Deniz adamlarının eşleri sohbete VİRA diyelim

Yanlış anlamazsanız merak ettim karada nasıl bir işle uğraşıyor acaba
Uluslararasi gecerliligi olan ticari veya kisisel tekneler icin gemi personeli, kaptani ve denizde calismak icin gerekli yeterliliklerin egitimini veriyor. Canada baglantili bir okulun ogretmeni.

Bak karada calismasini istemen normal ama denizde de eli ayagi tutuyorken hayatini duzenkeyene kafar calisip suvariligini ve carkciligini almasini beklemek hep en iyisidir

Bak karada calismasini istemen normal ama denizde de eli ayagi tutuyorken hayatini duzenkeyene kafar calisip suvariligini ve carkciligini almasini beklemek hep en iyisidir
Bizde öyle düşünüyoruz zaten 31 32 yaşına kadar çalışmak istiyo bende onun destekliyorum süvari olmasını çok istiyorum daha sonra karaya gelecek inşallah Allah nasip ederse

Blaa blaa buulluu buulll sıkıldim...ne yapsam acaba...
canım merhaba denizci eşi olma ihtimalim var.çok sıkıntılı bir süreç mi bekleme? çocuk da olunca nasıl oluyor nasıl üstesinden gelebiliyorsunuz? bir şekilde geçiyor mu? kaç ay çalışıp kaç ay izin alıyorlar?ve karaya geçme meselesini konuşmuşssunuz karada ne iş yapabilir?

canım merhaba denizci eşi olma ihtimalim var.çok sıkıntılı bir süreç mi bekleme? çocuk da olunca nasıl oluyor nasıl üstesinden gelebiliyorsunuz? bir şekilde geçiyor mu? kaç ay çalışıp kaç ay izin alıyorlar?ve karaya geçme meselesini konuşmuşssunuz karada ne iş yapabilir?
bak ben sevgili iken bunları düşünenleri pek sevmem. işini gücünü denizde kalmayı kalmamayı bırak cocukcagız kendi düşünsün.
daha evlilik yok bir şey yok sevgilisiniz yarın ayrılmayacağız belli değil çocuk combalak demişsin oohhoo ho. özelden de yazdım.
calışma süreleri de gemiden gemiye firmadan firmaya değişiklik gösterir. 3-4-6-9 aylık kontrat ile çalışırlar. kontrat bittiginde gemiden alınır işi biter. istedigi kadar tatil yapabilir. sonra yeniden iş arar.
yıllık olanda vardır genellikle 3 ay gemide 1 ay karada kalıp tekrar gemiye giderler.

Ğek

Peki bir şeyi merak ediyorum hiç yorulduğunuz, bunu ben kendim tercih ettim diye kendinize kızdığınız oldu mu kısacası pişmanlık. Benimki bahriye değil sivil o yüzden seferler 4-6 ay arasında sürecek ve sadece bir ay kalacak ben kendime güveniyorum yeter ki o haketsin kendini bozmasın ben her türlü fedakarlık yaparım ama bazen ister istemez öyle düşünceler geliyo acaba ileride der miyim diyorum sonra tekrar gidiyor.:eek:

Bu sanırım bende daha çok oluyor. Sevmediğimden değil bazen çok sık kızdığımdan ya da fevriliğimden. Sevgilim 4 aydır beraberken denizci olmaya karar verdi ve ben o gün ayrılmak istedim. 4 aylık bir ilişkiyi bitirmek çok daha kolaydı. o dönemde "sadece sertifikayı alıyorum denize gitmeyeceğim." "bu işi çok yapamam zaten gençken stajımı aradan çıkarayım" "sertifikayı almışken hakkını vermek lazım en azından ikinci çarkçı olayım." "bu işte baş çarkçı olmak lazım." "herkesin ailesi var bunca denizcinin ailesi beklerken sen niye bekleyemeyesin" gibi çıkışlarla beni beklemeye ikna etti. Ve bu arada ilişki ilerlemiş ailemle tanışmış, ben onun ailesiyle tanışmış, ilişki ciddileşmiş ve ben aşık olmuştum. Stajını yaparken gerçekten çok "öküz" davrandığı oluyordu. Gemideki adamlarla pavyona gittiğini bile söyledi ve ben o gece ondan hiç haber alamadım. Telefonu kapandı. Muhtemelen aldatıldım. Ertesi gün haber aldığımdaysa "çok sarhoştum sarjım bitti gemiye nasıl geldiğimizi bile hatırlamıyorum." dedi.

