Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

Kizlar Benim Bir Sorunum Var.ne Yaparsan Yapayim Dişelrim Istediğim Gibi Beyazlamiyor.birçok Beyazlatici Denedim Am Etkisini Görmedim.bir Diş Hekimne Gitsem Ne Kadar Bir ücret Tutar Onuda Bilmiorum.yardimci Olursaniz Sevinirim..

selam.ben de diş hekimi yardımcısıyım.bunun için sana tavsiye edebileceğim macunlar yok.diş taşlarını temizletmen gerek.çünkü öncelikle,diş eti tedavisinde ağız bakımın çok önemli.bu tür işlemler bittikten sonra,diş beyazlatma uygulanır.bu işlemde zaten,öyle uzun sürwn bir işlem değil.

Kızlar ben de dişlerimi temizletmek istiyorum. Yapı itibariyle zaten bembeyaz değil. Ben düzenli olarak dişlerini çocukluktan beri fırçalayan titiz biriyim. Ama, yine de dişlerim gittikçe sarardı. Hatta bi dişimin kökü yeşilimsi kahverengimsi bi renk altı. Çürük falan da değil,çok rahatsız oluyorum. Temizletmeyi tavsiye ediyor musunuz?

selam.temizletmende hiçbir sakınca yok.hatta biz,diş taşlarını temizledikten sonra,bahsettiğin o sarı ve diğer lekeler için cila uyguluyoruz.

Ben birkaç sene önce dişlerimi beyazlatmıştım (sigara içiyorum) doktor dikkat edersen renkli içecekler içmezsen 6 ay gider bu beyazlık demişti. İlk yaptırdığımda gerçekten çok memnun kalmıştım inci gibiydi ama çok kısa bir süre sonra eski haline döndü. Sigara içmeyenler daha iyi sonuç alabilir diye sanıyorum.

Arkadaşlar, Ankara'da dişlerini klinikte beyazlatmış olan, bilgi verecek olan var mı ?

Selam arkadaşlar bi öneri..hocamız diş beyazlatıcı özellikli diş macunları dişlere daha çok zarar verir demişti derste..3.sınıfa geçtim periodontoloji dersini daha almadım ama bu söylediği ilgimi çekti paylaşmak istedim..

Aynen canm .s ne yaparsam yapayim beyazlamiyor .s antibiyotik kullanimindan dolayi boyle oldu . Karbonati denedin mi ? Denedysen deneyimlerini paylasrsan cok memnun olurum

Merhaba kızlar.. Buğün ani bir kararla lazer Epilasyon yaptırdığım hastanenin diş estetiği Bölümü'nde diş beyazlatma yaptırmaya karar verdim :) ilk seansı yaptırdım. Dişlerdeki lekeler temizlendi,ufak Taşlar vardı onlar temizlendi. Sonra ilaçlanıp Işık Altın'da 40 dakika kaldım. Ilk seansta Değişimi gördüm. Ikinci seansta daha güzel olacak dedi doktorum :) Iki üç ton beyazlama olacakmış. On beş gün siğara Çay kahve yasak :KK43: Bir diş macunuda önerdi onunla fırtçalayacagım dişlerimi..
New Est hastanesinde yaptırdım işlemi,şu an kampanya var fiyat 250 euro kızlar :KK66: bilginiz olsun ..

Bidahaki gidisinizde rica etsem sorarmisiniz benim antibiyotik kullanimina bagli olarak dislerimde renk bozuklugu var bu islem bu sorunumu giderebilir mi ?

Dis beyazlatmanin dislere herhangi bi sakincasi varmi peki, bide eski sariligina donuyormu sonradan merak ettim. Ben hangi disciye sorsam yaptirma diyor para kazancak sonucta ona ragmen yaptirma diyince tuhafima gitti

Evet diş beyazlatma vss işlemler evet güzel ama nekadar sağlıklı tartışılır ilaçlar ışıkta beklemeler vss ileriki zamanlarda
neler çıkarır önümüze bilinmez birde kalıcı değil elbette kalıcı olsa herkes yaptırır bir kere ve ömür boyu bembeyaz diş:) kendi görüşüm bu tabi ... hiçbir diş bembeyaz olmaz sadece dişin kendi yapısal beyazlığına kadar açılır rengi ondan sonra eğer açıldığını söyleyen ve bembeyaz yapan ürünler varsa çok fazla kimyasal içeriyordur yoksa nasıl okadar beyazlatsın diş en fazla kendi orjinal yapısal beyazlığına geri döner. ben LR ürünlerinin Micro silver diş macunu var onu kullanıyorum hem okadar işleme gerek kalmadan beyazlatıyor hem tartar diş taşı vss döküyor hem gün içinde dilinizle yokladığınızda artı bir tabaka oluşumuyor . denemenizi tavsiye ederim.

Evet diş beyazlatma vss işlemler evet güzel ama nekadar sağlıklı tartışılır ilaçlar ışıkta beklemeler vss ileriki zamanlarda
neler çıkarır önümüze bilinmez birde kalıcı değil elbette kalıcı olsa herkes yaptırır bir kere ve ömür boyu bembeyaz diş:) kendi görüşüm bu tabi ... hiçbir diş bembeyaz olmaz sadece dişin kendi yapısal beyazlığına kadar açılır rengi ondan sonra eğer açıldığını söyleyen ve bembeyaz yapan ürünler varsa çok fazla kimyasal içeriyordur yoksa nasıl okadar beyazlatsın diş en fazla kendi orjinal yapısal beyazlığına geri döner. ben LR ürünlerinin Micro silver diş macunu var onu kullanıyorum hem okadar işleme gerek kalmadan beyazlatıyor hem tartar diş taşı vss döküyor hem gün içinde dilinizle yokladığınızda artı bir tabaka oluşumuyor . denemenizi tavsiye ederim.
size tavsiyem tezgah üstü diye nitelendirilen ürünler kullanmamanız.. kullandığınız ürünün beyazlatma mekanizması hakkında bilginizin olması önemlidir biilmiyorsanız sadece beyazlattığı için kullanıyorsanız size tavsiyem mekanizmasını öğrenin içeriğinde ne var onu öğrenin..bir diş hekimi olarak tavsiye etmiyorum bu tarz ürünleri

