Cuma Zayıflama Yarışması Mezunlarının Başarı Hikayeleri

aydasu : 35 haftada 17 kilo verdi.

Arkadaslar merhaba...
Mutlu bir Aydasu var karşınızda...
Gecikmeli bir sayfa oldu bu...
Hedefime ulaşalı çok oldu ama kısmet bu güneymiş...

Yaşım: 23
Boyum:167
Kilom:59
Başlangıç kilom: 90

Benim Hikayem:

YAZACAKLARIMIN ZAYIFLAMAYI GERÇEKTEN İSTEYEN AMA ACABA OLUR MU DİYEN TUM ARKADAŞLARIMA ÖRNEK OLMASINI İSTİYORUM LÜTFEN YAZACAKLARIMI DİKKATLE OKUYUN...

İlkokuldan sonra kabul ediyorum hiç zayıf bır dönem geçirmedım ama tombis de sayılmazdım. Lise yıllarında 68 kiloydum,boyum 167. Balık etliydim yani... Öss stresi,adet düzensizliği, bilinçsiz yeme derken bir senede 68 kilodan tam 90 kiloya çıktım. Aynaya baktığım zaman kendimi ben bile tanımıyordum. Malesef üniversiteye gittiğimde bu kilodaydım.. Geriye dönüp baktığımda çok yazık diyorum ,resmen ziyan olmuş yıllarım...

İlk yıl bu kiloyla bitti okul. İkinci sene spora yazıldım öyle böyle derken 81 kiloya indim, bu çok güzeldi benim için ama yetmezdi. Epey bir zaman da bu kiloda kaldım. 14 nisan 2008 tarihine kadar... Aydasu kendine gel dedim, senin bir sevdiğin var yakında ailesiyle tanışacaksın ıster misin sana tombiş desinler...

Zayıflamak için bir sürü neden buldum kendıme... Veee yataktan kalkmaya üşenen ben yollardan alamaz oldum kendimi... Diyete başlamadan önce bir ay internetten araştırdım ne yapmalıyım nasıl zamana yayıp nasıl kalıcı kilo vermeliyim diye. Kafaya koymuştum bir kere... İnanın net başında araştırma yaparken bile elimde çikolata vardı nasılsa kafaya koymuştum zayıflamayı diye...

14 nisandan itibaren yaptıklarım

1- Her gün birbuçuk saat yürüdüm.

2- 6 öğün yemek yedim.

3-İki kaşık seker kullanan ben bir çırpıda şekeri tamanen kestim ve hala şeker kullanmıyorum ne çayımda ne kahvemde... Şöyle düşünün 1 kaşık şeker yaklaşık 50 kalori. Neden ziyan edeyim dedim sonuçta bir elma, armut yaklaşık aynı kalori ya da nerdeyse bir dilim ekmek. Bu haklarımı şekerde tüketmek istemedim.

4-Cips, kola, bisküvi tamamen çıktı hayatımdan. Bir tane bisküvi o da yaklaşık elli kalori. Değer mi bir anlık zevk için dedim, aslaaa

5-Bir öğün sebze yediysem diğer öğün et ya da tavuk yemeğe çalıstım ki dengelensin.

6- Diyette pilav, makarna, ekmek yenmez diye bir kural yok çıkarın bunu aklınızdan, önemlı olan besin değişimini kavrayabilmek, neyin yerine ne ya da hangi zamanda hangi besin bunu tutturabılmek.. Mesela canınız o an ekmek yemek istemiyordur ve iki dilim ekmek hakkınız vardır. Bunu iki kaşık pilavla değiştirebilirsiniz ya da makarnayla... Olay bu değişimi bilebilmek..Bugün ekmek yemedim dersiniz ama çorba içmişsinizdir alın size ekmek.. Bilinçli yapmak önemli...

Mesela örnek bir menü yazmak istiyorum

Sabah: 2 dilim ekmek+ 5 zeytin+ 1 kk peynir+ domates+ salata+bol yeşillik+1 yumurta+ şekersiz çay

Ara: 4 kayısı+1 çay bardağı yoğurt

Öğle: 8 yemek kaşığ sebze yemeği+ 100 gr yoğurt+ 1 kepçe çorba+ bol salata

Ara: 1 çay bardağı beyaz leblebi

Akşam: 100 gr tavuk+100 gr yoğurt+ 2 kaşık makarna ya da pilav + bol salata

Ara: 1 mandalina+ 1 elma

Genelde beslenme düzenim böyle oldu arkadaslar ve hep aynı saatlerde yemeğe gayret ettim.

Yemek saatlerim 10-12-14-16-18-20

Diyetime son verdikten sonra da dikkatli yemeğe devam ettim arkadaslar... Bakın yeter ki isteyelim ben aynı zamanda polikistik over hastayım, doktorum yeri gelecek ayda bir kilo verdiğine sevineceksin dedi ama öyle olmadı cünkü hiç kaybetmedim azmimi... ve kilo verdikten sonra tekrar gittim doktora bana ne dedi biliyor musunuz '' ben sende polikistik over olduğunu bilmeseydim asla inanmazdım bu duruma, hiç bir şey kalmamış sen o kadar kilo verince'' dedı. Düşünün kistler bile kaybolmuş.

Diyet yaparken calışmıyordum, istediğim gibi saatlerime dikkat ediyordum. 6 aydır calışıyorum ama hala yeme düzenim aynı hala ara öğünlerimi asla atlamıyorum.

YETER Ki isteyelim arkadaşlar hadi buna inanalım.. Herkes yapabilir yeter ki azmetsin yeter ki gayret etsin...
Ben 90 kilo başladığım serüvenimi 59 kilo olarak noktaladım... 23 yaşına girdim hayatta daha keyifli birşey yaşamadım. Beni her gören şok oluyor, en yakınlarım bile tanımıyor... Bu muthiş bir duygu neden aynı duyguları sen de yasamayasın ki, neden hadi canlan...
Eskiden 52 beden giyiyordum şimdiyse 38 beden...Sen neden yapamayasın.... Kendime olan güvenim geldi inanin dehşet bir duygu eline aldığınız bir kıyafeti acaba bana olur mu diye düşünmeden almak... bunu herkes yaşamalı...

Son olarak ölçülerimi yazmak istiyorum

Göğüs: 115 88
Bel: 100 71
Kalça: 120 90

Ben başardım...
Bundan sonra da elimden geldiğince başarmak isteyen arkadaşlarıma destek çıkmak istiyorum...

Unutmayın ACI YOKSA KAZANÇ DA YOK ve ZAFERE GİDEN YOLDA ÇEKİLEN ÇİLE KUTSALDIR...

Ara Öğün Alternatifleri

1 cay bardağı leblebi
1 bardak ayran
1bardak süt
1 elma
2 mandalın
1 portakal
1 havuc
1 tane piko
1 paket cubuk karaker
4 adet kuru kayısı
2 yemek kasıgı kuru üzüm
100 gr yoğurt
2 adet galeta
2 yemek kaşığı kuru üzüm

honeybaby : 26 haftada 5,6 kilo verdi.

merhaba arkadaşlar
benim için kilo verme süreci tüp bebek yapmak istediğim için doktorumun 3 kilo vermelisin demesiyle başladı.ramazan ayında başladım yediklerime dikkat etmeye bu arada zayıflama yarışması gruplarını keşfettim doktorun vermemi istediği 3kiloyu bile veremeyeceğimi düşünürken birden amacım 12-13 kilo vermek oldu bekarlık kilom olan 55 kiloyu hedef seçtim kendime ve ne oluuur benide aranıza alın diye yalvarmaya başladım
kallisim karizmatikim kaptanım gel dedi 5. takıma koşa koşa gittim delikafadulden
aaa bi de ne göreyim birsürü harika insan bir araya toplanmış her dertlerini her sevinçlerini paylaşıyorlar yani kardeş olmuşlar bi de üstüne üstlük kilo veriyorlar
kallistemin bazen tatlı bazen acı uyarılarıyla ama bana hep gerçekten ablalık yapmasıyla
emelimin yediklerimi en ufak ayrıntısına kadar inceleyip yön vermesiyle ve tüm kalbiyle yardımcı olmasıyla
umutcuğumun diyetten en bıktığım zamanlarda harika edebiyatını kullanarak yazılarıyla yeniden başlama umudu vermesiyle
kadisciğimin beni gaza getirmek için benle yarışıyormuş gibi yapmasıyla :)
mehalim,zenancığım, reyhan ablam,cedric,gül,şaşkınperi,buseyrem
hepinizin sevgisi ve desteğiyle 67.5 kilodan 58.5 kiloya indim
aslında hedefim olan 55 kiloya kadar aranızdan ayrılmayacaktım eğer benim mucizem ansızın çat kapı çıkıp gelmeseydi kilo verme amacım olan tüp bebekle çocuk sahibi olmakken benim mucize meleğim kendisi siz yorulmayın ben zaten kendim geldiiiim dedi bize süpriz yaptı dolayısıyla bende takımdan biraz erken mezun olmuş oldum

zayıflama yarışmasının annesi olan püsküüütümüze de teşekkür ediyorum
ayrıca 1. takımdan 13. takıma kadar listedeki tüm arkadaşlar hepinizin en kısa zamanda amacınıza ulaşmanızı diliyorum

veeeee kilo verme sürecimde bana destek olan sadece zayıflama yarışması takımı değil hayat için bir takım oluşturmuş 5. takım daki tüm arkadaşlarıma dostlarıma teşekkür ediyorum
hepinizi çok seviyorum canım takımım:lepi:

hcr35 : 17 haftada 6 kilo verdi.

11.02.2008 - Belçika'da ilk günüm - Kilom 65

Her şey çok güzel, normal kilomdan birkaç kilo fazla ile Belçika'dayım sonunda, çok güzel bir 3 ay bekliyor beni... Kilolarımı burada veririm elbet, yürüyüş yaparım, belki bir spor salonuna yazılırım... Ama şu anda kilo umrumda değil. Önümde unutulmaz bir 3 ay var...

