Cocukta dis sorunu

Hangi hastane acaba
Büyük şehirlerde yaşamıyorum ben.
Özel hastanenin ameliyathanesinde çocuk diş hekimi yapmıştı
Ama ertelemeyin, çünkü çabuk yayılıyor çürükler ve diğer dişleri de etkiliyor
Çocuk yemek yiyemiyordu, hep enfeksiyonu vardı
Yaptırdım ve çocuk da dirildi..

Çok önemli bir operasyon değil bence, çocuk dil dr u ve teşekküllü bir hastane olmasına dikkat edin.
Girmeden önce anestezi dr u görüyor, kan tahlilleri yapılıyor, en ufak bir öksürük-ateşte ameliyat erteleniyor.. kış mevsimine denk geldim 2 kez reddoldu ve nihayet yapılıp bitti..
İki çocuğumada 1 er yıl arayla aynı işlemleri yaptırdım

Merhaba 3 yas oglumun dislerinde curukler vardi genetik yapi ve anne sutunu cok almasiyla ilgili ve tatli abur cubur seker de yedi😫 doktora gosterdik genel anesteziyle dolgu islemi vs yapilicak dedi yaptirmak istemiyoruz ama azi disler curuk ve ust on iki dis kirik gibi erimis gibi sizin basinizdan boyle bisey gecti mi? Bekleyelim diyoruz biraz daha bi kac yere daha sorucaz
Oglum şuan 5 yaşında 7 ay önce dislerinin çürüğü yüzünden genel anestezi ile tıp merkezinde dolgu tedavisi yaptrdik. Mümkün değil o koltukta oturmadı korktu haliyle. Hatta ramazan bayramiydi zehir oldu bayram o kadar çok ağrısı vardı. Şuan iyi ama yapı itibariyle dişleri çürüyor. Bakalım bu dişleri dökünce yeniler gelince nasıl olacak.

Genel anestezi o kadar hafife alınacak bir şey değil. Diş tedavisi icin eskiden sadece zapt edilemeyecek derecede hırçınlık yapan engelli cocuklara vs yapiyorlardi diye biliyorum. Onune gelene genel anestezi yapmak da yeni çıktı. Ben olsam tercih etmem. Zaten agri aci olmuyor islem esnasinda, cocgunuza guzelce anlatip izah ederek yaptirabilirsiniz bu kadar abartacak bir sey yok

Geçen hafta haberlerdeki çocuğu okudunuz mu? Muayenehanede genel anestezi altında diş dolgusu vs yapıldı ve çocuk vefat etti. Anestezi doktoru ve hemşiresi çocuk ayılmadan çıkıp gitmişler. Sakın ama sakın muayenehanede yaptırmayın. Tam teşekküllü hastanede yaptırın.

Merhaba 3 yas oglumun dislerinde curukler vardi genetik yapi ve anne sutunu cok almasiyla ilgili ve tatli abur cubur seker de yedi😫 doktora gosterdik genel anesteziyle dolgu islemi vs yapilicak dedi yaptirmak istemiyoruz ama azi disler curuk ve ust on iki dis kirik gibi erimis gibi sizin basinizdan boyle bisey gecti mi? Bekleyelim diyoruz biraz daha bi kac yere daha sorucaz
Yaklaşık 1 ay önce 8 yaş kızıma yaptırdık. 3 çürüğü vardı. Birisini lokal anestezi ile yaptırdık, işkence gibiydi. Kızım çok korktu çok ağladı. Doktorun iletişimine kapattı kendini, o makinenin sesine takıldı ve baya zorlandı. diğer iki dişi için genel anestezi önerdi doktorumuz. Güvendiğimiz bir doktor ve kurumda yaptırdık, geçti gitti çok şükür.,tekrar etmesin inşallah.

Yaklaşık 1 ay önce 8 yaş kızıma yaptırdık. 3 çürüğü vardı. Birisini lokal anestezi ile yaptırdık, işkence gibiydi. Kızım çok korktu çok ağladı. Doktorun iletişimine kapattı kendini, o makinenin sesine takıldı ve baya zorlandı. diğer iki dişi için genel anestezi önerdi doktorumuz. Güvendiğimiz bir doktor ve kurumda yaptırdık, geçti gitti çok şükür.,tekrar etmesin inşallah.
Evet bi kac yere daha sorucaz randebu bulmasida cok zor en son 1 ay oncesi ilk muayenesi yapildi o gunden beridie randevu bulamiyorum saka gibi en son ozele gidicez sanirim. Oglum 3 yasa yeni girdi sayilir o koltukta durmasi icinde baya iyi bi dktor lazim iyice arastirmak lazim. Burdan nerde yaptirdignizu soyleyebiliyomusunuz ki?

