Dileklerimiz,hastalıklarımız için Esmaül Hüsna ve dualar

Kenzül Arş duasıdır ve bir mucizedir.Tıpkı güzel bir yerden ev almayı istemek gibi.Öyle şeyler yaşarsınızki mucize bu dersiniz Güzel bir yerden biri ucuza evini satmaya karar verir aylarca bekler satamaz,sonra fiyatı düşürür,birden size hiç ummadığınız yerden para gelir,nasıl geldi daha anlamadan evi almış içinde oturuyor bulursunuz kendinizi.
Sıkıntılı süreçtesinizdir,bu sıkıntıdan selamete çıkmak istersiniz O sıkıntıyı size veren kişileri Allahu teala sizden yavaş yavaş (hızlı hızlı olmaz)sizden uzaklaştırır,sizede rahatlık huzur verir,hatta Rabbim sizin etrafınıza yeni hayırlı dostlarla çevirir.Eviniz vardır,eşyalarınız istediğiniz gibidir,huzurlu birde yuva kurmuşsunuzdur.Bu duayla Allahu Teala size yepyeni bir hayat kurar.
Kenzül Arş duası mucize bir duadır ama ben çok uzununu değilde kısasını okumuştum

Kenzül Arş duasıdır ve bir mucizedir.Tıpkı güzel bir yerden ev almayı istemek gibi.Öyle şeyler yaşarsınızki mucize bu dersiniz Güzel bir yerden biri ucuza evini satmaya karar verir aylarca bekler satamaz,sonra fiyatı düşürür,birden size hiç ummadığınız yerden para gelir,nasıl geldi daha anlamadan evi almış içinde oturuyor bulursunuz kendinizi.
Sıkıntılı süreçtesinizdir,bu sıkıntıdan selamete çıkmak istersiniz O sıkıntıyı size veren kişileri Allahu teala sizden yavaş yavaş (hızlı hızlı olmaz)sizden uzaklaştırır,sizede rahatlık huzur verir,hatta Rabbim sizin etrafınıza yeni hayırlı dostlarla çevirir.Eviniz vardır,eşyalarınız istediğiniz gibidir,huzurlu birde yuva kurmuşsunuzdur.Bu duayla Allahu Teala size yepyeni bir hayat kurar.
Kenzül Arş duası mucize bir duadır ama ben çok uzununu değilde kısasını okumuştum
Okuduktan ne kadar süre sonra dileğiniz oldu acaba kaç kere okunuyor bu dua gorunce bi umut oldu benimle kus olan arkadasim icin okuyacagim tesekkurler👍

Bu duayi okuyacagim sinavlarda basari icin hangi esmayi okumaliyim

Arkadaşlar bana çok sorular geldi esmalar ile ilgili.Konu açtım ve buradan vakit buldukça cevap vermeye çalışacağım.
Hamileyim erkek olmasını eşimde bende çok istiyoruz (ilk çocuğumuz erkek olsun sonra ara koyup kızımız olsun istiyoruz) Allah'ıma çok yalvardım istedim eyer erkek olursa Hz.muhammed (s.a.v) hürmetine Muhammed Yasin koyacağım Allah'ım duamı kabul etsin diye ne okumalıyım
(Dua edenlerden Allah razı olsun)

Arkadaşlar bana çok sorular geldi esmalar ile ilgili.Konu açtım ve buradan vakit buldukça cevap

Dilekler için hasbünallahü ve nimel vekil çok etkili fakat uzun bir zaman sonra olmuştu benim dileğim.
Çok zor ,olması imkansız yada olması için bir mucize gereken dileklerde bir dua var,bence mucize
Paylasimlariniz çok güzel Allah razı olsun sizden sayenizde çok bilgiye sahip oldum sizden ricam kuzenimle aram çok iyiydi 5 aydır görüşmüyoruz çok seviyordum kendisini sebepsiz aramız bozuldu aynı şekilde 15 yıllık arkadasligim da bitti bu kişilerle gercekten barismak istiyorum okuyacagim dua veya esma varmidir? teşekkür ediyorum

Selamlar çok faydalı bir içerik olmuş çok teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için sevgiler 🌺 ben Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir”70 bu şekilde okumuştum tek başına okumuşumdur ama yüksek adetlerde okuduğumu hatırlamıyorum . Hepsini birlikte okurken çok güzel bir his oluyordu bende. Bir açılma hissediyordum. Bazen sadece Allah dediğim zamanlar içimde hep çok güzel bir duygu oluyor.

