Derdim kilolarim 150 kilo

yorgunbitkin88

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
12 Ekim 2017
73
20
Iyi aksamlar ablalarim, kardeslerim lutfen bana birsey deyin ben zayiflayamiyorum 150 kiloyum kac kez diyet denedim diyetisyene gittim olmuyor hic bir saglik sorunum yok sadece bagirsaklarimda gitmeyen iltihap var o yuzden doktor ameliyat önermiyor :KK43: ne yapacagimi bilmiyorum nerden baslasam hangi spor yapsam. Hayatimi maf ettim ozguven sifir. Bana tavsiyeler verin lutfen ama unu birak ekmegi sekeri kes demeyin cunku bir anda yapamiyorum. Tartimi sinirden baskasina verdim pisikolojimi cok bozuyodu.

Ek bilgi 35 yasindayim bekarim sekreter olarak calisiyorum ve veganim :)

Iyi aksamlar ablalarim, kardeslerim lutfen bana birsey deyin ben zayiflayamiyorum 150 kiloyum kac kez diyet denedim diyetisyene gittim olmuyor hic bir saglik sorunum yok sadece bagirsaklarimda gitmeyen iltihap var o yuzden doktor ameliyat önermiyor :KK43: ne yapacagimi bilmiyorum nerden baslasam hangi spor yapsam. Hayatimi maf ettim ozguven sifir. Bana tavsiyeler verin lutfen ama unu birak ekmegi sekeri kes demeyin cunku bir anda yapamiyorum. Tartimi sinirden baskasina verdim pisikolojimi cok bozuyodu.

Onu yapmam bunu yapmam şunu demeyin , oturup dua edin bari :işsiz:

Yemicen arkadaşım
Çok basit
Yemicen+ çok hareket edicen
Ameliyat neden olmuyor anlamadım
Mide balonunu araştır birde

ekmegi, unu, sekeri kesmezseniz ne gibi tavsiyede bulunmamizi bekliyorsunuz? Allaha Y yorgunbitkin88 zayiflasin diye dua mi edelim? 21 gun kuralini uygulayin 21 gun hamur isini sekeri kesin sonra yasam tarziniz haline getirin. Ac kalmayin ama hamuru ve tatliyi cikarin hayatinizdan. Yuruyus yapin her hafta yuruyus surenizi yavas yavas arttirin

ekmegi, unu, sekeri kesmezseniz ne gibi tavsiyede bulunmamizi bekliyorsunuz? Allaha Y yorgunbitkin88 zayiflasin diye dua mi edelim? 21 gun kuralini uygulayin 21 gun hamur isini sekeri kesin sonra yasam tarziniz haline getirin. Ac kalmayin ama hamuru ve tatliyi cikarin hayatinizdan. Yuruyus yapin her hafta yuruyus surenizi yavas yavas arttirin
Birden kese bilsem bu durumda olmazdim

Bende senelerdir kilolu olduğum için sizi anladığımı söyleyerek cümleye başlamak istiyorum. Cerrahi müdahele önerilmiyorsa şimdilik bu seçeneği kafanızdan çıkarın. Görselliği vsde şu anlık önemsemeyin. 150 kilo maalesef insan bedenin doğru çalışmasına engel bir kilo. Daha menepoza girmediğinizi varsayıyorum, bu kadar kiloyla hormonal bozukluk yaşarsınız, adetleriniz bile düzenli değildir. Büyük olasılıkla glisemik indeksi yüksek yiyeceklerin sık tüketilmesinden insülin direnciniz vardır. 149 kiloya düşseniz bile kardasınız, boşvermeyin sakın. Aralıklı orucu araştırın, ben fayda gördüm, size de belki iyi gelir. Üç beyazı tamamen kesememenizi anlıyorum, kendinizi alıştırarak azaltabilirsiniz. Kalorileriye dikkat etmeye başlayın ufaktan. Çok yüksek kiloda olduğunuz için eklemlerinize zarar verebilirsiniz, uzun yürüyüşler şimdilik iyi gelmeyebilir. 10 15 dakikalık ufak yürüyüşlerle başlayın. Oturduğunuz yerden kendinize bahaneler üreterek ( çöp atayım, hava alayım gibi) daha fazla kalkmaya çalışın.