09.05.2008 - Belçika'dan dönüş - Kilom 75

Rüya gibi 3 ay geçirdim ve vücudum umrumda bile olmadı. Belçika'da ne tartım vardı ne de boy aynam, aldığım kiloların farkına bile varmadım. Her gün çikolata ve bol bol waffle yedim. Yemeklerin içinde ne yağı olduğunu bilmediğim için her gün ekmek arası peynir-domates ve yeşillik yedim. İnanılmaz düzensiz beslendim ve sonucu aldığım 10 kilo oldu. Ama umrunda değil, tombişlik de yakışıyor bana
790992knjlpxgg1n.gif

07.10.2008 - İzmir'e, okuluma dönüş - Kilom 72

Kendimi çok kötü hissediyorum. İzmir’e geldim sonunda... Ne zamandır beklediğim an buydu... Ama o da ne? Bütün kızlar ip gibi, upuzun saçlı, hepsi de çok güzel. Peki ya ben ? Kilolu, kısa saçlı, çirkin bir kız. Aynaya baktığında kendini beğenmez, giydikleri yakışmaz.... Depresyon belirtisi mi? Takıntı mı saplantı mı? Değiştirmek lazım bu görüntüyü... İstediğim gibi yapmak lazım, şekillendirmek lazım... Çok kıskanıyorum diğerlerini... Güzel olmaları onların iyi insanlar olduğunu göstermez elbette, ama eminim aynaya baktıklarında benimle aynı duyguları yaşamıyorlardır. Bugün diyetin ve sporun ilk günü. Pirinç lapası yemeye çalıştım ama ancak 3 kaşık yiyebildim daha fazla dayanamadım tadına. Bir paket kakaolu bisküvi yedim, sonra yediğime pişman oldum bu nasıl rejim diye :çok üzgünüm: Akşam pide yedim, yağları akan kalori bombası pide...:kızgın: Bütün gün yürümüş olmanın ödülünü verdim sanki kendime... 3-5 kalori harcamışımdır ya yürürken, açığı kapatmak lazım... Akşam eve gelince lahana yağımı sürdüm ve nivea body cd.sindeki hareketleri yaptım. Sonra ölü gibi gibi uyumuşum zaten...

08.10.2008 - Depresyon belirtileri içinden bir kız sıyrılıyor - Kilo 72

Dünden gelen gazla rejime devam... Sabah 5i1 yerde çaya başladım, hatta çayı hazırlayacağım diye derse gecikiyordum az kalsın. O kadar gaza gelmiş durumdayım delikafadulden Aç karnına onu içtim önce, öğlen yemeğinde canım tost istedi ama sağlıklı beslenmeliydim. Bir tabak, hayır hayır yarım tabak karışık salata yedim, tuzsuz, yağsız, limonsuz, ve tabi ekmeksiz süprizzzzz Sonra 1 saat kadar süren bir yürüyüş yaptım. Tatlı ısrarlarına form bisküvi ile cevap verdim ve kendimi mutlu hissettim nefsime söz geçirebildim diye. Derse girdim. Uzun süredir beni görmeyen bir hocam yüzüme dikkatlice bakıp şöyle dedi : “YABANCI SANDIM SENİ, ÇOK ŞİŞMANLAMIŞSIN, TANIYAMADIM ! “ Ve arkasından sınıfta başlayan gülüşmeler ve kırılan kalbimin sessiz çatırtıları... O kadar üzüldüm, o kadar kırıldım ki... Hocanın yaptığı densizliği kafama takmamam lazım bilmeme rağmen o söz içime oturdu... Arkadaşlarım dersten sonra nezaketen sen kilolu değilsin deseler de ben gerçeği biliyorum. Gözlerim o kadar bozulmadı henüz, ŞİŞMAN olduğumu görebiliyorum ve bunu reddetmiyorum. Bu daha da kamçıladı beni kilo vermek için. Dersten sonra çarşıda yürüdüm baya, sonra markete gidip kendime form ürünler aldım. Light sütler, form bisküviler ve uzak durulan çikolata reyonları :lepi: Senelerdir o kalori bombası şeyleri yedim, ne fayda gördüm ? Kısa süreli doyum, mutluluk ve büyük kitleli yağlardan başka... Sonra eve geldim kendime tavuklu, sebzeli bir yemek yaptım, yanında yoğurtla yedim, ekmek yok ! Akşam 30dk egzersizimi yaptım, lahana yağımla tabi. Ve şimdi gözlerim kapanıyor. İçimde bir hüzün, ya başaramazsam diye... Ama çok istiyorum başarmayı, aynada kendimi beğenmeyi, bu yağları kiloları yok etmeyi... Olmalı bu sefer, başarmalıyım !

09.10.2008

Bugün de elimden gelen çabayı göstermeye çalışıyorum. Sabah 7de kalktım sahile yürüyüşe gittim 2 saat kadar yürüdüm, arada koşmayı denedim ufak ufak... Kalkar kalkmaz 5i1 yerde çayımı içtim. Kahvaltımı yaptım güzelce ve sonra okula gitmek için hazırlandım. Kıyafetler bana baktı, ben kıyafetlere. Hepsi sanki beni giyme der gibi bakıyorlar bana. O kadar çirkin hissediyorum ki kendimi o kıyafetlerin içinde. Gerçi sorun kıyafetler değil, vücumu sarmış olan kalın yağ tabakası. Kıyafetlerin arasından kendini göstermek için sabırsızlanan o kalın yağ tabakası... Nasıl göründüğüme aldırış etmeden çıktım evden okula gittim, sonra eve geldim. Kendime sebzeli makarna pişirdim ve yanında yoğurt yedim. Light tabiki sositososito Yemekten sonra tv izledim biraz. Sonra lahana yağımı sürdüm, bulaşıklarımı yıkadım ve sporumu yaptım. Şimdi de bunları yazıyorum. Karmaşık duygular içindeyim. Kafamdaki tek şey fazla kilolarım. Yediğim her şeyde, üşendiğim her şeyde, kısacası her şeyde aklımda sadece bu kiloları vermek var. Fazla mı abartıyorum diye düşünüyorum ama 0 beden olmak için iğneden ipliğe geçen insanlar gibi hastalık durumuna gelmiş durumda bu kilo verme sevdası. Saplantı oldu, ya vereceğim, ama 3ayda ama 3 haftada... ya da... ya da kısmını düşünmek istemiyorum. Çünkü bu sefer olacak, olmak zorunda...

30.01.2009 - Sonunda hedefime ulaştım - Kilom 63

Aylar geçti aradan, neler uyguladım neler...

Ama azmettim, neye bedel olursa olsun kilolarımı vereceğim dedim. Üzerimdeki o kilolarca yağ fazlalığını attım ve en önemlisi kendimle gurur duydum. Başardığım için, kendime verdiğim sözü tuttuğum için kendimle gurur duydum.

Şu anda doyasıya bakabiliyorum aynalara, alışverişe gitmek kabus değil artık. Kimsenin kilosuyla kendi kilomu kıyaslamıyorum, acaba kilolu muyum kaygısı yaşamıyorum. Artık ben de kendimi bir İzmir kızı gibi hissediyorum sengözlerimebaksanab

Neler yaptım ?

- Her sabah kalktığımda Beşi Bir Yerde çay içtim. Bunu nasıl hazırladım ? Aktardan her çayı ayrı ayrı poşetlerde aldım. Sabahları bir bardak suyu kaynatıp içine her çaydan 1er çay kaşığı attım ve çay tabağını bardağın üstüne kapatıp 5dk dinlendirdim. Sonra süzüp içtim çayımı.

-Kahvaltıda 1 dilim kepek ekmeği, bolca domates, salatalık, maydanoz tükettim. Peynirimi light tükettim ama zaten çok peynir seven birisi değilim. Simit yediğim günler de oldu, ama yarım simit yedim. Çünkü ben çok sık acıkan biriyim. Kahvaltıdan 2 saat sonra da simidimin kalan yarısını yedim.

-Gün içinde meyvemi de yedim, yoğurdumu da yedim, kuru kayısımı da yedim. Asla üşenmedim. Mesela öğle yemeğinde yoğurt yemem gerekiyorsa yoğurdumu yanıma aldım, okulda yedim. Herkes gıpta ile bakmaya başladı bana. Keşke ben de böyle yapabilsem dedi.

- Akşam yemeğimi ne çok az ne de aşırı yedim. Öğrenci evinde kaldığım için çok yemek yapma imkanım olmuyor zaten. Sebzeli makarna, haşlanmış tavuk, lahana çorbası, türlü gibi hafif yemeklerle geçiriyorum akşam yemeklerimi.

- Yatmadan önce 1 bardak sirkeli suyumu içtim. 1 bardak ılık suya 1 tatlı kaşığı elma sirkesi, yarım tatlı kaşığı çiçek balı ekleyip karıştırdım ve içtim.

- Gazlı içecekler, siyah çay, kahve içmedim. İçecek olarak bitki çayları içtim ve asla şeker kullanmadım.

- Tuzu mümkün olduğunca az tükettim. Ama kesmedim de.

- Abur cubur delisi bir insanım ben. Yani bütün gün çikolata yiyip, yemeksiz durabilirim. Ama diyetim boyunca abur cuburu minimum düzeye çektim. Çok tatlı istersem light süt ve nişasta ile biraz muhallebi yaptım kendime, içine diyet çikolatalı bisküviden kırıp bebek maması gibi onu yedim. Tatlı isteğimi böylece sağlıklı bir biçimde bastırmış oldum.

- Arada kaçamaklarım olmadı mı, elbette oldu. Ama ertesi gün yediklerime dikkat ederek önceki günden kalan kalorilerimi dengelemiş oldum.

- En büyük yardımcım spor oldu. Nivea Body ile dinamik sabahlar cd.sini indirdim. Her akşam üşenmeden yaptım. Mecitefendi lahana yağı aldım. Akşam saat 10 gibi bel bölgeme sürdüm, streç filmle sardım. Günlük kıyafetlerimi giyindim ve akşam dizilerimi izlerken bir yandan da nivea body cd.sini uyguladım. 27. gün sonunda bu şekilde belim 10 cm inceldi.

- Asla şok diyetler uygulamadım. Lahana çorbası diyetini uygulamaya çalıştım, ama hem çok midem bulandı, hem de inanılmaz acıktım. O yüzden yanında bir şeyler yedim. Yani asla aç kalarak kilo vermeye çalışmadım.

- Kısacası bu işin sırrı, sık yemek, asla aç kalmamak, tok olarak yaşamak, spor yapmak ve yardımcı ürünler (sirkeli su- beşibir yerde çay gibi) kullanmak. Asla ilaçlar, haplar, sağlığıma zarar verecek şeyler denemedim. Hep doğal ve sağlıklı şeyler ile beslendim.

- Kabızlığıma karşı son zamanlarda kullandığım hint yağı oldu. 1 çay kaşığı hint yağını içtim, üzerine de bol bol su içtim. Bu şekilde kabızlığım sona erdi. Ne ishal ne de gaz sorunları yaşadım. Her gün normal şekilde tuvalete çıktım.

- Mümkün olduğunca hareket etmeye çalıştım, bol bol yürüdüm, üşengeçliği bir kenara attım.

- Püsküüt'ümden öğrendiğim şeyleri uyguladım. Mesela meyve yerken yanında ya süt içtim ya da yoğurt yedim birazcık.

- 9. takımdaki arkadaşlarım ve zayıflamak isteyenlerin paylaşım alanındaki arkadaşlarım en büyük destekçim oldu. Hepsine kocamann teşekkürlerimi iletiyorum.

