Cuma Zayıflama Yarışması Mezunlarının Başarı Hikayeleri

Gamze_M : 23 haftada 12,1 kilo verdi.

Merhaba Arkadaşlar....

Cuma Zayıflama Yarışmasında bulunan herkesin benzer bir hikayesi var aslında..Kilo problemi yaşıyordum ve artık buna bir dur deme zamanı gelmişti diye düşünürken, nette bu konuları araştırmaya devam ediyorken k.k ile tanıştım. (iyiki tanıştım)

Kilo problemi bir anda oluşan bir şey değil arkadaşlar, bir anda oluşmadığı gibi bir anda da erimek, kilolardan kurtulmak mümkün değil ne yazık ki..Hayatta her şeye harcadığımız emek ve uğraşıyı kendimiz için harcamayı öğrenmek zaman alabiliyor bazen..

23 Hafta da mezun olmuş gibi görünsem de aslında haftalar hatta yıllara yayılan bir uğraşım var...Sizlere kısaca özet geçmek istiyorum...

Bazen yaşımız küçük olsa bile yaşadıklarımız bizi aşabiliyor, yada kişinin yaşanınanları kaldırabilme gücü değişebiliyor..18 yaşında hayatı tanımak için ilk adımı attım ve evlendim :KK31: Evlendiğimizin ilk aylarında 99 depremiyle bir sarsıldık, hatta yıkıldık diyelim (SAKARYA'lıyım) Hayat mücadelesi buna eklendi ve üstüne birde bebeğimiz olmadı..(hala yok) Tabiki bu olanların olması tıpkı alınan kilolar gibi birden yaşanıp bitmedi..Tedavi süresince bir çok ilaçlar, tıbbi müdahaleler ve herşeyden önemlisi de sınırsız ve acının en son evresinde yaşadığım bebek hasreti..Bebeğime olan özlem..Şimdi diyeceksiniz ne alaka? Çok alakalı, bütün bunları yaşarken kendimi unutmuşum arkadaşlar..Hemde öyle böyle unutma değil...38 beden giyen ben (62 kiloda) 50 bedene çıktım ve tam 25 yaşındaydım :KK30:

Ne acı ve ne kötü..Kendime nasıl bir kötülük yapmışım ben..Bebeğime kavuşamadım ama kendimi bulmaya karar verdim..Böylelikle kilo verme maceram tam 90 kilo sınırına dayanınca başlamış oldu..Eşim evlendiğimizin ilk yılları beni yemek yerken izliyor ve yemek masasına geri oturuyordu, nasıl iştahlı ve istekli yiyiyorsam artık, tekrar acıkıyordu :KK53: Ben se rahat yemek yiyebilmek için üstümü değişiyor, çorabım varsa çıkarıyor hatta yemek arası hemen doyuyorum diye su içmiyordum (eyvahlar olsun, ne kötü)

Bundan tam 5 yıl önce yaklaşık 26 yaşımdayken diyetle tanıştım..Hayatımda hiç diyet yapmamış ve kilo problemi yaşamamıştım..yaklaşık olarak 30 kilo verdim gibi görünsede gerçek şudur arkadaşlar..önce 82 kiloya düştüm ardından 1 ay bile geçmeden 84 oldum, sonra 75 e kadar indim hoooppp akabinde 82 yi gördüm..Derken 72 oldum ama çok kalamadım 76 yı gördüm..Bu dönemleri böyle geçirirken diyet hakkında ne çok bilgilendiğimi ve herşeyi bilerek yaptığımı anlayınca kendime daha da sinir oldum..Tabi bu yıllarda yine doktorlarla görüşmeler, eylem ve işlemler sürüyor, Yaşıyorsak umut hep vardır arkadaşlar..:KK16:

20 ocak gibi kk ya rastladım, 21 ocak gibi üye oldum ve bana o kadar iyi geldi ki kk ilaç gibi, dost gibi, psikolog gibi..Yalnızlığıma çok harika bir arkadaş gelmişti kk ve iyiki geldim buraya..Çok geçmeden 5. takımla tanıştım Sevgili kaptanımız Juju (candır) ve sevgili arkadaşlarımız (hepsi o kadar harika insanlar ki) beni hemen aralarına aldılar..Çok sevdimmm hemde çokkk ve derken kilo verme maceram 5. takımda;72,0 olarak başladı...

Ben kk da kilo vermedim sadece arkadaşlar, kilo verilirken tekrar almamayı da öğrendim, kilo verilirken aç kalmamayı da öğrendim, kilo verilirken ben SAĞLIKLI BESLENMEYİ öğrendim, iyiki öğrenmişim ve hayatım boyunca hiç 60 kilo olamamıştım ben

Başlangıç Kilosu (294. Etap) ( 72,0 )
Bitiş Kilosu (316. Etap) ( 59,9 )
Verilen Toplam Kilo ( 12,1 )
Yüzde Olarak Toplam Kayıp ( 16,81% )
Toplam Süre ( 23 Hafta )
Ortalama Haftalık Kayıp / % ( 0,73% )
Ortalama Haftalık Kayıp / gr ( 526 )

Sevgili Gamze_M, 25 Ocak 2013 (294. Etap) ve 72 kiloyla başladığı Cuma zayıflama Yarışması'ndan 5 Temmuz 2013 (316. Etap) tarihinde toplam 12,1 kilo vererek başarıyla mezun olmuştur. (Püsküüt'ün yorumu)

Özet karnem de bu :KK16:

Çok iyi biliyorum ki; kimse tek başına başarılı olamaz..Bana yardımcı olanlara sonsuz minnet duyuyorum..Ben hayatta çaresiz olmayı öğrenmiştim malesef ama BAŞARILI olmayı da öğrenebilirdim..Sandığımdan daha fazlası vardı bende GÜÇLÜYDÜM..Her şey seninle başlar! Başkaları yapabildiyse, sen de yaparsın dedim ve BAŞARDIM ..Harika bir söz vardır arkadaşlar;

Hayatta ya tozu dumana katarsın,

Ya da tozu dumanı yutarsın.
Seçim senin!

Hayatında her ne yapıyorsan şikayet etmeden, söylenmeden yapacaksın. Eğer hoşuna gitmiyorsa neden bunu yaşadığını kendine sormalısın. Değiştirmenin yoluna bakacaksın....

Öncelikle Sevgili Püsküüt ne iyi yapmışsında bu yarışmalara ruhunu katıp bizlere sunmuşsun, Kocaman teşekkürler, Sevgili Jujumm ve sevgili 5. takım arkadaşlarım (kardeş olduk biz) İyiki beni aranıza kabul ettiniz ve o güzel kocaman yüreğinizdeki sevgiyi bana ikram ettiniz, Kucak dolusu teşekkürler..Sevgili mezuntaş arkadaşım chentiq (10. takım kaptaniyesi) çaktırmadım ama seni örnek aldım :KK34: yolunda ilerledim, sanada ayrıca TEŞEKKÜRLER..Canım arkadaşım SEVDA iyiki varsın sen ve hep olucağın için çok mutluyum, seni seviyorum kiiii :KK16:

Teşekkürün en harikası BANA :KK16: Kendime her şeyi (küçük yada büyük) dert etmede epey bir ustalaştığım anda Kendimi buluşuma Şükürler olsun, bu konuda kendime edindiğim en büyük rehber (söz olarak) Mevlana'nın bir sözüdür..

Kötü bir döneme girdiğinde ve herşey sana karşı gibi göründüğünde, bir dakika bile dayanamayacakmışsın gibi geldiğinde SAKIN PES ETME, çünkü işte orası gidişatın değişeceği yer ve zamandır.

TEŞEKKÜRLER KK veeeeeeeeeeeee OOOOO ARTIIIIKKKK BİİİİİRRRRR MEZUNNNNNNNNNN

:KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9::KK9:

:KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64::KK64:

destina_88 : 29 haftada 4 kilo verdi.

diğer arkadaşlarıma göre çok az kilo vermiş olmama rağmen, kupayı görünce çok sevindimm:KK52::KK8::KK9:.

