Di muayehanesi

tugbacandemir

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
6 Nisan 2009
148
28
40
selam arkadaşlar. ben sizden yani açacağım ve beni çok heyacanlandıran diş kliniğim için fikir yardımlarınızı istiyorum. mesela nasıl bir muayenehane hastayı hem rahat hissettirip hem de temizlik hijyen ve güven duygusunu verebilir???

Öncelikle hayırlı olsun canım beyaz ve mor (biraz açık tonları,lila) kullanabilirsin.ınsanlara evleri gibi tanıdık gelmesi açısından çiçekler ve tablolarda olsun...

:) evet bende bulundukları odaların renkleriyle uyumlu çiekleri yada vazoları olan bitkileri kullanmayı düşünüordum. hem çok renge bğmak istemiorum ama aynı zamanda scak bi ortam olsun istiorum. çok helecanlı bakalım :) çok teşekkür ederim tekrardan canım

rica ederim umarım istediğin gibi olur mor renk insanı dinlendirir ve lavana çiçeği kullan istersen huzur verir kokusuda ve insanlar genellikle korkarlar diş hekimine gitmekten.böylelikle onları girer girmez sakinleştirebilirsin.

canım bi de hazır snei burda bulmuşken bikaç sorum olucak sana.dişlerimi temizlettirdim ama hala biraz ağrıyor.temizlendikten ne kadar sonra yemek yemek gerekiyor? bir hafta kadar oldu hala soğuk ya da sıcak bişeyler yiyince sızlıyor.salı günü dolgu yaptırıcam.birde yirmiliklerim çıkıyor.Hemen aldırmam mı gerekir?

canım bi de hazır snei burda bulmuşken bikaç sorum olucak sana.dişlerimi temizlettirdim ama hala biraz ağrıyor.temizlendikten ne kadar sonra yemek yemek gerekiyor? bir hafta kadar oldu hala soğuk ya da sıcak bişeyler yiyince sızlıyor.salı günü dolgu yaptırıcam.birde yirmiliklerim çıkıyor.Hemen aldırmam mı gerekir?
canım benim öncelikle geçmiş olsun en en en önemilisi ;ki bu diş-dişeti temizliği yapıldığı için daha da önemli senin durumunda ;düzenli olarak günde iki defa (sabah-akşam) mutlaka dişlerini etkin birşekilde fırçala, zaten dişhekimin anlatmıştır ama unutma diş ipi kullanmadan asla tam temizlik sağlanamaz o yüzden hergün muhakkak diş ipi kullan.belki 3-4 gün için geçerli olabilir ama ılık bi çay bardağına bi çay kaşığı tuz azıcık da karbonat koyup günde 2 defa gargara yaparsan hem dişetlerindeki ödem daha hızlı çözlür hemde bu süreci daha hızlı atlatırsın. soğuk -sıcak hassasiyeti ,temizleme öncesi varolan diştaşı-dişsel plak nedeniyle eğer dişetlerin çekilme şeklinde etkilendiyse belki bir süre daha devam edebilir ama unuttma diş fırçalama ve diş ipi ile ağız içi temiz olursa çok daha çabuk toparlar biraz daha termal uyaranlardan yani sıcak soğuk yiyecekleren dişlerini koru ancak bu dolgunu yaptırmana engel deil kesinlikle.hatta tavsiyem bir an önce ,yapısı bozulmuş ,üzerinde sayısız mikrop barındıran dişinle yemek yemekten kurtulmalısın :) biraz korkutuyum :)
yirmiyaş dişi içinde şu geçerlidir, her yirmiyaş dişi kendi durumuna göre değerlendirilmeli , çekilip çekilmemesi gerektiği konusunu, hem senin şikayetlerini dinleyen, röntgen ve en önemlisi ağız içi durumunu muayene eden dişhekimin bilir. burdan birşey söylemem özellikle 20 yaş dişin için hiç sağlıklı olmaz :)
fikir desteğinden dolayı çok teşekkürler canım ve tekkrardan geçmiş olsun :lepi:

hayırlı olsun odanın biraz geniş ferah olması
müzük olsun devamlı sakin birde resim taploları . kesin olmalı lila veya tatlı mor olsun bana kalırsa ve cook güzl müşterilerin olsun

X