Diş lekeleri

Selam kızlar,

Düzenli şekilde dişimi fırçalamama ve renklendirici içeren gıdalardan uzak durmama rağmen dişlerimde lekelenmeler oluyor. Doktorum ne diyorsa öyle yapıyorum. Daha 1 ay once dişlerimi temizletmeme rağmen daha şimdiden lekelenmeler başladı. Ne yapacağımı şaşırdım.

Başına gelen var mı, neler yapabilirim?
Siyah lekeler mi beyaz mı?

Benim dislerim de her gün fircalayip dis ipi kullandigim halde hep sari... Cok rahatsiz oluyorum ama cözüm bulamadim. Temizletince 1-2 gün lekesiz kaliyo sadece. Tamam, cok cay kahve iciyorum ama benim kadar icen baska kimsenin böyle degil :´( Beyazlatsam hem bende kalici olacagina inanmiyorum hem de zarar verir diye korkuyorum.

Eskiden dis teli kullanmistim, bir disci teller yüzünden dis yüzeyimin pürüzlü kaldigini söyledi. Gel cilalayalim dedi. Bir arastiricam nasil bisey, faydasi veya zarari ne olabilir.

Selam kızlar,

Düzenli şekilde dişimi fırçalamama ve renklendirici içeren gıdalardan uzak durmama rağmen dişlerimde lekelenmeler oluyor. Doktorum ne diyorsa öyle yapıyorum. Daha 1 ay once dişlerimi temizletmeme rağmen daha şimdiden lekelenmeler başladı. Ne yapacağımı şaşırdım.

Başına gelen var mı, neler yapabilirim?
Dişler kürtaj yapıldıkça dişetleri açılıyor ve lekeler kıs sürede tekrar oluşuyor. Çok muntazam iyi temizleyen dişçiye denk gelirsen 6 ay daha hafif lekeli gidebiliyor. Ben yıllardır muzdaribim. Bin TL verdim 10 dklık işleme ve malesef güzel yapmamış arka yüzler eskisi gibi oldu hemen. Misvak beyazlatmada iyi ve çok faydaları var. Onu da düzenli kullanmayı öneririm.

X