Aile Planlaması Deri altı implant?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
teşekkür ederim, ilk başta bayağ morarıyo kol dra sordum 1 hafta içinde geçer dedi. yaptıracak olan arkadaşlar sakın korkmayın aynen 1 hafta sonra geçti. ilk başta değişik geliyo tabi elleyip duruyosun acaip bişiy :-) ellemessen sıkıntı yok :) sonra unuttum gitti valla aklıma gelmiyor şimdi :)
Abla lütfen gör ilk taktırdığınızda ek yöntem kullandınız mı

Evet doğumdan sonra koşa koşa gidip takdırdım iki çeşiti var hormonlu ve hormonsuz. Takılırken evet acıdı sonrasında kanama oldu biraz dişinizi sıkmanız takılırken ama kısa sürede takılıyor . Fakat gel gelelim ki normalde beş altı gün olan adetim oldu on gün hemde nasıl kanama yoğun bir şekilde ve inanılmaz bel ağrısı eşliğinde birkaç ay böyle geçince baktım düzeleceği yok tekrar gidip çıkarttırdım. Özetle her bünyeye iyi gelmeyen ama iyi geldiysede rahat ettiren bir koruma keşke hormonluyu mu deneseydim diyorum o da adet günü azaltıyormuş belki o iyi olurdu bilmiyorum fakat bir kere gözüm korktu yanii çok kişiye özel belki size çok iyi gelir vücudunuz uyum sağlar o zaman da çok rahat edersiniz denemeden bilemezsiniz ama bence mutlaka deneyin
ABLA İLK TAKTIĞINIZDA EK ADET GECİKMESİ OLDU MU YA BEN HALA OLMADIM

6 ay önce taktırdım kanamam hiç durmadı normalde reglim 3 gün ya sürer yada sürmezdi. Doktorum kanamayı kesmesi için bir ay hap kullandırdı ama yine çok yoğun kanamam oluyor. bu ayda kanamam durmazsa çıkarttıracağım :KK43:

Merhabalar. Ben de taktıralı 3 ay oldu. 10 günü hariç bu 3 ayı tamamen kanamalı geçirdim. Dr 6 aya düzelir dedi ama artık ruhum pedle gezmeyi almıyor. Büyük ihtimalle haftaya çıkarttıracağım.

Evet doğumdan sonra koşa koşa gidip takdırdım iki çeşiti var hormonlu ve hormonsuz. Takılırken evet acıdı sonrasında kanama oldu biraz dişinizi sıkmanız takılırken ama kısa sürede takılıyor . Fakat gel gelelim ki normalde beş altı gün olan adetim oldu on gün hemde nasıl kanama yoğun bir şekilde ve inanılmaz bel ağrısı eşliğinde birkaç ay böyle geçince baktım düzeleceği yok tekrar gidip çıkarttırdım. Özetle her bünyeye iyi gelmeyen ama iyi geldiysede rahat ettiren bir koruma keşke hormonluyu mu deneseydim diyorum o da adet günü azaltıyormuş belki o iyi olurdu bilmiyorum fakat bir kere gözüm korktu yanii çok kişiye özel belki size çok iyi gelir vücudunuz uyum sağlar o zaman da çok rahat edersiniz denemeden bilemezsiniz ama bence mutlaka deneyin
ABLA iyi günler Deri altı implant takılı iken gebe kalmadınız dimi adet düzeniniz nasıldı

Merhabalar arkadaşlar.
Ben 3 hafta sonra evleniyorum inşallah. Uzuun bir süre çocuk düşünmüyorum.
Doğum kontrol yöntemi olarak prezervatif ve doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum. Hapların yan etkilerinden çok korkuyorum. Araştırmalarıma göre deri altı implant ağızdan alınan haplara göre daha az yan etkiliymiş ve koruma oranı daha yüksekmiş.
Deri altı implantı kullanan var mı? Memnun mu? Takılma esnasında acı, sonrasında yara yeriyle alakalı sıkıntı vs yaşayan var mı? Çıkarttırmak zor mu?
Ayrıca reglim oldukça düzenlidir, ağrı sancı vs hiç yok. Doğum kontrol yöntemlerinden sonra düzenim bozulur diye de korkuyorum. Elbette kadın doğum uzmanına görüneceğim ama sizlerin tecrübesinden de yararlanmak istedim.. Beni aydınlatırsanız sevinirim ❤️
Taktırdınız mı

Araştırma yaptınız mı peki
Başka türlü doğum kontrol yöntemlerini inceledim. Gynefix diye bir şey de çıkmış. Spiral gibi. Doğum yapmayan kişiler de kullanabiliyormuş ama şikayet var sitesinde okuduğuma göre hamile kalanlar da olmuş. Off ne yapacağımı bilemedim valla

Başka türlü doğum kontrol yöntemlerini inceledim. Gynefix diye bir şey de çıkmış. Spiral gibi. Doğum yapmayan kişiler de kullanabiliyormuş ama şikayet var sitesinde okuduğuma göre hamile kalanlar da olmuş. Off ne yapacağımı bilemedim valla
Ben deri altı implant taktırdım hiç gebe kalan yok adet olamama şansın var ama doktorum onunda ilaçı var dedi stressiz gebe kalırmıyım diye düşünememen lazım bu kadar prezervatifle spiralle kalan var bu Deri altı implant kendin hissediyorsun bence en etkili si bu

Ben deri altı implant taktırdım hiç gebe kalan yok adet olamama şansın var ama doktorum onunda ilaçı var dedi stressiz gebe kalırmıyım diye düşünememen lazım bu kadar prezervatifle spiralle kalan var bu Deri altı implant kendin hissediyorsun bence en etkili si bu
Biraz takılma ve çıkarma işleminden korkuyorum.

Hepinizi rahatlatmak istediğim buraya yazıyorum. Cilt altı implant en etkili doğum kontrol yöntemlerinden birtanesi %99.999 üzerinde etkili. Aktif olmayan kolunuzun iç kısmına yapılıyor elinizde değmediğiniz sürece dışarıdan estetiği bozacak şekilde belli olmaz hatta hiç belli olmaz. Siz söylemezseniz kimse anlamaz. Tam olarak bir kibrit çöpü ile aynı ölçüde diyebiliriz. Regl döneminde değişiklikleri çok fazla takmazsanız ve şuanlık gebe kalmak istemiyorsanız kesinlikle taktırmalısınız...

X