Ben burda ailesi ile ilgilenmeye, onlara çocuklarının eksikliğini elimden geldiğince hissettirmemeye çalışırken onun kimseyi düşünmüyor oluşu beni çok kırdı ve çok yordu. O dönemde kesinlikle pişman olduğumu hatta gemiden indiği anda ayrılmayı planladığımı söyleyebilirim. Babasının rahatsızlığından dolayı havaalanına onu karşılamaya kimse gidemeyecekti bu sebeple yine de yalnız kalmasın diye karşılamaya gittim ve o kadar özlemişim ki her şeyin üstünü kapadım.

Amerika vizesi olmadığı için erken dönmüştü. Ve o dönemde gittiğinde neler yaşadığımı nelerin beni rahatsız ettiğini neyi nasıl yorumladığımı anlattım. Zannediyorum ki orta yolu bulduk. Sadece onu her gördüğümde daha çok tutkuyla bağlanıyorum. Daha çok özlemeye başlıyorum. Sarıldığımda daha büyük sarılıp yokluğunda daha dibe çöküyorum. İlk gittiğinde 1 hafta haber alamadığımda idare edebiliyorken şu anda 3 günden sonra krize girmiş gibi ondan haber almaya ihtiyaç duyuyorum.

Gittiğine asla pişman değil. Şu an babası belki de son günlerini yaşıyor ve hastanede. Yine de hiçbir şeyden pişman değil. "Bu benim işim, yaşanan her şey işimin parçası, sizi özlüyorum ama yine de bu beni işimden vazgeçirmez" gözüyle bakıyor ve eminimki bütün denizcilerde bu algı vardır. Yoksa bu işin uzun soluklu yapılması çok sağlam bir psikoloji gerektiriyor. Babasını yoğun bakıma kaldırdıklarında Libyadaydı ve gemiden çekemeyeceklerini söylediler. Telefonlar çekmiyordu. Bu herkesin kaldırabileceği ya da sabredebileceği bir durum değil. Gerçekten denizcilik çok güçlü bir duygu yapısını gerektiriyor.

Son gidişinde ben de tek başıma uğurladım. Ağlasam da zırlasam da bunu yapmak benim görevim ve kendimi iyi hissetiriyor. Onun o gün bile yanında olmak bana iyi geliyor. Son dakikamıza kadar beraber vakit geçirmiş oluyoruz ve kendimi ailesi, parçası gibi hissediyorum. Yine de bu güçlü duruş tek başına bir hamilelik süreci geçirme ya da tek başına doğurma konusunda devamlılığını getirmeyecek. Ona denizciliğini kabul edebileceğim tek sürenin 3 yıl olduğunu ve 5 yıl sonra çocuk doğurmak istediğimi eğer benden çocuğunun olmasını istiyorsa 3 yıl sonra karaya dönmesini 2 yıl karada birbirimize doymak istediğimi ve devamında çocuk doğurabileceğimi söyledim.

Umarım evdeki hesap gemiye uyar :)

Kızlar sözlüm çiçeği burnunda zabit yeni mezun oldu. Hiç istemiyorum çıkmasını ben de onunla gidebilsem çok isterim çıkmasını ama yeni ise baslayanlarin esleri gidemiyor diye okudum internette... eminim sizler de istemiyorsunuzdur çıkmasını gemiye ama ben çok yorgunum. Babam hep uzaklarda çalıştı hep baba hasreti çektim sonra uzaklastim ondan sevmez oldum. Tam babam geldi bundan sonra gitmeyecek dedim annem vefat etti bu sefer anne hasreti çektim tam alışmaya başladım biraz biraz bu sefer de bi kaptana aşık oldum. Oyle akrabam falan cok yok teyze hala falan hic yok . Cok kimsesiz hissediyorum bi de o giderse bi basima kalicam.Allahin izniyle iş bulur bulmaz evlenecegiz ama kahretsin ki karada is bulamıyor yok yani ne yapabilir ki tek caremiz gitmesi mi yani. Yine mi kimsesiz kalacağım. Benim annem de babam da sevgilim de akrabam da ailem de sensin demisken yine mi kimsesiz kalacağım. Mezun oldu iş yok beni bırakıp gitmek istemiyor da gemiye hiç mi yolu yok:'(

