dis eti iltihabi ve dis eti cekilmesi

guneslihava

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2014
273
33
34
bir kac gundur dis etlerim sis ve kirmizi ve dis etlerim inmis yani cekilmis :KK43: cok uzgunum randevu aldim ama iki hafta sonraya verdiler. doktorda beni neler bekliyo bileniniz varmi?

bir kac gundur dis etlerim sis ve kirmizi ve dis etlerim inmis yani cekilmis :KK43: cok uzgunum randevu aldim ama iki hafta sonraya verdiler. doktorda beni neler bekliyo bileniniz varmi?

Diş eti çekilmelerinin birinci sebebi tartardır, tartar diş etlerine ilerleyerek dişlerin önce eğilmesine ardından dökülmesine neden olur.

Eğer iltihap söz konusuysa antibiyotikle tedavi ardından varsa çürüklere müdahale bekliyor sizi.

Yoksa diş taşı temizliği.

Tartar temizliğini diş hekiminize düzenli olarak yaptırırsanız, ( dişlerinizin durumuna, tükürük bezlerinin faaliyetine vs. bağlı olarak 6 ay, 1 yıl hatta 2 yıl olabiliyor, doktorunuz söyler) iç organlarınızın uzantısı olan bir hastalığınız yoksa, kendiniz de dişlerinizi düzenli fırçalar, diş ipi, arayüz fırçası ve ağız bakım suyu kullanırsanız dişeti sağlığınızı muhafaza edersiniz.

dişlerinizi sert fırçalıyorsunuz demek ki.
benim de sert fırçalamadan dolayı diş etim çekilmişti.
iltihap yoktu. sadece çekilme olmuştu.
sonrasında diş eti ameliyatı yapıldı ve diş etim normal şekline getirildi.
ameliyat adı sizi ürkütmesin. uyuşturup işlem yapıyorlar işte.
sonra dikiş atıyorlar. 1 hafta sonra da alınıyor o dikiş.
bu kadar. ve yumuşak diş fırçası ile çok yavaş fırçalamaya özen göstermenizi istiyorlar sonra da.

ama iltihaplanma dişler yeteri kadar temizlenmediğinde oluyor genelde.
ve iltihaplı yeri fırçalamayı asla bırakmamak gerekiyor.
fırçalamaya devam edince geçiyor. ayrıca bir de tuzlu su ile çalkalanırsa iyi geliyor.

bu kadar. ve yumuşak diş fırçası ile çok yavaş fırçalamaya özen göstermenizi istiyorlar sonra da.

fırçalamaya devam edince geçiyor. ayrıca bir de tuzlu su ile çalkalanırsa iyi geliyor.
cnm sana bi kac sorum olucak bunalta bilirim :) kac tane dis etin cekilmisti. simdi ayni eskisi gibimi oldu dis etlerin

Cekilmeye birebir bizzat denedim ki tipta caresi yok cekilmenin bilirsiniz Ibrahim saracoglu kurudur dag kekigi alin 5 kaynatin sabah aksam o suyuyla fircalayin Alllah tealanin izniyle birsey kalmaz dis et cekilmesi Ibrahim s.yazin cikiyor izleyin videosunu ...ilyihabi bilmiyorum ama iltihapla kur deneyin derim

Kekik suyu ile agzinizi calkalayin, dis etlerine birebir, acı biraz ama 10-15 saniye dayanirsiniz herhalde, ağız kokusuna da birebir , dis doktorum önermişti, süper bisey

Merhaba,

Diş eti sağlığı için İbrahim Saraçoğlu'nun kekik kürüyle dişleri fırçalamayı ben de çok duydum. Ama kekik suyuyla dişleri fırçaladıktan sonra ağzımızı suyla çalkalayıp tükürecek miyiz, yoksa o kekik suyu ağzımızda mı kalacak?

Merhaba,

Diş eti sağlığı için İbrahim Saraçoğlu'nun kekik kürüyle dişleri fırçalamayı ben de çok duydum. Ama kekik suyuyla dişleri fırçaladıktan sonra ağzımızı suyla çalkalayıp tükürecek miyiz, yoksa o kekik suyu ağzımızda mı kalacak?

Ben de merak ettim. İlk kez duyuyorum

Ben de merak ettim. İlk kez duyuyorum

Diş eti sağlığı için çok faydalı diyorlar. Ben daha önce youtube'da filan İbrahim Saraçoğlu'nun kekik suyuyla dişleri fırçalama kürünü rastlamıştım. Ama hiç o kekik suyuyla dişler fırçalandıktan sonra suyla ağzımızı durulayıp tükürecek miyiz, yoksa kekik suyu ağzımızda mı kalacak bahsetmedi.

Diş eti sağlığı için çok faydalı diyorlar. Ben daha önce youtube'da filan İbrahim Saraçoğlu'nun kekik suyuyla dişleri fırçalama kürünü rastlamıştım. Ama hiç o kekik suyuyla dişler fırçalandıktan sonra suyla ağzımızı durulayıp tükürecek miyiz, yoksa kekik suyu ağzımızda mı kalacak bahsetmedi.
tükürecegiz

bende 4 dişte felan diş eti çekilmesi var ,ameliyat oldum ama kötü doktora denk geldim iyide para verdim boşuna .benimki genetikti. 2 yıl sonra yeniden yaptıracağım.yapan doktor çok iyi yapıyor eski haline dönüyor ,cok sorun etmeyin iyi doktor bulun yeter.

bende 4 dişte felan diş eti çekilmesi var ,ameliyat oldum ama kötü doktora denk geldim iyide para verdim boşuna .benimki genetikti. 2 yıl sonra yeniden yaptıracağım.yapan doktor çok iyi yapıyor eski haline dönüyor ,cok sorun etmeyin iyi doktor bulun yeter.

Merhaba

Dis eti cekilmesi ameliyatini hangi doktora ve be kadara yaptirsiginizi yazabilirmisiniz.maalsef 8e yakin disimde cekilme ve sallanma var .

Dis eti ameliyatinizi hangi doktora ne kadara yaptirdiginiz konusunda bilgi yazabilirmisiniz

Merhaba dag kekigini denedinizmi mukemmel birsey

Dis eti ameliyatinizi hangi doktora ne kadara yaptirdiginiz konusunda bilgi yazabilirmisiniz
Gebzede iki ayrı doktora yaptırdım ,beşiroğlu diş. polikl .Ama çok iyi sonuç aldım desem yalan olur.Şuan hamileyim ve hızla devam ediyor çekilme.Hamilelikten sonra iyi bir doktor araştırması yapacağım.

1 tatli kasigi dag kekigini 5 dkkaynatin suzun ilidiktan sonra sabah akdam onunla dislerinizi fircalayin daha fazlada yapabilirsiniz sanirim ben oyle yapmistim dis hekimlerininde cok sasirdigi bir tedavi bu insaAllah faydasini gorursunuz

X