Dis beyazlatmanin dislere herhangi bi sakincasi varmi peki, bide eski sariligina donuyormu sonradan merak ettim. Ben hangi disciye sorsam yaptirma diyor para kazancak sonucta ona ragmen yaptirma diyince tuhafima gitti
sigara çay ve kahve gibi renklendirici maddeler kullanıyorsanız tavsiye edilmez.. onun dışında diş sağlığınızla ve ağız hijyeninizle ilgili bi sıkıntı yoksa yapılmasında sakınca yoktur ama tedavi sırasında hassasiyet oluşma riski var belki ondan çekinmişlerdir

size tavsiyem tezgah üstü diye nitelendirilen ürünler kullanmamanız.. kullandığınız ürünün beyazlatma mekanizması hakkında bilginizin olması önemlidir biilmiyorsanız sadece beyazlattığı için kullanıyorsanız size tavsiyem mekanizmasını öğrenin içeriğinde ne var onu öğrenin..bir diş hekimi olarak tavsiye etmiyorum bu tarz ürünleri
Tezgah üstü değil kullandığım ürün. LR bir Alman markası ve gerçekten kalite konusunda güvenim tam yoksa asla ne kullanırım ne tavsiye ederim diş çok önemli bir ayrıntı insan hayatında bunun bilincindeyim .İçeriğinde antibakteriyel madde olarak gümüş tozu bulunuyor...
İşin aslına bakarsanız, diş macunumuzu ihtiyaçlarımız doğrultusunda seçebiliriz evet, ama asıl olan mekanik temizliktir. Yani siz dişlerinizin fırçalayabileceğiniz tüm yüzeylerini doğru tekniklerle fırçalamadığınız sürece diş macunu ağzınızda istediği kadar köpürsün, istediğiniz kadar çok köpüren, istediğiniz kadar pahalı diş macunları alın bir faydası olmaz. Önce siz o bakteri plağını dişinizin üzerinden kaldırmalısınız. Aksi takdirde yaptığınız iş, tabağınıza yapışıp kurumuş yemek artığını bulaşık süngeriyle tabaktan çıkarmadan üzerine köpük köpük deterjan döküp yıkamaya, o tabağı da üzerideki kurumuş yemek artıklarıyla, temiz diye dolaba kaldırmaya benzer...Demem o ki tavsiyemdir her şekilde arkasındayım :) kullandığım ürünün. bu ince düşüncenizden dolayıda ayrıca teşekkür ederim :) sevgiyle kalın.

Tezgah üstü değil kullandığım ürün. LR bir Alman markası ve gerçekten kalite konusunda güvenim tam yoksa asla ne kullanırım ne tavsiye ederim diş çok önemli bir ayrıntı insan hayatında bunun bilincindeyim .İçeriğinde antibakteriyel madde olarak gümüş tozu bulunuyor...
İşin aslına bakarsanız, diş macunumuzu ihtiyaçlarımız doğrultusunda seçebiliriz evet, ama asıl olan mekanik temizliktir. Yani siz dişlerinizin fırçalayabileceğiniz tüm yüzeylerini doğru tekniklerle fırçalamadığınız sürece diş macunu ağzınızda istediği kadar köpürsün, istediğiniz kadar çok köpüren, istediğiniz kadar pahalı diş macunları alın bir faydası olmaz. Önce siz o bakteri plağını dişinizin üzerinden kaldırmalısınız. Aksi takdirde yaptığınız iş, tabağınıza yapışıp kurumuş yemek artığını bulaşık süngeriyle tabaktan çıkarmadan üzerine köpük köpük deterjan döküp yıkamaya, o tabağı da üzerideki kurumuş yemek artıklarıyla, temiz diye dolaba kaldırmaya benzer...Demem o ki tavsiyemdir her şekilde arkasındayım :) kullandığım ürünün. bu ince düşüncenizden dolayıda ayrıca teşekkür ederim :) sevgiyle kalın.
tezgah üstü derken markasını kastetmedeim o konuda yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın ... tezgah üstü derken tamda kullandığınız ürünün pazarlanma ve satış şeklini kast etmiştim.için anti bakteriyel madde bulunabilir ama önemli olan o beyazlığı kimyasal olarak mı yapıyor yoksa mekanik mi? kimyasal olarak yapıyorsa bunu hangi maddeyle yapıyor çünkü FDA'nın onay verdiği cok az ürün vardır(bu konuda ultradent markasının opalescence diş macununu önerebilirim. Peroksit, titanyum dioksit, potasyum nitrat gibi kimyasallar içermez).ayrıca mekanik ve kimyasal temizlemye cok güzel değinmişsiniz sizinde dediğiniz gibi önemli olan mekanik temizlik...ben vermiş olduğunuz bilgilere rağmen hala o tarz ürünlere karşıyım gelen hastalarımada önermiyorum hiç bir zaman çünkü literatürlere girmiş olan çok sıkıntılı vakalar var...son bir şey daha özellikle peroksit içerikli ürünlerden uzak durulmasını öneririm hekim kontrolü haricinde kullanılmamalıdır..

X