Diyet günlüğüm

Medusan

Were all mad here
Kayıtlı Üye
21 Temmuz 2009
1.710
743
Merhaba uzun zamandır kilo vermeye calisiyorum ama diyetimi surduremiyorum gun icinde yediklerimde bir problem yok ama gece olunca butun evi yiyorum tv karsisinda.. burayi canim sikildikca ve diyetim boyunca kullanacagim diyet gunlugum olarak kullanacağım katilmak isteyen diyet arkadaslari olursa katilabilirler birbirimize destek amacli. Sabah kahvaltida ucunu kacirdim ama baslamak icin gec degil. Guncel kilom 78.700 🥲 gun icinde girip yine neler yaptiklarimi yazacagim. Bol sans bana ve diyete giren herkese 🍀😄

Kuzum birtane uygulama var „YAZIO“ biliyor musun? Ben öyle kilo verdim. Yedigin yemekleri yaziosun gün icinde aldigin kalorie yaglari hesabliyor. Yardimci olur belki?

O uygulamaya bilmiyorum ama bircok benzer uygulama kullandim finess pal vardı hatta urunun barkodunu okutup porsiyon giriyordum hesapliyordu ama bir zaman sıkıcı olmaya basladı suyu gir egzersizi gir telefondan cikmadan tek tek girmem gerekiyordu evet faydali oluyor ama insan yoruluyor. Burda istedigim zaman girip istedigimi yazip haftalik kilo guncellemeyi dusunuyorum.

Akşam menüsünde manti ve çorba vardı. Manti diyet yemek degil biliyorum ama kendime ayri menu yapmak icin ugrasamadim o nedenle 4 kasik manti 2 kasik yogurt aldim yedim. Yag ilavesi yok aradan 1 saat gectikten sonra 1 maden suyu ictim. Islak kek yapmistim YEMEDIM cocugum icin yaptim:) sabaha görüşürüz.

Sabah kibrit kutusunun yarisi kadar beyaz peyni yarisi kadar jasar salatalik domates yumurta 1 dilim çavdar ekmeği ( patates kizartmistim tadimlik 2 parca aldim 🥹) çay

Bugün 1 haftayı doldurdum. Tartı günümdü tam 2 kilo 100 gram vermişim. Süreçte cok zorlanmiyorum. Aksam yediden sonra bir sey yemiyorum sadece cay kahve gunluk hayatta normal yemek yiyorum ayrı yemek yapmıyorum ornegin dun garniturlu pilav ve tavuj sote yedim ondan onceki gun yagsiz karni yarik (firini kastediyorum) ama makarna ve pilavi az yiyorum sabah tahilli ekmek 2 dilimi gecmiyor ivır zıvırı tamamen kestim. Agir spor yapmiyorum bu hafta 3 gun yuruyus yaptim 1 saat civari bazen de ufak egzersizler yaptim yuruyuse cikamadigim zaman (youtubdan aciyorum) haftaya da ayni hizla devam ederim insallah bir dahaki tartı günüme kadar gorusuruz 🫠

Merhaba uzun zamandır kilo vermeye calisiyorum ama diyetimi surduremiyorum gun icinde yediklerimde bir problem yok ama gece olunca butun evi yiyorum tv karsisinda.. burayi canim sikildikca ve diyetim boyunca kullanacagim diyet gunlugum olarak kullanacağım katilmak isteyen diyet arkadaslari olursa katilabilirler birbirimize destek amacli. Sabah kahvaltida ucunu kacirdim ama baslamak icin gec degil. Guncel kilom 78.700 🥲 gun icinde girip yine neler yaptiklarimi yazacagim. Bol sans bana ve diyete giren herkese 🍀😄
Okuyunca sanki kendimi gördüm. Ben de kilo vermek istiyorum ama kendimi akşamları tutamıyorum. Haliyle kilo vermek isterken kilo alıyorum. Uzun süredir hep aynı kiloda kalmıştım yine fazlam vardı ama bu kış 5 kilo aldım. Şimdi de iradeye hakim olamıyorum ve çok üzgünüm.
Akşam yemelerinle nasıl başettin acaba? Özellikle bazı günler sanki içimden canavar çıkıyor regl öncesi mesala😮‍💨 yediğimin haddi hesabı olmuyor. Sonrasında da bir pişmanlık niye yetimler havada uçuyor. Nasil başedeceğim bu durumla bilmiyorum ve çok mutsuzum.