Unutmadan yazayım ;

Boyum : 172

Yaşım : 21

Çok fazla uzattım farkındayım :eek:

İşte resimler, işte eski ben ve yeni ben kaydirigubbakcemile2

Eski Hacer :
Yeni Hacer : kaydirigubbakcemile2
ikok.jpg
dsc02274.jpg

kadis : 25 haftada 6,2 kilo verdi.

bunu herkez başarabilir
çok uzun zaman geçmiş diye düşündüm öncelikle başarı öykümü yazarken hiç bir zafer birden bire olmuyormuş bunu anladım

2006 mayıs ben 87,5 kilo iken başladı benim zayıflama maratonum
öncesinde çok çok mutluydum kilolarımla sevdiğim adamda şimdiki kocam :jeyyar: memnundu halimden ama bir kaç cocuk vardı akrabası ve bana şişko dediler dünyam kararmıştı el kadar coçuklar beni yakıştıramamışlardı akrabalarının yanına

cokacimcoookdedim hemen başlıyorum diyete
derken kısa zamanda çokkkk kilo verdim 2006 eylülde ben 69 kiloya düşmüştüm-
2007 mayısa kadar bu kilodaydım
2007 mayısta evlendim ve haziranda hamile kaldım
2008 martta 85 ile doğum yaptım
hastaneden eve geldiğimde 3 kilo gitmişti takip eden 2 ay boyunca sadece 6 kilo gitmişti ben üzüntüdeydim

doğum sonrası deprosyon denen şey benimleydi eşim beni beğenmiyodu kiloluyum diye benimle ilgilenmiyodu bana göre fisfisfis
eşimi anlamaya başladığımda sen tamamen beni yanlış anladın ben zayıf olmanı istemedim ben seni bekarken 87 ile sevdim vs vs desse de bilmiyorum artık bence zayıflamamı istedi

derken ben o zaman ona inat dedim senden zayıf olcam sende görceksin dedim :1ninca:
eşim o sıralar 62 idi şimdi 65 e geldi

2008 aralıkta 58 olcam dedim kurban bayramı vardı ve ben 59.4 ile kurban bayramına girdim :jeyyar:
ama aralık ayı benim için çok kötü geçti şu an kilo almış olsamda verecem inşallah hihoyyyt

ben nasıl kilo verdim
ben beyin gücüne çok çok inandım ve bu kadar kiloyu bununla verdim diyebilirim
ekmek çıkmıştı tamamen hayatımdan kola da cipste bisküvilerde abur cubur sıfırda
bebeğim emdiğinden sadece ona vitamin olsun güzel beslensin diye vitamin ağırlıklı beslendim
hiç aç kalmadan 2-3 saat aralıklarla az kalorili beslendim
yemeklerden 3-4 kaşık pilavdan öyle
hamur işi yok tatlı yok şimdi düşünüyorum nasıl uzak kalmışım bu kadar

eylül ayında 67.7 kilo ile kk daki 5 takım zayıflama grubuna katıldım:enbuyukkk:
arakdaşlarımın desteği ile delikafadulden: kilo verdim evet şimdi onlar beni mezun etmek :jeyyar:istiyolar ama üzgünüm mezun olmıcammmmmmmmhihoyyyt

bu yazıyı bayramdan önce yazmayı çok isterdim o zaman kendime güvenim çok çok fazlaydı ama bu ay aldığım 3 kilonunun olumsuz etkisiyle çok çok üzgünüm
ama pes etmeyelim arkadaşlar
el birliği ile başarcaz
ve takım olarak kilo vermenin güzelliği daha bir başka tavsiye ederim

löliz : 3 haftada 3,4 kilo verdi.

Teşekkür ederim çok duygulandım böyle bir mezuniyet uygulaması olduğunu bilmiyordum görünce sürpriz oldu.
Melisçiğim sizinle olmak çok güzeldi hepinize tüm takım arkadaşlarıma teşekkür ederim
Püsküütçüğüm sana da bu vesileyle özel bir teşekkür etmek istiyorum senin hikayenden ve tavsiyelerinden çok yararlandım özellikle de zayıflamanın ciddiye alınması ve mesai harcanması gereken bir iş olduğunu sayende anladım sevgiyle öpücükle

hayal_gözlü : 40 haftada 13 kilo verdi.

bende zamanında çok kilo verdim ve geri aldım hep ve artık önceleri olduğu kadar kolay kilo veremiyorum,bundan önce yaptığım sıkı diyette 30 kilo verdim ve ucunu bırakınca aman şundan şu kadar yesem ne olur bu kadar yesem ne olur diye diye 83 ten 108,5 ğa geldim ve kendime gelince diyete başladım şubat 15 te ve inan eskiye oranla çok zor gidiyor kilolar.şuan 91 kiloyum 17,5 kilo verdim ama dedim ya hiç bu kadar zorlanmadım ben hayatımda diyet yaparken.aklına beni getir yeme isteği olduğunda deki bi hayal gözlü vardı ben onun yaşadığı zorluğu yaşamayacağım,güzelim hayat boyu sürse bile azmet et,içindeki o azmi bırakma,kimsenin onu bırakmanı sağlamasına izin verme kendinin bile.inan bünye çok zorlanıyor kilo alıp verince ve direniyor,öpüldün tatlım sevgiler...
ben diyete ilk başaldığımda büsküvilerden falan kendimi alamıyordum sıkıyordum dişimi ara öğün vaktine kadar ara öğünde 2 tane büsküvi yiyordum,millet kola içerken ben maden suyu içtim,etraftakile kuru yemiş yerken ben başka şeylerle ilgilenmeye çalıştım,su içtim.çikolata yemek istediğimde tümünü yemedim yanımdakilere dağıttım veya gözümün görmeyeceği bi yere kaldırdım küçük bi parça yedim.şimdide alıştı bünyem frenleyebiliyorum(dün tatlı yiyemeim hayretim şaşırdı :roflol:) tabiki oluyor benimde abarttığım ama toparlanıyorsun geri 100 gr. versen daha çok azmediyorsun işte gidiyor diye.
3+3 beslenmeye başladım az ve sık yedim
kola,cips,tatlı,çikolata kovdum hayatımdan (gene yapabilsem ya) 6 aya yakın yemedim hiç,
az yedim ölçüleri küçülttüm,
1 saat egzersiz yaptım,
su içtim ben su içme özürlüyüm hiç aramam içmeye başladım 2 litre falan
ben şubat 15 te başladım ilk 3 ay 20 kilo falan verdim daha sonra 2 ay durdu şimdide yavaştan gr gr gidiyo keşke önce olduğu gibi gitse gerçi itiraf ediyorum bende ilk baştaki gibi dikkat etmiyorum ki..
olcak tatlım yılmak pes etmek yok,
biz değil kilolar pes etcek ve aman bıktım ya deyip gitcekler

kızlar ben diyet psikolojisine girdiğim an kim ne derse araştırır ve bazılarını denerim işe yarayanda olur yaramayanda ama bu çay kesinlikle yarıyor bunu biliyorum,nerden çıktı bu çay derseniz ender saraç,ibrahim saraçoğlu vs.ünlü diyetisyenler her tv ye çıktıklarında bi otun zayıflattığını söylüyorlar ya, benimde kafam bozuldu bigün zayıflamaya yarayan bütün bitkileri araştırdım buldum kattım karıştırdım ve kullanmaya başladım.

* mate (pahalı diye satılmıyor heryerde,bulamayınca içinde mate olan zayıflama çaylarından koyuyorum bi poşet)
* kekik
* funda
* biberiye
* zahter
* mısır püskülü
* yeşil çay
* kuru maydonoz sapı
* kiraz sapı
* sinameki
bunları çektim robottan bi kavanoza iki tatlı kaşığı atıyorum üzerine 1 lt kaynamış su koyup demlendiriyorum gün içinde aklıma estikçe içiyorum.ama unutmayın ben sıkı diyette yapıyorum tek başına hiç birşey zayıflatmıyor,sevgiler...
:emir_bebek:

esra_kar : 38 haftada 11,5 kilo verdi.

mrb arkadaşlar öncelikle püsküütcüğüm böyle bi karne ve böyle bi imkan verdiğiniz için teşekkür ederim.
malum kilolarımı hamilelik döneminde aldım ve daha sonrada çok uğraşmamıştım taki 18 tammuza kadar iş yerinde yaşadığım bir sorun nedeniyle arkadaşımın biri şakayla karışık insanların yanında kilomla ilgili bi takım sözler söyledi aslında o zaman kızmıştım ama bana çok büyük iyilik yaptığını bugün daha iyi anlıyorum o gece kadınlar kulubü sohbet odalarında dolaşırken tesadüf lacey (nilgün ablamla) karşılaştık ve tanıştık işte onunla konuştuktan sonra tamam dedim ve 9. takımla tanıştım nilgün ablama çok şey borçluyum çok teşekkür ederim ablacığım tabiki takımımada çok zor şartlarda çalışıyrum yoğun bi ameliyathanedeyim ama takımım hiç beni yalnız bırakmadı olmuyor dediğimde hep birileri vardı bana destek olan 9. takımdan sağolun canlarım benim hakkınızı helal edin bana neler kazandırdı burası bi bilseniz önceden kendi içinde mutsuz kendini sevimsiz çirkin bakımsız hisseden biriydim şimdi ise kendine güvenen biriyim çok mutluyum tekrar katkılarınızdan dolayı herkese teşekkür ederim

Kocaeli : 49 haftada 12,2 kilo verdi.

Yaşasın mezuniyet karnemde var artık.delikafadulden Efendim benim hikayemde evlenmem ile başlıyor. Her zaman 36 beden ve 58 kilo civarında olan ben evlenince eşimin beslenme düzeni ve benim onun istediği yemeği, istediği şekilde pişirme derdimden 75 kilolara kadar çıktım. Evlenmeden önce genelde az yağlı sebze yemekleri yerdim ve çok hareketli bir yaşamım vardı. Eşim, et olmayan sofraya oturmayan ve ağır yemek lezzeti olan biri. Yemek kültürlerimiz çok farklı:1ninca:
Kilo alma sürecinde midemin nasıl genişlediğini, çok yediğimi, çevreden gelen tepkileri, vb..hiç önemsemedim. İş arkadaşlarım kendi aralarında kocaman göbeğim yüzünden hamile olduğumu bile konuşmuşlar..Eski kıyafetlerimin hiçbirine haliyle giremediğim için kendime yeni bir dolap oluşturdum ama eski kıyafetlerimi de kimseye vermedim. Kilo yüzünden hayatımda ilk defa dizlerim ağrıdı, en ufak bir harekette nefesim daraldı. Çünkü vücudum bu kiloya hiç alışık değildi.

Bir sabah, eskiden sürekli giydiğim kot pantalonumu denedim ve inanamadım bana bol olan pantolon bacaklarımdan yukarıya çıkmıyordu üstüme de eski bodylerimden giydim ortaya çıkan görüntünün iğrençliğine inanamadım. Ben ben olmaktan uzaklaşmışım haberim yok..
Ogün tüm vucudumu ayna karşısında detaylıca inceledim. Bunu yapmanızı tavsiye ediyorum gerçekten etkili oluyor kızlar. Kendi adıma neler yapmam gerektiği ile ilgili önce bir plan yaptım sonra araştırma ve harekete geçme..Planımda saç bakıma alınacak, dişler beyazlatılacak, vs gibi kilo hariçinde de birsürü madde vardı.

