Devlet hastanesi karın germe

insallah canim yanliz kalmasin .benim yanimda annem degilde. ben tatile kardesimin yanina gittim orda ablalarim kardesim hepsi cok ilgilendiler yiyenlerim hepsi ilgilendi darisi sana insallah iyi olursun guzel gecer insallah
Cok teşekkür ederim

Benimde kırmızı. Hatta anladığım kadarıyla ameliyattan bir süre sonra özellikle iz kremine başladıktan sonra kızarıyor. Bence iyileşme sürecinin bir parçası çünkü daha sonra o kırmızılık yerini beyazlamaya bırakıyor.
tessekurler canim ne kadar oldu sen olali emaliyat miyde fitigida oldunmu

Ben birsey daha sormak istiyorum hastanede yanınızda biri kaldı mı yada kalmasa olur mu kendimiz halledebilir miyiz devlet hastanesinde
canim kesinle biri lazim tuvalet gidiyordun suyu veriyirlar yemek yediyorlar eger goyusunden olacaksan kollarini kaldirmiyorsun kaldirsanda karininda dogrulup alamiyorsun

Anladım. Kendim belki halledirim diye düşündailen arkadasin biri lazim yoksada bakici tut bende basin donuyor kalkinca yaninda olacak gece durmadan su ihtiyacm oldu masadan uzanamadim almakicin hemsireler geliyor gidiyor ama birsey istedigin zamn almak icin yanindaki yardimci olur

Haklısın. Esim kalır artık yanımda.
İz için ve ödem için kullandığınız birşey varmı

odemin varmi cok gerilme oluyomu yuruyunce bende halen var draining masaj oluyorum bu 2 kez enfla c hapi iciyorum ama unuyorum bazen
Evet ödemlerimin var olduğunu düşünüyorum çünkü alt karın tarafım şiş duruyor. Bol bol su içiyorum hatta 3 litreyi buluyor. Enfla-C kullanıyorum, yürüyüş yapmaya çalışıyorum. Daha 6. Haftanın içerisindeyim net sonucu görmek için bayağı erken olduğunu düşünüyorum.

Haklısın. Esim kalır artık yanımda.
İz için ve ödem için kullandığınız birşey varmı
Bana doktorum contraxtubex kullan dedi onu kullanıyorum, günde 3 kez sürmeye çalışıyorum. Akşamları da kantaron yağı ile çok bastırmadan masaj yapıyorum karnıma dikişlerime

Bana doktorum contraxtubex kullan dedi onu kullanıyorum, günde 3 kez sürmeye çalışıyorum. Akşamları da kantaron yağı ile çok bastırmadan masaj yapıyorum karnıma dikişlerime
O kremi çok duydum izi geciriyormus
Nasıl geçti sizin ameliyat ilk zamanlarda

O kremi çok duydum izi geciriyormus
Nasıl geçti sizin ameliyat ilk zamanlarda
Ameliyattan çıktığım da yarı baygın gibi acıyla uyandım daha sonra hemen hemşire gelip ağrı kesici iğne yaptı daha sonra odaya çıkardılar o esnada acılarım bayağı hafifledi. 3 4 saat sonra yürümek için ayağa kalktım dren yerleri acıyordu ama dayanılmayacak bir acı yoktu. Yürürken eğik yürümek zorunda olduğum için ve yan simitlerimede lipo yapıldığı için yürürken bel ağrım çok oldu ama bu dikiş acısı falan değildi, tamamen eğik yürüdüğüm içindi. 2. Gün daha iyi hissettim kendimi sondamı çıkarttılar tuvalete gidip gelmeye başlamıştım ama tabi kalkarken ve yatarken yardım alarak. 3. Gün öğlen drenlerimde ki kan akışı durunca drenlerimi alıp akşamüstü taburcu etti doktorum. Bu süreçte beni en çok zorlayan öksürmek oldu çünkü narkozu vücut atmak istediği için ve şiddetli öksürmemek gerek dikişler var. Hafif bile öksürsem sanki içim parçalanıyor gibi acıyordu hatta bi ara öksürdükten sonra ağladığımı hatırlıyorum 😂 bu yüzden doktor öksürük kesici şurup verdi onu kullandım 10 gün. 1. Hafta bittikten sonra artık kendimi çok daha rahat hissetmeye başladım çünkü doktorum artık dik yürüyebilirsin dedi ve ben dik pozisyona geçince çok rahatladım bel ağrım geçti. 2. Hafta göbek deliği dikişlerim alındı ve doktorum artık düz de yatabilirsin dedi düz yatışa geçtim. 2. Hafta bittikten sonra ev işlerimi hafiften yapmaya başladım. Karnımın izin verdiği kadarıyla olan her şeyi yaptım. 3. Hafta karnımda ki bantlarım çıktı. 3. Hafta bittiğinde ev süpürüp siliyordum. Şimdi işte 6. Haftadayım. Bu süreçte annem bizimleydi ama birkaç gün önce memlekete evine döndü ve bütün ev işlerimi 3 yaşında ki kızımın bakımını falan ben yapıyorum. Dikişlerim de henüz bir problem yaşamadım çok şükür. Ama şunu belirtmek isterim ki herkes aynı süreci yaşayamıyor maalesef. Kimi benim gibi erkenden ayaklanırken kimisi 1. Ay da daha yeni dik yürümeye başlıyor. O yüzden bu süreç herkesin kendi bünyesine göre değişiyor ve gelişiyor.

