Diş çıkaran huysuz bir bebek ,ella faciası ve üstune muhtemelen domuz gribi😔

Mvikdn

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2021
4.645
6.840
38
Merhaba arkadaşlar bebeğim dis çıkarma döneminde zaten inanılmaz huysuz ve sadece emmek istiyor ,günlerdir aşırı yorgunum. Üstüne 11 yıllık evliliğimde ilk defa gercek bir kaza oldu,zira korunmasız iki ilişkiden iki yavrum var,normalde cok dikkat ederiz.Henuz yeni regl olmaya başladım hic düzenli değil ,o yuzden yumurtlama takibi yapamıyorum ama 9 gun önce reglm bitti🤦🏻‍♀️ eşimle acil bir karar aldık ve ella aldım, riske atamadık, esim mama aldi geldi.Bebek bana bakıp bakıp ağlıyor 😔😔😔 bir de öğleden sonra atesim çıktı her yerim sızlıyor.Prospektuste bir hafta emzirmeyin yaziyor,bir haftada bebek depresyona girer resmen ,cok arada kaldım, her yerim sızlıyor, zaten başka şehirde yaşıyoruz, bebege bakacak kimse de yok.Daha önce benzer durum yaşayan oldu mu ,ya da içinizde hekim veya eczacılar var ise bu süreci hızlı temizleyebilmemin bir yolu var mıdır?Sütü sağıyorum kesilmesin diye.Bana verdiği hasarı tahmin ediyorum zaten de ne kadar etkili bir ilac ki bir hafta emzirmek yasak🙈detaya girmek istemiyorum ama korunmamiza rağmen kaza oldu maalesef.

Edit:Bazi arkadaslar ısrarla okuduklarını anlamıyor, ben kazayı korunmamak olarak tanimlamiyorum.Korunma yöntemi bir sekilde etkinliğini yitirdi diyorum ,o kadarını ben de biliyorum herhalde.11 yıllık cinsel hayatim var o kadarını yonetebiliyorum yani ,Allah askina niye korunmadin gibi yorumlarınızı kendinize saklayın

Son düzenleme:
Prezervatif kullanmak bu kadar mı zor ?
Siz kendi zevklerinizden vazgecmeyeceksiniz diye bebeğin en temel hakki olan beslenme ve rahatlama hakkını nasil elinden alırsınız ki...
Okuma yazmanız var mi ,kaza diyorum kaza ,korunmadan ilişkiye girdiğimi nerden çıkardınız ?

Merhaba arkadaşlar bebeğim dis çıkarma döneminde zaten inanılmaz huysuz ve sadece emmek istiyor ,günlerdir aşırı yorgunum. Üstüne 11 yıllık evliliğimde ilk defa gercek bir kaza oldu,zira korunmasız iki ilişkiden iki yavrum var,normalde cok dikkat ederiz.Henuz yeni regl olmaya başladım hic düzenli değil ,o yuzden yumurtlama takibi yapamıyorum ama 9 gun önce reglm bitti🤦🏻‍♀️ eşimle acil bir karar aldık ve ella aldım, riske atamadık, esim mama aldi geldi.Bebek bana bakıp bakıp ağlıyor 😔😔😔 bir de öğleden sonra atesim çıktı her yerim sızlıyor.Prospektuste bir hafta emzirmeyin yaziyor,bir haftada bebek depresyona girer resmen ,cok arada kaldım, her yerim sızlıyor, zaten başka şehirde yaşıyoruz, bebege bakacak kimse de yok.Daha önce benzer durum yaşayan oldu mu ,ya da içinizde hekim veya eczacılar var ise bu süreci hızlı temizleyebilmemin bir yolu var mıdır?Sütü sağıyorum kesilmesin diye.Bana verdiği hasarı tahmin ediyorum zaten de ne kadar etkili bir ilac ki bir hafta emzirmek yasak🙈detaya girmek istemiyorum ama korunmamiza rağmen kaza oldu maalesef
Okuma yazmanız var mi ,kaza diyorum kaza ,korunmadan ilişkiye girdiğimi nerden çıkardınız ?
??

