Diş ipi kullanıyormusunuz?

merve_92

Nirvana
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2008
110
0
31
Arkadaşlar yemek yedikten sonra dişlerimizi fırçalarız ama bu yeterli olmaz ben ayrıca diş ipide kullanıyorum sizin fikriniz nedir? dişlerin aralarının ayrık olarak büyümesine sebep olur diyolar sizce bu fikir doğrumu?

kesinlikle katılıyorum. diş ipi kullanımının ne kadar yararlı olduğunu doktorum da üzerine basa basa söylüyor.fırçalamak yeterli değil.dişlerin sağlığı için diş ipi şart. tavsiyem oralB satin floss..

bende kullanıyorum çok güzel bişey ya alışkanlık haline geldi artık bende.oralB satin floss benimkide

Kizlar bende dolgu için üniversite hastanesine gittim bizim okulun olunca ayri bi ilgileniyorlar.neyse dr beni direk eve gönderdi diş firçani git al gel dedi. önce bana diş firçalamayi öğretti adamcağiz sonra diş macunu markasi söyledi onu ve diş ipi al dedi ben sabah akşam düzenli olarak kullanmaya başladim banada diş aralari açilir falan dediler ben aptal gibi biraktim o dönem dişlerim ve diş etimin görüntüsü farkedilir boyutta değişti.ben tekrar ip kullanmaya başlayacağim.ama hangi aralikla kullansam onu bilmiyorum.2 günde bir yapsam mi ki?

evet bende iki günde bir yapıyorum tam bi sene oldu dişlerimin araları açıılmadıda tavsiye ederim

arkadaşlar geçen aylarda çok yakınımız çok ciddi bir hastalıkla adını söylemek bile istemiyorum mücadelesini verdi ve kıl payı kurtuldu
dr ısrarla çağımızın en önemli hastalığı olan bu illet doğru beslenme
alkolden sigaradan uzak durmak ve ağız sağlığı özellikle diş ipi kullanmayı ısrarla üzerine basa basa önerdi

lütfen bizlerde bu konuda duyarlı olalım ve diş ipi kullanalım

Ben de doktorumun tavsiyesi üzerine diş ipi kullanıyorum. Ama ben düzenli kullanmaya üşeniyorum yaa. :bbo:
aslında diş ipi kullandıktan sonra diş aralarımın gerçekten temizlendiğini hissediyorum, rahatlıyor ağzımın içi.. ama işte biraz üşendiğim için pek düzenli kullanamıyorum

arkadaşlar diş ipi kullanıyorum ben de fakat genelde diş etlerimde kanama oluyor.sanırım ipin kesmesi sonucu oluyor bu.. emind eolamadım.sizde de oluyor mu ip kullanırken kanama?

bilmiyorum aslında öle bişey duymadım bende aklıma geldiği zamanlar çok nadir kullanırım ama
bilmiyorum o söylenen doğru mu

ben çok üşeniyorum yaa fırçalıyorum normalde ama diş ipi çok nadirr kullanıyorum :KK43:(

Ben de uzun zamandır kullanıyorum diş ipi. Günde bir kere gece dişlerimi fırçaladıktan sonra.
Diş araları açılır dediler bana. ben de doktora sordum. Kesinlikle böyle bir şey mümkün değil inanma ve günde bir kere dişlerini fırçaladıktan sonra mutlaka kullan dedi.

Kesinlikle dişipi kullanmak gerek. Biz farketmeden dişlerimizin arası çürüyebiliyor. Ben de oral b kullanıyorum. Tavsiye ederim!!!

arkadaşlar..,önce dişleri fırçalayıp ondan sonra diş ipi kullanıyoruz...Benim d,iş hekimimin söylediği bu. ,ve herkesin diş yapısına göre ip kullanması gerekiyor.Mesela benim dişlerim hassas ve çabuk tartar oluşuyor..Senede 2 kere falan temizletiyorum..benim kullandığım oral B -tape...

X