dis eti iltihabi ve dis eti cekilmesi

1 tatli kasigi dag kekigini 5 dkkaynatin suzun ilidiktan sonra sabah akdam onunla dislerinizi fircalayin daha fazlada yapabilirsiniz sanirim ben oyle yapmistim dis hekimlerininde cok sasirdigi bir tedavi bu insaAllah faydasini gorursunuz

Ben bunu denedim.Faydasi olmak yerine daha da cekilmelerim oldu maalesef
Dag kekigi ,kekik yagi her ikisinide denemistim

Umarim hamilelikte daha da artmaz dislerimin dipleri gozukebilir

Merhabalar, umarim msjimi gorur ve cevap yazarsiniz. Bende de diş eti cekilmesi vardi. Alt dislerimde. Damaktan parca alip cekilen diş etlerime dikildi. 3disi ayni anda kapatmaya calisti. 2 tanesi eskiye gore biraz kapanmis. Ama koyulan parca tumseklik oluşturdu ve beni cok rahatsiz ediyor. Dikislerim alinali tam 2hafta oldu. Ama cok mutsuzum ve yaptigima cok pisman oldum.Sizin şu anki durumuz nasil, tamamen dogal bir gorunume mi kavusmustu yaptirdiginizda, kaç dise uygulandi.. gorur de cevap yazarsaniz cok cok sevinirim...

beyazyalan
bende 4 dişte felan diş eti çekilmesi var ,ameliyat oldum ama kötü doktora denk geldim iyide para verdim boşuna .benimki genetikti. 2 yıl sonra yeniden yaptıracağım.yapan doktor çok iyi yapıyor eski haline dönüyor ,cok sorun etmeyin iyi doktor bulun yeter.
dişlerinizi sert fırçalıyorsunuz demek ki.
benim de sert fırçalamadan dolayı diş etim çekilmişti.
iltihap yoktu. sadece çekilme olmuştu.
sonrasında diş eti ameliyatı yapıldı ve diş etim normal şekline getirildi.
ameliyat adı sizi ürkütmesin. uyuşturup işlem yapıyorlar işte.
sonra dikiş atıyorlar. 1 hafta sonra da alınıyor o dikiş.
bu kadar. ve yumuşak diş fırçası ile çok yavaş fırçalamaya özen göstermenizi istiyorlar sonra da.

ama iltihaplanma dişler yeteri kadar temizlenmediğinde oluyor genelde.
ve iltihaplı yeri fırçalamayı asla bırakmamak gerekiyor.
fırçalamaya devam edince geçiyor. ayrıca bir de tuzlu su ile çalkalanırsa iyi geliyor.
Merhabalar, umarim msjimi gorur ve cevap yazarsiniz. Bende de diş eti cekilmesi vardi. Alt dislerimde. Damaktan parca alip cekilen diş etlerime dikildi. 3disi ayni anda kapatmaya calisti. 2 tanesi eskiye gore biraz kapanmis. Ama koyulan parca tumseklik oluşturdu ve beni cok rahatsiz ediyor. Dikislerim alinali tam 2hafta oldu. Ama cok mutsuzum ve yaptigima cok pisman oldum.Sizin şu anki durumuz nasil, tamamen dogal bir gorunume mi kavusmustu yaptirdiginizda, kaç dise uygulandi.. gorur de cevap yazarsaniz cok cok sevinirim...

bende 4 dişte felan diş eti çekilmesi var ,ameliyat oldum ama kötü doktora denk geldim iyide para verdim boşuna .benimki genetikti. 2 yıl sonra yeniden yaptıracağım.yapan doktor çok iyi yapıyor eski haline dönüyor ,cok sorun etmeyin iyi doktor bulun yeter.
Merhabalar tekrar yaptirdiniz mi.. simdi durumunuz nasil? Ben de bir ay once diş eti ameliyati oldum.. ama dikilen parca tumsek oldu. Alisamadim.Dislerim eskisinden daha cok sizliyor. Ayni anda 3disi kapatmaya calisti doktor. 2si biraz kapadi ama agzimdaki bu yamaya alismam mumkun degil gibi. 2cm e yakin yara izi var.O iz bile sizliyor. Ameliyat olduguma cok pisman oldum. Tek doktora guvenip yaptirdim. Netteki fotolardan cesaret almistim.nettekilerin hepsi cok.dogal gorunuyordu. Ama benimki kaba bir yama oldu sadece..Siz neler yasadiniz yazarsaniz cok sevinirim. Kendimi cok aciz hissediyorum

Sadece bu konuda bilgi almak icin yeni uye oldum.. bu forum hakkinda hicbir bilgim yok.. yazdigim kisilere bildirim gidiyor mu.. gorurler mi yazdiklarimi. Yarin baska bir doktora gorunecegim boyle bir hezimet yaşadiktan sonra tekrar hangi doktora guvenebilirim ki
Gorur ama ne zaman gorur bilemem

X