Devlet hastanesi karın germe

Merhaba yine ben 😄
Birşey daha soracaktım size acaba devlet hastanesindeki doktor kiloyla alakalı birşey söyledi mi size boyunuz kilonuz kaçtı acaba ameliyat olduğunuzda. Kilolu değilim ama 3 4 kilo daha versem iyi olacak sonra geri gönderirler mi biraz daha ver diye
Benim 1.65 59 kg o yüzden kilo vermeme gerek yoktu ama duyduğum kadarıyla yağ oranı çok olanlara kilo vermesini isteyenler varmış.

Ameliyattan çıktığım da yarı baygın gibi acıyla uyandım daha sonra hemen hemşire gelip ağrı kesici iğne yaptı daha sonra odaya çıkardılar o esnada acılarım bayağı hafifledi. 3 4 saat sonra yürümek için ayağa kalktım dren yerleri acıyordu ama dayanılmayacak bir acı yoktu. Yürürken eğik yürümek zorunda olduğum için ve yan simitlerimede lipo yapıldığı için yürürken bel ağrım çok oldu ama bu dikiş acısı falan değildi, tamamen eğik yürüdüğüm içindi. 2. Gün daha iyi hissettim kendimi sondamı çıkarttılar tuvalete gidip gelmeye başlamıştım ama tabi kalkarken ve yatarken yardım alarak. 3. Gün öğlen drenlerimde ki kan akışı durunca drenlerimi alıp akşamüstü taburcu etti doktorum. Bu süreçte beni en çok zorlayan öksürmek oldu çünkü narkozu vücut atmak istediği için ve şiddetli öksürmemek gerek dikişler var. Hafif bile öksürsem sanki içim parçalanıyor gibi acıyordu hatta bi ara öksürdükten sonra ağladığımı hatırlıyorum 😂 bu yüzden doktor öksürük kesici şurup verdi onu kullandım 10 gün. 1. Hafta bittikten sonra artık kendimi çok daha rahat hissetmeye başladım çünkü doktorum artık dik yürüyebilirsin dedi ve ben dik pozisyona geçince çok rahatladım bel ağrım geçti. 2. Hafta göbek deliği dikişlerim alındı ve doktorum artık düz de yatabilirsin dedi düz yatışa geçtim. 2. Hafta bittikten sonra ev işlerimi hafiften yapmaya başladım. Karnımın izin verdiği kadarıyla olan her şeyi yaptım. 3. Hafta karnımda ki bantlarım çıktı. 3. Hafta bittiğinde ev süpürüp siliyordum. Şimdi işte 6. Haftadayım. Bu süreçte annem bizimleydi ama birkaç gün önce memlekete evine döndü ve bütün ev işlerimi 3 yaşında ki kızımın bakımını falan ben yapıyorum. Dikişlerim de henüz bir problem yaşamadım çok şükür. Ama şunu belirtmek isterim ki herkes aynı süreci yaşayamıyor maalesef. Kimi benim gibi erkenden ayaklanırken kimisi 1. Ay da daha yeni dik yürümeye başlıyor. O yüzden bu süreç herkesin kendi bünyesine göre değişiyor ve gelişiyor.
Şişlik inmeye başladımı

Evet şişliklerim bazı zamanlar düz bazı zamanlar şiş. Dün kontrolüm vardı, doktor ödemlerin çözülmeye başlamış dedi ama 6 ay sürer dedi.
Devlette bu ameliyat için ücret falan alınmadımı yada çok beklediniz mi merak etttim,ben özelde oldum sağlık çalışanı olmama rağmen devlette olmaya cesaret edemedim

Merhaba yine ben 😄
Birşey daha soracaktım size acaba devlet hastanesindeki doktor kiloyla alakalı birşey söyledi mi size boyunuz kilonuz kaçtı acaba ameliyat olduğunuzda. Kilolu değilim ama 3 4 kilo daha versem iyi olacak sonra geri gönderirler mi biraz daha ver
Merhaba yine ben 😄
Birşey daha soracaktım size acaba devlet hastanesindeki doktor kiloyla alakalı birşey söyledi mi size boyunuz kilonuz kaçtı acaba ameliyat olduğunuzda. Kilolu değilim ama 3 4 kilo daha versem iyi olacak sonra geri gönderirler mi biraz daha ver
meraba 😄 brn devlet hastenesinde olmadim ama zannetimiyom gondermezler goruyoruz ne kadarkilolular giriyo emaliyata rahat ol canim benimde vardi fazlam hic kilo veriyim diye dusunedim ameliyattan bir gun once bol bol tatli yedim dr guldu gidecek zaten olar ye dedi😂

meraba 😄 brn devlet hastenesinde olmadim ama zannetimiyom gondermezler goruyoruz ne kadarkilolular giriyo emaliyata rahat ol canim benimde vardi fazlam hic kilo veriyim diye dusunedim ameliyattan bir gun once bol bol tatli yedim dr guldu gidecek zaten olar ye dedi😂
🤣 Evet ne kiloları alıyorlar ameliyata bizim 3 kilomuza laf etmezler herhalde 😄

Devlette bu ameliyat için ücret falan alınmadımı yada çok beklediniz mi merak etttim,ben özelde oldum sağlık çalışanı olmama rağmen devlette olmaya cesaret edemedim
Alındı çünkü devlet hastaneside olsa estetik ücrete tabi. Ama özel kadar pahalı olmadığını düşünüyorum. Çok da güzel ilgilendiler. Hala da öyle. Daha dün kontrolüm vardı. Ne zaman arasam, mesaj atsam çok sürmeden cevap verir yardımcı olur doktorum.

