Diş bakımı, Diş Macunları, Diş fırçaları, Paylaşım ve Yorumları

Kızlar merhaba ben senelerdir dişçiden çok korkardım. çekinirdim. kapalı birbayan olduğum için erkek diş hekimlerinede gitmek istemiyordum açıkçası. yapılan kanallar ve dolgular okadar kotuydu kı en sonunda patlak verdi ve bütün dişlerim birden ağrımaya başladı.ben üsküdarda oturuyorum. oraya yakın bir hastaneye gittim. bayan hekimdi çok memnun kaldım. 2 dolgumu yeniledi. bir dolgumda kanala gitmiş ona başladı. inanın hiç ağrı duymuyorum. ilgilenen aarkadaşlara yardımcı olabilirim. mesaj atarsınız.

diş eti sağlığı için en iyi diş macunu hangisi acaba

bende forever bright diş macunu kullanıyorum çok iyi

.Kesinlikle harika.Dişlerinizi çizmeden parlaklıklarını geri kazandırır.Kötü nefes kokusunu keser.Düzenli kullanımda diş ağrılarına iyi gelir.Ağız içi yaralara,diş eti kanamalarına birebir iyi gelir.Diş taşı oluşmasını engeller.Bilhassa çocuklu ailelere öneriyorum.Çünkü yutulduğunda bile mideyi rahatlatır.Kesinlikle florür içermez.İçerisinde 26 çeşit doğal bitki özü vardır.(aloe vera jel ve be propolis içerir)

35 yasinda disinde dolgu bile olmayan 32 disi de sapasaglam biri olarak tavsiyem kesinlikle sensodyne multicare

aylardır bende doğru düzgün diş macunu arayışındayım. Çürük önleyici veya mevcut çürüklere azda olsa iyi gelecek bir macun istediğim ama bulamadım :KK43:

ben dişlerime çok özen gösteririm ve önem veririrm sürekli kontrollerimi yaptırırım ama geçen hafta dişçiye gittiğimde diş eti çekilmesi başlamış dedi doğrumu bilmiyorum, çok şaşırdım düzenli fırçalıyorm bakıyorum dedim, nası fırçalıyorsun dedi yan yada dairesel hareketlerle dedim, yanlış dedi, hepsini tek tek üst dişleri yukardan aşağıya alt dişleride ağagıdan yukarıya doğru fırçalıcaksın dedi iç tarafları da aynı şekilde dedi, köpük ağzında uzun süre kalcak dedi, gargarayı sordum zararı varmı kullanıyorum diye, agız bakım suyuysa hiç bişy olmaz dvm et dedi ama gargaraysa sakıncası ne bilmiyorum sormadım onu, diş macunu hep col....te kullanırım ben onu seviyorum, senso...ne kullan dedi onu aldım şimdi, florürlü diyemi nedir,

diş fırçası orta sert, macun , sensod...ne olmalıymış , agız bakım suyu zararsız, ayrıca fırçalama yönümüz yanlışmış arkadaşlar ,

sensodyne expert diş fırçası kullanıyorum ve o kadar memnunum ki, küçük başlığını çok sevdim, önceden kullandığım fırçaların kafası kocaman olduğu için büyük oranda temizlemediğini bunu kullanmaya başlayınca farkettim.
diş macunu olarak sensodyne onarım ve koruma kullanıyorum, bayağı araştırmalarım sonucu kullanmaya başlamıştım ve kıvamına bayılıyorum.
ağız bakım suyu olarak pronamel kullanıyorum ama bitince sadece kekik suyunu kullanmayı düşünüyorum.

geçen gün dişçiye gittim doktor dedi dişlerini düzenli fırçalamıyorsun imkansız dedim günde 3 kere muttlaka fırçalarım doktor dedi fırçalasaydın böyle olmazdı tabi doktorla tartıştım kendi fırçaladığım dişlerimi benden daha iyi biliceksin felan doktor dedi nasıl fırçalıyorsun yukarıdan aşağıya fırçalıyorum hayır dedi ağzını açacaksın diş etlerinden dişlerine doğru süpürür gibi fırçayı kullanacaksın alt dişlerinide aynı şekilde fırçalayacaksın arkalarınıda vs gerçekten farkı fark ediyorsunuz sizede böyle diş fırçalamanızı öneriyorum macun hiç önemi yok sonuçta kimse 1 tl diş macunu kullanmıyor herkesin macunu markalı bu yöntemi şiddetle tavsiye ediyorum

diş eti sağlığı için en iyi diş macunu hangisi acaba

bende forever bright diş macunu kullanıyorum çok iyi

.Kesinlikle harika.Dişlerinizi çizmeden parlaklıklarını geri kazandırır.Kötü nefes kokusunu keser.Düzenli kullanımda diş ağrılarına iyi gelir.Ağız içi yaralara,diş eti kanamalarına birebir iyi gelir.Diş taşı oluşmasını engeller.Bilhassa çocuklu ailelere öneriyorum.Çünkü yutulduğunda bile mideyi rahatlatır.Kesinlikle florür içermez.İçerisinde 26 çeşit doğal bitki özü vardır.(aloe vera jel ve be propolis içerir)

bir diş macununun çürüğe karşı koruması için flor içermesi gerekir. o sebeple doğal macunlar her ne kadar iyi olursa olsunlar flor içeren diş macununu öneririz.

bu nalet sigaranın dişlerdeki etkisini tamamen giderecek bi yöntem var mı acaba???

Ben günde iki kez fırçalıyorum dişlerimi hiçbir diş macunundan memnun değildim Sensodyne alana kadar. Zaten çok köpüren macunları sevmiyorum midemi bulandırıyordu. Sensodyne aynı diş pastası gibi ve dişlerimi epey beyazlattı. Ama yine kişiden kişiye değişiyor olabilir bu konuda memnun değilseniz en iyisini bulana kadar değiştirmenizi tavsiye ederim. Diş çok önemli.

colgate optik beyazı deneyen ve memnun olan var mı?

ben denemedim fakat teyzem kullandı uzun bir süre. beyazlık konusunda tmm ama diş minelerine hep zarar verdi.. belirli bir süreden sonra dişleri sızlamaya başladı. bu tarz beyazlatıcılı macunları pek önerilmiyor. daha sonra pronamel aldık ona şimdi sızlaması geçti düzenli ve doğru fırçalanınca gayet temizleniyor

bu nalet sigaranın dişlerdeki etkisini tamamen giderecek bi yöntem var mı acaba???

eşim sigara kullanmadığı için bende de hem koku hem de görsel olarak bu sıkıntı var :KK43:

Yakın zamanda BİM'den pratik diş temizleme mendili almıştım, bana çok pratik geldi. Özellikle, her sigaradan sonra fırça-su-macun peşinde koşmamak açısından ideal. Elbette fırçalama yerine geçmiyor tamamen, onu da ayrıca yapmak lazım :)

BİM de göremedim tekrar ama şuradan temin ettim bir kaç kez: http://www.eczane.com.tr/fircasiz-ve-susuz-pratik-dis-temizleme-mendili

umarım işini görür

Sensodeyne oneririm

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

X