Selamlar çok faydalı bir içerik olmuş çok teşekkür ederim bilgilerinizi paylaştığınız için sevgiler 🌺 ben Yâ Allah, Yâ Rahman, Yâ Rahîm, Yâ Kavî, Yâ Kâdir”70 bu şekilde okumuştum tek başına okumuşumdur ama yüksek adetlerde okuduğumu hatırlamıyorum . Hepsini birlikte okurken çok güzel bir his oluyordu bende. Bir açılma hissediyordum. Bazen sadece Allah dediğim zamanlar içimde hep çok güzel bir duygu oluyor.
Masallah ne güzel aslında ben de okumak istiyorum görmüştüm dileklerin kabulü için diye ama başlayamadım siz tek başına okudum demişsiniz tek derken anlayamadim ne gibi etkileri oldu mesela bide ne kadar sure okudunuz acaba

Masallah ne güzel aslında ben de okumak istiyorum görmüştüm dileklerin kabulü için diye ama başlayamadım siz tek başına okudum demişsiniz tek derken anlayamadim ne gibi etkileri oldu mesela bide ne kadar sure okudunuz acaba
düzenli olarak ya Allah ya Rahman ya rahim ya kavi ya kadir şeklinde okudum. Bazı zor zamanlarda veya bir şeyde Allah ın büyüklüğüne hayret ettiğimde sadece Allah dediğim olur. Bazen bir kez bazen 3 içimden geldiği kadar. Kalbimde sevgi dolu güzel bir his oluyor. Bunu nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum.

düzenli olarak ya Allah ya Rahman ya rahim ya kavi ya kadir şeklinde okudum. Bazı zor zamanlarda veya bir şeyde Allah ın büyüklüğüne hayret ettiğimde sadece Allah dediğim olur. Bazen bir kez bazen 3 içimden geldiği kadar. Kalbimde sevgi dolu güzel bir his oluyor. Bunu nasıl tarif edeceğimi bilmiyorum.
Anladim çok teşekkür ediyorum 🙏

Bende bazı tecrübelerimi paylaşayım inşallah faydalı olur.
Günahlarımın affolması için ya Ğaffar celle celaluhu 1281 adet okudum sanırım 90 gün olması lazım. Bu zaman zarfında namaza başladım.
40 güne yakındır ya Vahidul Ehad okuyorum. Bu esmalar Allah ın bir olduğunu ve yaratılmış herşeyde Allah ı görebileceğimizi anlatıyor. Bu süre zarfında yalnızlaştım fakat içimde güzel bir his oluyor ve hayatA bakışımda değişiklikler oldu. Kuran da bir ayette sizin güzel gördükleriniz sizin için hayırlı olmayıp, size kötü görünen şeyde sizin için hayırlı olabilir siz bilmezsiniz Allah bilir yazıyor. Bir esmayı okuduğumuz zaman başımıza bize bu olay kötü bir şey gibi geliyor fakat bizim burada öğrenmemiz gereken bir şey olmalı eğer biz bunu öğrenmiş olsaydık bu kötü dediğimiz şey başımıza gelmezdi. İnsan ne yapıyorsa kendi kendine yapıyor aslında.
Kendini ilim anlamında geliştirmek isteyenlere
Hadid 3 ayetini 100 adet ve el Batın 3844 adet okumasını tavsiye ederim.
Bir konuda istihare yapmak istediğinizde ela ya'lemu men halag ve hüvel latıyfül habir ayetini uyumadan önce 7 kez okuyup uyuyana kadar ya latif ya habir esmalarını okuyup uyuyun. Bunu eğer hayatı okuyabiliyorsanız gündüzde yapabilirsiniz. Okuyabildiğiniz kadar ayeti okuyabilirsiniz.
Ya Selam esması sosyalleşme anlamında faydalı olmuştu bende
Her gün 300-1000 kaç tane okuyabilirseniz salavat okumak huzur veriyor, korkularınızdan emin oluyorsunuz, bir konuda bunaldığınızda ferahlıyorsunuz. Herhangi bir isteğiniz için okuyabilirsiniz
El hafız esması anlayışınızı genişletip hafızanızı kuvvetlendiriyor
El Basır esması yine anlayışınızın genişlemesi. Burada anlayış genişlemesi derken bakış açınızı genişletiyor. Olan şeylerin farklı yönlerini görmeye başlıyorsunuz
Ya Muhyi 3844 adet büyük ebced değerini okuyabilirseniz hastalıkların şifalAnmasına vesile oluyor.
Esmalar ve ayetler bir işle meşgul olurkende okunabilir fakat sadece esma ile meşgul olup anlamını hissederek okumak daha etkili oluyor.
Çakraların dengeli olması için her çakranın üzerinde elini saat yönünün tersinde daire çizerek her çakra için ayrı ayrı 7 şer adet Fatiha 21 gün veya 40 gün okuyabilirsiniz
Her gün Vakıa suresini okumak rızkı genişletir
Fatiha zikri 10145 adet Fatiha okuyarak hayatınızda açılım olması için okuyabilirsiniz

