Deniz adamlarının eşleri sohbete VİRA diyelim

Un-roro gemisinde haber geldi cuma gidiyo aklımı oynatçak gibiyim biraz olsun hafiflicek mi tecrübelerine ihtiyacım var :KK43:((((

Canım, inan ki çok şanslısınız..
Çünkü un roro rahat bir gemidir.. Ayrıca Türkiye'ye sık sık gelir.. Buluşma imkanınız olur..
Benimde sevgilim roro ya gitmek için elinden geleni yapacak..

Evet, insanın sevdiği gidince canından can gidiyormuş gibi oluyor..Sevgilimin, tanıştıktan sonra ilk çıktığı gemi Portekiz'e gitmişti.. 1 hafta pek bişey anlamamıştım. Zaman bu geçer demiştim ama olmadı.. Altı aylık kontratın, bir buçuk ayında istifa etti.. Gemiden inmesine izin verilmesi iki ayını aldıı..
Ama roro öyle değil.. Sık sık geliyor Türkiye'ye.. Türk gemisi olduğundan.. Çok rahat edeceksiniz..
Kaptansa kara da iş bulmak zor.. Biz denedik olmadı.. O kadar okumuşlar.. Yapsınlar mesleklerini.
Şunu da ekleyeyim, emin ol onlar için çok daha zor.. Biz en azından ailemizi, arkadaşlarımızı görebiliyoruz.. Ama gemi öyle mii!? Çalışanların hepsi mecburiyetten orda.. Kim bırakır ki ailesini,sevdiğini ve geri kalan herşeyini..
Bu nedenle ona destek ol.. Yanında ol.. O denizdeyken bil ki en çok seni özlüyor, hep aklında sen varsın, hep sana kavuşmanın hayaliyle uyanıyor..

Ya nasıl içimi rahatlattın hatta şuan beraberiz okudu o da tecrübesiz olduğu için çok dua ettim sana inşallah sizinkide olur buakşam nasıl ayrılıcam düşünemiyorum..iyi ki varsınn ❤️

Sevgili iken de insan geleceğini nasil bir evliliği olacağını düşünmesi gayet normal. Olmasi gereken de bu . Ciddi birseyler olmasa zaten umrunda olmaz herhalde. Herşeyi düşünmek lazım
Cevaplarınız bana ilham verdi gece gece:) en mantıklı ve net konuşansınız sizi yürekten kutluyorum:)) dışarı sahte gülüp boş konuşan çok varmış ilginç insanlar

Merhaba çok merak ettim süreç nasıl gidiyo sizin?alıştın mı biraz da olsa gemideyken haberleşebiliyo mudunuz?:KK43:

Süreç zor kolay değil . staj yaptigi gemide 15gun yol suruyodu o zamanlar konusamiyoduk limanlarda internet alıyordu . ama bu gemide internet var çok şükür . telefonda limanlarda konusabilsek te sürekli internetten konuşuyoruz. Ama benim kaldirabilecegim bi meslek değilmiş evliyken onu anladim. Allah mecbur birakmasin inşallah ben burdaki arkadaşlar gibi sevemiyorum kapta eşi /sevgilisi olmayı

Konuşmalarınızı okudum arkadaşlar denizci eşi olmayı gerçekten seven çok gibi, ben de o yolda ilerliyorum ama kafam çok karışıktı. Burada paylaşım yapan arkadaşlar çok teşekkürler, gerçekten iyi geliyorsunuz

Bence kaptan eşi olmak işsiz kadınlar için çalışmayı sevmeyen yani kocasının peşine takılıp gidebilecekler için çok ideal. Yada aşırı çalıştığı için hiç evine ayıracak vakti olmayan yada çok seyahat eden kadınların için.
yoksa 9-5 çalışan birisi için yada yarım gün çalışan için çok zor bir şeydir bence. Herkes eşi çocuğuyla gezerken çok zor hele çocuklar için. Beraber gidebilecek durumda değilsen bu işe hiç girme bence. Bu arada Ali Kaptan v.s. olaylarına da hiç inanmıyorum. Ben eşimden önce çok kişiyle çıktım ve hepsinden ayrılık sebebim yalan yada aldatma oldu. Eşim tanıdığım en dürüst adam. Çok fazla kaptan eşi tanımıyorum. Ama tanıdıklarım da eşlerine tapıyor. Karı koca olarak çok mutlu görünüyorlar.