Cok basit degil iste

Mide balonu arastirdim balon cikinca kilo geri aliyosun
İyide diyet yapıncada geri alıyorsunuzki 150 kiloya çıkmışsınız
150 kilo nasıl bir rakam ya, hiçmi acımıyorsunuz kendinize. Hani 20-30 kilo bir fazlalıktan bahsetmiyoruz. Tahmini 70-80 kiloluk bir fazlalık, bir insan ağırlığı.
Onu yapamam bunu yapamam demeye devam ederseniz yakında 160-170de görürsünüz
Bana bir zararı yok tabii hayat sizin isterseniz daha fazlada olun ama ben bir hemcinsimin bukadar iradesiz olmasına sade üzülürüm.

Valla bende 85 kiloyum ama 105kgda dustum. Dahada vermem lazim. Yaptigim sey cok basitti yemedim ilk basta cok zor ama oyaladim kendimi. Aciktigim zaman 1 tane elma yada salatalik yedim migdemi kandirdim. Sabahlari ya haslanmis patates yada 1 tane haslanmis yumurta yedim. Oglen salata haslanmis tavuk tarzi seyler. Aksam sdece salata ve yesil cay bukadar. Yurudum yurudum temizlige vurdum kendimi o bile spor. 150kg cok fazla biseyler yapmalisin once saglik.

Bende senelerdir kilolu olduğum için sizi anladığımı söyleyerek cümleye başlamak istiyorum. Cerrahi müdahele önerilmiyorsa şimdilik bu seçeneği kafanızdan çıkarın. Görselliği vsde şu anlık önemsemeyin. 150 kilo maalesef insan bedenin doğru çalışmasına engel bir kilo. Daha menepoza girmediğinizi varsayıyorum, bu kadar kiloyla hormonal bozukluk yaşarsınız, adetleriniz bile düzenli değildir. Büyük olasılıkla glisemik indeksi yüksek yiyeceklerin sık tüketilmesinden insülin direnciniz vardır. 149 kiloya düşseniz bile kardasınız, boşvermeyin sakın. Aralıklı orucu araştırın, ben fayda gördüm, size de belki iyi gelir. Üç beyazı tamamen kesememenizi anlıyorum, kendinizi alıştırarak azaltabilirsiniz. Kalorileriye dikkat etmeye başlayın ufaktan. Çok yüksek kiloda olduğunuz için eklemlerinize zarar verebilirsiniz, uzun yürüyüşler şimdilik iyi gelmeyebilir. 10 15 dakikalık ufak yürüyüşlerle başlayın. Oturduğunuz yerden kendinize bahaneler üreterek ( çöp atayım, hava alayım gibi) daha fazla kalkmaya çalışın.
Coook tsk ederim zayif biri beni anlayamaz zaten

Bende 145 kiloydum. Ameliyat oldum 42 bedene dustum. Ameliyatla bitmiyor tabiki.
Ne yedigine dikkat edeceksin. Ben ameliyattan beri burda diyet grubundayim.
Spor yapacaksin diyetin yaninda.

Coook tsk ederim zayif biri beni anlayamaz zaten
asil kilolu biri size yardimci olamaz kelin ilaci olsa mantigi. Kendinize gelin ve sagliginiz icin lutfen iradeli olun kalitesiz hayat yasiyorsunuz kendinizi buna layik gormeyin daha iyisini hakediyorsunuz

Aralıklı orucu tavsiye ederim erkek arkadaşım ve annem aralıklı oruç yaptı annem 6 erkek arkadaşım 10 kilo verdi 1 ayda ve inanın hiçbir şey yemeyerek falan yapmadılar. Ama saatlere önem gösterdiler. Mesela aralıklı orucu bıraktıktan sonra da erkek arkadaşım 5 kilo daha verdi çünkü midesi küçüldü.

X