Korunmasiz iliski yasamayin..
La havle arkadaşlar iyi misiniz ya okumaniz yok mu ,ben ne yazdim korunmadim mi yazdım?Kaza nedir ,korunma yönteminin bir şekilde hasarlanmasıdır.Illa ki detay mi vereyim

Korunmamıza rağmen kaza oldu yazıyor. Yazanı okumuyor musunuz?
Bilgim yok ne yazık ki.
Belki riske girmemek için emzirmeme süresini uzun yazıyorlardır.
Evet riske atamam kesinlikle bebeğimi, buzlukta da biraz sütüm var ama burda asil mevzu bebegin beni emerek rahatliyor olmasi, ancak küçük bir ihtimalde olsa hamile kalmayı göze alamazdim

Evet riske atamam kesinlikle bebeğimi, buzlukta da biraz sütüm var ama burda asil mevzu bebegin beni emerek rahatliyor olmasi, ancak küçük bir ihtimalde olsa hamile kalmayı göze alamazdim
Bebek kaç aylık, 1 haftaya memeyi unutur bile resmen çok uzun bir süre. Emzirme danışmanı bul danış, ilaç içtim ne yapayım diye.

• Beğen
Reactions: The
Bebek kaç aylık, 1 haftaya memeyi unutur bile resmen çok uzun bir süre. Emzirme danışmanı bul danış, ilaç içtim ne yapayım diye.
9 aylık bebek ,unutmaz ama muhtemelen cok zor bir hafta geçireceğim, sonra da muhtemelen meme reddi yaşayacağım

9 aylık bebek ,unutmaz ama muhtemelen cok zor bir hafta geçireceğim, sonra da muhtemelen meme reddi yaşayacağım
1 hafta vermezsen bırakır muhtemelen diye düşünüyorum, çünkü unutma süresi odur zaten meme bırakanlarda gördüğüm kadarıyla. Emzik verin bari yerine travma olmasın bence.

• Beğen
Reactions: The
Ella konusunda farkli uzman görüşleri de var emzirmeye ara vermek hususunda. Bir iki farkli uzmana sorun derim.

1 hafta vermezsen bırakır muhtemelen diye düşünüyorum, çünkü unutma süresi odur zaten meme bırakanlarda gördüğüm kadarıyla. Emzik verin bari yerine travma olmasın bence.
Veriyorum emzik falan ,ne zormuş ya ,bırakmasın diye çabalayacağim ama kâr zarar hesabından çıkamadık maalesef,doktoruma da sordum, risk alıp almamak sizin secimiz, muhtemelen bir sey olmaz ama oladabilir dedi ,biz de hızlı bir karar almak zorundaydik

The mean daily concentrations of ulipristal acetate in breastmilk were 22.7 mcg/L (0 to 24 hours), 2.96 mcg/L (24 to 48 hours), 1.56 mcg/L (48 to 72 hours), 1.04 mcg/L (72 to 96 hours), and 0.69 mcg/L (96 to 120 hours). The mean daily concentrations of monodemethyl-ulipristal acetate in breastmilk were 4.49 mcg/L (0 to 24 hours), 0.62 mcg/L (24 to 48 hours), 0.28 mcg/L (48 to 72 hours), 0.17 mcg/L (72 to 96 hours), and 0.10 mcg/L (96 to 120 hours).
5.gunden sonra emzirebilirsiniz.

Ben eczaciyim.Ilac alindiktan sonraki ilk 24 saat hic sut vermemelisiniz.5 gun sonra sute gecen miktar cok az olur.Yinede riske atmayin.En iyisi 1 hafta beklemek.Sutunuzun kesilmemesi icin sagip,dökün.
Teşekkürler evet azda olsa minicik bebege bunu yapamam ,inşallah diş en azından biraz rahatlar da isim kolaylaşır

The mean daily concentrations of ulipristal acetate in breastmilk were 22.7 mcg/L (0 to 24 hours), 2.96 mcg/L (24 to 48 hours), 1.56 mcg/L (48 to 72 hours), 1.04 mcg/L (72 to 96 hours), and 0.69 mcg/L (96 to 120 hours). The mean daily concentrations of monodemethyl-ulipristal acetate in breastmilk were 4.49 mcg/L (0 to 24 hours), 0.62 mcg/L (24 to 48 hours), 0.28 mcg/L (48 to 72 hours), 0.17 mcg/L (72 to 96 hours), and 0.10 mcg/L (96 to 120 hours).
5.gunden sonra emzirebilirsiniz.
Cok teşekkür ederim

X