Derdim kilolarim 150 kilo

Haha anlamadiginiz onlari biraka bilseydim bu kiloda olmazdim😂
O zaman nasıl bir öneri verelim sayın ablam? Veganım makarnaya gömüleyim yaparsan verememen normal. Yaş ilerledikçe metabolizma da yavaşlıyor. Un şekerden uzak durmadan mümkün mü kilo vermek?

Tarcin sekeri duzenliyor diye duymustum. Cok seker istediginizde meyveli yogurt (soya yogurdu) yapabilirsiniz evde cok az da bal ile veya sutlu kahvenize tarcin katarsaniz o seker istediginizi azaltir. Soya sutu ile yapilan pudingler de var az kalorili ve tadi da guzel.
Makarna bazi diyetlerde yeniyor, ekmekten, diger unlu mamullerden ve beyaz pilavdan daha diyet. Ama onun yerine bulgur ya da kisir yerseniz daha da diyete uygun olur. Kisir hani gunlerde yedigimiz domatesli karisim. Hem dusuk kalorili hem faydali cunku bir cesit salata, hem de cok lezzetli. Bunun disinda leblebi yani nohut da unlu mamul isteginiz yerine gecebilir.

Evinizde havuc, salatalik, elma gibi dusuk kalorili urunleri goz onunde bulundurun. Bol bol corba ve su icin. Sulu gidalar daha az yemenizi saglar

Son düzenleme:
Tarcin sekeri duzenliyor diye duymustum. Cok seker istediginizde meyveli yogurt (soya yogurdu) yapabilirsiniz evde cok az da bal ile veya sutlu kahvenize tarcin katarsaniz o seker istediginizi azaltir. Soya sutu ile yapilan pudingler de var az kalorili ve tadi da guzel.
Makarna bazi diyetlerde yeniyor, ekmekten, diger unlu mamullerden ve beyaz pilavdan daha diyet. Ama onun yerine bulgur ya da kisir yerseniz daha da diyete uygun olur. Kisir hani gunlerde yedigimiz domatesli karisim. Hem dusuk kalorili hem faydali cunku bir cesit salata, hem de cok lezzetli. Bunun disinda leblebi yani nohut da unlu mamul isteginiz yerine gecebilir.

Evinizde havuc, salatalik, elma gibi dusuk kalorili urunleri goz onunde bulundurun. Bol bol corba ve su icin. Sulu gidalar daha az yemenizi saglar
Evet kesinlikle tarçın kan şekerini düzenlemede cok etkili. Ben suyuma akşamdan atıp içiyorum ertesi gün özellikle tatlı ihtiyacı hissettirmiyor

Haha anlamadiginiz onlari biraka bilseydim bu kiloda olmazdim😂
Yavaş yavaş bırakın o zaman, hemen bırakmak zorunda değilsiniz. İlk başta unu bırakmak yerine mesela tam buğday ununa geçiş yapın. Kepekli makarna yiyin, beyaz pirinç tüketmeyin. 2 şeker atıyorsanız 1 şekere düşürün.

Kilo vermek istiyorsanız bir aksiyon almanız gerek, değil mi? Yağlar kendi kendine erimiyor. Yağa dönüşme potansiyeli olan yiyecekleri azaltmazsanız nasıl kilo vereceksiniz? Ameliyat seçeneğini eleyince başka bir şey kalmıyor ki.

Yediklerinizde değişiklik yapmadınız diyelim, deli gibi spor yaptınız onun yerine. Bu da sağlıklı bir şey değil bana kalırsa. Şeker zaten tamamen gereksiz, hadi makarnayı karnınızı doyurmak için yediniz diyelim.

63 kiloyum.boyumm 163. 54 kg a düşmek için pilatese gidiyorum. Yemeği kestim. geceleri açlıktan mideme kiramp giriyor. Sürekli 10 kg verip diyeti bıraktıktan sonra alıyorum. Çok tukeniyorum bazen ama verdikçe elbiseler yakışıyor.. bir karar almalı ve yola koyulmalisiniz. İniş çıkışlar olacak ama pes etmeyin.
-kisa yürüyüşler yapın , tabaklarınizi küçültün. Ekmeği tam buğdaya çevirin. 4 dilimi geçmesin günlük. Tüp mideyi araştırın ve ameliyat olun bence.

Çok güzel vegan yemekler ve tarifler var, ben vegan olmamama rağmen takip ediyorum ve yapıyorum. Bulgur beyaz pirince göre daha yararlı ama yine protein oranı düşük ve karbonhidratı yüksek diye mesela ince bulgur yerine kinoa kullanıyorum. Çok güzel kısır oluyor kinoayla. Değişik köfte tarifleri de var kinoayla yapılabilen. Bu sadece bir örnek, bunun gibi kilo yapıcı şeyleri daha sağlıklı alternatifleriyle yavaş yavaş değiştirmelisiniz.

Bu konuda terapi veren psikolog ya da psikiyatrlar var diye duymustum bir zamanlar. Arastirin bence.Madem uzak duramıyorsunuz karbonhidrat ,tatli vs ,bunun altinda yatan bir sebep olmali .Her sebep biyolojik olmayabilir.Destek ile rahat verirsiniz.Motivasyon eksiginiz oldugunu düşündüm ben nacizane.Daha gençken ,saglikliyken bir an önce baslamalisiniz.Kendinize bi izin verseniz,1 ay bir sabretseniz, giden her 7_10 kiloda 1 beden küçülüyor ve yeni kıyafet alirken kendinizi o kadar mutlu hissedeceksiniz ki kendimden biliyorum 😊

X