Ameliyattan çıktığım da yarı baygın gibi acıyla uyandım daha sonra hemen hemşire gelip ağrı kesici iğne yaptı daha sonra odaya çıkardılar o esnada acılarım bayağı hafifledi. 3 4 saat sonra yürümek için ayağa kalktım dren yerleri acıyordu ama dayanılmayacak bir acı yoktu. Yürürken eğik yürümek zorunda olduğum için ve yan simitlerimede lipo yapıldığı için yürürken bel ağrım çok oldu ama bu dikiş acısı falan değildi, tamamen eğik yürüdüğüm içindi. 2. Gün daha iyi hissettim kendimi sondamı çıkarttılar tuvalete gidip gelmeye başlamıştım ama tabi kalkarken ve yatarken yardım alarak. 3. Gün öğlen drenlerimde ki kan akışı durunca drenlerimi alıp akşamüstü taburcu etti doktorum. Bu süreçte beni en çok zorlayan öksürmek oldu çünkü narkozu vücut atmak istediği için ve şiddetli öksürmemek gerek dikişler var. Hafif bile öksürsem sanki içim parçalanıyor gibi acıyordu hatta bi ara öksürdükten sonra ağladığımı hatırlıyorum 😂 bu yüzden doktor öksürük kesici şurup verdi onu kullandım 10 gün. 1. Hafta bittikten sonra artık kendimi çok daha rahat hissetmeye başladım çünkü doktorum artık dik yürüyebilirsin dedi ve ben dik pozisyona geçince çok rahatladım bel ağrım geçti. 2. Hafta göbek deliği dikişlerim alındı ve doktorum artık düz de yatabilirsin dedi düz yatışa geçtim. 2. Hafta bittikten sonra ev işlerimi hafiften yapmaya başladım. Karnımın izin verdiği kadarıyla olan her şeyi yaptım. 3. Hafta karnımda ki bantlarım çıktı. 3. Hafta bittiğinde ev süpürüp siliyordum. Şimdi işte 6. Haftadayım. Bu süreçte annem bizimleydi ama birkaç gün önce memlekete evine döndü ve bütün ev işlerimi 3 yaşında ki kızımın bakımını falan ben yapıyorum. Dikişlerim de henüz bir problem yaşamadım çok şükür. Ama şunu belirtmek isterim ki herkes aynı süreci yaşayamıyor maalesef. Kimi benim gibi erkenden ayaklanırken kimisi 1. Ay da daha yeni dik yürümeye başlıyor. O yüzden bu süreç herkesin kendi bünyesine göre değişiyor ve gelişiyor.
Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim. Bende 2 sezeryan oldum hiç yatmadım rahat atlattım bakalım karın germe benim için rahat geçecek mi 😊

Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim. Bende 2 sezeryan oldum hiç yatmadım rahat atlattım bakalım karın germe benim için rahat geçecek mi 😊
İnşallah geçer. Ben hep kendimi “inşallah biran önce iyileşirim ve ayağa kalkarım “ diye ameliyata hazırladım ve sonrasında da hep bu cümleyi kurdum. ☺️ şimdiden gelmiş geçmiş olsun 🙏🏼

Merhaba yine ben 😄
Birşey daha soracaktım size acaba devlet hastanesindeki doktor kiloyla alakalı birşey söyledi mi size boyunuz kilonuz kaçtı acaba ameliyat olduğunuzda. Kilolu değilim ama 3 4 kilo daha versem iyi olacak sonra geri gönderirler mi biraz daha ver diye

odemin varmi cok gerilme oluyomu yuruyunce bende halen var draining masaj oluyorum bu 2 kez enfla c hapi iciyorum ama unuyorum bazen
Merhaba yine ben 😄
Birşey daha soracaktım size acaba devlet hastanesindeki doktor kiloyla alakalı birşey söyledi mi size boyunuz kilonuz kaçtı acaba ameliyat olduğunuzda. Kilolu değilim ama 3 4 kilo daha versem iyi olacak sonra geri gönderirler mi biraz daha ver

X