Damat ve kayınpeder

Bozulmasın, dur bakalım nişan süreci evlilik öncesi ön fragmanlar.. Sen hem babanı üzme hem nişanlını, bir bak bakalım kim haklı.. şu an belki iki taraf için de sürecin içinde olduğundan göremediğin şeyler vardır..
Yani sessiz kalıyorum da sonra babam kendisi de konuştuğuna pişman oluyo

Yani sessiz kalıyorum da sonra babam kendisi de konuştuğuna pişman oluyo
Her evlilik süreci sancılıdır. Belki ilk çocuğu ise babanızın evlenen acemilik de vardır illa.. çalışıyor iseniz kafanızı dağıtın işe yoğunlaşın, çalışmıyor iseniz biraz dışarı çıkın yürüyüş dost sohbeti falan şu eksende biraz çıkın

Her evlilik süreci sancılıdır. Belki ilk çocuğu ise babanızın evlenen acemilik de vardır illa.. çalışıyor iseniz kafanızı dağıtın işe yoğunlaşın, çalışmıyor iseniz biraz dışarı çıkın yürüyüş dost sohbeti falan şu eksende biraz çıkın
Evet ben ilk çocuğum evdeki. Keşke çalışıyor olsam

Evet ben ilk çocuğum evdeki. Keşke çalışıyor olsam
Olur olur, bunlar her evde yaşanıyor adaptasyon süreci.. Sakin olun🌸 evlenme arefesinde illa gerginlik olur her evde.. biraz çıkın dışarı dolaşın dostlarınızla sohbet edin kafanız dağılsın.. Bu olanları da nişanlı ile paylaşmayın yarın evlenince negatif bir şeyde önünüze çıkar gelir... geçer bu günler. Çalışmak istiyorsanız iş illa bulunur 🌸

Olur olur, bunlar her evde yaşanıyor adaptasyon süreci.. Sakin olun🌸 evlenme arefesinde illa gerginlik olur her evde.. biraz çıkın dışarı dolaşın dostlarınızla sohbet edin kafanız dağılsın.. Bu olanları da nişanlı ile paylaşmayın yarın evlenince negatif bir şeyde önünüze çıkar gelir... geçer bu günler. Çalışmak istiyorsanız iş illa bulunur 🌸
Umarım sadece ben bu stresi ve üzüntüyü yaşamıyorumdur gerçekten. Bugün daha iyiyim ama anlam veremiyorum. Malum nişanlandık. Nişan öncrsi kısımda değiliz ki

Umarım sadece ben bu stresi ve üzüntüyü yaşamıyorumdur gerçekten. Bugün daha iyiyim ama anlam veremiyorum. Malum nişanlandık. Nişan öncrsi kısımda değiliz ki
Daha dur yeni başlıyor :)
Acemilikten bunlar
Sevgililik genelde gizli olduğundan bizim ülkede iki kişilik yaşanıyor ve herkes kendi evinde gene hayatına devam ediyor
Nişanlılık artık aileler biliyor ve ilişkiye dahil oluyor
Evlilik daha başka artık
Yurt dışında evlilik bir tango :) bizim ülkede aileler ile çekilen bir halaydır 😁

Daha dur yeni başlıyor :)
Acemilikten bunlar
Sevgililik genelde gizli olduğundan bizim ülkede iki kişilik yaşanıyor ve herkes kendi evinde gene hayatına devam ediyor
Nişanlılık artık aileler biliyor ve ilişkiye dahil oluyor
Evlilik daha başka artık
Yurt dışında evlilik bir tango :) bizim ülkede aileler ile çekilen bir halaydır 😁
Evli misiniz ? :)
İçimi rahatlattınız teşekkür ederim çünkü gerçekten sabahları uyanasım bile gelmiyordu

Evliyim , bebişim var bu yollar hep sancılı oluyor.. kafaya takma sürecin tadını çıkar keyfini bozma
Allah uzun ömürler versin bebişinize
Umarım dediğiniz gibi keyfini çıkarabilirim biraz fazla hassasım sanırım.. çünkü gayet iyiyken böyle konuşmaya başladı :)

