Diş ipi kullanıyormusunuz?

arkadaşlar..,önce dişleri fırçalayıp ondan sonra diş ipi kullanıyoruz...Benim d,iş hekimimin söylediği bu. ,ve herkesin diş yapısına göre ip kullanması gerekiyor.Mesela benim dişlerim hassas ve çabuk tartar oluşuyor..Senede 2 kere falan temizletiyorum..benim kullandığım oral B -tape...

evet en dogrusu önce fircalayip sonra dis ipiyle temizlemek
bende colgate dis fircasi kullaniyorum ama cocuklar icin olanindan ,onlar daha kücük olduklari icin arka disler daha iyi temizleniyor ama biraz daha uzun sürüyor
bende nolur olmaz yilda iki defa temizletiyorum :eek:

yanlis anlamayin ama yilda iki defa temizletiyorum derken discide iki defa dislerimi temizletiyorum
her fircalamadan sonra mutlaka dis pip olmazsa olmazlarimdan

ben de en az 5 yıldır her gün sabah fırçalamadan önce diş ipi kullanıyorum. fırçaladıktan sonra hiç denemedim, bence önce diş ipi kullanmak daha iyi.

selem daha yeni iki tane disime dolgu yaptirdim
dr kesinlikle dis ipi kullan dedi cok faydaliymis fircalamak yetmiyormus

Ben de çok çabuk tartar oluşuyor 6 ayda bir diş taşllarımı temizlettiriyorum fakat diş ipi kullanmayı bi türlü beceremiyorum kaydirigubbakcemile3

bende fırçadan sonra kullanıyorum diş ipimi diş aralarını açma konusunda bu güne kadar hiçbişi duymadım hep olumlu olarak duymuşumdur

Diş firçalamak ağiz sağliği ve temizliğinin %25 ini olusturur.devaminda diş ipi kullanimi ve dil temizleyici kullanmak vardir.ama diş firçalamak tek çözüm gibi lanse edildiğinden toplum sadece diş firçalamanin yeterki olduğunu düşünüyor.(onuda yapmayanlar var ya neyse..)

Arkadaşlar diş ipini dişlerinizi güzelce fırçaladıktan sonra kullanmanızı tavsiye ediyorum, ayrıca kullanımına da dikkat edin çok sert şekilde diş arasına girmesi diş eti yaralanmalarına sebep olabilir, bu yüzden testere hareketiyle dişler arasına sokun, dişe yaslayın ve çıkarın , sevgiler...

yatmadan öncede dişlerimi fırçaladıktan sonra kullanıyorum. birçok yerde böyle okudum, diş doktorum da böyle söylemişti. arkadaşlar diş ipi, ara çürüklerden korunmak için çok önemli, aklınızda olsun. dışarıdan bakınca sorunsuz görünen dişlerin arasında çürükler oluşabiliyor ve çok geç fark edebiliyorsunuz.

ayrıca dil temizleyiciye de alıştım, eskiden yoktu, ama şimdi diş fırçamı mutlaka dil temizleyicili alıyorum, dilimi temizlemeden ağzımı temiz hissedemiyorum.:eek:

evet kullanıyordum çokta memnunum ama sert olarak kullanınca diş eti yaralanmalarına sebeb oluyor dikkatli olmak gerekiyor..

X