dilek tesbihi.. kızlar dileğiniz varsa yapın..

Konu sahibi cevap vermiyor ben de araştıran biri olarak cevap vereyim;

Namaz kılarken arkanda kalan duvara, pencereye ne varsa oraya as işte. Yani tespih kıbleye bakacak, senin yüzün nasıl kıbleye bakıyor o da öyle kıbleye bakacak.

Süre vermek nereden çıktı, süre verilir mi böyle şeyde. Hacetini dile, namazını kıl, tespihini çek asarken de hacetini dile o yani. Süre falan verilmiyor.

Duan olana kadar tespih orada kalacak, olduktan sonra 41 tane tespih alıp dağıtacaksın. Bu tespihi de kullanmaya devam et işte.
Tamam anladım canım. Denemediğimiz bir bu dua kalmıştı. Deneyelim ne olacak. Sonuçta Allah kelamı. Dileğimiz olmasa da Allah rızası için 2 rekat namaz kılarız.

Tamam anladım canım. Denemediğimiz bir bu dua kalmıştı. Deneyelim ne olacak. Sonuçta Allah kelamı. Dileğimiz olmasa da Allah rızası için 2 rekat namaz kılarız.

Evet aynen ama 2 rekat Allah için kılıyorsun, 2 rekat Allah rızası için kılıp sevabını Peygamber Efendimize bağışlıyorsun, 2 rekatta hacet için kılıyorsun.

Yarın akşam unutma yap canım, cuma gecesi kılmak gerekiyormuş.

Evet aynen ama 2 rekat Allah için kılıyorsun, 2 rekat Allah rızası için kılıp sevabını Peygamber Efendimize bağışlıyorsun, 2 rekatta hacet için kılıyorsun.

Yarın akşam unutma yap canım, cuma gecesi kılmak gerekiyormuş.
İnşallah canım. Önce bir çiviyle bir çekiç bulayım da; tesbihi balkona çakayım :rolleyes:

ZeyMurEl ZeyMurEl canım hacet namazını ben normalde 4 rekat olarak kılıyordum. Şimdi 2 rekat mi kılacağız. İlk rekatt 3 ayetel kursi, ikinci rekatte ihlas felak nas okunacak ozaman

ZeyMurEl ZeyMurEl canım hacet namazını ben normalde 4 rekat olarak kılıyordum. Şimdi 2 rekat mi kılacağız. İlk rekatt 3 ayetel kursi, ikinci rekatte ihlas felak nas okunacak ozaman

Aynen canım bu şekilde kılacaksın. Nafile namazlarını son sünnet gibi 2'şer rekatta bir selamla da kılabiliyorsun, aynı ilk sünnet gibi 4 rekatta. Sonuçta bu namazlarda nafile namazı. Yani 4'er rekat kılsan bişey değişmez, sevabı daha çok olur belki.

Aynen canım bu şekilde kılacaksın. Nafile namazlarını son sünnet gibi 2'şer rekatta bir selamla da kılabiliyorsun, aynı ilk sünnet gibi 4 rekatta. Sonuçta bu namazlarda nafile namazı. Yani 4'er rekat kılsan bişey değişmez, sevabı daha çok olur belki.
Pek kullanacağımız tesbihin daha önce dileği gerçekleşmiş bir kişinin dağıttığı tesbih olması şart mı? Yoksa kendi tesbihimiz olur mu? bAZI ARKADAŞLAR aaynaa aaynaa mesela başımıza iş çıkarıyor da ondan sordum :KK53:

Pek kullanacağımız tesbihin daha önce dileği gerçekleşmiş bir kişinin dağıttığı tesbih olması şart mı? Yoksa kendi tesbihimiz olur mu? bAZI ARKADAŞLAR aaynaa aaynaa mesela başımıza iş çıkarıyor da ondan sordum :KK53:

Yok canım ilk defa duydum bunu. Saadet zinciri mi bu? Bu duayı etrafında kimse yapmadıysa sana tespih gelmediyse, ya da kimsenin duası olmadıysa hiç mi yapamayacaksın? Alakası bile yok, evdeki herhangi bir tespihi al ve yap gitsin. Kuşku bile duyma yani.