Ayrıca ameliyatta hastaneden çok doktorların becerisi ve ilgisi önemli. Yoksa özel de olup da bin pişman olan da çok.

Alındı çünkü devlet hastaneside olsa estetik ücrete tabi. Ama özel kadar pahalı olmadığını düşünüyorum. Çok da güzel ilgilendiler. Hala da öyle. Daha dün kontrolüm vardı. Ne zaman arasam, mesaj atsam çok sürmeden cevap verir yardımcı olur bu
Ayrıca ameliyatta hastaneden çok doktorların becerisi ve ilgisi önemli. Yoksa özel de olup da bin pişman olan da çok.

Tabiki öncelik doktorun becerisi…tam kendimi ifade edemedim sanırım boşverin siz memnun kalmanıza çok sevindim ☺️ ücret ne kadar ödediniz sadece karınmı oldunuz meme ameliyatıda oldunuzmu

Tabiki öncelik doktorun becerisi…tam kendimi ifade edemedim sanırım boşverin siz memnun kalmanıza çok sevindim ☺️ ücret ne kadar ödediniz sadece karınmı oldunuz meme ameliyatıda oldunuzmu
Bende bugün karın ultrasonu çekildim doktor genel cerrahiye yönlendirdi karın kaslarını çok fazla ayrılmış kopmuş dedi

Tabiki öncelik doktorun becerisi…tam kendimi ifade edemedim sanırım boşverin siz memnun kalmanıza çok sevindim ☺️ ücret ne kadar ödediniz sadece karınmı oldunuz meme ameliyatıda oldunuz
Neden cesaret edemediniz
Gerek Ameliyatta kullanılan cihazların kullanılan dikiş ipine kadar malzeme kalitesinin ve temizliğin aynı olmadığını düşündüm..doktor kadar ameliyat ekibi hastane temizlik malzeme hepsi bir bütündür..bilmiyorum ameliyat olduğum hastane bu konuda gerçekten iyiydi..ben fazla takıntılıyım bu konuda en korktuğum şeyde enfeksiyon kapmaktı..güvenip görüştüğüm her kişiye mutlaka hastane bilgisi sorarak ilerledim ona göre tercih yaptım..

Tam karın germe ve lipo oldum. Hastaneye bu lipo cihazını ben kiraladım saati 10 bin tl idi. 3 saat için 30 bin tl cihaza ödedim. Ameliyat için hastane ücreti 14 bin tl ödedim. Hatta ben özel odada kaldım tek kişilikti. Her sabah gelip temizlediler. Odanın içinde kendi tuvaleyi banyosu vardı ve temizdi. Ben her şeyden çok memnun kaldım. Daha birkaç gün önce kaşıntım var dedim, gelin bakalım dedi. Gittim muayene etti bir sıkıntı yokmuş normalmiş.

Tam karın germe ve lipo oldum. Hastaneye bu lipo cihazını ben kiraladım saati 10 bin tl idi. 3 saat için 30 bin tl cihaza ödedim. Ameliyat için hastane ücreti 14 bin tl ödedim. Hatta ben özel odada kaldım tek kişilikti. Her sabah gelip temizlediler. Odanın içinde kendi tuvaleyi banyosu vardı ve temizdi. Ben her şeyden çok memnun kaldım. Daha birkaç gün önce kaşıntım var dedim, gelin bakalım dedi. Gittim muayene etti bir sıkıntı yokmuş normalmiş.
Memnun kalmanıza çok sevindim. Bende tam aksine özellerden korkuyorum bu estetik operasyon işlerinden
Bende nasipse devlet hastanesinde olacağım bugün karın ultrason için gittim kasların çok ayrılmış dedi genel cerrahi ye yonlendirdi

Memnun kalmanıza çok sevindim. Bende tam aksine özellerden korkuyorum bu estetik operasyon işlerinden
Bende nasipse devlet hastanesinde olacağım bugün karın ultrason için gittim kasların çok ayrılmış dedi genel cerrahi ye yonlendirdi
Benimde doktorum bana demişti. Karın kaslarım çok ayrılmış o yüzden çok sıkı dikmek zorunda kaldım demişti. Bilemiyorum bu doktor işi çoğu zaman şans meselesi gibi ☺️ ama ben memnunum. Hastaneyi de beğendim, doktorumdan da memnunum. Zaten 34 beden bir karın değildi hayalim. Ben sadece sarkan deriden kurtulmak istedim ve kurtuldum da çok şükür. Bu sabah çektim bunları.

Eklentiler

• IMG_2629.jpeg
    IMG_2629.jpeg
    184 KB · Görüntüleme: 143
  • IMG_2630.jpeg
    IMG_2630.jpeg
    167,7 KB · Görüntüleme: 126
X