Kanı kaynamamistir, içten içe her denilene "ivit bibicim' diyen değil de daha alfa bir damadı olsun istiyordur, kızının yanında hayal ettiği damat daha bir tuttuğunu koparan - daha iyi statüde biridir.
Adam sevmez sevmez. Eşine dostuna fikrini de mi söyleyemeyecek? Herkes aileye yeni gelen kişi hakkında uygun olmayan yorumlar yapabilir. Adam bunu size söylememiş, nisanliniza söylememiş, onun ailesine soylemenis. Kendi dost/akraba meclisinde paylaşmış. Suç mu yani?
Bence babanizda bir şey yok. Adamın damadını gözü tutmamış, biricik kizina yakistiramamistir. Sorun bu lafı size taşıyan kiside.kimden duydunuz?

Evet nişanlım ağırkanlıdır
E agirkanli,yavaş adama miyminti denir. Adam hakaret etmemiş ki, bir tespitini paylaşmis
IMG_20240416_153335.jpg

Kanı kaynamamistir, içten içe her denilene "ivit bibicim' diyen değil de daha alfa bir damadı olsun istiyordur, kızının yanında hayal ettiği damat daha bir tuttuğunu koparan - daha iyi statüde biridir.
Adam sevmez sevmez. Eşine dostuna fikrini de mi söyleyemeyecek? Herkes aileye yeni gelen kişi hakkında uygun olmayan yorumlar yapabilir. Adam bunu size söylememiş, nisanliniza söylememiş, onun ailesine soylemenis. Kendi dost/akraba meclisinde paylaşmış. Suç mu yani?
Bence babanizda bir şey yok. Adamın damadını gözü tutmamış, biricik kizina yakistiramamistir. Sorun bu lafı size taşıyan kiside.kimden duydunuz?
Valla kanının kaynamadığı bi durum söz konusu değildi. Gayet iyi anlaşıyordu
Bu lafı da kendisi söyledi ben birinden duyduğumu söylemedim konu başlığında yazarken.

Bu lafı da kendisi söyledi ben birinden duyduğumu söylemedim konu başlığında yazarken.
E "miyminti dedi" dememissiniz ki. Mişli gecmis zaman kullanmissiniz, demek ki birisinden duydunuz
durduk yerde mıymıntı demiş bi de kirada oturacak olmamıza laf söylemiş
Ayrıca kanı kaynasa neden miyminti desin. Kızının yanına yakistiramamistir, agirkanli insanları sevmiyordur - ben de hiç miyminti insana, yavaş konuşan,yavaş hareket eden insana tahammül edemem. o yüzden babanı anlayabiliyorum. Bence büyük tepki verme .baban agirkanli insan sevmiyor olabilir, bu onun problemi. Sonuçta damat, alt tarafı ayda bir görecek, katlansin. Sever, sevmez kendi bilir. Sonuçta bu ülkede herkes gelinine/damadına bayılmıyor. Sevmese de yaşamayı öğrenir

E "miyminti dedi" dememissiniz ki. Mişli gecmis zaman kullanmissiniz, demek ki birisinden duydunuz

Ayrıca kanı kaynasa neden miyminti desin. Kızının yanına yakistiramamistir, agirkanli insanları sevmiyordur - ben de hiç miyminti insana, yavaş konuşan,yavaş hareket eden insana tahammül edemem. o yüzden babanı anlayabiliyorum. Bence büyük tepki verme .baban agirkanli insan sevmiyor olabilir, bu onun problemi. Sonuçta damat, alt tarafı ayda bir görecek, katlansin. Sever, sevmez kendi bilir. Sonuçta bu ülkede herkes gelinine/damadına bayılmıyor. Sevmese de yaşamayı öğrenir
Ya sanırım bendeki sorun şu; herkes herkesi sevsin istiyorum. Sevmiyorsa acaba bir problemi mi var diyorum bilmediğim bi durum mu var diyorum. Yani belki de gereksiz düşünüyorum. Aslında sorunum tamamen bu. Bunun üstesinden gelsem kulak arkası ederim ama edemediğim için de burada dertleşmek istedim
Birisinden duymadım grce vakti yazınca düzenlemeden olduğu gibi yazmışım.

Ben de konunuzu okurken başkasına söylemiş diye anladım.
Neyse.
Neden böyle düşünüyorsun diye sorsaydınız, mutlaka örnekleme yapardı.
Kendince haklı olabilir.

