Diş Hekiminde Diş Beyazlatma..Diş taşı..Paylaşalım..

Aaay umarım yaptırabilirim ben de ağzımda üç beş tane dolgu var en az:) çok teşekkr ederim cevap için. Rahatlattı, uzun ömürlü olsun canım

Ben dişlerimi yurt dışına gittiğimde beyazlatmistim, tanıdıkmis doktor, bu mavi ışıklı olan Türkiyede varmış gerçi benimki öyle denk geldi işte.10 gün çok korumak gerekiyormuş sigara çay kahve falan filan hatta salça domates şarap gibi şeyler yasak ben uyamadim tabi bunlara boşa gitti ama koruyabilecek kişiler için güzel yöntem bence

Dişlerim sağlıklı genel olarak fırçalıyorum ama. bazı noktalarda hafif sararma var. :S
ben eczaneden magic kit diye bir şey almıştım, dişini temizleyen bir sünger gibi dusun. sarılıkları siyahlıkları vs temizliyor sanki doktorda temizletmişsin gibi duruyor onbes yirmi gün o beyazlık kalıyordu. o ürünü araştırın isterseniz 20 tl idi benimki 6 kullanimlikti. tunalida bi eczane idi ama başka yerde rastlamadım da bulunur galiba.

Sorun çözüldümü cevap nedir. yorum çok hepsini okuyamadım.:S
Ben yaptracağım çok sancılı imiş ilk gece sızı vs. Yaptırınca pylaşıyor olurum baya bir okudum iyi olan kit opolosense miş macununu aldım hatta dişleri beyaza boyuyoe o kadar:) dişimi yaptırana kadar sensodynini kini kullandm o farkettirdi. Beyazlatmayı dolgularınız iyiise yaptırın diyorlar ben de yeni dolgu yaptırmıştım oturmasını bekliyorum

Kızlar benim.alt dişimin arası açılıyor devlet hastanesinin discisine gittim bana röntgen çekti dış eti hastaligin var dedi beni perontolojiye yönlendirdi ama randevu alamıyorum belkide çekerler alt dişini dedi çok korkuyorum.istanbul Anadolu yakasında bildiğiniz sigorta geçen dişçi varmı dişlerimi her zaman fircalaiyodum ama dış taşım coknalt dişimin arkası çok kötü görünüyor napican bilmiyorumki

bleaching konusunda tecrubesi olanlar son durumunuz nedir.
bu islem ne kadar gerekli sizce?
evet bembeyaz disler güzel, ama asil dislere zarar veriyor mu?
Bende ilgileniyorum bu konuyla. ama endiselerim var. Doktorlarinizin bu konuda ki görüslerini neydi, fikirlerinizi merak ediyorum.
Tesekkürler.

bence beyazlatma çok sağlıklı bir seçenek değil ama diştaşı temizlendikten sonra ayrı bir macun gibi birşey ile parlatma işlemi yapıyorlar, böylece rengi kimyasal olarak açmadan sadece görünen parlaklığı arttırmak mümkün(müş). Ben öyle yaptırdım, gayet de memnunum yani..

bence beyazlatma çok sağlıklı bir seçenek değil ama diştaşı temizlendikten sonra ayrı bir macun gibi birşey ile parlatma işlemi yapıyorlar, böylece rengi kimyasal olarak açmadan sadece görünen parlaklığı arttırmak mümkün(müş). Ben öyle yaptırdım, gayet de memnunum yani..
kaça yaptırılıyor aşağı yukarı o işlemler? ne kadar ödemiştiniz?

canm ben en iyi markayı tercih ettim bir kez yapılacak bir işlem diye. Opoloscence için seansına 800 tl demişlerdi, 1200 diyen de oluyor, ben arkadaşıma yaptırdım aynı markayı 800 tl ye (iki seans). Dolardan dolayı bir miktar değişmiş midir bilmiyorum. baya memnunum ama yaptırırsan ilk 1 ay kahve vs az tüketmeye çalış üst üste bir daha açılmıyor çnkü saça sürülen oriel gibi. diş minelerini zayıflattığı için ömürde 1 kez 2 ya da 3 seans öneriliyor.

Kızlar bir bilgi daha paylasşayım beyazlatmaya ilgili beyazlatma esnasında bir iki diş minesi daha zayıf oldğu için ya da herhangibir sebeple daha fazla kurşun yemiş gibi sızlayabiliyor, o dişleri sildirip işleme o şekilde devam etmenizi öneririm o diş daha çok açılmayacaktır ama sağlığı ve sizin acı çekmemeniz açısından bu kısım önemli.. Hemen sildirmeyin çok fark olmasın ama çok da abartmayın ben sildirmiştim fark olmadı en öndeki dişimdi üstelik (alt kısım ama.) Biraz dayanıp öyle silmesini söylemiştim.

bende yaptırmayı düşünüyorum kararsızdım teşekkür ederim

İlla beyazlatma düşünüyorsanız da ev tipi olanlardan uzak durun derim sadece. Beyazlığı yeyitorsa yetiyordur ki çok sağlıklı bir seçenek değil ama benm gibi köpek balığı dişi seviyrsanız net en iyi marka beyazltıcıdan yaptırın 1 bilemediniz 2 seans :KK70:

ARKADAŞLAR GÖRENLER YAZSIN LÜTFEN KOMPOZİT DOLGU BEYAZLATMASI YAPAN VAR MI ? Bu mesajı alıntılayarak yazın lütfen

bleaching konusunda tecrubesi olanlar son durumunuz nedir.
bu islem ne kadar gerekli sizce?
evet bembeyaz disler güzel, ama asil dislere zarar veriyor mu?
Bende ilgileniyorum bu konuyla. ama endiselerim var. Doktorlarinizin bu konuda ki görüslerini neydi, fikirlerinizi merak ediyorum.
Tesekkürler.
Ben bir kez yaptirmistim doktorum cok yanasmadi ama yaptirirken. Acikcasi biraz hassasiyet disinda cok sorun yasamadim.

Kızlar benim.alt dişimin arası açılıyor devlet hastanesinin discisine gittim bana röntgen çekti dış eti hastaligin var dedi beni perontolojiye yönlendirdi ama randevu alamıyorum belkide çekerler alt dişini dedi çok korkuyorum.istanbul Anadolu yakasında bildiğiniz sigorta geçen dişçi varmı dişlerimi her zaman fircalaiyodum ama dış taşım coknalt dişimin arkası çok kötü görünüyor napican bilmiyorumki

Merhaba mesajı yazalı uzun zaman olmuş ancak belki görüp yanıt verirsiniz
Bende de sanırım diş eti çekilmesi var ve dediginiz gibi alt dişlerimin arkasında yoğun bir şekilde taş mevcut... Dişçiye hayatımda hiç işim düşmedi diyeyim. Bir tane bile dolgum yok ancak yaşım 23 oldu artık bir görünme vaktim geldi... düzenli fırçalarım hep ağız bakımıma çok özen gösteririm ama diş etlerim kanıyor ve bu durum beni üzüyor açıkçası...

Sorunu hallettiyseniz ne önerirsiniz yazmak istedim

X