Kalp kırıklığınız varsa, sevgilinizden ayrıldınız üzgünsünüz. Yunus 57 ayetini okuyabildiğiniz kadar okuyun
Yâ eyyuhâ-nnâsu kad câetkum mev’izatun mir rabbikum ve şifâun limâ fî-ssudûri vehudev verahmetun lilmu/minîn
Ey insanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüller derdine bir şifa, müminlere bir hidayet ve rahmet geldi.

Hastalandığınız zaman bu ayeti ojutabildiğiniz kadar okuyun
Ve-iżâ meridtu fehuve yeşfîn. Şuara 80
Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur

Günahlarımın affolması için ya Ğaffar celle celaluhu 1281 adet okudum sanırım 90 gün olması lazım. Bu zaman zarfında namaza başladım.
40 güne yakındır ya Vahidul Ehad okuyorum. Bu esmalar Allah ın bir olduğunu ve yaratılmış herşeyde Allah ı görebileceğimizi anlatıyor. Bu süre zarfında yalnızlaştım fakat içimde güzel bir his oluyor ve hayatA bakışımda değişiklikler oldu. Kuran da bir ayette sizin güzel gördükleriniz sizin için hayırlı olmayıp, size kötü görünen şeyde sizin için hayırlı olabilir siz bilmezsiniz Allah bilir yazıyor. Bir esmayı okuduğumuz zaman başımıza bize bu olay kötü bir şey gibi geliyor fakat bizim burada öğrenmemiz gereken bir şey olmalı eğer biz bunu öğrenmiş olsaydık bu kötü dediğimiz şey başımıza gelmezdi. İnsan ne yapıyorsa kendi kendine yapıyor aslında.
Bir konuda istihare yapmak istediğinizde ela ya'lemu men halag ve hüvel latıyfül habir ayetini uyumadan önce 7 kez okuyup uyuyana kadar ya latif ya habir esmalarını okuyup uyuyun. Bunu eğer hayatı okuyabiliyorsanız gündüzde yapabilirsiniz. Okuyabildiğiniz kadar ayeti okuyabilirsiniz.
Her gün 300-1000 kaç tane okuyabilirseniz salavat okumak huzur veriyor, korkularınızdan emin oluyorsunuz, bir konuda bunaldığınızda ferahlıyorsunuz. Herhangi bir isteğiniz için okuyabilirsiniz
El Basır esması yine anlayışınızın genişlemesi. Burada anlayış genişlemesi derken bakış açınızı genişletiyor. Olan şeylerin farklı yönlerini görmeye başlıyorsunuz
Ya Muhyi 3844 adet büyük ebced değerini okuyabilirseniz hastalıkların şifalAnmasına vesile oluyor.
Esmalar ve ayetler bir işle meşgul olurkende okunabilir fakat sadece esma ile meşgul olup anlamını hissederek okumak daha etkili oluyor.
Çakraların dengeli olması için her çakranın üzerinde elini saat yönünün tersinde daire çizerek her çakra için ayrı ayrı 7 şer adet Fatiha 21 gün veya 40 gün okuyabilirsiniz
Fatiha zikri 10145 adet Fatiha okuyarak hayatınızda açılım olması için okuyabilirsi