Bence siz büyük problemler yaşıyorsunuz çok üzüldüm.. Bütün gece üşenmedim geriye dönük postlara baktım çevrenizde insan var mı? Hiç yardım almayı denediniz mi nerede oturuyorsunuz bir kaç tavsiye verebilirim?
merhaba.. bayadan beri buraya girmiyordum. neden benim etrafımda insan olmasın ki ? süvari eşiyim ve cok da sevenim vardır. azıcık etraımfaki insanları secerek samimi olurum ama camiia da sevilip sayılan biriyimdir. uslubum serttir. zamanında kaptan eşi dul mul gibidir, her limanda bir tane gibi tatsız espiri niteliginde birşeyler dendi ama hiç umrumda degil. olmadı da.. agzı olan konuşur.
cogu insan o anda neye ihtiyacı varsa onu duyamaz ise mutsuz olur. ben bana aktarılan ve hissetirilen ne ise her iki hali ve diger tüm alternatifleri degerlendirip ona göre yazar söylerim.
ama bana hala yardım etmek istiyorsan yazışalım ve sonrasın da hala yardıma ihtiyacım oldugunu düşünürsen bunu benle paylaş :) sevgiler.

süvari eşi oldugum için cok mutluyum. ayrı kaldıgımız zamanlarda arada az zorlugu olsa da güzel geciyor. yan yana oldıugumuz vakitlerde az zorlugu olsa da güzel geçiyor. isterse karada calışıyor-isterse denize cıkıyor. özetle mutluyuz.

Selam dönüşü için mi hediye almak için mi ne için sürpriz ?

teşekkür ederim ama 13 ekime lazımdı fikir ve bayadır girmiyorum siteye şimdi gördüm yanıtını...
fikirlere hala açığım :KK70:
3 mart evlilik yıldönümü

bu arada tanışma günümüzdü #şiirsokakta yazılarını bilirsiniz 10 senedir bütün özel mesajları duruyordu onları yazdım her yere #13,10,2007 hashtagı eşliğinde fotoları birde şarkı eşliğinde film yaptım :)

Kızlar merhaba benim de erkek arkadaşım ilk defa gemiye çıkacak. Ve uzakta olacağı için cok dertleniyor. Yaz gibi cikacak gemiye. Ben de ona yaninda götürebileceği ona beni yanında hissettirecek hediyeler hazırlamak istiyorum ama ne olabilir hiç bir fikrim yok.

Yani gemiye ne götürülmesine izin verilir vs en ufak bir fikrim yok. Bana yardımcı olabilir misiniz? :) 4-5 ay gibi bir sürem var önümde

Deneyimli ve parlak fikirli hanımlardan fikirler bekliyorum :)

Kızlar merhaba benim de erkek arkadaşım ilk defa gemiye çıkacak. Ve uzakta olacağı için cok dertleniyor. Yaz gibi cikacak gemiye. Ben de ona yaninda götürebileceği ona beni yanında hissettirecek hediyeler hazırlamak istiyorum ama ne olabilir hiç bir fikrim yok.

Yani gemiye ne götürülmesine izin verilir vs en ufak bir fikrim yok. Bana yardımcı olabilir misiniz? :) 4-5 ay gibi bir sürem var önümde

herşeyi götürebilir. eger gemiye ucakla başka bir yerden katılacaksa agır yük olmasın.

Öncelikle merhaba aranıza yeni katıldım :) sevgilim deniz harp okuluna geçiş yaptı ve 2 sene sonra deniz subayı inşallah biz de mezun olur olmaz evlenmeyi düşünüyoruz, tecrübelerini, zorluklarını paylaşabilecek herkesten tavsiye bekliyorum :)

Ben parfümümu ve t shirtumu vermistim ayni sekilde ondan da aldim en iyisi bu bence

Merhaba Kızlar,

Sevgilim gideli tam 4 gün oldu.. 6 ay kalacak.. Daha önce de 3 ay ayrı kalmıştık ve çok zor zamanlar geçirmiştik. Sonra bi geldi.. Yaşadığımız tüm zorluklar, içten içe çektiğimiz tüm acılar biranda sona erdi.. Şu an o günü hatırlayıp kendimi motive ediyorum.

X