Ortaokul yıllarımdaki kiloya dönmüş olmanın mutluluğu var içimde:KK9:.
hep etli butlu bi çocuk ve sonrasında da öyle bir gençtim. ortaokul yıllarım 63-67 kilolar arasında geçmişti. lise bittiğinde 74'ü görmüştüm. boyum da 1.74'tü fakat bu kiloyla çok iri gösteriyordum.

bikaç diyetisyen maceram oldu, aldım verdim, aldım verdim. 67'nin altına inemedim son diyetisyenimle. sıkılmıştım küçük yaştan beri kiloyla mücadele etmekten. sonra bu grubu denedim, 6.takım'ı. arkadaşlarımla birlikte olmaktan çok keyif aldım; birinden sporla ilgili bilgilendiysem, diğerinden yiyeceklerle ilgili, bir diğerinden de bu işin psikolojik boyutu ile bilgilendim.kilo vermek çünkü bir bütün. biri olmadan diğeri olmuyor.

geçen yıl temmuz ayında evlenirken 67 kiloydum, şimdi 1 yıllık evliyim ve 63 kiloyum. evlenince daha çok kilo alırsın diyenlere inat ben verdimm:KK9:. tabi bu durumdan en çok eşim karlı çıktı. 'ben yine seni severim ama evlendikten sonra sen 80 olursun.' demişti. iddiaya girmiştik, onunla olan iddiamı da kazandım; bana hayran bakışlarını da:KK9:. en çok onu şaşırtmak hoşuma gitti sanırım:KK9:.
disiplin yerleşti artık, sahur-iftar dikkatli yemeye ve spor yapmaya devam ediyorum.

bu takım olmasaydı, hayatta bunları yapamazdım. çünkü her vazgeçişimde, kolumdan tutup kaldıran, sırtımda destek veren ellerini hissettiğim takım arkadaşlarım, dostlarım oldu.yüz kere vazgeçsem, yüz kere kaldırdılar; sağolsunlar, varolsunlar; mutlu ve zayıf kalsınlar, hepiniz gibi:))

hm22 : 14 haftada 16,7 kilo verdi.

Bu haftanın 1.si olarak hem bu haftadan hem de mezuniyet hikayemden kısaca bahsetmek istiyorum.
Tartıda 70 li rakamları görünce ne yapacağımı şaşırdım ( daha sonra tartımı değiştirdiğimde aslında daha da fazla olduğumu öğreniyorum. Meğer başlangıç kilom 74müş ama iyi ki o zaman bilmiyormuşum. ) 60 kgı hedefleyerek başladım.
Hiç bir zaman bir yasak koymadım kendimi.
Canım ne isterse istesin miktarını ve sonraki öğünü ayarlarak yedim.
Zaten yiyebilme lüksüne sahip olduğumdan dolayı bir süre sonra canım istememeye başladı.
Anladım ki diyet yaparken yasak dediğimiz şeyler bizi kaçamağa sürüklüyor.
En önemli kuralım dengelemekti.
Onun haricinde hiç duraklama dönemine girmememi, sürekli düzen değiştirmeme borçlu olduğumu düşünüyorum.
İlk başladığımda yediklerime dikkat ettim ama düzenli bir menüm yoktu. Bazen 1 öğün bazen 2 öğün.
Bir süre sonra ilk günlerdeki gibi kilo veremiyordum.
O sırada takımdaki the beauty arkadaşımız her düzensiz menü gördüğünde bana kızmaya başladı.
Menülerim düzene girdi, bu sefer bunun hızıyla birden kilolar gitmeye başladı.
Daha sonra spora başladım, eşimle her gün koşuyorduk ve koşu benim vücuduma çok iyi geliyor, ne kadar yesem de kilo vereceğimi biliyordum, biraz da dikkat edince güzel rakamlar vermeye devam ettim. Herkese daha iyi gelen bir spor olduğuna inanıyorum, bunu keşfetmek önemli.
Son hafta ise çok düzenli bir kilo verimim olmadı, uyku düzenim bozulmuştu, üstüne yemek yediğimde de uykum geliyordu, ders de çalışmam gerektiği için çözümü yemek yememekte buldum.
Bütün gün kahve ( oldum olası şekersiz, sütsüz içiyorum.) ve enerji içeceği ile durdum, akşam da yemekte ne varsa yedim.
Bu şekilde hedefim olan 60 kgında altına indim.
Bundan sonrası için, tibet yogasına başladım ve kilomu korumamda yardımcı olacağına inanıyorum ama asıl amacım uyku düzenim ve dinçlik konusunda yardımcı olması ve her zaman dengeleme konusunda dikkatli olmak, mesela dün gece 12de yemek yemeye çıktık ve dolu dolu bir dürüm yedim, bugün ne yapacağım. Hafif bir kahvaltı, öğlen k special-süt veya keten tohumlu yoğurt, akşam da ızgara salata tarzında yersem ertesi güne gecenin bir saatinde yediğim dürümün bir etkisi kalmayacaktır.

Takım arkadaşlarıma ve bu yarışma için büyük bir emek harcayan Püsküüt'e teşekkürlerimi sunuyorum.
Umarım herkes istediği kiloya sahip olur.

zeynep_canan : 28 haftada 28,8 kilo verdi.

günaydın ve güzel hafta sonları diliyorum herkeze
bugun benim dogum günüm . :) dogumgünümün oldugu hafta basarıyla ve istedigim kiloya ulasıpta mezun olarak ayrılmak gercekten cok güzel. benim kadınlar kulübü ile tanısmam gecen mart ayında kız kardeşim sayesinde eşimin banan zeynep zayıfla demesi bende bu kararı almama en büyük sebep oldubir gün kadınlar kulübünde gezerken kaptanınız pegasus gel dedi ve benim maceram böyle başladı ve iyiki cagırdı kaptnım spora başladım ama diyet yapmıyordum sürekli ac geziyordum kiloda vermiyordum ve diyetisyene gitmeye karar verdim . nisan ayında diyetisyenle saglıklı sekilde kilo vermelerim başladı haftada 2 2.5 kiloya yakın veriyordum ve bu beni inanılmaz motive etti hergün takımıma acıklamalar yazmak ve onlarla sohbet etmek bana terapi gibi geldi ve en ara sıra kilo vermelerim durdu gram gram gitti ama ben pes etmedim sabırla diyetimi yapmaya devam ettim diyetisyenimin söylediginin dısına hic cıkmadım nefsımın istedigi hiç bir seyi yemedim. sonunda 42 yasında cıtır bir anne oldum 20 yasında kızım var ve ben ondan daha zayıf oldum :) benim hikayem böyle hepinize saglıklı kilo vermeler başarılar diliyorum mezun oldum ama takımımı bırakmadım bırakamıyorumda cünki onları cok seviyorum...

topraks : 48 haftada 19,4 kilo verdi.

iyi akşamlar canlar:KK16::KK54:

bu hafta mezun oldum ve hikayemi paylaşma sırası bana geldi:KK76:

öncelikle ilk hamileliğime kadar çok kilolu olmadım hiç, gayet iyi durumdaydım uzun yıllar. Oğlum doğduğunda artık şişman bir kadındım ama sonra bir şekilde yine zayıfladım. Kızıma hamileyken de çok kilo aldım ama kızım doğduktan sonra kilo almaya devam ettim. En son geçen sene yaz başında 94 civarı bir kilodaydım. Kilolu olmayı hiç sevmesem de yemek yemeği çok seviyordum, hala da seviyorum :)))

Yaşadığım bir olay beni tetikledi ve zayıflamaya karar verdim. Hızlı kilo verme konusunda daha önce de birçok deneyimim olmuştu ve kendimi aç ve yoksun bıraktıkça özlemim artıyor ve en sonunda dayanamayıp yemeklere saldırıyordum. Klasik her pazartesi başlayan diyet maceraları çok geçmeden amaaannn sonra daha sıkı başlıycam bahaneleriyle son buluyordu.

2012 haziran ayında diyete başladım fakat bu sefer ek olarak haftanın 4 günü yürüyüş yapıyordum. Evet artık kilo veriyordum ve çok mutluydum ama en büyük şansım Eylül ayında burayla tanışmam ve 4. takımda yarışmaya başlamam oldu. Hepinizi ayrı ayrı seviyorum ve bu buluşma için hayata teşekkür ediyorum.

Takımla birlikte uzun bir süreçte istediğim kiloya geldim. Uzun bir süreç çünkü ben kendimi kasmadan, listeli diyetler yapmadan evde ne piştiyse ya da canım ne istediyse ölçülü olarak yemeyi tercih ettim ve asıl önemli olan spor yaptım. Zamansızlıktan yakındığım halde artık kendim için bişeyler yapmam gerek dedim ve başka uğraşlardan kısıtlayarak gerekirse daha az uyuyarak sporuma zaman yarattım.