Okuyunca sanki kendimi gördüm. Ben de kilo vermek istiyorum ama kendimi akşamları tutamıyorum. Haliyle kilo vermek isterken kilo alıyorum. Uzun süredir hep aynı kiloda kalmıştım yine fazlam vardı ama bu kış 5 kilo aldım. Şimdi de iradeye hakim olamıyorum ve çok üzgünüm.
Akşam yemelerinle nasıl başettin acaba? Özellikle bazı günler sanki içimden canavar çıkıyor regl öncesi mesala😮‍💨 yediğimin haddi hesabı olmuyor. Sonrasında da bir pişmanlık niye yetimler havada uçuyor. Nasil başedeceğim bu durumla bilmiyorum ve çok mutsuzum.
Ben de aynıyım gün içinde hiçbir şey canım istemez ama aksam gece olunca baslardım yemek de degil luzumsuz sagliksiz seyler cips cikolata hamurisi cerez gibi. Ben kendimi fotograflarda gorunxe kafama dank etti bir de onceden yasimdan genc gosterdihimi soylerlerdi artik yasimi gosteriyorum herkes abla demeye basladi 😄 ben kafada bitirdim once zayiflamam lazim dedim cunku mutsuzdum istedigimi giyemiyorum ozguvensiz hissediyorum. Gunde 2 ana ogun yaptim kendime sabah aksam arada kuru meyve ya da tahil bar kuru yemis yiyorum ama az bazen canim istemezse hic yemiyorum. Kahvalti klasik haslanmis yumurta ya da az yagli omlet zeytin peynir yesillik 1 2 dilim ekmek. Ben mesela sekeri de birakmadim ama cok az kullaniyorum koca bir kupaya 1 kup seker aksam yemegimde evde ne pisiyorsa onu yedim ama aksamlari ekmek yemedim makarna pilav sadece 3 corba kasigi fln yemegi kizartma yapmiyorum ya tencerede normal yagli ya da firin. Bu hafta ana yemeklerde yedigim klasik yemeklerdi kofte tavuk karniyarik kuru fasulye gibi bunlari normal porsiyonda yiyorum ama karbonhidrati kisitladim bir de yemeklerin yanina mutlaka salata cacik ya da ayran gibi seyler yaptim ki hem gozum doysun hem daha tok tutsun bir kere basladimi devami geliyor zaten. Siz de baslayin her gun suclululk her gun erteleme hep kendinize yapiyorsunuz ibanin kendinize

Şuanda da yuruyus yapiyorum mesela gece demedim ciktim anca firsat buluyorum 🤷🏼‍♀️

Ben de seninle takılayım 5 ayda 10 kilo aldım:KK43: 70 ile başlıyorum hadi bakalım ben de 60 kiloyken oğlumla gezerken kardeşini mi gezdiriyon derdi tanımayanlar :) şimdi yaşıtlarım bile abla demeye başladı sinir krizi geçiriyorum acil 10 kilo vermem lazım
Bir de benim metabolik sorunum var gibi haftaya doktora gideceğim bakalım hiç terlemiyorum Bayadır bi 10 sene var ama şu son iki üç ayda metabolizma hızım 0 gibi bir şey bakalım ne cikacak

Şuanda da yuruyus yapiyorum mesela gece demedim ciktim anca firsat buluyorum 🤷🏼‍♀️
Pek ugramiyorsun galiba buralara😊 ara ara gel de motive edelim birbirimizi
Bu sabah evde çikolata vardı ama yemedim
1 bardak bitki çayı
1 bardak 3 u bir arada
1 bardak da normal çay içtim
Az sonra yemeğe ineceğim 😊

X