Nasıl kilo verdiğime gelirsem, genelde uyguladığım beslenme şekli şöyleydi: sabahları hiç kısıtlamadım kendimi ne bulursam yedim. Öğlen de 2 çeşit olacak şekilde et yemeği ve yanına zeytinyağlılardan bir çeşit, akşamları tek çeşit yemek yanına üşenmezsem salata.
Öğle ve akşam yemeklerinde ekmek tüketmemeye çalıştım. En büyük avantajımda akşam yemeklerini erken saatte yemem oldu. Bunun haricinde haftada enaz 3 gün spor yaptım. Spordan sıkılmamak için farklı sporları denedim. Bir gün yüzdüysem, ertesi gün tenis oynadım, havalar iyi olduğu zamanlarda bol bol yürüdüm.
Şuanda eski kıyafetlerime girebiliyorum. Eski ben geri geldihihoyyyt Kilo vermek gerçekten kolay değil ama zorda değil. Artık çok bilinçliyim. 2 kilo fazlalığı 3 kilo yapmadan müdahale edeceğim.
Bu süreçte verdiğiniz tüm destek için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum arkadaşlar. Umarım sizlerde enkısa sürede hedeflerinize ulaşırsınız. Önemli olan olayı kafada bitirmek..

_Mustang ın Başarı Hikayesi

Efendim öncelikle burda olmaktan dolayı ve şuanda bu yazıyı yazmaktan dolayı ne kadar mutlu alkisalkisalkisolduğumu anlatamam Her nekadar bireyselde derece yapamasam ve ışıklar altında konuşma yapmak nasip olmasada bu fırsatı burda bulmak süper..:eek:

1 yıldır bu maratonun içinde olmak gerçekten yorucuydu ancak insanın kendisine destek olacak arkadaşları ve takımın olması gerçekten var olan yükleri azaltıyor ve sorumlulukları arttırıyor.Ben artık sıkıldığım bir dönemde Dr.Mehmet Öz'ün tavsiyesine uyarak ( kendinize diyet partnerleri bulun ) burayı keşfettim bundan dolayıda çok mutluyum burası bana sadece kilo kaybettirmedi aynı zamanda sıcacık ,yüreği çok güzel insanlar kazandırdı.Şimdi tek tek isim sıralamayacağım allah maafaza birinin adını unuturum çok ayıp olur:1shok:. Ama birkaç kişi de varki adını anmadan da geçemeyeceğim
Kallisim sultanım seni tanımış olmaktan dolayı çok mutluyum . Sana olan duygularımı kelimer ifade edemediği için zorlamıcam kendimi nasılsa yetersiz kalacaklar:) Şeniz
Püsküüt 'üm insan olmak kelimesinin içini senin kadar anlamlı dolduran birini tanımış olmakta bana mutluluk veriyor. a.s.
benimle paylaşım yapan herkese teşekkür ediyorum.Karnemi en afillisinden hazırlayan Püsküüt'e teşşekür ediyorum . :asigim:
Ve takımların takımı 5. Takımada kocaman sarılıyorum :1hug:

Not1: Bu arada bi yere gittiğim yok aman yanılma olmasın hala ve hala burdayım. Yeni planlarla sıkı dönüşler planlıyorum.
Not2: Kallisim senide bekliyorum .kapının hemen yanındayım .
Not3: Melisim çok teşekkürler canım darısı sizlere

Kalliste : 105 haftada 24,7 kilo verdi.

Öyle bıkkın, öyle bunalımlı günler geçiriyordum ki, hayatımın en kilolu dönemine girmiştim dur durak bilmeden her geçen gün kilo üzerine kilo ekliyordum.. Sağlığımın iyice elden gitmesinden korkarak bir an önce kilolarımdan kurtulmak istedim ama bu "bir an önce" sözcüğü o kadar itici ve uzak görünüyordu ki bana tek başıma yapamayacağıma karar verdim.. Diyet destek ürünü kullanıp ilk başlarda hızla kilo verirsem belki heveslenip gerisini getiririm diye düşündüm, bu destek ürününü araştırırken tesadüf eseri bu foruma geldim, gelmişken etrafada bakıp çıkayım dedim ki diyet bölümü diye bir yer var ve pek bir hareketli...kaydirigubbakcemile2

Meraklı maydanoz oluşum o günlere dayanır:nazar:.. Tahmin etmediğim bir kalabalık, bir telaş, ortada adı sürekli geçen bir Püsküüt kişisi:1closedeyes: adını anar anmaz hemen ilk gün hayalimde canlanan Püsküütü anlatmam gerek şutarafagitti 85 kilolarda, saçlar kıvırcık ve omuzlarda opuyorumnanaktan ukala, herkesi peşinden sürüklemek kendisini popüler yapmak için uğraşan bir tip:dilcikar: yeminle ilk gün düşüncem buydu ilk kez açıklıyorum..Neyse, başkan ukalada olsa bende yararlanmalıyım dedim, hemen zayıflama yarışmasına adımı yazdırdım, o ne tatlı telaş o ne heyecan, gecenin bir yarısına kadar ilk eşkeltirme listeleri açıklanacak belli kurallar koyulacak diye herkes beklemede... İlk listeler açıklandı takım arkadaşlarım ile omuz omuza destek ile zayıflama heyecanı sardı benide herkes gibi, heyecan ama ne heyecan, elimde defterler takım arkadaşlarımın bilgilerini yazıyorum ne anlatırlarsa not alıyorum, yetmedi yarışmada ki tüm takımları tek tek gezip hiç bir mesajı kaçırmadan hepsini okuyorum, kim nerde ne yazdı hesabını tutuyor kendime pay çıkartıyorum... Bu heyecanım iki yılı tüketmeme rağmen hiç bitmedi, tükenmedi kendim bile inanamıyorum..
Zaman geçtikçe ukala diye tanımladığım Püsküütümün gerçek yüzünüde görmeye başlıyorum, o ne bıkmaz usanmaz bir kiilik inanması güç bir enerji deposu, her gün yeni fikirler üreten, herkese elini uzatan bir kişiyle karşı karşıyayım.. İki yılda öğrendiğim öyle çok şey oldu ki anlatmaya kalksam ne vakit yeter nede sabır.. Sadece yaşama dair değerleri bir kez daha gözden geçirmemi sağladığını ve dünya üzerinde ki varlıklara daha değişik duygularla bakmamı sağladığını söyleyebilirim bu kazançlarımdan sadece iki tanesi...Her geçen gün ile ilk düşüncelerimden eser kalmadığını gördüğüm an yerini utanma değil de başka türlü duygular aldı bunu nasıl açıklayacağımıda bilemedim şimdi:sm_confused:
İki yılda gözlemlediğim bir şey var Püsküütümde bitmek tükenmek bilmeyen bir hoşgörü, karşındaki insana biraz daha ne verebilirim çabası, tükenmek bilmeyen enerji, her yeni güne yeni fikirlerle uyanan bir beyin ve yüreka.s... Ben bu insanın çabasını gördükçe hayatımın çok anından utandım, bir insan umursayan ve umursamayan yüzlerce kişi için bu kadar çaba harcayabiliyorsa bende kendim için yapmalıyım diye düşündüm ve bu yolda bırakıp gitmemek için önce kendime sonrada ona söz verdim, sen bu gemiyi terkedene dek seninleyim dedimvereliniortak...
Bazı arkadaşlarımız tarafından her mesaja anında çıkıp cevap vermem, yorum yapmam aynen benim ilk anlarda ki gibi Püsküütüme kondurduğum ukalalık olarak görülebiliyor ama tanıyan arkadaşlarım bilirler, kime elimi uzattıysam ucunda hiç bir çıkar olmadan belki yardımım dokunur amacıylaydı, yanlış algılandığım anlar çok oldu ama hiç kimseye ne kırıldım nede kızgınlık duydum, hayatımızda öyle çok sıkıntı ve üstesinden gelemediğimiz dertlerimiz var ki burayı keyif aldığımız, kızgınlığı, kırgınlığı sokmadığım bir yer ilan ettim...

Dile kolay derler ya işte o misal benim bu yarışmada ki yolculuğumda dle kolay ancak başedebilmem zor bir yolculuktu;
-Yeniden başlıyorum
-Bu gün kaçamak yaptım ama yola devam asla 2. kaçamağı getirmemeliyim
-Off çok sıkıcı, bırakıp gitsem
-Cumalardan hoşlanmamaya başladım tek sebep şu tartı aleti
-Yok artık dayanamıyorum, diyettende sıkıldım herşeydende ve artık gidiyorum
-Bu kadar yol aldım nereye gideceğim ki, ya yine 100 küsür kilo olursam aynı yolamı gireceği hayır hayırrr
-Öyle çaba harcadım ki başarmaya az kaldı
-Öyle çok zaman geçti ki şu kilo derdiyle, alması, taşıması, farketmesi, kabullenmesi, tekrar zayıflamaya çabalaması bir ömür sürdü, hayatımın hatası..
-Az kaldı biraz daha sabır, böyle umursamaz davranayım bir süre sonra tekrar asılarak devam ederim

Böyle diye diye bu kadar süreyi bitirdim arkadaşlar, yarışmadan çok kısa bir süre sadece 2 hafta önce girdim "hayatımın diyetine" ama diyette değil "yaşam biçimi değişmiş" olarak yola devam ediyorum o zamanlar 107.0 gibi bir koskoca rakamlar zinciri vardı karşımda şimdi bakıyorum gayet güzel yol almış adeta başarmışım, şimdi dahada moral buluyorum düşündüğümde ve şu kalan rakamıda verebilmek için enerji depoluyorum...

Hayatımın değişmesini sağlayan Püsküütüme ne teşekkür yeter nede bir kelime ile anlatabilirim ona karşı hislerimi..
İki yılda 3 takım ve sayısını hatırlamadığım yol arkadaşım oldu, bir çoğu bıkıp usanıp gitmiş olsada elimden tutan, desteğini, anlayışını, ciddiyetini, samimiyetini hiç terketmeyen bir çok kişi tanıdım kendilerine çok teşekkür ediyorum...
Yolu yarıda bırakmak zorunda kalan ama telefon desteğiylede olsa bu işi beraberce gayette güzel götürdüğümüz celebrian, ilk göz ağrım serserim aşem, diğer takımlardan ziyaretlerini hiç eksik etmeyen aebenim...Adını saymakla bitiremeyeceğim tüm yarışma arkadaşlarıma bir adımda olsa katkıda bulundukları için teşekkür ediyorum..Adını saymadığım çok arkadaşım var hepsine teşekkür ediyorumm..
Güncel takımımdaki en saf en masum duygularla arkadaşlığını esirgemeyen asya25'im:1hug:, bunaldığı zaman menapozdayım diyerek ona dokunmamızı engelleyen ama her dem ter-ü taze Reyhan ablacığımopuyorumnanaktan, hayatındaki sıkıntılara rağmen bizimle paylaşımını eksik etmeyen çikolatım:bbo:, sarı civcivim tracking güzelim Atatürkturkbayragi dövmelim sportim, kuruyemişleri kase kase yiyip sonrada bu kadar yedim ama neden kilo veremedim diyen canzicimcokacimcoook, uzun süredir taşınma telaşında olup kilo bildirimi yapmasada takımın en iyi kilo veren ünvanını kaybetmeyen cedricimzemuszemus, yüzme sevdalısı tüm ailesi ile beraber başarılı bir şekilde kilo veren diyet zeytin üreticimiz mersamız:asigim:, çifter çifter diplomayı cam silme alanında uzmanlık için yeterli bulmayan ve yenisi için çabalayan alkisalkisalkis bijocuğum, kilo vermeye çok hevesli ama hayatın sıkıntılarından kurtulup aramıza gelemeyen xtabucum:nazar:, deli fişek SBG cimdelikafadulden, cici bir anne olma yolunda şevkle ilerleyen honeyim:CüvCüv:.
Ve gen ikizim, ruh ikizim kardeşim Mehalimvereliniortak hepinize nasıl teşekkür edeceğimi bilemiyorum:eek: çok ama çok sağolun tüm destekleriniz için..

