DİZZNESS VE DENGESİZLİK HİSSİ YAŞAYANLAR?

cansizbiri01

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Ocak 2024
9
0
24
Arkadaşlar tam 1 aydır dengesizlik hissi yaşıyorum, kbb, göz ve norolojiye gittim mr kan tahlilleri muayeneler yapıldı hiçbir problem yok. Ama 1 aydır geçmeyen sallantı ve dengesizlik yaşıyorum. Sese karşı hassasiyetim var ufacık ani seste direkt korkarak tepki veriyorum. İşimi bıraktım bu yüzden hastayım dememe rağmen kimse inanmıyor.
Dengesizlik ve sallantı hissiyle beraber başımda ağırlık var gözlerimde de bulanıklık. Aynı şeyi yaşayanlar yardımcı olabilir mi. (Vertigo değilim testler yapıldı)

Peki nasıl iyileştin yardımcı olur musun
Öncelikle güvendiğiniz bir psikiyatriye gitmelisiniz, antideprrsanlar zamanla etkisini göstererek iyi geliyor ama sabır tabi hemen etki gostermesini beklemeyin çünkü, ara ara dönem dönem yine yokluyor bu tarz sikayetler, o yüzden size önerim aynı zamanda sizinle terapi yapan bir psikiyatriste gitmeniz çok daha etkili olur.

Öncelikle güvendiğiniz bir psikiyatriye gitmelisiniz, antideprrsanlar zamanla etkisini göstererek iyi geliyor ama sabır tabi hemen etki gostermesini beklemeyin çünkü, ara ara dönem dönem yine yokluyor bu tarz sikayetler, o yüzden size önerim aynı zamanda sizinle terapi yapan bir psikiyatriste gitmeniz çok daha etkili olur.
2 hafta sonra polis mülakatına gireceğim bayan alımından. Eğer antidepresan kullandığım ortaya çıkarsa(reçete geçmişi inceleniyor) direkt elenme sebebi oluyor. O yüzden gidemiyorum. Nörolog beni psikiyatrye gönderdi dün. Gidersem eğer eleneceğim. Böyle de sallantı ve dengesizlik hissim iyi olmuyor arada sıkıştım kaldım ne yapmam lazım bilmiyorum. Reçetesiz antidepresan varmı acaba?

2 hafta sonra polis mülakatına gireceğim bayan alımından. Eğer antidepresan kullandığım ortaya çıkarsa(reçete geçmişi inceleniyor) direkt elenme sebebi oluyor. O yüzden gidemiyorum. Nörolog beni psikiyatrye gönderdi dün. Gidersem eğer eleneceğim. Böyle de sallantı ve dengesizlik hissim iyi olmuyor arada sıkıştım kaldım ne yapmam lazım bilmiyorum. Reçetesiz antidepresan varmı acaba?
Boyun düzleşmesi olabilir mi?

Psikiyatrlarin özel klinikleri oluyor durumu anlatın eğer psikolojik bir şeyse recetesiz antideprrsanlar evet var , doktor size yardımcı olabilir. Bu şekilde de yine nasıl çalışacaksınız zaten?

Arkadaşlar tam 1 aydır dengesizlik hissi yaşıyorum, kbb, göz ve norolojiye gittim mr kan tahlilleri muayeneler yapıldı hiçbir problem yok. Ama 1 aydır geçmeyen sallantı ve dengesizlik yaşıyorum. Sese karşı hassasiyetim var ufacık ani seste direkt korkarak tepki veriyorum. İşimi bıraktım bu yüzden hastayım dememe rağmen kimse inanmıyor.
Dengesizlik ve sallantı hissiyle beraber başımda ağırlık var gözlerimde de bulanıklık. Aynı şeyi yaşayanlar yardımcı olabilir mi. (Vertigo değilim testler yapıldı)
Merhabalar bende de 3 yıldır geçmeyen sersemlik sallantı hissi var. Sanki sürekli sallanıyorum, gözlerim bir tuhaf bakıyor ayakta çok fazla duramıyorum kendimi kötü hissediyorum. Bir sürü doktor gezdim fakat bişey çıkmıyor. Aceba anksiyete mi bu gerçekten bilemiyorum. En son denge sistemin zayıflamış dedi egzersiz verdi.hep hasta gibiyim siz de öyle misiniz sabah kalkıyorum hiç tadım yok ara ara da midem bulanıyor. Çok zorlanıyorum

merhaba bu durumunuz devam ediyor mu acaba? bir çözüm bulabildiniz mi?