Yok canım ilk defa duydum bunu. Saadet zinciri mi bu? Bu duayı etrafında kimse yapmadıysa sana tespih gelmediyse, ya da kimsenin duası olmadıysa hiç mi yapamayacaksın? Alakası bile yok, evdeki herhangi bir tespihi al ve yap gitsin. Kuşku bile duyma yani.
Allah razı olsun canım Bizi aydınlattın. İnşallah yarın gece yapacağım. Sonucu buraya yazarım. Ben dileğim hem çok kolay hem çok zor. Çaresizlerin çaresi Yüce Rabbim yardımcımız olsun

hehe ben dileği olmuş arkadaşın dağıttığı tesbihlerden istedim sağolsun yolladı bana uğur getireceğine inanıyorum insan neye inanırsa ona daha çok inanarak dua eder önemli olan tesbihin nereden değil de işte istekle dua etmek ben duası kabul olmuş bir kişinin sevinçle dağıttığı tesbihten faydalanmak istedim Rabbim utandırmasın inş bizleri ahh ahh inş dua kapılarımız açık bir zamanda dualarımız ulaşır ALLAH'A inş amin

benimdeneyimim22 benimdeneyimim22 tESBİHİ kıbleye doğru as derken? Bir de tesbih orada mı kalacak dilek oluncaya kadar? Bir de dilek dilerken süre mi vereceğiz? 3 ay 6 ay gibi. Haşa şirke girmeyelim Sonuçta 3 ayda dileğimiz olamdı diye Allaha küsecek değiliz.
Tövbe estağfurullah ne alakası var içine kurt düşmüş galiba :KK43:
Tesbih orda çok uzun süre durmasın diye düşünülebilir..
Sonuçta kısmet diilse olmaz zaten
Olursa 1 hayır olmazsa 1000 hayır aramak lazım sonuçta.. Duayla gelen güzelliktir..
Bende bildiğim kadar yazdım gireniyorum kusura bakmayın.. Zaten çok güzel açıklamış arkadaşlarda

Kızlar bende bildiğim kadar patlaştım zan altında kalmak istememm.. Herkez gönlüne sindiği gibi yapsın içine kurt düşürmesin.. Bende bilemem yok aymı vercez doğrusu ne falan diye bende olanı gönlümden geçip yaptığımı paylaştım..
Çok ince kpnuları caminizin imamına sorun içiniz rahat eder yanlış yapmamış olursunuz..
Yok küsmekmiş falan benimde gönlüme kurt düşürmeyin..

Yeterince açık anlatılmış
Bi arkadaşta saolaun tekrar güzelce açıklamış..
Ben çok katılamıyorum
İnşallah herşey gönlünüzce olur
Hayırlısısa nasip olsun..

Teşekkür ederim canım bi de bi şey daha soracaktım ben ben namazı normal olarak kıldım yani sizin dediğiniz gibi ayetel kürsi okumadım bi sorun olur mu ha bi de ben tesbihi dışarıya asmadım evin içinde sorun olur mu
hacet namazının kılınışı özel olduğu için.ilk rekatte subhaneke+ fatiha.+3 ayetel kursi, ikinci rekatte fatiha+ihlas+felak+nas

kızlar benim bi dileğim vardı 2 rekat Allah rızası için namaz iki rekat nmaz kılıp sevabını hz. Muhammed ve ashablarına hediye ediyoruz ve iki rekatta hacet namazı kılıp tesbihinizi alıyosunuz ( herhangi bi tesbih olur) sonra her bir boncuğa 1 fatiha 3 ihlas okuyosunuz ve tesbihin imamesinede okuyosunuz.. yani 100 fatiha 300 ihlas oluyo bitince dileğini dile ve tesbihi kıbleye doğru dışarda biyere ( balkon olur) asın..
Allah kabul etsin kim denediyse oldu..
sonra 41 tane tesbih alıp ister eşinize dostunuza isterseniz bi camiye hediye edin( ben öyle yaptım)
inşallahh hepinizinki kabul olur benim dileğim oldu bebek isteyenler vardı onlarınkide oldu..perşembe gecesi yapılcak kızlar..
Herhangi bi teapih olur dimi persembe gecesi yapilcak ve dilgimiz kabul olana kadar tespih asili drcak dimi ben cocuk sahibi olmak istiyorum iki dusuk bi kimtasal oldu kiste cvrdu vs uzun anlicaniz ins kabul olur bu persembe kilicam namaz

X