi sunu mu alsam bunu mu giysem diye düşünmek istemiyorum sıradan olalım istiyorum yoksa yürüyemez oldum ondan kenar kenar gidiyorum tutunma ihtiyacı hissediyorum karşıdan karşıya geçerken içim ürperiyor. Boşlukta gibiyim sol tarafım elim ayağım özellikle. Maddi manevi çok yordu beni. 3 bin olmuş bi psikiyatrist aileme anlatamıyorum ben istemez miyim bununla eve birşeyler alayım kendime birşeyler alayım alışverişe çıkayım. Verdiklerimle şu zamana kadar kaç gram altın alırdım kızlar artık çok tükendim ruhen ve fiziksel olarak hala daha mücadele etmeye çalışıyorum. Yanlış anlamayın olay maddiyatta değil sadece İşe git gel zorlanıyorum hergün hergün üstüne gidiyorum ama bu kadar oluyor tutuyorum kendimi gözlerimi kapatıyorum. İçim çekiliyor
Merhaba
Evet tedaviye başladıktan ortalama bir yıl kadar sonra geçti ama hala tam iyi hissetmiyorum tabi onun için de bir alti ay ya da bir yıla yakin süre geçmesi gerekiyor geçmiş tecrubelerime dayanarak söylüyorum. Şuan çok daha iyiyim normale döndüm ara ara içim kayıyor gibi oluyor ama olsun hayatımı zorlastirmiyor. Maddiyat konusuna gelince iyileşme durumunuza göre kaç ayda bir goruneceginiz doktorunuz tarafindan karar veriliyor ilk süreçlerde daha sık gorunmeniz gerekiyor ilk zamanlar maddiyat acisindan zorlar ama sonra ara açılınca daha rahat edersiniz. Kendi fikrim ,sağlık en önemli konu bu hayatta o yüzden maddiyat ikinci planda kalıyor

Öncelikle güvendiğiniz bir psikiyatriye gitmelisiniz, antideprrsanlar zamanla etkisini göstererek iyi geliyor ama sabır tabi hemen etki gostermesini beklemeyin çünkü, ara ara dönem dönem yine yokluyor bu tarz sikayetler, o yüzden size önerim aynı zamanda sizinle terapi yapan bir psikiyatriste gitmeniz çok daha etkili olur.
Merhaba sizin tamamen geçti mi acaba ben 2019 dan beri çekiyorum kademe kademe geldi ilk baş dönmesiyle bayılma hissiyle başladı sonra artı ilaç
Merhaba
Evet tedaviye başladıktan ortalama bir yıl kadar sonra geçti ama hala tam iyi hissetmiyorum tabi onun için de bir alti ay ya da bir yıla yakin süre geçmesi gerekiyor geçmiş tecrubelerime dayanarak söylüyorum. Şuan çok daha iyiyim normale döndüm ara ara içim kayıyor gibi oluyor ama olsun hayatımı zorlastirmiyor. Maddiyat konusuna gelince iyileşme durumunuza göre kaç ayda bir goruneceginiz doktorunuz tarafindan karar veriliyor ilk süreçlerde daha sık gorunmeniz gerekiyor ilk zamanlar maddiyat acisindan zorlar ama sonra ara açılınca daha rahat edersiniz. Kendi fikrim ,sağlık en önemli konu bu hayatta o yüzden maddiyat ikinci planda kalıyor
Teşekkür ederim sizede çok geçmiş Allah bir daha yaşatmasın çok zor. Hangi ilacı kullanmıştınız? Maddi konuda ise sadece yoruldum vereceğim tabi ama ömrümün böyle geçmesini istemiyorum 3 haftada 1 dedi şuanki doktorum. Her yolu denedim hipnoz akupunktur hemopati tamamen geçmesi için denedim psikiyatrise de psikolog a da gittim düzenli spora gidiyorum kafamı dağıtsın bir nebze diye şuan yine başladım işte bir tık düzelmeye başladığım zaman doğa yürüyüşüne başlayacağım önceden de giderdim zaten evde oturmak yaramıyor bu rahatsızlıkta eve kapanınca kendini dinliyorsun

Merhaba sizin tamamen geçti mi acaba ben 2019 dan beri çekiyorum kademe kademe geldi ilk baş dönmesiyle bayılma hissiyle başladı sonra artı ilaç

Teşekkür ederim sizede çok geçmiş Allah bir daha yaşatmasın çok zor. Hangi ilacı kullanmıştınız? Maddi konuda ise sadece yoruldum vereceğim tabi ama ömrümün böyle geçmesini istemiyorum 3 haftada 1 dedi şuanki doktorum. Her yolu denedim hipnoz akupunktur hemopati tamamen geçmesi için denedim psikiyatrise de psikolog a da gittim düzenli spora gidiyorum kafamı dağıtsın bir nebze diye şuan yine başladım işte bir tık düzelmeye başladığım zaman doğa yürüyüşüne başlayacağım önceden de giderdim zaten evde oturmak yaramıyor bu rahatsızlıkta eve kapanınca kendini dinliyorsun
Teşekkür ederim. Evet kesinlikle eve kapanmak, bunalmak tetikliyor. İlaç olarak doktor size en uygununu karar veriyor. Ilac tedavisine başlayıp sabaat göstermelisiniz ama bir başlayıp bir birakmak başka seyler yapmak başa saldırır hastalığı. Geçmiş olsun size de 🌸

X