Evet anksiyete ihtimali yüksek aynıları bende de vardı
Benim de anksiyetem var ama bende böyle dengesizlik gibi değil de daha çok nasıl anlatsam sersemlik hissi var böyle uyku mahmurluğu gibi üzerimde hep bi ağırlık var başım dolu sanki gözlerim acıyor adım falan atınca uzayda yürüyorum gibi oluyor sizin de öyle mi

Benim de anksiyetem var ama bende böyle dengesizlik gibi değil de daha çok nasıl anlatsam sersemlik hissi var böyle uyku mahmurluğu gibi üzerimde hep bi ağırlık var başım dolu sanki gözlerim acıyor adım falan atınca uzayda yürüyorum gibi oluyor sizin de öyle mi
Evet öyle de oluyor her türlüsünü yaşıyorum sanki uykumdan uyandırılırmisim da uyanamamisim hala gibi beynimde ağırlık adim atarken içim kayıyor gibi hisler dengesizlik hissi de korku arada sirada aniden mutsuzluk ic sıkıntısı...

Evet öyle de oluyor her türlüsünü yaşıyorum sanki uykumdan uyandırılırmisim da uyanamamisim hala gibi beynimde ağırlık adim atarken içim kayıyor gibi hisler dengesizlik hissi de korku arada sirada aniden mutsuzluk ic sıkıntısı...
Beni anlatmışsınız ama ilaç kullanmaya başladığımdan beri daha iyiyim şükür sadece şu dengesizlik başta ağırlık ve sersemlik devam ediyor

Beni anlatmışsınız ama ilaç kullanmaya başladığımdan beri daha iyiyim şükür sadece şu dengesizlik başta ağırlık ve sersemlik devam ediyor
Evet ben de ilaç kullanıyorum zamanla daha da iyileşiyorum, ve tamamen iyilesecegim çünkü daha önce de yaşamıştım düzelmiştim.

Evet ben de ilaç kullanıyorum zamanla daha da iyileşiyorum, ve tamamen iyilesecegim çünkü daha önce de yaşamıştım düzelmiştim.
Daha önce yaşadığınız da mı bu şekildeydi biraz gezince yoruluyorum gözlerim bulanık görüyor sersemlik geliyor başım doluyor gibi oluyor ağırlık çöküyor genelde otururken de oluyor ben sağlık anksiyetesi olunca oldu böyle sizin de anksiyeteniz var

Merhabalar bende de 3 yıldır geçmeyen sersemlik sallantı hissi var. Sanki sürekli sallanıyorum, gözlerim bir tuhaf bakıyor ayakta çok fazla duramıyorum kendimi kötü hissediyorum. Bir sürü doktor gezdim fakat bişey çıkmıyor. Aceba anksiyete mi bu gerçekten bilemiyorum. En son denge sistemin zayıflamış dedi egzersiz verdi.hep hasta gibiyim siz de öyle misiniz sabah kalkıyorum hiç tadım yok ara ara da midem bulanıyor. Çok zorlanıyorum
A
Şu anda nasılsınız

Boyun düzleşmem var evet. Mr da cıkmıstı bu da yapıyor olabilir mi aydınlatır mısınız?
Evet bunların hepsini boyun düzleşmesi yapabiliyor. Herkeste etkisi aynı olmuyor bazılarında damarlara baskı yaptığı için beyne kan gitmiyor azalıyor bu yuzdrn sallanıyoruz mutlaka detaylı araştırım

Merhaba sizin tamamen geçti mi acaba ben 2019 dan beri çekiyorum kademe kademe geldi ilk baş dönmesiyle bayılma hissiyle başladı sonra bu şikayetler arttıkça panik oldum belli başlı korkularım çıktı. Efexor verdi psikiyatrist 2 gündür kullanıyorum 1 ay sonra etkisini görürsün dedi içimdeki ses biraz üstü ama fiziksel şikayetler devam ediyor önceden de defalarca gittim ilacı bırakınca ufacık bir streste geri dönüyor. Hayatımız bununla mı geçecek bende diğer insanlar gibi özgürce istediğimi yapayım düşünmeden hareket edeyim böyle mi olacak yoksa şöyle mi sunu mu alsam bunu mu giysem diye düşünmek istemiyorum sıradan olalım istiyorum yoksa yürüyemez oldum ondan kenar kenar gidiyorum tutunma ihtiyacı hissediyorum karşıdan karşıya geçerken içim ürperiyor. Boşlukta gibiyim sol tarafım elim ayağım özellikle. Maddi manevi çok yordu beni. 3 bin olmuş bi psikiyatrist aileme anlatamıyorum ben istemez miyim bununla eve birşeyler alayım kendime birşeyler alayım alışverişe çıkayım. Verdiklerimle şu zamana kadar kaç gram altın alırdım kızlar artık çok tükendim ruhen ve fiziksel olarak hala daha mücadele etmeye çalışıyorum. Yanlış anlamayın olay maddiyatta değil sadece İşe git gel zorlanıyorum hergün hergün üstüne gidiyorum ama bu kadar oluyor tutuyorum kendimi gözlerimi kapatıyorum. İçim çekiliyor

Son düzenleme:
X