33.0 Kilodan beni kurtaran tüm arkadaşlarım ve yıllardır içimdeki beni utandıran Kallisteye çok saygı duyuyor, teşekkür ediyor ve öpüyorum...

bijoux : 46 haftada 10,6 kilo verdi.

senelerden 2003 Ankara’dan ıstanbul’a dönüyorum. okul bitti ve çalışmaya başlicam. bu arada 58-59 kilo arası gidip geliyorum ama hala kendimi kilolu görüyorum.. Neyse bir iş buluyorum ve çalışmaya başlıyorum. Sabah kahvaltı etmeye zaman yok poça alıyorum, öğlen işyerinde ne çıkarsa.. yağlı dolmalar, şerbetli tatlılar vs.. yavaş yavaş fark etmeden kilo alıyorum. bir bakmışım 65 kiloyum. vermeye çalışıyorum olmuyor. spora zaman yok, tempo yoğun acıkıyorum. olmuyor.. 69 a çıkıyorum ve o sene evleniyorum. şehir değiştirdiğim için evde hep tek başımayım. eşim geliyor onunla yemekler, dışarı çıkıyoruz yemekler yine. 73 e dayanıyor kilom. kimseyi tanımıyorum, yer yol bilmiyorum, evden çıkmıyorum, canım da istemiyor zaten. ufak bir bunalıma giriyorum, burada iş bulamıyorum derken 75 kilo oluyorum.. diyet yapıyorum 70-75 arası gidip geliyorum sürekli. bir istikrar sağlayamıyorum ama kendimden de nefret ediyorum. üzerime başıma hiçbir şey almıyorum zaten evden de çıkmıyorum. o sıra ev değiştiriyorum, tartıyı da unutuyorum, uzun süre ortaya çıkarmıyorum ama çıkarınca 76 geliyorum çıldırıyorum tabi. derken bel fıtığı teşhisi konuyor, gün geçtikçe kötüye gidiyorum. 6 ay çektikten sonra ameliyat oluyorum kilom hala 76 civarı.. ama hareket kısıtlığım var tabi ameliyattan dolayı. neyse günler geçiyor ve hamileyimmm.. sürekli yatmam gerekiyor ve tabi gereksiz ne varsa yiyorum. ama bebek gelişmiyor ve kürtaj oluyorum. üzüntü hayal kırıklığı derken bir bakıyorum kilom 80.. yine bir gün sabah patates kızarttım kendime yiyorum.. sonlara doğru midem bulanıyor ve kendimden nefret ediyorum, tiksiniyorum. her tarafım bıngıl bıngıl ben oturmuş patates kızartması yiyorum tarih mart 2009

Ve o günden sonra karar veriyorum zayıflamam lazım!

1 Nisan 2009 da başlıyorum. senelerdir diyetin içinde olduğum için kendi diyetimi kendim yazıyorum. ve hemen buradaki zayıflama takımlarından birine üye oluyorum. kendime söz veriyorum bu sefer başarmalıyım diyorum. hamile kalmam için biraz beklemem gerekiyorsa ben de bu fırsatı değerlendirip zayıf hamile kalıcam diyorum.. o sıralar uzun tunikler ve uzun tayla giyilen kazaklar meşhur. kızkardeşime diyorum ki “şunlardan ben de alıcam” o da diyor ki “ sen tayt giyemezsin” işte bunu hiç unutmuyorum..

Sabahları saat 7 de kalkıyorum, eşimi işe gönderiyorum. Bir salatalığı azıcık tuzlayıp yürüyüşe çıkıyorum. Ya evin yanındaki statta yürüyorum tam 10 tur (1 saatimi alıyordu) tempolu bir şekilde ya da evden çıkıp canım nerede isterse oralarda yürüyorum. Evden uzaklaşıyorum ki çok yürüyeyim, yanıma para almıyorum ki otobüse binmeyeyim yorulup.. ve ayrıca gün içinde bir yere gideceksem uzak da olsa otobüs kullanmıyorum. Her yere yürüyorum. Sabah yürüyüşünden sonra dönüşte kahvaltımı yapıyorum ve bütün günüm zinde geçiyor.. buradaki 5.zayıflama takımı ile güzel dostluklar kuruyorum. Her gün neler yaptığımı paylaşıyorum, gaz alıyorum gaz veriyorum.. yavaşça inceliyorum.. sıfır kaçamak ve istikrarla 80 den 61 e düşüyorum..

Kısaca yaptıklarımı özetleyeyim tabi hatırladığım kadarı ile..

Hergün:
1 sarımsak yuttum
Sabahları elma sirkesi-bal karışımı içtim
2 poşet pytho slim çay içtim
2 bardak yeşil çay içtim
2-2.5 litre su içtim
haftada 4 gün 1 saat tempolu yürüdüm.

Hiç kaçamak yapmadım desem yalan ama toplam 2-3 ü geçmez. Kaçamak yaptığım zaman kendimi cezalandırdım. Ertesi gün sadece meyve suyu içtim. Bir zaman sonra aklıma bile gelmez oldu yasak şeyler. Bir iki defa da 5 gün 5 gıda diyeti yaptım ama genelde beslenmem şu şekildeydi..

Sabah 08,00
Spora gitmeden 1 salatalığı biraz tuzlayıp yedim.

Sabah 09,30
Kepek ekmeğine beyaz peynirli tost, 5-6 zeytin, domates, haşlanmış yumurta (2 günde bir)

Ara 12,00
2 ceviz+5-6 kuş üzümü veya 1 elma+1 portakal veya yarım paket diyet bisküvi+süt

Öğlen 14,30
1 tabak sebze yemeği (az yağlı az salçalı)+1 dilim kepek ekmek+yarım kase yoğurt
Veya
4 köfte, 1 dilim kepek ekmek, yarım kase yoğurt
Veya
Kocaman bir salata, içine tavuk köftesi (kendim yapıyordum) ve 1 dilim ekmek+ayran

Ara 17,00
1 kase yoğurt veya diyet tatlımdan 2 dilim

Akşam:
Yok

Evet akşamları hiç yemek yemedim. Bazen çok acıktım bazen hiç acıkmadım ama yemedim. Çok acıktığım zamanlarda tarçın+süt+tatlandırıcı karışımını içtim.. çok işe yaradı. Bir de yaptığım bir tatlı vardı hem kalorisi çok düşüktü hem de o da çok işe yarıyordu..

1 kilo süt ve 8 kaşık irmiği kaynatıyodum. Katılaşınca altını kapatıp tatlandırıcıyı atıyordum. Yarısını borcama döküp arasına mavi yeşil keten tohumlu bisküvi koyup kalan irmiği döküyordum. Soğutunca da üzerinde tarçın ekip dilim dilim yiyordum..

En büyük yardımcım tatlandırıcımdı.. diyet yapanlar için olduğundan tadı ilaç gibi de değildi.. her şeyi onunla içtim..

Canım kahvaltı veya yemek yemek istemediği zamanlarda da bir kase yoğurda 1 paket Ülker Altınbaşak bisküvi kırıp kaşıkla yiyordum. Hem doyurucu oluyordu hem de değişik..

Aklıma gelenler şimdilik bunlar. Aslında hedefim 59 du ama hamile kaldığım için 61 de bırakmak zorunda kaldım. Ama bu da bana yetti ya 80 kiloda hamile kalsaydım.. zavallı belim artık iflas ederdi sanırım..

ışte bunlar da fotoğraflarım..

Julia__ : 30 haftada 11 kilo verdi.

öncelikle herkese merhabalar :KK3:başarı öykümü yazmadan önce basta takım kaptanım kırmızgülüm olmak üzere tüm 7.takım arkadaşlarıma bana verdikleri destekten dolayı teşekküürü bir borç biliorum :KK70: unutmadan geçemicem asla nankörlük yapamam ilk takımım olan 14.takımada çok kısada kalmış olsam orda onlarada teşekkür ederim :KK34:

bursada bir bahar sabahı idi kuşlar cıvıldaşıo horozlar ötüo idi sankii bir bayram havası vardı o gün bursadaaa :KK60::KK60: neden sıkı durun çünküüüü juli doğdu :KK66::KK66: 23 nisan gecesiii annem sancılar içinde hastaneye zor yetiştirilmiş kızlar annemin karnından sessiz sessiz acaba bana ne yapacaklar die doktor amcaları izliodum alllahım birde ne göreyimmmm annem feryat içinde bağırıo doktor amcalar anneme derin nefes al die bağırıolar :KK60::KK60: çok korkmuştum tabi küçümencikim ne anlarım böle şeylerden :KK43::KK43: soraa bi an kendimi bir ahanımın ellerinde buldum ayyyy o hanım bnm ebemmiş kızlar :KK69::KK69: herşey normala dönmüş anneme nurtopu gibi bir kızınız oldu diyorlardı :KK66::KK66: hemde ne top ama şişko bir top :KK43::KK43: kısaca kızlar annem daha beni doğururken hamurumu şişko yoğurmuş bnm kızlar :KK37:napim hiç bi zaman hayatımda incecik dak gibi bir kız olamadım kilolu değildim ama dal gibide değildim malesef :KK36: lise dönemlerimde kilo almaya başladım lise bitti ben 66 kilo idim bölece bir kaç sene bu kiloda kaldım ama nafile kendimi hiç ama hiç beğenmiordum :63::63: gel zaman git zaman ben artık bu işe dur demeye karar vermştim kk da da gezinirken birbirlerine destek olan cuma yarışma gruplarını gördüm ve ben ben neden bunlardan biri olamayayım ki dedim ve herkes beni sevgi ile karşıladı 7. takımda kaptanım hemen aldı beni takıma ve çıtır olma yolundaki en büyük adımı o gün atmış oldum veeeeee nihayet bu ayın sonunda da isteiğim kiloya ulaştım :KK52::KK52: darısı öncelikle 7.takımın kızlarının ve kardeş takımımın 4.takım kızlarının başına sora tüm isteyenlere hadi bi an önce zayıflayın ki kızlar koruma topiğimde buluşalım çıtır çıtır olarak :KK69::KK69:

gelelim diyetim boyunca neler yaptım :KK6::KK6:

her gün mutlaka 3 lt suyumu tükettim 3+3 olarak beslendim günde en az 2 bardak yeşil çayımı içtim ara öğünlerimde hep gün kurusu kayısısı tükettim ve bağırsaklarımın çalışmasındaki en büyük yardımcım kayısı oldu ona minnettarım :KK69::KK69:aaaaaa hergün 1 saat yürüdüm ve halada yürüorum gece atıştırmalarımı tamamen kestim 7den sora meyveden başka bişi yemedim işte böle kızlar aslında çok da zor değilmiş demi :KK69::KK69:

neler yapmadım mesela aburcuburu tamamen kestim asitli yiyecekleri hayatımdan çıkardım tuzu kestim şekeri kestim unu kestim bu 3ü mutlak çıkacak hayatımızdan yaaaa :KK68::KK68: gece atıştırmaları yapmadım kaçamak yapmadım desem arada yalan ama en aza indirdim işte böle kızlar ayyyy ne çok konuştum yaaa sanırım biraz daha yazarsam bu sıcakta sıfır beden olcam ter sırtımdan aktı :KK60::KK60:

bu konuda benden destek isteyen olursa aklına takılan bana sormak isteğiniz bişi olursa her zaman yardımcı olurum severek kızlar inşallah en kısa zamanda sizde dilediğiniz kiloya inersiniz :KK69::KK69:

Her aşkın bir şarkısı varmış ;

Şimdi bana öyle şeyler söyle ki durup dururken ...

Tam hayattan vazgeçerken BENİ AŞKA İNANDIR !!! ... :KK69:

anşaaa : 40 haftada 26,3 kilo verdi.

Meraba şekerlerrr...
Ben normaldede asla çok zayıf bi insan olmadım kemikliyim biraz boyda uzun belki ondan bilemiyorum...75 kilo cvarında iken ki boyum da 1,75 bu arada düğün hazırlıkları falan derken 63 olmuşum tabi düğünden sonra rahata erdim ve hemen hamile kalmışım kaza sonucu:KK1: Verdiğim o kadar kilo hamileliğimin ilk aylarında hemen geri döndü bana..velhasıl kelam canlar doğum haneye 109 kilo olarak girdim yedim yattım uyudum tam bir cahillik öyküsü...doğumdan sonra hep 100-97 arasında gidip geldimm...2010 yılının aralık ayında bu topiği okumak suretiyle o ana başladım diyete...öncelikle cuma yarışmasındaki takımlara katıldım ve gerçekten takım arkadaşlarım la bi bütün oldum 7. Takımmmdaki bütün arkadaşlarıma da selam olsun bu arada...
Ben kk da yapılan diyetlerin neredeyse tamamını yapmaya calıştım....günlük 1 saat sporumu yapmaya calıştımmm.spor dedğim dans ettim kızlar benim spor yapacak yerim yok çünkü...kendi kendime actım muziği tepindim...akşam 6 itibari ile yememeye özen gösterdimm...takım arkadaşlarımla zayıflama kürleri yapıp metabolizmamı hep canlı tuttum...
Gelelim şimdiyee başta eşim olmak uzere herkes şaşkınlıkla beni izliyoo:KK17:tabiii ben bu durumdan dehşet derecede mutluyumm...durum budurr kızlarrr...
Canlarım kuzularım en başta nevim olmak uzere tüm 7. Takım arkadaşlarımaaa ve gülçinim tabisi sana binlerce teşekkürler iyki vardınız yoksa ben hala 97 kilo net başında zayıflamaya calışan bi şişko olarak kalıcaktımm...
Atın fazlalıklarınızı ustunuzden önce bi ayna karşısına gecin izleyin kendinizi inanın bu siz diilsiniz sizden öyle güzel bir hatun çıkar ki akıllara zarar..kendinize bu kötülüğü yapmayınnn....dünya dönüyor bi şekilde ama inanın herşey zayıfken çok daha güzell...butun indirim reyonları sizin 36-38 bedenlerrrr:KK55:ayakkabı numaram bile küçüldü inanın...bi bakanın dönüp bi daha baktığını görmek beni çok mutlu ediyo darısı başınızaaa:KK42:

AzRASILAM : 118 haftada 38,6 kilo verdi.

Öncelikle bu destansı yazımı okuyan tüm arkadaşlara teşekkür ederek başalyım
ve benim birgün buraya yazı yazacağım aklımın ucuna bile gelemez bir hayaldi
ama oldu

oldu oldu da nasıl oldu

yaş 26
boy 1,78
şuan kilo 95
önceki kilo 130
hedef kilo 75

2008 den beri üye olduğum kk da aynı tarihlerde de 8.takım üyesi ve uzun dönem kaptanlığını yapmış biri olarak
denemediğim yöntem kullanmadığım ilaç yapmadığım spor kalmadı ,

genelde hatalar bnde olmak üzere herşeyi denemiş birisiyim

aslında kader bn daha doğar doğmaz örmüş ağlarını malum kilolu doğmuş ve hayatımın hiç bir döneminde incecik çıtır bir kız olmamışımdır
demek ki DNA m da varmış diyorum :KK1: obezlik kodu :KK1: kodum bozuk yaNİ :KK1:

sonrası evlilik hamilelik ve aldım da aldım 107 ile doğum yaptım ve emzirme dönemi 115ler felan
yıllardır bu kiloda 3 aşağı 5 yukarı devam ettim 112 118 arasıydım yıllardır
ta ki arkadaşlar geçtiğimiz yılbaşına kadar 120 gördüm şubatta tek kardeşim nişanlandı nisanda düğünü olcaktı
velakin bn ne giycektim adanada girmediğim mağaza çıkmadığım butik kalmadı
yok yok yok gösterilenleri 50 60 yaşın da kiler bile giymez
herşeyi geçin ayakkabı bile bulamdım siz düşünün
ve bn o psikoljiyle yine mutluluğu yemekde buluyorudum kısır döngü bu olsa gerek
tabii zararını gören yine ben yine ben

sonra kk nın bana nimetlerinden burdaki nicki ile oirpata arkadaşım aynı dertten muzdarip
bana faceden bir link yollmaıştı 1 sene önce orda obezite cerrahisinden bahsediyordu bn ozmn arkdaşıma manyakmısın kızım bzm çoluğumuz çocuğumuz var dedim ve okumadan geçtim sadece sık kullanınlarıma eklemiştim (iyi ki eklemişim)

kardeşimn alışveriş zamanı bir buhranlı gecemde gerçekten öylesine okumaya başladım
sonrası okudum okudum okudum
gece gündüz sabahlara kadar gözlerime kan oturuncaya kadar
bahsedilen 3 yöntem vardı
gastric band ( mide kelepçesi)
gastric bypass
sleeve gastrectomy (tüp mide)

bu işleri yapan ehli dr larda türkiyede bir elin beş parmağını geçemyecek kadar
bn önce gastric bypass dedim ve bunu en iyi yapan malatya inönü ünv has turgut özal tıp merk sayın prof dr cüneyt kayaalp e ulaştım
uzun dönem mailleştik ama bana sıra bekleyeciğimi ve açık ameliyat olcağımı söyledi
açıkcası bnde bypassı daha ağır bir opere olarak gördüğüm için vazgeçtim
kelepçeyi hiç düşünmedim bile evet opere oalrak daha risksiz yalnız sonrası çok daha problemli
sonra son yöntem tüp mideyi araştrdım
onu da yapan denizli pamukkkale ünv has sayın prof dr KORAY TEKİN di
sonuç bu çok riskli bir operasyon ilk olarak sağlıklı bir organınızdan vazgeçiyorsunuz ve sonra da ameliyatın en büyük riski emboli ve kaçak vardı
bnm olduğum zaman 200 e yakın hastasına bu yöntemi yapmış bir kaybı bile yoktu
ozmn tercih edebiliridm
artık SON ÇAREM di
aylarca araştırmadan sonra nisan ayında tam karar vermişken tarih alacakken
bu okuduğum sitede ankaradan bir arkadaşımız resmen doktor kurbanı olup kaçak dolayısıyla vefat etti oysaki ne umutları ne hayalleri vardı :KK43:
bnde geri vazgeçtim çocuğum vardı sonuçta
yalnız tartıda da ibre git gide yükseliyor 126 yı görür olmuştum
görmediğim rakamları görür oldum artık en son 128 olunca öylede ölcem böylede ölcem diyerek
koray hocamı aradım ve bana ameliyat tarihimi 3 ağustosa verdi 1 ağustos yatış:26: 3 ağustos ameliyat:18: 7 ağustos taburcu:KK53:
gecelerce düşündüm allahım ya bana birşey olursa diye kızım var diye:KK5:
giderken son kez adana ma son kez kızıma baktım gittim:KK5:
1 ağustosta annemle birlikte hiç tanımadığım bir memlekete denizliye gittim
gider gitmez hastaneyi görür görmez kaçmak istedim yolu gözüm almadı yoksa valla da billa kaçacaktım 15 saat yoldan geldim diye kaçmadım:KK55:
sonra yatış sonra testler
uyku apnesi testi:26:
endoskopi:KK37:
kan gazı:18:
ve bir çok test daha
salı akşamından kan sulandırıcım vuruldu sabah ameliyat olcaığım söylendi
sabah erkenden ameliaytahane doğru yolumu aldım
annemle göz göze gelmemeye özen ettim çünkü biliyordum gördüğüm an salya sümük olcaktım (zaten sakladıydım)
sonra ameliyathaneye girdim orda asistan dr vardı
dönüp
-dr bey birşey diyebilirmiyim
- buyrun
-ben biraz ağlayacağım
diyip hüngür hüngür salya sümük böğüre böğüre ağladım:KK43::KK43::KK43::KK43:
sonra tabii bnm tansiyon korkudan 20 lere çıktı
son çare bni uyutmada buldurlar
walla birşeyi kokladım gerisini hatrmalıyorum bile
uyandığım ve sonrası hayal meyal
tek ağrılar gerçekti yalnız midem diye bağrıyormuşum
burnumda nazogastric denilen mideme kadar uzana bir hortum ayaklarımda emboli cihazı kollar bağlı
resmen robocop gibiydim
evet ağrı çektim cnm yandı ama buna deydi ...........
Canım hocam allah sizden bin kere razı olsun sizin gibi değerli insanlar lazım bu ülkeye
gecesini gündüzüne dişini tırnağına takıp çalışıyorsunuz
allahım gücünüze güç katsın
size hayatım boyunca minnetarlığım devam edecek
hem bu tarafta hem öteki tarafda duacınızım
bana gençliğimi insanlığımı kadınlığımı geri verdiniz
kelimelerim siizn için yetersiz kalır canım hocam
sonrası ise işin en güzel yanı
ilk ay sıvı beslendik
ilk ay 15kg verdim
sonraki 2 ayda 15kg daha verdim
bu son ayda da 5kg verdim
şuan 4. ayımdayım ve toplamda 35 kilo verdim
hedefim 75, 20 kilom kaldı
onuda önümüzdeki 3-4 ayda vercem inşallah

şuan bile yeter diyorlar ama yetmez
vercem inşallah

arkdaşlar çok uzun yazdım
aslında bu içimdekilerin özeti resmen

kilo çok büyük bir illet sağlıki yönden olsun psikolojik etkilerini demiyorum bile estetikden hiç bahsetmiyorum
bnce kanserden sonra ki en büyük hastalık çünkü dr a gidince hiç birşey bulmasalar ya kilonuza ya psikolojinize bağlıyorlar

bu yöntem ise son çare zaten
herkese yapılmıyor VKİ nin 40 ve üstü yada 35 üstü yandaş hastalıkla kabul ediliyor(yüksek tansiyon şeker vb.)

arkadaşlar resim eklemiyorum malum çalınıyor

bundan 5-6 ay önce talin arkadaşımzn resmleri çalınmış bir başka sitede 3 ayda 30 kilo diye yayınlanmıştı esas olmadığı halde

beni zaten bilen biliyor faceden de biliyorlar

bu yolda yöntemi ne olursa olsun emek veren tüm arkadaşlara başarılar diliyorum
isteyen herkes de herşeyi sorabilir bana

ananee : 25 haftada 11,8 kilo verdi.