Kızlar sözlüm çiçeği burnunda zabit yeni mezun oldu. Hiç istemiyorum çıkmasını ben de onunla gidebilsem çok isterim çıkmasını ama yeni ise baslayanlarin esleri gidemiyor diye okudum internette... eminim sizler de istemiyorsunuzdur çıkmasını gemiye ama ben çok yorgunum. Babam hep uzaklarda çalıştı hep baba hasreti çektim sonra uzaklastim ondan sevmez oldum. Tam babam geldi bundan sonra gitmeyecek dedim annem vefat etti bu sefer anne hasreti çektim tam alışmaya başladım biraz biraz bu sefer de bi kaptana aşık oldum. Oyle akrabam falan cok yok teyze hala falan hic yok . Cok kimsesiz hissediyorum bi de o giderse bi basima kalicam.Allahin izniyle iş bulur bulmaz evlenecegiz ama kahretsin ki karada is bulamıyor yok yani ne yapabilir ki tek caremiz gitmesi mi yani. Yine mi kimsesiz kalacağım. Benim annem de babam da sevgilim de akrabam da ailem de sensin demisken yine mi kimsesiz kalacağım. Mezun oldu iş yok beni bırakıp gitmek istemiyor da gemiye hiç mi yolu yok:'(

Merhaba canım,

Benim de sevgilim kaptan.. Bir defa uzak yola gitti -Portekize.. Ciddi anlamda sadece acı çekiyorduk.. Sözlün güverte mezunu mu? Ve istanbulda mı yaşıyorsunuz? Eğer İstanbul da yaşıyorsanız,Roro gemileri var İtalya-Türkiye çalışan.. 2 hafta da 2 gün gemiden inebiliyor.. Ayrıca kontratlı çalışan olacağı için 3 ay sürecek bu durum.. Kontrat bitince en azından 1 ay yanyana olabilirsiniz..

Merhaba canım,

Benim de sevgilim kaptan.. Bir defa uzak yola gitti -Portekize.. Ciddi anlamda sadece acı çekiyorduk.. Sözlün güverte mezunu mu? Ve istanbulda mı yaşıyorsunuz? Eğer İstanbul da yaşıyorsanız,Roro gemileri var İtalya-Türkiye çalışan.. 2 hafta da 2 gün gemiden inebiliyor.. Ayrıca kontratlı çalışan olacağı için 3 ay sürecek bu durum.. Kontrat bitince en azından 1 ay yanyana olabilirsiniz..

Istemiyorum öyle bir hayat ciddi anlamda istemiyorum cok dedim bırak bu lanet bölümü diye ailemin emeklerini boşa cikaramam dedi su an surunuyoruz

Ve gidiyor... Az kaldı gemiden haber bekliyoruz. Sevmek zorunda mı bi denizci eşi /sevgilisi/nişanlısı denizi gemiyi okyanusu? Bence değil.

Merhaba herkese, ben sevgilimi kaptanımı 4 gün önce uğurladım ve ağır hüzün basti.Bir ayımızı birlikte gecirdikten sonra benimsemeye çalışıyorum yokluğunu, özlüyorum tüm varligimla hücrelerimde hissediyorum yokluğunu.Seviyorum çok seviyorum.Zamanin çabuk akmasini ve gelmesini diliyorum sağ sağlim.
Deniz adamlarını seven bekleyen arkadaşlar bana yardımcı destek olurmusunuz?Özlüyorum diyorum die bu onu biraz etkilemiş ve kasıldığını belirtti.Gemide olmak ve sevgilisinden sevdiginden uzak olmak nasil etkiler yaratiyor. Özledim özlüyorum seviyorum nasil davranmam konuşmam aktarmam gerek bilemiyorum icimdeki sevgiyi özlemi.

