Diş sıkma, gıcırdatma

ahhhh okurken üzüldüm ne zor, yıllar geçse etkisinden çıkılmıyor. Çocuklukta yaşanan tranvalar:KK43:(((( hayat güzelikler getirsin geçmiş olsun
Şuan çok güzel herşeyim ama travmalar gerçekten atlatmak kolay olmuyor maalesef napalım herkes bazen şanslı doğmuyor. 🤗Yinede çok şükür daima. Teşekkür ederim sağolasın. Geçiyor da ara da bir yokluyor tetiklenmesi kolay oluyor 🤗 herşeyin hayırlı olanını yaşatsın mevlam.. 🌸

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama şu an aşırı derecede muzdarip olduğum bi durumdan bahsetmek istiyorum. Geceleri şiddetli bi şekilde diş sıkma ve gıcırdatma problemim var. Sabahları uyandığım zaman müthiş bi çene, baş, boyun hatta omuz ağrısı yaşıyorum, bişeyler çiğnerken zorluk çekiyorum. Zaman zan yaşiyordum bu durumu yillardir ama şu an baya şiddetli yaşıyorum pandemi sebebiyle dişçiye falan da gitmek istemiyorum diş plağı bakiniyorum internetten ama yorumlardan içime sinen bir şey bulamadım. Böyle bi problemi olup bunu çözebilen ya da diş plağı kullanıp memnun kalan varsa bana yardimci olabilir mi lütfen? Dişlerimi ve çene sağlığımı kaybetmek istemiyorum arkadaşlar 🤦😔
Bir dış teknikeri olarak yazıyorum kesinlikle doktor kontrolü altında yaptırın dış plaginizi sonuçta sizin ağız ve diş yapınıza göre uyumla dirilip yapilacak.Tedavi edilmezse daha fazla sıkıntıya sebebiyet verir cene kaslarınız uyandığınzda bile dis sıkmaktan dolayı yoğun bir şekilde ağrır

Bir dış teknikeri olarak yazıyorum kesinlikle doktor kontrolü altında yaptırın dış plaginizi sonuçta sizin ağız ve diş yapınıza göre uyumla dirilip yapilacak.Tedavi edilmezse daha fazla sıkıntıya sebebiyet verir cene kaslarınız uyandığınzda bile dis sıkmaktan dolayı yoğun bir şekilde ağrır
Cok sukur gecti artik sikinti olmuyor cok rahatladim tesekkur ederim ilginiz icin🤗

Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama şu an aşırı derecede muzdarip olduğum bi durumdan bahsetmek istiyorum. Geceleri şiddetli bi şekilde diş sıkma ve gıcırdatma problemim var. Sabahları uyandığım zaman müthiş bi çene, baş, boyun hatta omuz ağrısı yaşıyorum, bişeyler çiğnerken zorluk çekiyorum. Zaman zan yaşiyordum bu durumu yillardir ama şu an baya şiddetli yaşıyorum pandemi sebebiyle dişçiye falan da gitmek istemiyorum diş plağı bakiniyorum internetten ama yorumlardan içime sinen bir şey bulamadım. Böyle bi problemi olup bunu çözebilen ya da diş plağı kullanıp memnun kalan varsa bana yardimci olabilir mi lütfen? Dişlerimi ve çene sağlığımı kaybetmek istemiyorum arkadaşlar 🤦😔
Merhaba bi diş hekimi asistanı olarak şunu söyleyebilirim öncelikle eklem mua. Yapılıp kendi dişlerinizin ölçüsü alınarak size özel hazırlanan gece plağını kullanmanız sizin için daha faydalı olacaktır.Eğer bu yeterli olmazsa ki genellikle bütün hastalarımızdan olumlu dönüş alıyoruz olası bi durumda masseter botoksu ilede takviye yapılabilir.

Sıkma devam etti ve artık midemi bulandırıyordu çıkarmak sabahları. Zaten dr kesin çözüm diyemem demişti plağı yaparken. Parçalayan hastalarım var demişti ki ben o yöne doğru gidiyordum çünkü yıllardır bu problem olduğu için çok güçlüydü kaslarım. Ancak botoks halletİ

Sıkma devam etti ve artık midemi bulandırıyordu çıkarmak sabahları. Zaten dr kesin çözüm diyemem demişti plağı yaparken. Parçalayan hastalarım var demişti ki ben o yöne doğru gidiyordum çünkü yıllardır bu problem olduğu için çok güçlüydü kaslarım. Ancak botoks halletti
Merhaba geçmiş olsun dr tavsiye edebibilir miziniz benim de diş sıkma sorunum var.

Ben plak denedim sorunumu çözmedi en son botoks denedim üçüncü yaptırışım. 3 ayda bir yapalım Dedi doktor gittikçe artıyor süresi çok memnunum. EN son 4,5 ay sürdü etkisi
Merhaba bende de plaklar malesef işe yaramadı sıkmaya devam ettim İstanbul'da mı yaptırdığınız yer

X