Merhabalar:) buraya yazmadan gitmemek gibi bi hayalim vardi ve ben bunu basardim cok mutluyum su anda.. 84leri gordum ve artik dur demem gerektigini anladim kendimi herkes gibi seven bi insanim yazik etmemeliyim dedim zayiflamaya karar verdim tek basima 78leri gordugumde burayi farkettim cuma yarismasini. 7.takima katilmam bana cok moral oldu sporuma ve diyetime tamamen olmasada adapte olabildim evet kacamaklarimda oldu ama dukan yapiyodum zaten ve bi porsiyon meyve bile kacamakti spor salonuna yazilmam kilo vermemi cok hizlandirdi yani sporsuz olmaz bu is .. Tam hedefime ulasamasamda su anki halimden memnunum ve dukana 7.takimdan neve kaptanima bana destek olan herkese cok tesekkur ediyorum eski yeni halim diye fotograf atmak istiyodum ama eski halim olmadigindan soyle soyleyebilirim 44e olmazken suanda 38bedene girebiliyorum ve mutluyum tabiki darisi yarismadaki tum bayanlara:) hersey icin tekrar tesekkurler cuma yarismasiii:)

marti : 18 haftada 8,3 kilo verdi.
Degerli kadinlar kulubu uyelerine basta Püsküüt'e,tum 9.takimima ama ozellikle bu yola beraber ciktigimiz dukandasim,yolarkadasim Buseb'e cooook ama coook tesekkurler.Dukanla basladigim amacima yine dukanla ulastim.Kolay mi oldu? Tabii ki hayir, ama burdaki paylasim,destek olmasaydi hic olmayabilirdi.Takim ruhunun inkar edilemez etkisini kesinlikle yasadim ve gordum.Kararliysaniz, iyi bir takiminiz varsa hiiic korkmayin kizlar dogru yerdesiniz.Tek yapmaniz gereken; burasi diyetin bir parcasi, bunu unutmadan, duzenli paylasimda bulunarak,buraya, paylasimlara sadik kalarak, hatalarinizin gorunmesi ve sizin de baskalarinin hatalarini gormeniz, bunlarin paylasimi neticesinde de zaman zaman kosar adimlarla kimi zaman da salyangoz edasinda hedefe ulasmaniz,inanin bazan herseye uysaniz da kilonuz duruyo ama pes etmeyin sabirli olun,ben (biz) bunu yaptik.Inanin gerisi otomatik olarak gelio zaten.Paylasimlarinizi yaparken lutfen samimi olun,elestirmeye ve elestirilmeye acik olun cunku dost aci soyler birbirimizi kirariz endisesiyle samimiyetsizlikten uzaklasmayin ama sevgi ve saygi cercevesinde bunlari yapalim.Hepinizin en kisa surede hedeflerine ulasmasini tum kalbimle diliyorum.En buyuk kadinlar kulubuEn Büyük KK

BLUEDENIZ : 15 haftada 10,4 kilo verdi.

.:nazar::nazar::nazar:En Büyük KKEn Büyük TÜRKİYE:KK12::nazar::nazar::nazar:
merhabalar:KK16:
öncelikle püsküüt size vede böyle güzel bir uygulamada emeği geçen herkeze çok ama çok teşekkür ederim....
söze nerden başlayacağımı bilemiyorum şuan öyle mutlu ve duyguluyumki anlatamam....diyete başlayalı 7 7.5 ay gibi bir süre oldu....
24 yaşıma kadar 49 kilonun üzerine çıkmamıştım....daha sonrasında evlendim 1 yıl içerisinde (çok acele verilmiş bir karardı bizim için)
bebek tedavisi görmeye başladık ....7 yıllık bir çalışma hayatım vardı öncesinde....evlendikten sonra işten ayrılmam vede gördüğüm tedavi sebebiyle çok kısa bir süre zarfında 10-15 -20 -25 ve son olarak nerdeyse 30 kilo aldığım dönemler oldu....tedavi sürecimiz 10 yılı aşkın sürece aralıksız devam ettiği için kilo almama sadece yaz aylarında yaptığım yürüyüşlerle engel olup 3-5 kilo verip kışın tekrar alıyordum....2 yılı doldurduk ve artık tedavimiz bitti....o koşuşturmacalı stresli günleri yavaş yavaş geride bırakmaya başladık....
ve bundan yaklaşık 8 ay önce ilk diyetime başladım ilk zamanlar iyi gitti sonrasında yeni yılda aldığımız yaş pastanın nerdeyse tamamını
yememle bu işi ciddiye bindirmeye karar verdim....
diyetim süresince en iyi yaptığım şey k.k.' ye üye olmak oldu....burda bir çok bilgiler öğrendim ve de uyguladım....
takım arkadaşlarımlada bu serüveni sağlıklı ve de mutlu birşekilde sonlandırdım:KK54::KK16:
gelelim yaptıklarıma....
1-sabah aç karına içebildiğim kadar su içmek....
2-kalori takibi yapmak....
3- 3 ana öğün + 3 ara öğün yapmak
4- 1 gün ödül günü verdim kendime:KK56::KK16:
5-tartıyla iyi geçinmek:KK9:(çok sık tartılıyordum ben pek doğru bir uygulama olmasada böyle daha iyi hissediyorum kendimi:KK17:)
6-beyaz ekmeği ve de şekeri bırakmak....
7-moralim zaman zaman düşsede her zaman kısa zamanda toparlanmak....
8-spor yapmak(yürüyüş+:KK8:+leslie sensoi)
9-bitki çayları içmek
10-yoğurdu bolca tüketmek
11-akşam yemeklerini hafif geçirmek
12-son haftalarda akşamları ekmek yememeğe özen gösterdim....

en önemli ve altın kural ise;
:nazar:inanmak ve de azim ,başarı arkasından bir şekilde geliyor arkadaşlar....
umarım bir nebzede olsa faydam olmuştur....bu yolda ilerleyen herkeze başarılar diliyorum....
sağlık ve de sevgiyle kalın:nazar::emir_bebek:En Büyük KKEn Büyük TÜRKİYE:KK12:

pegasus07 : 41 haftada 9,9 kilo verdi.

Merhaba;
Gecikmeli bir basari hikayesiyle burdayim..

Simdi size 10 kg ini 4.takimda olmak üzere toplamda nasil 25 kg verdigimi anlatacagim.Biraz uzun olursa kusura bakmayin..

28 yasinda,1.68 boyunda, 3 cocuk annesiyim.Genc yasta evlendim ve anne oldum.Normalde 50 kg dan yukari cikmayan ben nasil olduda 80 küsür kg lar gördüm peki ??

Evlendigimde 50 kg dim,2 yil sonra Deniz`im dogdu,ben hamilelikte 11 kg almistim,dogumdan sonra 52 kg a düstüm.Hani vardir ya yiyip kilo almayanlar,onlardandim bende.Gece gündüz yerdim tik yoktu...

Aradan 4 yil gecti Yade`m dogdu,ilk cocugum zayif dogmasindan benim az kilo almam bahane gösterildi. Cevreninde baskisiyla 2.hamileligimde cocuk kilolu dogsun diye 22 kg aldim.Cocuk dogdu 2.800..Yani ilkinden 500 gr fazla,tabi kilolar kaldi bana.Yine hic bir diyet uygulamadan 3-4 ayda kendiliginden 55 e kadar düstüm.Dedim ya yiyip almayanlardan,hatta verenlerdendim.Tabi 2 cocugumda emmediler.3 ay zorla emzirdim.Oda makinayla cekerek verdim sütümü..

Ve aradan 2 yil daha gecti Özgür`üm dogdu..
Ben yine hamilelikte yedimde yedim.55 kg ile hamile kaldim,80 ile doguma girdim.Ciktigimda 69 kg dim.

Ama nasilsa veriyorum diye ve oglumunda emmesini bahane ederek,süt olsun bahanesiyle gece,gündüz,tatli,tuzlu ne bulduysam yedim..

Aradan 5 ay gecti bir gün disarda geziyoruz ailece,bir tanidiga rastladik,kadin bana bi bakti ama bakisiyla dalga gecti sanki.Tabi ben takmadim.Sonra eltime demis ne kadar kilo almis,cok zayifti önce diye.Ama ben kendimi manken gibi görüyorum ya kimin ne dedigi umrumda degil...

Neyse fazla uzatmadan nasil zayiflamaya karar verdigime geleyim.

Birgün esimin kuzenine gittik.Esim cocuklari kameraya cekiyordu,kizlar sarki söylüyor,esimde cekiyor.Arada benide cekmis.Aradan 1 hafta kadar gecti izleyelim dedik görüntüleri.Neyse bakiyoruz tabi bi baktim sisman biri orda.Geri sar dedim,bi daha baktim ve gözlerime inanamadim.Parmaklarim sosis gibi olmus,gidigim gögsüme degecek nerdeyse,göbek sanki 7 aylik hamile gibi...

Kendimden utandigimi hatirliyorum.:KK17:

Ausencia : 13 haftada 10,6 kilo verdi.

Önce hepinize kocaman bir merhaba ,Bu hafta mezuniyet belgesini alan bir yarışmacı olarak benim de yazmak istediklerim var , zaman ayırır okursanız sevinirim :KK16:

Uzun zamandır bu forumu kullanırım , online akışta cuma zayıflama akışını gördükçe bu nedir diye girmemişimdir hiç.İhtiyacım olmadığından değil , hep ötelediğimden bu kilo verme olayını .

