dilek tesbihi.. kızlar dileğiniz varsa yapın..

benimdeneyimim22

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Haziran 2015
419
299
2 rekat Allah rızası için namaz iki rekat nmaz kılıp sevabını hz. Muhammed ve ashablarına hediye ediyoruz ve iki rekatta hacet namazı kılıp tesbihinizi alıyosunuz ( herhangi bi tesbih olur) sonra her bir boncuğa 1 fatiha 3 ihlas okuyosunuz ve tesbihin imamesinede okuyosunuz.. yani 100 fatiha 300 ihlas oluyo bitince dileğini dile ve tesbihi kıbleye doğru dışarda biyere
sonra 41 tane tesbih alıp ister eşinize dostunuza isterseniz bi camiye hediye edin( ben öyle yaptım)
.perşembe gecesi yapılcak kızlar..

Son düzenleme:
Dileğiniz olduktan sonra mı 41 tesbih hediye ettiniz? O astığınız tesbih ne zaman kadar orada kalacak. Bir de hem bağışladığın hem de hacet namazında hangi sureleri okudun??

Şimdiden sağol canım :)
canım hacet namazında ayetel kursi okunuyo hatipoğlu hoca açıklamış nette var.. ikimcisi dileğini dile as tesbihini olunca al onu yerinden tesbihlerini o zaman bağışlayıp veriyosun..
üçüncüsü dileğin ne zaman olursa o zaman alıyosun tesbihi tez zamanda kabul olur inşallah.. dilerken 3 ay içinde yada 6 ay içinde de istiyosan duanda o zaman süren belli olur.. :)

canım hacet namazında ayetel kursi okunuyo hatipoğlu hoca açıklamış nette var.. ikimcisi dileğini dile as tesbihini olunca al onu yerinden tesbihlerini o zaman bağışlayıp veriyosun..
üçüncüsü dileğin ne zaman olursa o zaman alıyosun tesbihi tez zamanda kabul olur inşallah.. dilerken 3 ay içinde yada 6 ay içinde de istiyosan duanda o zaman süren belli olur.. :)

Sağol canım. Genelde hacet namazında ilk rekatta Ayetel, ikinci rekatta İhlas, Nas, Felak okunuyor, emin olmak istedim. İki rekatta da Ayetel de okunabilir benim dediğim gibi de olabilir sanırım. Niyet önemli :)

Sağol perşembe inşAllah aksilik olmazsa kılacağım :)

Allah dualarımızı kabul, hakkımızda hayırlısını eylesin....

Sağol canım. Genelde hacet namazında ilk rekatta Ayetel, ikinci rekatta İhlas, Nas, Felak okunuyor, emin olmak istedim. İki rekatta da Ayetel de okunabilir benim dediğim gibi de olabilir sanırım. Niyet önemli :)

Sağol perşembe inşAllah aksilik olmazsa kılacağım :)

Allah dualarımızı kabul, hakkımızda hayırlısını eylesin....
hacet namazı öyle değilki.. netten kontrol et canım..

hacet namazı öyle değilki.. netten kontrol et canım..

Bende dua ve namaz kitaplarında hep böyle tarif ediyor. Şimdi netten hacet namazı yazdım ilk çıkan sitelerin hepsinde ilk rekat 3 Ayetel Kürsi, ikinci rekat İhlas, Nas, Felak diyor. Şimdi baktım N. Hatipoğlunun videosu var o da öyle anlatmış, bir de Cübbeli'nin videosu var o da öyle anlatmış.

Sen nasıl biliyorsun onu anlat bari, konuyu açtığına göre farklı bir yöntemi var. Anlat onu yapalım yanlış olmasın.

Bende dua ve namaz kitaplarında hep böyle tarif ediyor. Şimdi netten hacet namazı yazdım ilk çıkan sitelerin hepsinde ilk rekat 3 Ayetel Kürsi, ikinci rekat İhlas, Nas, Felak diyor. Şimdi baktım N. Hatipoğlunun videosu var o da öyle anlatmış, bir de Cübbeli'nin videosu var o da öyle anlatmış.

Sen nasıl biliyorsun onu anlat bari, konuyu açtığına göre farklı bir yöntemi var. Anlat onu yapalım yanlış olmasın.
ewet canım bende öyle biliyorum.. hızlı okumuşum tam arabada cevap verdim yanlış anladım evet dediğin gibi :)) kusuruma bakma inşallah dileğin tez vakitte olur arkadaşım..

Allah kabul etsin herkesin duasını.
bu gece perşembe gecesi okumak için uygun bir akşam. ancak benim anlamadığım tesbih dışarıda nasıl kalcak. herkes görür :KK17:

Allah kabul etsin herkesin duasını.
bu gece perşembe gecesi okumak için uygun bir akşam. ancak benim anlamadığım tesbih dışarıda nasıl kalcak. herkes görür :KK17:
ewet canım benimkide gözüktü tabiki zorunluluk yok kıbleye as yeter ama ne bilim ben dışarı asınca selalar dualar daha çok üstüne okunuyo gübi geliyo ondan öyle yazdım bende öyle hissettiğim için., hısrelezdede dışarı koyuyoz ya dileklerimizi bana çok mantıklı gelmişti ben öyle yaptım ama sen göznlünden nasıl geçiyosa öyle yap
sevgiler..

kızlar benim bi dileğim vardı 2 rekat Allah rızası için namaz iki rekat nmaz kılıp sevabını hz. Muhammed ve ashablarına hediye ediyoruz ve iki rekatta hacet namazı kılıp tesbihinizi alıyosunuz ( herhangi bi tesbih olur) sonra her bir boncuğa 1 fatiha 3 ihlas okuyosunuz ve tesbihin imamesinede okuyosunuz.. yani 100 fatiha 300 ihlas oluyo bitince dileğini dile ve tesbihi kıbleye doğru dışarda biyere ( balkon olur) asın..
Allah kabul etsin kim denediyse oldu..
sonra 41 tane tesbih alıp ister eşinize dostunuza isterseniz bi camiye hediye edin( ben öyle yaptım)
inşallahh hepinizinki kabul olur benim dileğim oldu bebek isteyenler vardı onlarınkide oldu..perşembe gecesi yapılcak kızlar..
Canım pekı ne kadar sürede gerçekleşti bi de benim dileğim imkansız gibi bi şey gerçekleşir mi gerçekten cevaplarsanız sevinirim

benimdeneyimim22 benimdeneyimim22 tESBİHİ kıbleye doğru as derken? Bir de tesbih orada mı kalacak dilek oluncaya kadar? Bir de dilek dilerken süre mi vereceğiz? 3 ay 6 ay gibi. Haşa şirke girmeyelim Sonuçta 3 ayda dileğimiz olamdı diye Allaha küsecek değiliz.

Konu sahibi cevap vermiyor ben de araştıran biri olarak cevap vereyim;

Namaz kılarken arkanda kalan duvara, pencereye ne varsa oraya as işte. Yani tespih kıbleye bakacak, senin yüzün nasıl kıbleye bakıyor o da öyle kıbleye bakacak.

Süre vermek nereden çıktı, süre verilir mi böyle şeyde. Hacetini dile, namazını kıl, tespihini çek asarken de hacetini dile o yani. Süre falan verilmiyor.

Duan olana kadar tespih orada kalacak, olduktan sonra 41 tane tespih alıp dağıtacaksın. Bu tespihi de kullanmaya devam et işte.

X