Diyete başlıyorum takip etmek isterseniz buyurun;)

Bu arada söylemedim 3 tane çocuğum var en küçüğü 4 aylık zar zor kendime bişeyler hazırlayabiliyorum ama pes etmek yok daha çok zor yolum var 🙏

Aynen dediğiniz şekilde devam ediyorum birkaç kaçamak da oluyor arada ama kesinlikle abartmıyorum ve bir uygulama indirdim oradan kalori hesabı yapıyorum asla 1000 i geçmedim almam gerekenden az kalori alıyorum 🤭

İllaki oluyor bence olması da gerekiyor ama dediğin gibi abartmamak lazım, ben de burada sorun yaşıyorum maalesef genellikle stresten, üzüntüden hep yemek yerken buluyorum kendimi. Sonra yine kilo alıyorum :KK43:

Ben de iki farklı uygulamadan bakmaya çalışıyorum gramlarına bakarak.
Acaba az mı kalori alıyoruz ya? Genellikle almamız gerekenden 200 300 aşağı almamız gerekiyormuş.

İllaki oluyor bence olması da gerekiyor ama dediğin gibi abartmamak lazım, ben de burada sorun yaşıyorum maalesef genellikle stresten, üzüntüden hep yemek yerken buluyorum kendimi. Sonra yine kilo alıyorum :KK43:

Ben de iki farklı uygulamadan bakmaya çalışıyorum gramlarına bakarak.
Acaba az mı kalori alıyoruz ya? Genellikle almamız gerekenden 200 300 aşağı almamız gerekiyormuş.
O bende de vardı maalesef duygusal yeme bozukluğu ilgi ve sevgi göremeyince yemeğe başlıyordum sürekli zaten o yüzden veremedim kilolarımı ama yeni kararlar aldım hayatımla ilgili odak noktamı değiştirdim önce kendimi değiştireceğim sonra hayatımı 😍 size de tavsiye ederim önceden yapmaktan hoşlandığınız ama şu an yapmaktan hoşlanmadığınız bir şeye tekrar başlayın mesela hobilerinizden biri olabilir ya da kısa bir tatil yada ziyaret etmek istediğiniz yerler vs vs

O bende de vardı maalesef duygusal yeme bozukluğu ilgi ve sevgi göremeyince yemeğe başlıyordum sürekli zaten o yüzden veremedim kilolarımı ama yeni kararlar aldım hayatımla ilgili odak noktamı değiştirdim önce kendimi değiştireceğim sonra hayatımı 😍 size de tavsiye ederim önceden yapmaktan hoşlandığınız ama şu an yapmaktan hoşlanmadığınız bir şeye tekrar başlayın mesela hobilerinizden biri olabilir ya da kısa bir tatil yada ziyaret etmek istediğiniz yerler vs vs
Evet doğru, insan kendine değer verdikçe daha mutlu oluyor aslında. Ben bu zamana kadar hep kendini ihmal eden taraf olduğum için ruhen de çok çökmüş durumdayım. Bunu da çözeriz diye düşünüyorum :)
Önceliğinin kendin olması çok güzel bir şey. :KK36:

Bugün öğle yemeği olarak,

2 haşlanmış yumurta (198 kalori)
4 - 5 yaprak marul (12 kalori)
yarım demet roka (16 kalori)
1 küçük turp (14 kalori)
1 orta boy salatalık (12 kalori)
1 dilim ekmek (Üzerine kaşar peyniri, biber ve mantar koyup fırına verdim. 200 kalori :KK43: kaşar peyniri çok kalori ama olsun....)

Böylelikle kahvaltım 452 kaloriye denk geldi.

Ara öğün olarak,

1 adet ceviz (33 kalori)
1 avuç leblebi (Dolu bir avuç değil, 27 kalori)
Biraz da kuş üzümü yedim (5 gr kadar, belki bir tatlı kaşığı gibi bir miktara denk geliyor olabilir. 15 kalori.)

Bugün şimdilik 527 kalori.
2 litre su, 1 Türk kahvesi, 1 fincan yeşil çay içtim.