Şimdi hedefim kilomu koruyarak, belki birkaç kilo daha vererek karın ve gögüs kası yapmak. Bir de şu çatlaklara çözüm bulursam süper olacak:KK70:

Çok uzattım sanırım aslında daha yazmak istediğim çok şey var ama yormayayım sizi :)))

**Püsküüt canım emeğin ve hakkın o kadar büyük ki... Teşekkür ederim, seni seviyorum.:KK16:

**4. takımda başladığımdan bu yana birlikte olduğum tüm arkadaşlarım hepinize çok şey borçluyum. Teşekkür ediyorum, hepinizi çok seviyorum ve koskocaman öpüyorum:KK54:

**Kaptanlığım sırasında desteklerini ve arkadaşlıklarını esirgemeyen diğer yoldaş takım kaptanlarımın ve yardımcılarının hepsine teşekkür ediyorum. Hayat size de bu emeklerinizin ve iyiliklerinizin karşılığını güzelliklerle geri ödesin.:KK16:

**Cuma zayıflama yarışmasında bulunan, önce kendisi ve sonra diğer tüm yarışanlar için dayanışmaya giren tüm yarışmacılar size çok teşekkürler ve yolculuğunuzda başarılar:KK9:

**Veee son olarak topraks sana da teşekkür ediyorum, kendine başarının tadının ne de güzel olduğunu bir kez daha yaşatığın için:) seni seviyorum:KK16:

burcugncy : 23 haftada 15 kilo verdi.

selam kızlar ben burcu kadınlar kulübü ile tanışmam ocak 2013 te oldu fakat bazı aile sorunlarım nedeniyle katılamadım yarışmaya sonra şubatın 15 inde bi magazaya gittik kampanya vardı 5 liraya çok güzel pantolonlar alıcam dedim fakat 44 bedenin içine giremedim resmen 46 olmuşumm:KK53:sonra bi kaç kere denedim fakat olmadı 2 gün sonra diyeti bıraktım sonra 13. takım ile tanıştım okuldan yorgun geliyordum 1.5 saat spor yapıyordum makarna pilav(zaten sevmem) yemedim ladyline dan :KK16: o kadar çok şey öğrendim ki diyet yapmadım sağlıklı beslendim ve bunu öğrendim daha sonra 23 ağustosta tam 60 kiloydum yani hedefime ulaşmıştım ama gaza gelip 55 olmak istedim En Büyük KK atile gittim geldim 61.5 oldum ve ondan sonra kilo veremedim nefsime hakim olmadım veee artık dedim ver 1 kilo mezun ol dedim ve mezun ol dedim şimdiki hedefim ilk 3 ay 61 in üzerine görmemek daha sonra tekrar kilo vermeyi düşünüyorum ama hepinizi çok ama çok seviyorum iyiki varsınız iyi ki zayıflattınız beni şimdi hatta bugün bayram alışverişi yaptım pantolonum 40 beden dar kesim üstlerim medium eski burcu bunun 2 katı idi. öncelikle püsküüt e daha sonra ladyline vee daha snra takım arkadaşlarıma çok teşekkür ederim sırrım suyu sporu baş tacı edip karbonhidratı çöpe atmak uzun oldu ama içimden gelenlerdi :KK52:

defne2222 : 49 haftada 12,9 kilo verdi.

merhaba herkese ben geçen hafta mezun oldum..
eylül ayında başlayan maceram sonunda bitti..
neler yaptığıma gelince
bu defa rejim değilde sağlıklı beslenmem gerektiğini düşündüm öncelikle yemekleri kendim hazırladım..sebze salata yada etli yemek salata yada yoğurt gibi menüler yaptım
haftada 1 balık pişirdim tabi kızartma yapmadım fırında pişirdim
yemeklere her zaman bol salata ile başladım..
bol bol su içtim her gün yeşil çayımıda içtim..
tabiki uyamadığım zamanlar tatiller oldu ben bir hafta rejim yapmadıysam muhakkak ertesi hafta toparlamaya çalıştım..
ve en önemlisi 4.takım
beni motive eden tüm arkadaşlarıma teşekkürler inanın hepsi diyetisyen kadar bilgililer:)
yanlışlarımı öğrendim artık bundan sonra dikkat edip korumaya çalışacağım en zoruda bu galiba..
herkese çok teşekkürler..

Damlanur10 : 23 Haftada 13,3 kilo verdi.

Anaaam kızlar şimdi gördüm benim ismim mezun kolyesinde ve kupasında çıkmış.çok mutlu oldum.çok şükür bu günleri gördüm.ilk defa buraya sırf bu yarışma için üye oldum ve hiç bu neticeyi göreceyime inanmıyordum.o zaman benim için 15kilo vermek hayaldi.evet kilo almamın nedeni hamilelikdi ama yine de zayıflayacağıma inanmıyordum.çünki 6aydı hep diyetler yapıyordum ama 2kilo verip alıyordum.neyse ki umutsuz da olsam çıktım bu yola ve o zaman kaptanımız gogo izinde olduğu için beni takıma beril arkadaşım aldı.başta 4cü takıma ve en önemlisi beni takıma alan berile çok minnetarım.onlar olmasa ben bu sağlıklı beslenmeyi asla öyrenemezdim.evet zayıflamaktan çok beni mutlu eden şey doğru beslenmeyi öyrenmem oldu.evet ben artık doğru besleniyorum genelde.nefsimle başa çıka biliyorum.eskiden bir tabak patates kızartmadı yerken şimdi 5 6 ince dilimle doyuyorum,eskiden 2tabak pilav yerken şimdi 5kaşıkla doyuyorum,eskiden bir kica tabak spagetti yerken şimdi 1avuç yiyorum,eskiden heryemeye mayonez kullanırken şimdi dolabımda yok,eskiden köfteyi,tavuğu kızartırken şimdi fırınlıyorum,eskiden tere yağı ekmeyin üzerine kalın kalın sürüp yerken şimdi kesinlikle kullanmıyorum,şekeri hemen hemen kullanmıyorum,eskiden yumurtayı,yoğurdu,ayranı,salatayı tuzsuz yemezken şimdi tatlandırmak adına pul biber kullandım,eskiden reçelle siyah çaya bayılırdım,şimdi hurmayla zencefilli,tarçınlı yeşil çay içerim,eskiden de tatlı çok sevmiyordum şimdi de sevmiyorum zaten bunda bir deyişiklik yok  bi de en önemlisi su.eskiden 1bardak bile su içmezken şimdi günde en az 2litre su içerim,eskiden yürümekden nefret ederdim,gezmeye çıktığımızda bile oturmaya yer arardım şimdi fırsatını buldukca heryere yürümek istiyorum....böyle daha yazacak şeyler var da hatırladıklarım şunlar.evet kızlar ben 01.2014de diyete başladım.buraya katıldığımda 73.300düm ama onda 10gün öncesinden diyete başlamışdım ve 2kilo zayıflamıştım buna rağmen ilk hafta 2kilo vermiştim.genel olarak her hafta kesin verirdim.sadece arada 1ay falan 65lerde takıldım ama do ra onu da aştım ve çom şükür 60kiloyu gördüm.aslında herkes yeterli olduğunu söyledi ama ben bir iki kilo daha vermek istiyorum,onu da yavaş yavaş veririm inşallah...şimdi sizinle önce sonra fotoğrafı paylaşıcam.herkese,tüm yeni katılanlara motive olsun...4.takım arkadaşlarım,kaptanım ve canım berilim çok sağ olun herşey için...iyiki hayatıma katıldınız...

Sweetdimple : 29 haftada 20,3 kilo verdi.

Merhaba KK nın güzel melekleri:KK3::KK16: nihayet başarı öykümü yazmanın zamanı geldi 88 kilo ile başladığım zayıflama maceramı 65 kilo olarak bitiriyorum çok şükür hedefime ulaştım :KK70: boyum 1,68 cm ve 39 yaşındayım
Kilolu olmanın zorluklarını hepimiz biliyoruz hepimiz yaşadık bu yüzden sizlere bunlardan bahsetmeyeceğim :KK19:

Doğuştan kilolu doğmuşum 4.800 gr bir tosuncuk fakat hiçbir zaman aşırı kilolu olmadım aşırı zayıf da olmadım üniversitede 63 kilo idim mutfağa olan merakım kilo almamdaki en büyük etkenlerden biri malesef:oops: aşırı kilo almam 20 li yaşlarda başladı ansızın çıkan Bipolar rahatsızlığım yüzünden kullanmam gereken ilaçlar vardı bu ilaçlar malesef yan etki olarak bende kilo sorunu oluşturdu kilo almamak için bir süre doktorumdan ve ailemden gizli ilacımı bıraktım:KK23: bu da benim iyileşme sürecimi geriye götürdü malesef sonrasında akıllandım illa tecrübe ederek öğreniyoruz bazı şeyleri o günden sonra asla ilacımı bırakmadım ve şimdi çok şükür minimum düzeyde ilaç alıyorum koruma amaçlı