Kira ve maaş konusu sıkıntı çeker misiniz diye ama evet o konuların konuşulma zamanı geçmiş. Köprüden önce son çıkış şansını deniyor sanki.

Ben de konunuzu okurken başkasına söylemiş diye anladım.
Neyse.
Neden böyle düşünüyorsun diye sorsaydınız, mutlaka örnekleme yapardı.
Kendince haklı olabilir.

Kira ve maaş konusu sıkıntı çeker misiniz diye ama evet o konuların konuşulma zamanı geçmiş. Köprüden önce son çıkış şansını deniyor sanki.
Sordum bu arada
Cevap vermedi.
Yani sevgili olsaydık ecet söylensin dursun ama kendisi hevesliydi beni nişanlarken

Selamlar
Durduk yerde hiçbir sebep yokken ve herkes iyi anlaşırken, bir kıvılcım dahi yokken durduk yerde babamın damadı hakkında mıymıntı diye arkasından konuşmask ve söylenmesi ne kadar normal
Gerçekten nişanlım asla saygıda kusur etmeyen birisi
benim rahmetli babam da ilk tanismadan sonra biraz serseri tipli demisti. Birkac kere gorustukten sonra da niye oyle dedigini sordum. Halbuki hic oyle bi tip degildi esim. Ya biraz fazla konusuyo demisti🤣 fazla konusan insan hic sevmezdi kendisi konusmayi sevmedigi icin😅 icten ice size layik olmadigini dusunuyor ve bahaneler bulmaya calisiyor olabilir. Ki bence bu cok normal. Evlendikten sonra da bu gibi soylemlere devam ederse o sıkıntı bence. Alismasi ve yakindan tanimasi lazim…

benim rahmetli babam da ilk tanismadan sonra biraz serseri tipli demisti. Birkac kere gorustukten sonra da niye oyle dedigini sordum. Halbuki hic oyle bi tip degildi esim. Ya biraz fazla konusuyo demisti🤣 fazla konusan insan hic sevmezdi kendisi konusmayi sevmedigi icin😅 icten ice size layik olmadigini dusunuyor ve bahaneler bulmaya calisiyor olabilir. Ki bence bu cok normal. Evlendikten sonra da bu gibi soylemlere devam ederse o sıkıntı bence. Alismasi ve yakindan tanimasi lazim…
Mekanı cennet olsun.
Siz bu süreçte üzüldünüz mü peki?
Normal belli ki, belki de bir kız babası olarak laf söylemek için söylüyor

Ya sanırım bendeki sorun şu; herkes herkesi sevsin istiyorum. Sevmiyorsa acaba bir problemi mi var diyorum bilmediğim bi durum mu var diyorum. Yani belki de gereksiz düşünüyorum. Aslında sorunum tamamen bu. Bunun üstesinden gelsem kulak arkası ederim ama edemediğim için de burada dertleşmek istedim
Birisinden duymadım grce vakti yazınca düzenlemeden olduğu gibi yazmışım.
Allah aşkına sen herkesi seviyor musun? Ne mantıksız bir istektir:) kimse herkesi sevmez. Ben normalde çok sıcakkanlı bir insanimdir benim de bana kötülüğü dokunmadigi halde hiç sevmediğim insanlar var. Şu KK'da bile sevmediğim insan var:) kaldı ki beni de sevmeyen bir sürü insan vardır.
Herkes tarafından sevilmek için bence biraz karaktersiz olmak lazım. Her denilene 'he' demek, kırmamak için kendi fikrini söyleyememek falan filan. hiç gerek yok. Sen oldugun gibi ol, seven sevsin, sevmeyen sevmesin
Aynı sekilde nişanlın da her denilene he demesin, kendi gibi olsun. Senin anan baban Sevse de olur sevmese de. Sonuçta eşeğin yoksa sahibinin hatri var, aradaki saygıyı korusunlar yeter. Ayrıca sen kayın aileni bugün seviyorsan belki yarın gıcık olacaksın, belki patavatsız gorumcenin ümüğüne yapışmak isteyeceksin:) Dünya hali yani.
Boşver, rahat ol.
Baban da sevmezse sevmesin. Sonucta ona damat değil, kendine koca seçtin:)

X