Fatiha zikri 10145 adet Fatiha okuyarak hayatınızda açılım olması için okuyabilirsiniz
Allah razı olsun sizden ne güzel okudugunuz dualar ve çektiğiniz esmalar maşallah🧿tek tek yazmissiniz hakkınızı helal edin çok teşekkürler 👍
Kalp kırıklığınız varsa, sevgilinizden ayrıldınız üzgünsünüz. Yunus 57 ayetini okuyabildiğiniz kadar okuyun
Yâ eyyuhâ-nnâsu kad câetkum mev’izatun mir rabbikum ve şifâun limâ fî-ssudûri vehudev verahmetun lilmu/minîn
Ey insanlar! Size Rabbinizden bir öğüt, gönüller derdine bir şifa, müminlere bir hidayet ve rahmet geldi.

Hastalandığınız zaman bu ayeti ojutabildiğiniz kadar okuyun
Ve-iżâ meridtu fehuve yeşfîn. Şuara 80
Hastalandığım zaman bana şifa veren O'dur

Unutkanlık için Ala suresi
Atalarınızdan size aktarılmış olduğunu düşündüğünüz şeyler için buna niyet edip21 gün boyunca bir dua arkadaşı ile birbirinize dua ederek Kehf suresini okuyup öncesinde 100 salavat, 100 estağfurullah okuyabilirsiniz. Ayrıca bunun için deniz erten in instagram hesabına bakabilirsiniz orada daha detaylı anlatıyor. Dua ederken atalarınızın günahlarının affedilmesi içinde dua edin.
Psikolojik sorunlar için hergün 7 Duha ve 7 İnşirah suresi ayrıca bol bol salavat tavsiye ederim
Üzerinizde nazar olduğunu düşünüyorsanız, gün içinde çok uykunuz geliyor, ibadet sırasında karıştırıyorsanız, 7 nas, 7felak, 7 ayetel kürsi okuyabilirsiniz eğer yine de bunları yaşıyorsanız 11 tane de Kureyş suresi okunabilir. Yine böyle durumlarda kovulmuş şeytanın şerrinden ve nefsimin şerrinden Allah'a sığınırım diyerek E’ûzü Besmele çekebilirsiniz.
Eğer büyü, nazar gibi şeylerden şüpheleniyorsanız bulunduğunuz ortamın temiz olmasına özen gösterip oçBakara suresini okuyun okuyamazsanız internetten açıp dinleyin farkı farkedersiniz. Evin enerjisi değişiyor. Yine büyü gibi şeylerden şüpheleniyorsanız, bu kpnuları çok düşünüp araştırma yapmayın yaptıkça kafanızda büyütüp daha beter bir hale geliyor. Bunun yerine estağfurullah el azim okuyun 1000 adet ve bakara suresi. Saffat suresini de okuyup dinleyebilirsiniz. Böyle şeyler yaparken uykunuz geliyor diye bırakmayın, ısrarla devam ettirin çünkü şeytan vesvese veriyor bırakmanızı istiyor, bunu hatırlayıp devam ettirin.
Gece uykunuzda karabasan gibi şeyler yaşıyorsanız, uykunuzda rahatsız oluyorsanız çok kısık volümde bakara suresini veya sevdiğiniz surelerden açıp dinleyerek uyuyun. Sesini çok kısıkta olması uykunuzda dikkatiniz dağılmasın uykuya dalmakta sorun yaşamayın. Kuran okunuyor olması yeterli. Birde sırt üstü yatmayın.

X