Yoyo diyetlerle eski kiloma inebiliyordum elbette fakat verdiklerim katlanarak kısa sürede geri dönüyordu o zaman gençlikte var metabolizma hızlı çalışıyor tabii sorun yoktu 30 lu yaşlara gelince artık hızlı kilo veremez oldum hemen hemen her diyeti yaptım dukan kuşan kalori vs aklınıza ne gelirse eve koşu bandı aldım fakat düzenli kullanmadım pilates twist spor dvdleri sauna eşofman titreşimli kemer (bunu aldığıma gerçekten çok pişman oldum) herşeyi bir hevesle alıyor fakat devam etmiyordum sağlıklı beslenme ile ilgili herşeyi biliyordum bilgi araç tamam uygulamaya gelince istikrar azim ve sabır yoktu:KK20: bu arada kiloya bağlı olarak şeker hastalığı hortladı şeker ilacı kullanmaya başladım böyle böyle derken ben oldum 93 kilo :KK57::oops:inanamıyordum kendime geçen sene en yakınımın düğününe elbise ararken resmen delirdim hele ki mağaza görevlisi arkadaşın ilk girişte 15-20 elbise çıkarması denemem için her elbise deneyişimde üçer beşer kaldırması gerçi arkadaş ne yapsın yemiş yemiş duba gibi olmuştum son kalan iki elbiseyi aldım ve dünyanın parasını ödedim mecburdum çünkü alternatifim yoktu :KK43:düğünü atlattık

İşte o dönemlerde sabah programlarından birinde Sevgili Okan Nurçin Çağlar çiftine gözüm takıldı nasıl sağlıklı bir şekilde kilo verdikleirni anlatıyorlardı Kendilerine benimde yapabileceğim fikrini uyandırdıkları için, oluşturdukları facebook sayfasında hepimizle deneyimlerini paylaştıkları için ve sorularımızı bıkmadan usanmadan cevapladıkları için çok tşk ederim:KK36: Zayıflama yolculuğumun başlangıcı böyle oldu ve Sevgili Canan Karatayın 3-4 yıl önce anlattıklarını dinlemiş fakat derinlemesine araştırmamıştım anneme dedim ki önerdiği kahvaltıya bak ben bunları yesem 3 katı olurum demiştim ne cahilmişim gıyabında kendisinden özür dilerim ve bu sağlıklı yaşamı bana kazandırdığı için çok tşk ederim:KK36:

İlk işim Canan Karatayın Sağlıklı Beslenmesini Öğrenme aşamasıydı aynı gün araştırmalara başladım ve tesadüfen KK yı keşfettim:KK28: keşke daha önceden keşfetseymişim :KK51: hemen üye oldum ve kendimi 80-89 kilo topiğinde buldum gerçekten çok samimi içten bir topic bu topicteki tüm kız kardeşlerimi çok seviyorum :KK36:ertesi gün Canan Hanımın bütün kitaplarını aldım anlamadığım yerleri tekrar tekrar okudum ve beynime reset attım kendisinin deyimiyle bildiğim her şeyi unuttum :126:forumları gezerken cuma zayıflama yarışmalarını gördüm iyice incelemeden hemen katılmak istediğimi belirttim ve Sevgili Mercani 3, takımın şirin kaptanı beni davet etti katıldım oradaki disiplini bu kadar bilmiyordum açıkçası ve gözüm korktu ayrılmak istedim fakat takımla birlikte zayıflamak hakikaten insanı teşvik ediyor yediğin her lokmada arkadaşlarını düşünüp vazgeçiyorsun bu yüzden kalmaya karar verdim Yeri gelmişken cuma zayıflama yarışmalarını düşünüp en ince ayrıntısına kadar hazırlayan emek veren başta sevgili Püsküüt olmak üzere tüm takım kaptanlarına ve cuma zayıflama yarışması üyelerine 3, takım kaptanlarım Sevgili Mercani Pegasus07 ve şirinem eriğim gerçek ailem gibi benimsediğim sevgili takım arkadaşlarım kız kardeşlerime çokk çokkk teşekkür ederim:KK36::KK36::KK36:

Canan Hanımın Sağlıklı Beslenme şeklini birebir uygulayıp ilk haftaki sonuçları görünce kendimdeki değişime ben bile inanamadım :KK76::KK76:ilk hafta abartılı kilo vermememe rağmen 3 -4 kilo vermiş gibi görünüyordum bu duygu hakikaten müthişti(sizce de resimlerde 65 ten daha az görünmüyormuyum ) üstelik aç kalmıyordum gözüm doyana kadar sağlıklı besinlerden tüketiyor bir sonraki öğünü beklemiyordum şeker ailesi ve un ailesi ile sonsuza dek vedalaştım türk kahvesini asla şekersiz içemeyen ben yanında 1 gün kurusu kayısı ile içtim tabii bu kahve zamanı hemen kahvaltı sonrasında ise gezmelerde olduğu zaman leptinin bozulmaması için kayısısız içtim Karatay kahvaltısı ile en az 5 saat acıkmadım ilk zamanlar sabahları 2 yumurta bende alerji yaptı ellerim kabarmaya başladı o yüzden dönüşümlü olarak zaman zaman yerli muz tükettim En büyük sorunum organik ürünler bulmaktı fakat araştırınca insan bulabiliyor 6 aydır sadece 1 kez tavuk yedim

Karataya yönelik pek çok eleştiri var pahalı bir beslenme şekli olduğuna dair fakat ben tam aksini düşünüyorum kredi kartımdaki eski beslenme düzenindeki harcama grafiğimle şimdiki grafik arasında resmen uçurum var cips asitli içecek dondurma abur cubur vs aklınıza gelebilecek işlenmiş hiç birşey almıyorum bu da harcama grafiğimi düşürdü haliyle

Her sabah kalkar kalkmaz 1 tatlı kaşığı çörekotu vazgeçilmezlerim arasında kahvaltımda yumurta 1 çay bardağı çiğ ceviz elimin avuç içi kadar peynir 20 ye kadar kendi yaptığım zeytin mevsimine göre sebze yeşillik tükettim yumurtanın bin bir çeşidini denedim elbette ilk zamanlar 3 gün kurusu kayısıyı mutlaka tüketiyordum fakat kilo vermemin hızlanması açısından bunu iptal ettim sadece pazar günleri süt kaymaklı kayısı yedim :KK56: benim için tek kaçamak buydu sanırım kahvaltımda soğuk sıkım zeytinyağı veya tereyağını eksik etmedim açlık hissettiğim anda kefir veya tarçınlı meyveli yoğurt veya sadece yoğurt tükettim spor öncesi halsizlik hissetmemek adına iyi oldu

Ve su içme alışkanlığım tamamen değişti her gün yaklaşık 2-2,5 lt yeşilçaylı limonlu tarçınlı karanfilli su tükettim:nazar: unutmamak için cep telefonuma Water Your Body isimli programı indirdim alarm her ötüşünde içtim

günlük içmemiz gereken su miktarını kilonuzu 0,033 ile çarparak bulabilirsiniz

İçtiğim bitki çaylarına gelirsek hibisküs ve biberiyeyi kahvaltımda dönüşümlü olarak içtim hiçbir zaman çoklu bitki karışımlarını içmedim
Benim için beslenmek akşam 19,00 dan sonra bitti sonrasında ağzımı resmen mühürledim şekersiz sıvılar hariç tabiki . Karatay sayesinde yaşadığım en büyük değişiklik erkenden uykumun gelmesi ve erkenden uyanmaktı çünkü öncesinde akşam yatmasam sabah kalkmasam diyen kesimdendim
Akşam öğünlerimde unsuz(tarhana hariç) kremasız ev çorbaları yedim
Ege insanı olduğum için biraz otçuyum o yüzden çoğunlukla zeytinyağlı yemekler bitkisel ve hayvansal proteinlerden oluşan yemekler tükettim olmazsa olmazım salatanın bin bir çeşidi (bol zeytinyağlı) yoğurt veya cacık mutlaka bulundurdum dışarda yemek yerken de hiç zorlanmadım akşam yemeğinden sonra ise omega 3 takviyesini mutlaka aldım on senedir Q enzim Q10 kullanıyordum Karatayla birlikte Omega 3 e başladım unutmadan ilk 3 ay içinde ayda 1 D vitamini iğnesi yaptırdım pirinçle yaptığım her şeyi bulgurla yaptım

Hareketsizliğimi ortadan kaldırdım öncelikle zorunlu olmadığı sürece araba kullanmayı kendime yasakladım :KK20: Yürüyüş bandımla da tekrar dost olduk her gün düzenli yürümeye başladım sauna eşofmanlarım nihayet işe yaradı yalnız bu eşofmanın direk tenimle temas etmemesi için altına penye tat ve tişört giydim kendinizi sauna da hissediyorsunuz duştan sonra gerçekten gözeneklerim açıldı özelllikle son zamanlarda 1 saat (4,5 hızıyla başlayıp 6-6,5 hızında bitirdim )koşu bandına çıkmadan önce 1 bardak kefir veya tarçınlı yoğurtlu meyve tükettim koşu sırasında hazırladığım yeşilçaylı tarçınlı karanfilli limonlu suyumu içtim sıkılmamak içinde en az 2 yabancı dizi veya film izledim bazen müzik dinledim spora ilaveten 11 dk lık Tiffany Rothe un videosunu (çok kısa bir sürede müthiş bel kalça çalıştırıyor):KK49:

10 dk twist hareketi zamanla squat ve mekik de ekledim her gün yapabileceğim şekilde yapmak istedim çünkü sporu bırakınca kilo alacağımı çok iyi biliyorum evde olmadığım zamanlarda ip atladım hakikaten süper şimdilerde Tibet Yogasının 5 Mucize Hareketini yapmaya başladım 21 tekrar yapana dek sürdüreceğim tüm bu sporları her gün yapıp bırakmamaya kararlıyım süreleri ve sayıları azaltabilirim fakat mutlaka devam edeceğim
Hedefime ulaşmama 1 ay kala takım arkadaşım sevgili Bluebottle ile birlikte olumlamalarla eft yi birleştirdik keşke ilk zamanlar başlasaymışız en azından gittiğim gezmelerde irademle savaşmak zorunda kalmazdım gerçekten sonuçları mükemmel oldu :KK76::KK76:

Yıllar önce kişisel gelişimle ilgili konularla ilgilenmiştim fakat o zaman tamamen inanmadım sanırım bu yüzden olumlu sonuç alamamıştım Duyum kulakların çınlasın canım topicte konuşurken zayıflama telkinleri işe yarar mı acaba diye sormuştun bende yiyelim yiyelim sonra telkin dinleyelim bana mantıklı gelmiyor demiştim yanılmışım bitanemm inanınca her şey işe yarıyor inanarak yola çıkınca başarı arkasından geliyor :KK70:

Şimdi diyeceksiniz ki hiç mi kaçamak yapmadın yaptım elbette insanız sonuçta ne olur hatırım için tadına bak cümleleri vardır ya ne yapsanız hayır diyemezsiniz işte bu şekildeydi hepsi fakat çok büyük kaçamaklar değildi bir elin parmaklarını geçmez sanırım çünkü yapılan her kaçamak benim kilo verme sürecimi uzatıyordu bunun bilincindeydim şimdi ise ben en büyük ödülümü kazandım sağlığımı :KK70:

Hayatımın son diyeti demiştim ve hakikaten öyle oldu Şeker hastalığımdan bahsetmiştim ya işte o artık tarihe karıştı tüm kan değerlerim normal yüksek olan kolesterolüm düştü:KK76::KK76:

Hayatımda nelerin değiştiğine gelirsek istediğim kıyafeti bir beden büyüğü yok mu acaba cümlesini kullanmadan istediğim modelde alabiliyorum bir iki adım atınca yorulmuyorum uzun zamandır görmeyenlerin tepkilerini gördükçe kendimle gurur duyuyorum eskiden yaptığım hatayı bu kez yapmadım bol gelen kıyafetlerimi saklamadım hepsini evden yok ettim ( öncesi ve sonrası resimleri için sakladıklarım hariç) Öncesinde 38-48 beden arası bütün kıyafetlerim mevcuttu bu da kilo alırsam kıyafet sorunu nasılsa yok diye düşünmeme neden oluyordu belki de Bu yüzden büyük bedenlerin hepsiyle vedalaştım gelsin yenileri:KK70::KK70:

Sağlıklı yaşamayı öğrendim Bundan sonraki en zor iş asıl şimdi başlıyor kilomu koruma dönemi Elbette yine aynı şekilde devam edeceğim haftada 1 veya iki kez özlediğim lezzetleri tüketebilirim tabiii diğer öğünde dengelemek koşuluyla

Kendinize inanın kızlar sabredinn sonuç hakikaten mükemmel oluyor :KK70:bizim takımımızın meşhur sözü

Kaybedecek Zamanımız Yok En Büyük KK

Hepinize sağlıklı ve kalıcı kilo vermeler dilerim şimdi sıra sizde bir nebze de olsa katkım olabildiyse ne mutlu bana Sevgilerimle:KK36::KK36:

Mutluyum Huzurluyum Sağlıklıyım Şükürler Olsun

32 haftada 30 kilo

168 lik boyuma karşın 86 kilo olmam bana psikolojik açıdan çok dramatik geldi. doğumdan sonra 4 ay boyunca homini gırtlak yemiş, yediklerime dikkat etmemiş ve bu kiloya utanmadan gelmiştim.yıllardır alıştığım markaların bedenleri artık olmuyordu. iç sesim " herkes sıfır beden ya markalarda iyice küçüldü sanki herkes adriana lima" diyor ve yüzümü çirkinleştirerek yürürken büyük beden mağazalarına yönelmiştim.bu yönelmeyi çocuk yaptığım için gayet normal görüyordum ve bir kaç parça hoşuma giden şey bulduktan sonra devam etttim taaa ki tatile gidene kadar... göbek basen kol bacak nereyi nereye saklayacağımı şaşırdım ve utana sıkıla shrek gibi dolaştım etrafta...yürürken bi o yana bi buna sallanan ve kontrol etmesi güç gülleler taşıyordum vücudumda...
tatil dönüşü acilen bu kiloların gitmesi gerektiğine karar verdim.abur cuburu kestim ve ekmeği azalttım.biraz yürüyüş yapmaya başladım ve sadece bu şekilde 75 lere kadar kendi çabamla düştüm.ehh bi nebzede olsa büyük bedenlerden kurtulup kendime normal bir siyah triko almak için uyanıklık yaptığım bile oldu.kadının biri begendiğim siyah trikoyu eline aldı ve koluna takarken kurnazca yanına yaklaşıp "o defolu galiba ama siz bilirsiniz " dedim ve kadın baktı baktı bir şey göremedi ama içine kurt düşmüştü bir kere bıraktığı gibi gitti ve bende hemen avını bekleyen kurt gibi saldırdım kaptım kaçtım elbiseyi...
75 kilo olmak benim için kot pantolon giyememek ama elbiseyi taşıyabilmekti... konsept uydurmak ve uydurduğun konsepti günlerce sokak sokak aramak sanki roberto cavallinin sınırlı sayıda ürettiği L beden bir kıyafetini aramak gibi bir şeydi! kendime küfredip zayıflaa artık zayıflaa dedim kaderime küsüp diyetisyenin kapısını arşınladım.
Diyetisyenim tam görmek istediğim gibi zayıf ve bakımlı birisiydi ve beni o an motive edip güven verdi.ne derse yapacak bir potansiyele sahiptim.yağ - kas oranımı ölçüp 75 kilodan 60 kiloya kadar ayda 6 kilo verip zayıflayabilirsin dedi.basen bacak için ise spor yapman gerekir dedi...

Diyetimden kısaca bahsedeyim;

Sabah: 2 dilim tam tahıllı ekmek,1 dilim beyaz peynir ve haftada 3 gün haşlanmış yumurta,5 zeytin,bol limonlu maydanoz,1 fincan şekersiz çay

Ara: 1 adet elma veya 4 adet kuru kayısı + 3 ceviz veya 10 çiğ badem

Öğle: haşlanmış sebze ve baharatlı yoğurt yanında 1 dilim tam tahıllı ekmek

Ara: 1,5 meyve + 4 adet kepekli diyet bisküvi veya 3 galeta veya 2-3 kurabiye + 1 bardak süt veya yoğurt

Akşam : 100 gr ızgara et ( buğulama balık- köfte- biftek- hindi gögüs- küçük kutu diyet ton balığı) + bol limonlu salata + 1 dilim tam tahıllı ekmek+ 1 bardak ayran

Ara: 1 porsiyon meyve + yarım bardak süt veya 100 ml yoğurt

Evet bu diyeti 1 ay kadar yaptıktan sonra 3- 4 kilo verdim.72 lerde sürünürken motive kazanmak için kadınlar kulübünün diyetle alakalı şeylerini okuyarak ve 3 mil leslie yaparak kilo vermeye başladım. psikolojim şu şekildeydi aç kalmaktan korkmamak ve günlük her sabah 1 kez tartılmak sonucunda da 200-300 gr vermek... Ve bir gün 68 kilodayken diyet gruplarını gördüm ve dahil oldum.
diyetimden ara öğünleri ve sabah hariç diğer öğünlerdeki ekmekleri çıkarttım ve meyveyi sadece sabah- öğle arası yedim 62 kilodan sonra günlük spor yapmaya başladım ve 60 dan sonra 10 km lik koşular yaptım...şuan 56 kiloyum.
gruptaki takım arkadaşlarım sayesinde her hafta kilo verdim ayrıca yarış yapmak beni gaza getirdi diyebilirim.son haftalarda kendimi yenilmeyen f1 pilotu michael schumacher gibi görmeye başlamıştım.artık kurallarım, hayatıma sokmayacağım gıdalar ve mutlu bir yaşantım var. Ha birde millete onu bunu yeme diyen bir çenem kötü bir huyum var. affedin." Hiçbir şey yapmamak için her şeyi yaparım " diyen Garfield karakterinden kurtulmanın zamanı gelmedi mi sizce...Haydi kahrolsun victoria secret mankenlerine imrenmeyen zihniyetler...

