Çok önemli lütfen bakın

Merhaba,
Bunları biliyormuydunuz???
Lütfen sonuna kadar okuyunuz…

Atatürk`ün dünyada `başöğretmen' sıfatlı tek lider olduğunu Bir geometri kitabi yazdığını, Üçgen, açı, dikdörtgen gibi ve 48 tane geometri teriminin (Türkçe) isim babasının bizzat Mustafa Kemal olduğunu.
Norveççe`de `Atatürk gibi olmak` diye bir deyim olduğunu.
''Atatürk'' çiçeği'nin adini, çiçeği bulan Wanderbit Üniversitesi profesörlerinden Dr Kirk Landin`in koyduğunu ve bu çiçeğin tüm dünyada bu isimle üretilip satıldığını. Yunan başkomutanı Trikopis`in, hiçbir zorlama ve baskı olmadan her Cumhuriyet bayramında Atina'daki Türk Büyükelçiliğine giderek, Atatürk`ün resminin önüne geçtiğini ve saygı durusunda bulunduğunu.
''Minber'' adında bir gazete çıkarttığını ve 52 sayı yayımlanan gazetede
ilk defa sansür kelimesi geçtiğini. Kurtuluş Savaşında rütbe alan bir çok kadın askerlerimizin olduğu, dünya tarihine geçen tek bir üsteğmenimizin olduğunu, Üsteğmen Kara Fatma' nın700 erkek, 43 kadından oluşan bir müfrezenin reise ligine bizzat Atatürk tarafından atanmış olduğunu.
Bir röportajda Birleşmiş Milletlere üye olmayı düşünüyor musunuz?" diye sorulduğunda "Şartlarımızı koyarız, kabullerine bağlı. Biz müracaat etmeyiz üye olmak için, davet gelirse düşünürüz" dediğini ve bunun üzerine BM yasasının değiştirildiğini ve üyeliğe davet edilen ilk ülkenin ürkiye Cumhuriyeti olduğunu.
1938'de, General McArthur'un en zor, en problemli, en buhranlı döneminde, danışman, senatör ve bakanlarından oluşan yüz yirmiden fazla kişiye;
Su anda hiçbirinizi değil, büyük istidadı ile
Mustafa Kemal'i görmek için neler vermezdim" dediğini. 1938'de Ata`nin ölümünde Tahran gazetesinde yayınlanan bir şiirde; "Allah bir ülkeye
yardim etmek isterse onun elinden tutmak isterse basına
Mustafa Kemal gibi lider getirir" denildiğini.
1996'da Haiti Cumhurbaşkanının vasiyetinde, mezar taşına yazılmasını istediği metinde; "Bütün ömrüm boyunca Türkiye'nin lideri Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamış ve uygulamış olmaktan dolayı mutlu öldüm" yazdığını.
2000'de ABD Başkanı'nın milenyum mesajında; ''
Milenyumun hiç şüphe yoktur ki tek devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'tür.
Çünkü o yılın değil asrin
lideri olabilmeyi başarmış tek liderdir"
denildiğini. 2005'de Amerika'nın en ünlü ekonomistlerinden
birisi olan Mr. Johns`un önerisinin "Türkiye ekonomiyle savaşta bir tek
Atatürk' ü örnek alsın yeter" olduğunu.
2006'da ise AB Uyum yasaları
gereğince devlet dairelerinden Atatürk resimlerinin kaldırılmasının istendiğini.
Birleşmiş milletlere girmemiz için özel yasa çıkarken.AB Kapılarında haysiyetimizin nasıl silindiğini.
BıLıYOR MUYDUNUZ!!!

ÖĞRENDıNıZ ŞıMDı SAHıP ÇIKINIZ VE BıLMEYENLERE ÖĞRETıNıZ DUYURUNUZ
…
turkbayragiçok gzl bi yazı ya muhteşem emeğinize sağlık

Son düzenleyen: Moderatör:
ozlemarda teşekkür ederim cnm .faydalı olduğunu düşünüp çok beğendim..paylaşmak istedim.sevgiler.

Canim uzun uzun yazmiyacagim...tek kelimeyle harika olmus.Yazinin altindaki su cumle

Niçin hep birlikte barış ve uyum içinde yaşamayalım? Hepimiz aynı yıldızlara bakıyoruz, aynı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve aynı gökyüzünün altında yaşıyoruz.
Bu sadece bizim icin degil tum dunya insanlari icinde gecerli degilmi?Tekrar tesekurler canim harika olmus.

paylasim icin cok tesekkurler...cok duygulandim...seni coook seviyorum Atam

BU SAYFAYA YAZIYAZAN HERKESE KUCAK DOLUSU SEVGıLER. EMEK ÇEKENLERE BıR OKADAR DAHA SEVGı.iyi bayramlarturkbayragi

ellerine yüreğine sağlık okurken o kadar duygulandım ki söyleyecek söz bulamıyorum keşke ATATÜRK gibi vatanını ve milletini çıkarsız seven biri daha çıksa diyorum
NE MUTLU TÜRKÜM DİYENEturkbayragi

turk vatandasları sesızdır ama tepesı atınca aynı nenehatunun bın yunalı askerı öldurmesı gıbı cesur ve gozupektır
bızım ölümüzü çiyneden bu ülkeye bişey olmaz
ya istiklal ya ölüm demısler nasıl olsa ölmeyecekmıyız
serefımızle yasayıp evlatlarımızıda sereflı yasatırız evelallah ve ataturkun emanetını bızden bizi çiğnemeden alamazlar VERMEYİZ

Ablacımm ellerinne sağlııkkk bu güzel paylaşımm için..

Nerden nereyeee... Bunları okudukçaa içim parçalanıyorr..

30 bin kişi ayaklanmışş işgal için... Peki ya şimdii ?

Bu kadar mı korkağıızz bu kadar mı aciz kaldıkk ?

Gıkımızı çıkaramaz oldukk yazıkkk Türkk bu değildir..

Daha Türk'lerin neler yapabileceğini görmediler..

Onlar daha en iyisini görmedileer..

Allah'm yar ve yardımcımız olsun

Paşa'm rahat uyu .. turkbayragi

bugünlerde bazılarının çok ihitiyacı var geçmişi hatırlamaya;ama farkında değiller

yazı için çok teşekkürler

turkbayragi

X