Evet doğru, insan kendine değer verdikçe daha mutlu oluyor aslında. Ben bu zamana kadar hep kendini ihmal eden taraf olduğum için ruhen de çok çökmüş durumdayım. Bunu da çözeriz diye düşünüyorum :)
Önceliğinin kendin olması çok güzel bir şey. :KK36:
Aynen öyle ben çocuklardan sonra hiç kendime bakamadım en son bebeğimde lohusa depresyonu yaşadım daha yeni atlatıyorum sütüm bile kesildi ben mutsuzum çocuklar mutsuz eşim mutsuz ama güncelleme geldi bana şu an çok iyiyim kendime vakit ayırıp sevdiğim şeyleri yapıyorum 🤭

Aynen öyle ben çocuklardan sonra hiç kendime bakamadım en son bebeğimde lohusa depresyonu yaşadım daha yeni atlatıyorum sütüm bile kesildi ben mutsuzum çocuklar mutsuz eşim mutsuz ama güncelleme geldi bana şu an çok iyiyim kendime vakit ayırıp sevdiğim şeyleri yapıyorum 🤭
Çok zor zamanlar atlatmışsın. Hepsi geride kalsın, çok mutlu olun, sağlıklı, huzurlu :KK36:

Sekersiz 4. Günü tamamladım
Öğle yemeği
Izgara tavuklu salata (içerisinde mantar, maş fasulyesi, tavuk, domates, salatalık, marul vardı)

Aksam yemeği
1 kase sulu köfte
3 yemek kaşığı yoğurt

Ara öğünde 1 karabuğday patlağı yarım muz ve 1 tatlı kaşığı şekersiz fıstık ezmesi yedim.

Arkadaşlar bugün akşama misafirim vardı yazamadım bugün diyeti bozmuş olabilirim 🤦🏻‍♀️ ama pes etmiyorum tabi ki yarın kaldığım yerden devam bu kilolar gidecek başka yolu yok😁

Kızlar bugün tartıldım ve 73kilo . 2kilo 600gram gitmiş. Sabahları simit yiyordum onu kestim ve bir gün arayla 20dk pilates ve hiç çikolata yemedim öğlen salata çorba akşam istedigimi yedim abartmadan
Sanırım bu giden ödemdi ama midem küçüldü gibi hissediyorum bugün canım pek bişey istemedi

Kızlar bugün tartıldım ve 73kilo . 2kilo 600gram gitmiş. Sabahları simit yiyordum onu kestim ve bir gün arayla 20dk pilates ve hiç çikolata yemedim öğlen salata çorba akşam istedigimi yedim abartmadan
Sanırım bu giden ödemdi ama midem küçüldü gibi hissediyorum bugün canım pek bişey istemedi
Çok iyi tebrik ederim 👍 darısı benim başıma inşallah 😀

Tebrik ederimm çok güzel sonuç almışsın :KK36: umarım ben de pazartesi sabah tartıldığımda güzel bir sonuç alırım.

Arkadaşlar bugün akşama misafirim vardı yazamadım bugün diyeti bozmuş olabilirim 🤦🏻‍♀️ ama pes etmiyorum tabi ki yarın kaldığım yerden devam bu kilolar gidecek başka yolu yok😁
Bıraktığımız an bütün emeklerimiz boşa gidecek, daha öncekiler gibi ama devam ettikçe ilerleyeceğiz yavaş da olsa sakın durma :KK36:

İradeyle gidemeyecek kilo yok 😃 yani böyle konuşuyorum ama 50li kilolara dönecek kadar devam edebilir miyim bilmiyorum ama artık istediğimi giymek istiyorum yaaa😔
Aynen yaa ben 33 yaşındayım bu yaşta istediğimi giyemezsem ileride hiç giyememem devam edeceğim pes etmek yok 👍☺️

Günaydın arkadaşlar bugün tartıldım 78.0 kiloyum şimdi 1 tatlı kaşığı alıç sirkesi ile bir su bardağı suyu içtim yarım saat sonra ekmeksiz kahvaltı yapıcam akşama da çorba salata yapmayı düşünüyorum yine ekmeksiz tabi bakalım yarına sonuç ne olacak

X