Merhaba, ben Arzu. 3.5 ayda 20.5 kilo verdim. Hamilelikte aldigim kilolardi vermeye calistigim, oncesinde kilo problemim olmadi.

Adi belli bir diyet programi takip etmedim. Emzirdigim icin duzenli ve dengeli beslenmeye gayret ettim. Ilk ay gunde 30-40 dk kosu bandinda yurudum. Daha sonra buna leslie 4-5 mili de ekleyerek, istikrarla kilo vermeye devam ettim.

Suan hamilelik oncesi beslenme duzenime donmus durumdayim. Canim ne isterse, ne kadar isterse yiyorum. Ilk hafta yine 6 gun spora devam ettim ama yarim kilo daha verince sporu haftada 3 gun 40dk yuruyuse dusurdum. Emzirme sureci bitince yeniden istedigim kadar spor yapacagim.

Kararli olun. Cuma zayiflama topiginde cumalari beklerken haftalarin nasil gectigini anlamayacak, benim gibi gule oynaya zayiflayacaksiniz...

ıyı aksamlarla arkadaşlar benım cuma yarısmasındakı maceram aynanın karsısında bır gun kendımı gormemle basladı..tabıkı goruntuden hıc memnun kalmadım..ıkı dogum yapmıstım ve ıkı hamılelıgımde pes pese geldı..oyuzden tam 10 kılo fazlam vardı...tartı en son 67 kusur oldugumu gorunce tartıdan nasıl ındıgımı bılemedım..baskalarına az gelebılı ama daha once hıc kılo sorunu yasamamıs bırı olarak oldukca yuksek bır orandı..hemen dıyete baslamalıyım dedım ve bır ıkı gun yedıklerımden kıstım bol su tukettım bır sure sonra tarıya cıktıgım da 65 800 dum bu benı mutlu ettı ama ben pes etmekten korktum bırseyler yapmalıyım bırseyler bulmalıyım dıyerek bır arayısın ıcıne dustum..butun dıyetler hakkında fıkır sahıbıyım nerdeyse :KK70:..sonra kk klubunde dıyet yerlerını gordum ılk 60 kılo olanlar zayıflıyor bolumune yazdım ama benı tatmın etmedı ıstedıgım destek cuma zayıflama yarısmasındaydı ole hıssettım, dırek olesıne 7 gruba yazdım kendımı tanıttım (iyiki yazmısım) benı kabul ettıler...ve ben 64 kıloydum bu arada...Suan ıkı ay oncesıne baktıgımda ne kadar dogru karar verdıgımı anlıyorum cunku..motıvosyonun dustugunde kendını bırakacak gıbı hıssetıgınde ıkı uc tatlı kacırdıktan sonra aman dıyet kacıp gıttı dıye bırakacagını beklerken bır sorumlulugun oldugunu farkedıyor ve azımle tekrar yapısıyorsun aynada kendını mutlu gormeye..
oncelıkle bol su ıctım ve yesıl cay tukettım..ekmek kesınlıklıke tukettmedım dıyebılırız az denılecek kadar yoktu menulerımde..ve yemeklerımden kalorısı dusuk olanlardan bol bol yedım..gordugum cıslardan az bırseyde olsa tadına bakarak kendımı tatmın etmeye calıstım ..leslıe ıle yuruyus yaptım ve gunluk ıp atlamaya gayret gosterdım...
Bu ıkı ayda kı en onemlı felsefem bunları yedıkten sonra agzımda hıcbır tadın zevkın kalmıyacagı idi..yemesem kaybedecek hıcbırseyın olmadıgını sureklı kendıme tekrarladım....

56 kılo ıle bu yarısmaya veda ettım ..sımdı ıse aldıgım ovgulerın begenılerın hazzını yasıyorum...

sizde yapabılırsınız..yeterkı ısteyın ..kendınıze ınanın....

Herkese merhabalarr :)
Benim hikayem erkek arkadasimin zayif ve daha cok 'fit ' kizlara bakmasiyla basladi..
Aslinda cok bi kilom yoktu 'kendime göre ' :)
Giydigim hic bir seyi yakistirmamaya basladim surekli tunik tarzi giyiyordum özgüvenim sıfırdı
.tabiki her bayan gibi diyet topiklerine bakiyordum ve 7.takimim guzel kaptani aynura beni buldu:KK68:
Ekimin başı gibi girdim takima.
Meger ne yanlis besleniyormusum:)
Takima girdigimde 63.5-64 arasi gidip geliyordum..
Belli birdiyet uygulamadim. Azalttiklarim ve kestiklerim vardi.
Ekmegi kahvaltida bile kesmistim bir ara o kadar cok kilo vermek istiyordum..
Akşam yemeklerinde porsyonlarimi kuculttum ve ekmeksiz yemeye calistim
Abur cuburu en en aza indirgedim..
Kac kere bakkalin onunden dööndüğümu bilirim:)
Velhasıl 4.5ay gibi bir surede 56ya kadar dustum hatta 55e:KK72:
Butun basarimi 7.takima borcluyum:KK37:
İsteyen herkes basarir :)
Sevgiyle kalin

Merhaba arkadaşlar geç kalmış bir basari hikayesiyle burdayim.zayıflama maceramdan önce buradaki hikayeleri okuyup çok gaza gelmisligim vardı.istedim ki benim hikayemde birilerini gaza getirsin.31 yasında 157 boyunda 2 prenses annesi çalışmayan bir bayanim.hicbir zaman cop gibi zayıf olmadım ama evlenirken 60 kiloydum ve şişman da değildim.ilk kizima 66 kiloyla hamile kalıp 86 kiloyla doğuma gitmeyi başardım:) millet göbeği kucultur ben 80 kiloyla çıktım hastaneden:KK43:1.5 yıl emzirme döneminde hic kilo almadim sutumun bol olması avantajdi galiba.kızımı sütten kesince 82 kiloya çıktım diyetisyene gittim.verdiği klasik liste ikinci gün pes ettirdi beni.dikkat etmeye çalıştım ama kızım iki buçuk yaşına geldiğinde 86 kilo olmuştum.ise girip çalışmaya başladım.istemposu ve biraz dikkat etmemle 78 kiloya indim.2.kizima bu kiloda hamile kaldım ve 100 kiloyla doğuma gittim.eve bi geldim 94 kiloyum.önceleri lohusalik depresyonu sandım ama çok mutsuzdum.kızım iki aylıkken başladım bitki çayı içmeye anında sutum azaldı yürüyüşe de başladım ama düzensizdi.kızım 3 aylıkken 93 kiloya inmistim.birgün esimle arabada giderken aşkım çok çirkin im çok sismanim bana gaz ver kilo vereyim dedim.alaycı ama kırıcı olmamaya çalışan bi ifadeyle güldü zayiflayamazsin dedi.iddiaya varmisin nesine dedim.sen nesine istersen dedi.25 kilo verirsem sigarayı bırakacak misin dedim.o şoka girdigim cevabi verdi.BİRAKMAZSAM ADAM değilim.sonrada tebessüm etti.okadar uzuldumki ağladım.başladı teselli etmeye.ama adam hakliydi kim şişman bir es isterki.ogune kadar bir kere bile zayıfla dememişti bana.buarada agzimdan niye 25 kg çıktı onuda bilmiyorum:)simdi bu iddadan sonra zayifladim sanacaksiniz ama daha değil:)irade yokki.annemle ablamda kilolu diye bilinçaltına kazimisim bende zayiflayamam diye.1 seneye yakin bi sürede 4 kg cuk verdim 89 kilo oldum.ama mutsuzdum.kkda 80 89 kilo araligindakiler beraber zayıflıyor topigine katıldım.okafar samimi ve sıcak arkadaşlıklar oldu ki daha düzenli ilerledi.baktım kilo veriyorum.esimle girdigim iddia geldi aklıma verdim kendime gazi.arkadaşım la konuştum düzenli yürüyüşe varmisin diye oda sağolsun bana ayak uydurdu basladik yürümeye.ilk başlarda 1.5 saat sabah 1.5 saat aksam yürüdüm.gün içinde diyet denemez ama dikkat ederek beslendim.spor salonuna yazılıp platese ve aletli jimnastiğe de gittim ama haftada iki gün gidiyordum.yuruyusumu kar yagmur demeden aksatmadan yaptım.kilo verdikce gaza gelip kaçamak siz ilerlwdim.3 litre ve ustunde su ictim hergun.duzenlibyesilcay biberiye hibiskus caylarida ictim.bir donem ekmeği Hayatımdan tamamen çıkardım.pilav makarna nerdeyse yemedim.çikolatasiz yaşayamayan ben haftada bir ya yedim ya yemedim.ama sporunda katkısıyla şekillenerek zayifladim iltifatlar beni dahada hirslandirdi.68 kilodayken topikten bir arkadaşımız 6.takim cuma zayıflama grubunu yeniden canlandirinca ilk katılımcılarından olup kalan kilolarimi yarışarak verdim.6.takimi kurarak hem yarismami Hemde karatay diyetiyle ilgili bilgilenmemizi sağlayan SWEET DİMPLE ye tesekkurlerim sonsuz.iyiki onu tanimisim.onun gibi karatayci olamasamda 94 kilodan 68 kiloya inmiş bir bayan olarak kaçamaklı karatay la 8 kilo daha verip 60.2 kiloyla 6.takımdan mezun oldum.buarada esimle girdigim iddayi kazandım ama sigarayı bırakmadı:)
68 kiloyken iddiayı kazanmış oldum ama verdikce veresim geldi ben 60 kiloya indim.gönlünden 58 geçiyor aslında ama 34 kiloyu verdim 2 kilo daha verebilirim bence.size tavsiye edebileceğim bir diyetim yok.çünkü kilo vermemizi engelleyen yiyecekleri hepimiz biliyoruz.nefsimize yenilmeyip onlardan uzak durmamiz şart.yada tadımlık yemeyi ogrenmeliyiz.
Bide olmazsa olmaz spor.genel sporum yuruyustu ama aletli ve evde plates trambolin dahil birçok spor yaptım.bu donemde.Safrakesemi aldirmistim ameliyat ve sonrası biraz zamanı uzattı toplamda 1 seneyi buldu zayiflamam ama okafar kilo 3 5 ayda verilmezdi zaten.
Lütfen genetik veremiyorum su icsem yariyo gibi cumlelerin arkasına siginmayin.isteyince oluyor.etkilendigim kitaptaki yazarın dediği gibi TEK SİSMAN BEYNİMİZ.
Fotograflarimi goren takim arkadaşlarımın dediğine gore iki çocuklu ananeden iki çocuklu çıtır bi anneye dönüş tüm:)en önemlisi hic bi zaman kilo ver diye laf etmeyen eşim 360 derece değişti elimi sıkı sıkı tutarak yürüyor yolda:)
Asil önemli olan oz guvenim yerine geldi.50 bedenden 40 bedene indim.Mezun olduktan sonrada takımdan kopmadim yine arkadaşlarla destek halindeyiz.tek tek isim yazmak istemiyorum unuttuklarim olursa kalpleri kırılmasın diye 80 89 topigindeki arkadaşlarıma ve asil 6.takımdaki arkadaşlarıma en basta kaptanimiz hatta iyilik meleği kaptanimiz SWEET DİMPLEYE teşekkürlerimi gönderiyorum.hepsini çok seviyorum.iyiki onları tanimisim.cuma zayıflama yarışmaları istikrar ve kararlılıkla kilo vermek demek sakin korkmayın arkadaşlar takımlarda yarışmaktan.bide karar verince benim gibi erteleMeden hemen başlayın Gençliğimiz en güzel yillarimiz boşa gitmesin.
Bİraz uzun yazdım umarım sıkılmazsiniz.herkese sevgiler....
EYLUL SİLA