Sondan başlayayım .Şuan 58.2 kilo ile mezun oldum , 50 lerle başlayan kiloyu en son ilkokulda görmüştüm.Boy ve kilo ağacı yapılmış , duvara asılmıştı.Agacın en üst dalındaki elmada benim resmim vardı.İlk kez üstte olmaktan o zaman bu kadar utandım sanırım:KK17:

4. takımdaki 3 ayda 10,6 kilo verme hikayemden önce kısa bir kilo geçmişimi yazayım size.Belki birilerine örnek olur.

Bundan 3 yıl evvel kendimi tabir-i caizse salmışken , bir çocuk annesi 30 lu yaşlarında bir kadın olarak tartıda 100 kiloyu gördüğümde kısa süreli bir şok yaşadım.O hafta aldığım bir diyetisyen randevusu ile de 9 ay boyunca 38 kilo verdim .
Benden mutlusu yoktu heralde .Bir mağazaya girip 38 beden kıyafet alabilmek sanırım 100 kilo bir kadın için yaşabileceği ender haz anlarından biridir.
O dönem liste dışına çıkmadan , bildiğiniz klasik diyetisyen listesi 3 ana , 3 ara öğünle kilo verdim.

Bu sene başında ise , tartıda yavaş yavaş artışlar başladı.En sonda 68.8 gördüm. İtiraf etmem gerekirse ben hala kendimi zayıf görüyordum :26:Koskoca pantolonlarım içinde '' vaaay be eskiden neymişim diye '' ayna karşına geçip gülüyordum .Sonra bir bir , sinsi sinsi ilerleyen kiloların tekrar 70 lere , 80 lere çıkacağı gerçeği tokat gibi çarptı yüzüme.
Listemi tekrar uygulamaya sokayım dedim olmadı.
Şok diyet yapayım dedim olmadı.
Yemeye devam edeyim ama spor yapayım sadece dedim olmadı.
Çünkü hala kendimi 100 kilo halimle kıyaslıyordum.
Ardından bir gün forumda dolaşırken CUMA ZAYIFLAMA YARIŞMASINI gördüm yine.Bu sefer öteleyemedim içimdeki sesi.
Sanırım son zamanlarda verdiğim en isabetli karardı.
Takıma çağrıldığımda grup olmanın , aynı hedefe koşmanın , beraberliğin verdiği sorumuluğunun etkisi ile kaçamak yapmak ne kadar zorlaştı hayatımda anlatamam.Sanki evime 4.takım tarafından yerleştirilmiş bir gizli kamera vardı :KK52:
Takımda olduğum süre içerisinde 2 kaptanımız oldu.Pegasus ve sevgili Topraks ...Her ikinize de sonsuz teşekkürler.
4.takımda olan tüm arkadaşlarıma da aynı şekilde teşekkür ederim.
Kilo vermek kafada biter derler hep , ben uzun zaman kafaya koyduğum bu işi bu kez ilkinden daha zor şartlarda (gevşeme vardı çünkü) bu takımla başardım .
Ne mi yaptım dersem ?
Genelde planlı yedim.3 ana 3 ara öğün sistemine devam ettim.Kaçamaklara olan spor cezası ile de ister istemez tüm tembelliğimi bir kenara bıraktım , ya da ceza almasam da birileri sürekli sporlarını yazarken ister istemez bende de bir şeyler yazma isteği uyandığı için takım sayesinde spor yaptım.Ama .......
Diyelim ki kaçamak yaptım , aman Allahım tutamıyorum gırtlağımı işte diyerek hiç kendimi umutsuzluğa sürüklemedim.Kaldığım yerden devam ettim.
O öğün fazla yedim diye tüm gün bir şey yemeyerek de geçirmedim.
İnsanlara kulak tıkadım.
Eski halimi bilenlerin '' aaa ne gerek var ki , zayıfsın işte '' , '' aman yeter çocuk kadar kaldın '' gibi sözlerine aldırmadım.
Bunları hep sınavı geçmem gereken tuzaklar olarak gördüm :KK1:

Sonuç ; 3 ayda 10,6 kilo .

Püsküüt çok teşekkürler , bu sitede bu fırsatı bize sunduğun için.
4.Takıma tekrar teşekkürler.

Burası gerçekten insana kilo verdirecek bir fırsat . Eğer burada o veya bu şekilde zaman harcıyorsanız , bunun karşılığını almak içinde bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmeye bakın.

Herkese sağlıklı ve kalıcı kilo vermeler diliyorum...
''Beni ye beni yee'' diye size göz kırpan ve sizi bu yoldan döndürmeye çalışan her ne varsa ; her zaman onları bugüne kadar yeteri kadar yediğinizi düşünün. Bol kalorili ve sağlıksız bir beslenmeye karşı açtığınız bir , irade savaşı olarak görün diyet yapmayı.Ve bu yenilgiyi kendinize yakıştırmayın:KK34:

Uzun oldu farkındayım ama hiç bir zaman az konuşmayı öğrenemedim bu yaşıma kadar , affola :KK16:

LAydLiNe : 27 haftada 20,5 kilo verdi.

Nerden başlasam nasıl anlatsam bilemiyorum ama bi yerden başlamalıyım ki başarı öykümü sizlerle paylaşabileyim. O zaman en baştan anlatmalı bütün hikayeyi. :KK39:

Hayatım boyunca hiç bir zaman kilo problemim olmamıştı. Ta ki evlenene kadar. Evlendikten bir süre sonra daha düzenli bir hayata sahip olmanın verdiği sebeple yavaş yavaş kilo almaya başladım. Ardından hamile kaldım ve 82 kiloyla doğum yaptım. Doğumdan sonra 74 kiloyu gördüm ama uzun bir süre o kiloda takıldım kaldım. O zamanlar yine çok kilolu görmüyordum kendimi nedense. Gerçi boyum 172 cm olduğu için etrafımdaki herkes kilonu göstermiyorsun fikrindeydi. Beni de rahatsız etmiyordu kilom. Arkasında çok büyü ailevi sorunlar yaşadım ve eşimden ayrıldım. Çok kısa bir zaman sonra sanırım mutsuzluktan hiç bir çaba sarf etmeden 69 kiloya indim. Yine bir süre sonra yeniden aşık oldum ve yeniden evlendim. Anladım ki mutluluk bana yaramıyor. Aynı şekilde eşimle birlikte kilo almaya başladık. Bi süre sonra bu beni rahatsız etmeye başladı. Çünkü tartıda hayatımda ilk defa 84 kiloyu gördüm. Hemen arkasından çalıştığım hastanenin diyetisyenine gitmeye karar verdim. Onun bana tavsiye ettiği listeyle bir ay gibi bir sürede 4 kilo kaybettim. Kontrole gittiğimde sanırım yeterli motivasyonu veremedi bana ki bir hafta sonra sıkılıp bıraktım diyeti. Tabii ki diyeti bırakınca arkasından verdiğim o 4 kilo hooopp yeniden geldi yapıştı eteklerime :KK9:Sonrasında talihsiz bir kaza sonucu ayağım kırıldı ve bir ay alçıda kaldı. Bir ay boyunca hareket etmeden bir yerde yatıp yemek yemek kulağa hoş geliyor ama tartıya çıktığımda gözüme hiç hoş gelmedi. :KK30:Tartı tam tamına 85,5 kiloyu gösteriyordu.
Eki Görüntüle 749945 Eki Görüntüle 749946 Eki Görüntüle 749947

Bu görüntüyü görünce aynada, birden beynime kan sıçradı. Ne yapıyorum ben kendi kendime dedim. Biran önce kurtulmalıyım ben bu eteğime yapışan fazlalıklardan. İşe başlarken kendime yeni kıyafetler almak zorunda kaldım o derece. Bu arada diyete başlamadan yaklaşık 5-6 ay önce sigarayı bırakmıştım. Düşündüm ki ben öyle pis bir alışkanlıktan kurtuldum, neden bu kiloları vermeyeyim ki. Onu başardıysam, bunu da başarırım.:KK9: İnternette araştırma yaparken birden kadınlar kulübü diyet başarı hikayelerine takıldım kaldım. Yaklaşık bir üç gün her boş vaktimde açıp açıp orda ki resimlere baktım. Onlar başarıyorsa bende başarırım, ne eksiğim var onlardan dedim ve üye oldum. Cuma yarışmalarını takip etmeye başladım ve nihayet cesaretimi toplayıp yazdım katılmak isteyenler sayfasına. Çok geçmeden 13. takımın cici kaptanı eski_bir_masal, sevgili Hilal'cim çağırdı beni canım takımıma :KK16:Ne olduysa onların sayesinde oldu. İçimdeki cevher açığa çıktı. Sırf onlara karşı sorumluluğumdan, menü yazarken yüzümün kızarmaması için birçok alışkanlığımdan vazgeçtim. Sadece sağlıklı beslenmeye odaklandım çünkü diyet lafını duyunca benim beynimde ters etki yapıyor. Acaip bir yeme isteği oluşuyor. Anlayacağınız yememem gereken yiyecekleri yemeyerek, vaktinde ve düzenli beslenerek yaklaşık 6 ay gibi kısa bir sürede 85,5 kilodan 61,8 kiloya indim ve mezun oldum :nazar::KK9: Mezun olduğum hafta tesadüfen hamile olduğumu öğrendim. Birden bire yine alt üst oldum çünkü o kadar kilodan sonra yine kilo almak insanın dengesini ister istemez bozuyor. Allahtan büyük bir sorun yaşamadan kendimi alıştırdım yeniden kilo alma mevzusuna. Allaha şükür ki şuan 3 aylık dünyalar tatlısı bir prensese sahibim. Doğuma gittiğimde 83 kiloydum. Doğumdan sonra 69,5 kiloyu gördüm ama sütüm yetmiyor diye ne bulduysam yedim. En son ben 73,7 kiloyken bebişim emmeyi bıraktı. Çok istediğim halde emmedi minişim. Bende emzirme işi biter bitmez soluğu yine kürkçü dükkanında aldım. Anladım ki burda bulduğum motivasyonu bana kimse veremiyor. İddia ediyorum ki milyonlarca lira verseniz burdaki motivasyonu başka hiç bir yerde bulamazsınız. En azından benim için öyle. Uzun lafın kısası, sadece abur cuburu (cips, kola, hamburger, pizza, çikolata vb) keserek, vaktinde (en geç saat 19:00) ve sağlıklı beslenerek bir hafta içinde 2,8 kilodan kurtuldum. Başka hiç bir özel sebebi yok. İstersem başaramayacağım hiç bir şeyin olmadığını öğrendim. Çevremdeki birçok insana örnek oldum. Bu da bana büyük bir mutluluk verdi. Mutluyken de zayıf olmanın tadı paha biçilemez :KK16:

Uzun lafın kısası başta Püsküüt olmak üzere, 13. takım üyeleri ve bu yarışmada emeği geçen herkesin benim başarım büyük katkısı var. İyi ki varsınız. İyi ki sizlerle birlikteyim. :KK16:Ayrıca ben yokken yerime takımı idare edip, takımımıza sahip çıkan limonlubrokoli ve burcugncy sonsuz teşekkürler :KK16:

X