Merhaba Biyografix..
Ben de mesaj yazacakken senin mesajını gördüm. Naçizane bir kaç şey yazmak isterim.
Ben bu forumla tanıstugımda 3.5 aylık junior bir denizci sevgilisiydim. Topu topu 2 mesajım var okursan eğer az cok benzeşiyoruz. Ben senin geçirdiğin şu süreci çok sancılı bir şekilde geçirdim ve ilşkimiz bitti geçen yaz.. Hep iyi şeyler hep pozitif şeyler duymak istediğini söyleye söyleye.. Benim de ona tek bir gün ihtiyacım oldu ve o gün hiç aramadı imkanı varken derken ilşkmz bitti. Sonra ayşarca kendime gelemedim. Ona hıncımdan öfkemden.. Ve bir süre sonra farkettim ki ben O'nu çok sevsem de O'nun şartlarını bilinç altımda kabul edememişim.. Sonra yutt dışına yerleşmeye karar verdim kariyerimi öyle çizdim ama bir türlü denk gelemedi bazı şeyler. Her özlediğimde yazdım O'na.. Sayfalarca mailler... Derken bir gün ses verdi ve yine başladık.. Ama yüzyüze görüşemedik baktım yine aynı şeyler.. Bu kez ise ben hep hareketli gezmeli tozmalı bi hayat içindeydim. Eskiden ben arardm tlf düşmezdi o zaman ise O aradı ulaşamadı. Herşy poztfti hiç dır dır etmedim :) Bu kez karaya çıkacakken bana kızdı gittti taaa Okyanusa. Bu seferde ben terkettim. Araya başkası girdi bir Pilot eski sevglm tuttum evlenmeye kalktım aileme söledim. Ona da haber verdim artık kaybettin diye..Derken iş için Uzak Doğuya gitmem gerekti. Tatile gitti üstüne.. Ve deniz okyanus göre göre.. Bir gece terle terle rüyamda Onunla uğraştım. Dayanamadım mail attım. Cevap geldi. Özlem aşk.. 3 ay yazıstık.. Ben umutsuzdum. Sonra ben pilotu terkettim. Denizci çıktı geldi. Ve geçen 1.5 yılı kalem kalem konustuk... Sürekli olumlu olamayacagımı hayatımn yorucu oldugunu vs vs... Günah çıkarttık. Ve şimdi her ay 2 gün görüşüyoruz geliyor bir şekilde. Mailler smsler telefonlat kah mutlu kah sıradan. Ve en son farkettik ki kaçtıkca rol yaptıkca ilşki yaşanmıyor.. Ağlamakta mutlulukta hüzünde sevinçte olur ilişkide.. Korkmadan yaşamayı ancak kabul etti. Ve şimdi nasipse Ocak'ta aileme açılacağım evlenmek istiyoruz. Ha tabii asıl şimdi başlıyor bizim.. Babam yaş farkmzdan ötürü istemeyecek.. Sözü çok uzattım mevzu şu ki ; telefonda görüşene kadr ılımlı ol negatıf olma ağlak zırlak olma. Lakin yüzyüze gelince Onunda bazı şeyleri oldugu gibi kabul etmesi gerektiğini söyleyebilirsin, anlayacaktır. Ben 1.5 yıl çok çektim ağladım belli etmedim.. Senin de böyle üzülmeni istemem.
Sevgiler

Ben bir denizciyle okdr suphe icinde basladimki iliskime kafamda surekli aldatir mi birakir mi unutur mu?... ama tam tersi masal gibi devam etti hersey. Hep anlayisli olmak zorundasin canım. Bazen bu seni yorabilir ama gemiye gidip orda kalmis biri olarak diyebilirim ki cok cok cok stresli ve tehlikeli isleri var. Anlayisi fazlasiyla hakediyorlar. Umarim bizim gibi güzel devam eder iliskiniz :)

Kızlar benimde sevgilim gidiyor Gemiden haber bekliyoruz işime odaklanamıyorum 2 gündür türkiye italya arası.. Napıcam bilmiyorum burdaki mesajları okuyunca biraz iyi geldi iyi ki varsınızz

X