Merhabalarr:KK54: kendimden ve kilo verme serüvenimden bahsedeyim:KK52:

58 kiloyla hamile kalip 84 kiloyla :KK57: dogum yaptim ve doğumdan çıktığmda 72 kiloydum:KK57: ben zaten hep toplu bir bayandim yine bi diyet macerasyla 58 e düstüm ve sonra hamile kalinca tabi fazlasiyla geldi kilolar ama normalinde en yüksek gördüğüm kilo 65 66 ydi o yüzden bu kilo benim zirvemdi :KK51: ama tabi ilk doğum yaptigimda hic umursamadim kilolarimi ve emzirmenin verdiği gazla yedim de yedim ve kizimi sütten 14 aylikken kestikten sonra artk diyet yapmaya hazirdim ve dogum yaptktan 14 ay sonra tartiyla yüzlestim tamm 75.2 kiloydum:KK57: 165 boya 75 kilo :KK57: iste o rakami görmem yetmisti bana ve hemen yediklerime ceki düzen verdim porsiyonlari azalttm ve kilom pitir pitir inmeye basladi ve isi biraz daha ilerletip 6 dan sonra hiç bisey yemedim ve kalori hesabi yapmaya basladm 1000 1200 kalori aldim 13 kiloyu böylelikle verdikten sonra hep disaridan takip ettigim kadınlar kulübüne üye oldum ve 60 69 kilo aralığındaki arkadaşlarıma katıldm ve onlarin destegiyle 57 ye kadar indim vee hoooppp şımarma evresi kilo 61 :KK57: toparlanmam lazimdi yoksa emeklerim çöp olacakti tekrar harakete gectim ve direk gözüme 8. Takim carpti ve bi cırpida aralarina karişiverdim:KK60: hepsi cok sicak karsiladi beni ve tekrar diyete dönüp adapte olmami sağladilar ve artk düzenli spor yapmaya baslamstm haftada 4 gün stepper yaptm ilk zamanlar alinan kilo taze olduğu icin her hafta 1 kilo ve bazen üzeri verip 57 kiloya tekrar düstüm ama vücudum öyle bi direndi ki bu kiloya 1 ay falan takildim bazen 300 500 artida oldum ama takim arkadaslarimin destekleriyle bu direnci kirmayi basardim ve yaptigim diyeti degistirip 1 haftaligina dukan express yaptim vee son hafta 1 kilo 700 gram vererek hedef kiloma ulastim :oops: çookk mutluyum :21: takim arkadaslarima cokk tesekkür ediyorum hepsini cookk seviyorum :KK15: tabiki dengeli beslenme ve spora devam ediyorum formumu korumak icin:KK23: darisi sizlerin başına şelerler:KK68: 26 beden pantolon giymek çokk keyif verici :KK23:
son durum 21 yasinda iki yaşinda bi prenses annesiyim 165 boyunda 55 kiloyum:KK54:

Merhabalarr:KK54: kendimden ve kilo verme serüvenimden bahsedeyim:KK52:

58 kiloyla hamile kalip 84 kiloyla :KK57: dogum yaptim ve doğumdan çıktığmda 72 kiloydum:KK57: ben zaten hep toplu bir bayandim yine bi diyet macerasyla 58 e düstüm ve sonra hamile kalinca tabi fazlasiyla geldi kilolar ama normalinde en yüksek gördüğüm kilo 65 66 ydi o yüzden bu kilo benim zirvemdi :KK51: ama tabi ilk doğum yaptigimda hic umursamadim kilolarimi ve emzirmenin verdiği gazla yedim de yedim ve kizimi sütten 14 aylikken kestikten sonra artk diyet yapmaya hazirdim ve dogum yaptktan 14 ay sonra tartiyla yüzlestim tamm 75.2 kiloydum:KK57: 165 boya 75 kilo :KK57: iste o rakami görmem yetmisti bana ve hemen yediklerime ceki düzen verdim porsiyonlari azalttm ve kilom pitir pitir inmeye basladi ve isi biraz daha ilerletip 6 dan sonra hiç bisey yemedim ve kalori hesabi yapmaya basladm 1000 1200 kalori aldim 13 kiloyu böylelikle verdikten sonra hep disaridan takip ettigim kadınlar kulübüne üye oldum ve 60 69 kilo aralığındaki arkadaşlarıma katıldm ve onlarin destegiyle 57 ye kadar indim vee hoooppp şımarma evresi kilo 61 :KK57: toparlanmam lazimdi yoksa emeklerim çöp olacakti tekrar harakete gectim ve direk gözüme 8. Takim carpti ve bi cırpida aralarina karişiverdim:KK60: hepsi cok sicak karsiladi beni ve tekrar diyete dönüp adapte olmami sağladilar ve artk düzenli spor yapmaya baslamstm haftada 4 gün stepper yaptm ilk zamanlar alinan kilo taze olduğu icin her hafta 1 kilo ve bazen üzeri verip 57 kiloya tekrar düstüm ama vücudum öyle bi direndi ki bu kiloya 1 ay falan takildim bazen 300 500 artida oldum ama takim arkadaslarimin destekleriyle bu direnci kirmayi basardim ve yaptigim diyeti degistirip 1 haftaligina dukan express yaptim vee son hafta 1 kilo 700 gram vererek hedef kiloma ulastim :oops: çookk mutluyum :21: takim arkadaslarima cokk tesekkür ediyorum hepsini cookk seviyorum :KK15: tabiki dengeli beslenme ve spora devam ediyorum formumu korumak icin:KK23: darisi sizlerin başına şelerler:KK68: 26 beden pantolon giymek çokk keyif verici :KK23:
son durum 21 yasinda iki yaşinda bi prenses annesiyim 165 boyunda 55 kiloyum:KK54:

Bu arada 20 kiloyu 1 senede verdim yazmayi unutmuşum:oops: arada biraktiğim sabit kaldigim kilo aldiğim oldu sonunda buralara geldim:21:

Merhaba arkadaşlar. Bende bugün mezun oldum. Benim diyet serüvenim 15li yaşlarımda herkesin benimle dalga geçmeye baslamasıyla basladı. İlk diyete başladıgımda 74 kiloydum. Mutsuzdum, özgüvensizdim,içime kapanmıştım. Sonra annemin diyetisyene gitmesiyle benimde serüvenim başlamış oldu. 2senede 50kilo oldum. Geriye sadece 5 kilo aldım. Daha sonra spora başlayarak inceldim göbegim artık yoktu, bacaklarım ve kollarım incelmişti, belim sanki kopucak kadar inceydi. Daha sonra farklı şehirde üniversite kazandım oraya gittim. Fakat gittigim yerde alışma süreciydi derslere adapte olmaydı derken 71 e cıktım. Mezun oldugumda 71 olmuştum. Kabus geri dönmüştü anlıcagınız. Ekim 20de bi karar verdim , tekrar kilo vericektim ve almıcaktım diyet degil saglıklı beslenme hayat felsefem olucaktı. Çok araştırdım neler ne zaman yenilmeli, gibi bu sayede vucutta kilodan cok önemli olan seyin yağ kas oranı oldugunu ögrendim. Hemen evde Jillian'a başlamaya karar verdim çünkü okudugum ve motivasyon fotolarından cok etkilenmiştim cokta etkisini gördüm istedigim kiloda olmama ragmen hala devam ediyorum.Başladıgımdan beri hiç kaçırmadım kendime canım cekse bile izin vermedim fakat arada motivasyona ihtiyacım oldugundan 4. takıma katıldım. Şuan 13 Şubattayız ve ben 49 kiloyum. Özgüvenim yerinde, vucutum fit öyle zayıf gibi zayıflardan degilim karın kaslarım falan var :))) o kocaman göbegi bu hale getirene kadar ne cok ugrastım bir ben bilirim. Ama ögrendigim ve gercekligini test ettigim seylerden biri spor olmazsa olmaz. Artık mezunum ve kilo korumadayım.
Yani arkadaşlar işin özü birşeyi gerçekten istedikten sonra engeller dinlenme noktan olmaktan öteye geçemiyor. Ve biz kadınlar eger birşeyi gercekten istiyosak yapamıcagımız hiç birşey yok. :)

Herkese selam
9. Takimdan mezun olali iki hafta kadar olmasina ragmen bebegimden firsat bulup ancak yazabiliyorum.
Oncelikle kilo alma sebebim dogum yapmamdi.63 ile hamile alip 85 ile doguma gittim.4 kg lik tosuncuk dogurup.hastaneden 80 ile eve geldim.40 icinde 67 olup gazli ve aglamakli bebegimin sikintisini cikolata vb... Gece atistirmaliklarindan cikardigim icin 72 oldugumu gorunce dur dedim ve cuma zayiflama takimlarina girdim.
İlk zamanlar bebegim gunduz uykusunu sadece yarim saat yaptigi icin sporq firsatim kalmiyordu ancak bebisi slinge koyup attim kendimi disari.kucagimda 9 kglik bebisle dag tepe yurudum gunluk 3/4 km.havalar sogumaya baslayincada evde bantta yuruyus yaptim.
Derken takim arkadaslarim sayesinde 63 kg oldum ama onceki halimden eser yoktu.gobegim ve simitler duruyordu eski kiyafetlerime gitebilmemin imkani yoktu.ve iste tam bu sira @Aynura88 in actigi jillian topigine katildim.kendisine cok tesekkur ederim.ne gobek ne simit kaldi hatta kotlarimin baldir kisimlari bol geliyor.ayrica bacagimda iki yerde selulitim vardi artik yok.
Diyetimde ki gercekten diyet diyemem sadece herseyden az ve ogununde yedim.emzirdigim icin yediklerime dikkat etmem gerekiyordu.suyumu asla ihmal etmedim
Emziren anneler diyet sut azaltmaz.diyet yapmayin zaten hamur ekmek seker yemeyin yeter tabiki birde bol su sart.
Oglum suan 10 aylik ve ben tekrar eski fit goruntume kavustum cok mutluyum
Herkese tesekkurler

merhabalar zeynepcer 2 . mezuniyetimi bu hafta aldım
ocak ayında başlayarak 2 ayda 6 kilo dan 9 takımla kurtuldum.64 kılo olmamla hiçbir kıyafetime giremez olmuştum
her gün diyetle ilgili yazılar okuyordum,bir ara kalori hesabı yaptım onuda beceremedim.
diyet gurubuna girmeye karar verdi beril77 kaptanımın beni çağırmasıyla güzel takım arkadaşlarımla tanıştım
9. takımın inanılmaz desteği ve dayanışmasıyla mezun oldum.Gelelim neler yaptığıma aslında herkesin bildiği ama uygulamanın karar ve azim gerektırdiği seyler
1 . suyu bol bol tükettım
2 porsiyonlarımı azalttım,
3 un ,şeker,hamur işi ,kızartmatüketmemeye çalıştım
4 yoğurdu bol bol yedim
5 abur cuburu kestim
6 GI düşük gıdaları oğünlerimde yer vermeye çalıştım
7 spor yaptım 9. takımdaki spor gurubu sayesinde

9. takım arkadaşlarıma ve kaptanımız berıl77 çok çok teşekkür ediyorum iyiki sizi tanımışım,beril77 kaptanım bana inanılmaz bilgilerinle doğru beslenmeyı öğrettiğin için sonsuz teşekkurler

Herkese merhaba.

mezun olunca ne zamandır yemediğim şeyleri yiyip bunu kutlayacağım demiştim ama elim gitmedi :)

Öncelikle hiçbir zaman çok zayıf olmadım onu belirteyim. Boyum 167 kilom da hep 60 -65 arasında gitti geldi. Ama son zamanlarda her yere taksiyle gitmeye başladım. Ufacık bile yürümek zor geliyordu. Hareketlerimi oldukça kısıtladım. Buna karşılık abur cuburu abarttım. hergün cips veya çekirdek yiyordum bir kere o_O sonra 2014 aralıkta kendime geldim. Arkadaşlarımla çekildiğim bir fotoğrafta ne kadar çirkin göründüğümü fark ettim. zaten azcık yürüdüğümde nefes nefese kalıyordum. Bir tartıldım 84 kiloyuM. Ne korkunç! Üstelik ben bu kiloları cips, çekirdek ve bolca makarna ve pilav yiyerek aldım. Çoğunuz gibi hamilelikle değil... :KK22:

Sonra aralıkta dikkat etmeye başlayarak iki kilo verdim. Sonra kk da takılırken diyet gruplarında Beril77nin beni çağırmasıyla 9. Takıma katıldım. Benim için ne büyük şansmış. Orada harika takım arkadaşlarım sayesinde gayet bilinçsizce yaptığım diyetin farkına vardım. Herkesin birbirini sahiplenmesi ve uyarması sonucu ben de işime iyice sarıldım. Arada bir kaçamak yaptım ama anında takımdaki ablalarımdan terlik yedim :)

1. Cipsi ocaktan beri ağzıma sürmedim kesinlikle yağ deposu. Yemeye yemeye tadını da unuttum şükür

2. tatlı yersem şerbetli tatlılar yerdim. Onu kestim. diyetteyken tüketmedim.

3. Ekmek hayatımın önemli bir yerini kaplamıyor artık. Çok nadiren yiyorum kendisini hele akşamları dokunmuyorum. Zayıflamamda bunun etkisi çok eminim.

3.uzun yürüyüşler yaptım ilk başlarda vakit buldukça. 2 saat süren yürüyüşler üstelik tek seferde.

4. Çayımdaki şekeri kestim. bunun yerine tatlandırmak için kök tarçın kullandım. Hatta yeşil çay demlerken içine bir tane kök tarçın atıyorum. Tadı harika oluyor.

5. Hayatta ağzıma sürmediğim yoğurt ve yumurta doStum oldu. iş yerinde ağır yemekler çıktığında hep yoğurt yedim. gerekirse evden salatamı yaptım götürdüm. Yoğurt detokslarının faydasını çok gördüm tavsiye ediyoruM herkese.

Ve tabi ki bunların üstüne bol bol su içtim. gün içerisinde en az 2 lt tüketirim.

benim zayıflamamda en büyük pay takım arkadaşlarımın. Onlara ne derim kaygısıyla yasaklı yiyeceklerden olabildiğince uzak durdum. Ve hepsinin bilgisinden faydalandım. Herkese çok teşekkür ederim. Bir daha o kadar kilo almak istemiyorum.
Herkes umarım hedefine ulaşır...

X