Geçen hafta haberlerdeki çocuğu okudunuz mu? Muayenehanede genel anestezi altında diş dolgusu vs yapıldı ve çocuk vefat etti. Anestezi doktoru ve hemşiresi çocuk ayılmadan çıkıp gitmişler. Sakın ama sakın muayenehanede yaptırmayın. Tam teşekküllü hastanede yaptırın.
Evet gorduk haberi😞zaten panik atak bi tipim genelde biseyin en kotusunu dusunurum korkarim baya bilemiyoeum nasil olucak kaynanamda uyanamayan cocuklar cok oluyo diyince..

Merhaba geçtiğimiz ara tatilde çocuğuma(9yaş) sedasyon altında işlem yapıldı, kırık diş, çekim, kanal ve dolgu, 9-10 dişte işlem.
E başta elbette tedirgin olduk anesteziden ama neticede yapacak başka şey yoktu, dayanabileceğini düşünemezdik.
Allaha şükür hiçbir sıkıntı çekmeden bitti gitti.
İnşallah sizinki de böyle kolaylıkla geçer.
Diş doktoru fobisi oluşmadan, diş ağrıları sancıları çekmeden bitmesi büyük şans.
Ben bile çekiniyorum, çocuk dayanamazdı.

Bu arada işlem gören dişlerin bir kısmı süt, bir kısmı da değişmiş dişlerdi.

Evet bi kac yere daha sorucaz randebu bulmasida cok zor en son 1 ay oncesi ilk muayenesi yapildi o gunden beridie randevu bulamiyorum saka gibi en son ozele gidicez sanirim. Oglum 3 yasa yeni girdi sayilir o koltukta durmasi icinde baya iyi bi dktor lazim iyice arastirmak lazim. Burdan nerde yaptirdignizu soyleyebiliyomusunuz ki?
Ben Balıkesirde yaptırdım . Ama klinik ismi isteseniz de vermem. Haberlerde izlemişsinizdir, her anne-baba kendi araştırıp karar versin isterim. Tavsiye bu noktada zorlu bir süreç.

Merhaba oncelikle gecmis olsun. Bende cocugumda yasadim ayni sorunu. Sadasyon ile 4 dise mudahale edildi. Hic korkulacak birsey degil. Malum bu yaslarda dia kaybinin olmamasi gerekiyor. Kaldi ki sizin azi dis problemi de var. Iyi bir pedodentist ile halledebilirsiniz.

Merhaba oncelikle gecmis olsun. Bende cocugumda yasadim ayni sorunu. Sadasyon ile 4 dise mudahale edildi. Hic korkulacak birsey degil. Malum bu yaslarda dia kaybinin olmamasi gerekiyor. Kaldi ki sizin azi dis problemi de var. Iyi bir pedodentist ile halledebilirsiniz.
Azi dislere dolgu dendi ve ilerki yaslarda o dolgununda daha uzun omurlu olmasi icin kaplama yapilabilir dedi. On dislere de kaplama demisti.

Merhaba geçtiğimiz ara tatilde çocuğuma(9yaş) sedasyon altında işlem yapıldı, kırık diş, çekim, kanal ve dolgu, 9-10 dişte işlem.
E başta elbette tedirgin olduk anesteziden ama neticede yapacak başka şey yoktu, dayanabileceğini düşünemezdik.
Allaha şükür hiçbir sıkıntı çekmeden bitti gitti.
İnşallah sizinki de böyle kolaylıkla geçer.
Diş doktoru fobisi oluşmadan, diş ağrıları sancıları çekmeden bitmesi büyük şans.
Ben bile çekiniyorum, çocuk dayanamazdı.

Bu arada işlem gören dişlerin bir kısmı süt, bir kısmı da değişmiş dişlerdi.
Insallah cok korkuyorum bende ama.. Bize doktor azi dislere dolgu ustteki 2 kirik disede koklerine bagli kaplama yapilir dedi. Dolgularin da daha uzun omurlu olmasi icin bi kaplama varmis ondan yapabilicegimizi soyledi

6 yaş altı çocukları genel anesteziyle uyutup yapıyorlar benim kızımın ön dişleri çürüme değilde eriyerek kırılmişti bizde yaptırdık

Bir s
6 yaş altı çocukları genel anesteziyle uyutup yapıyorlar benim kızımın ön dişleri çürüme değilde eriyerek kırılmişti bizde yaptırdık
Bir sikinti yasadiniz mi peki birde tam tesekkulu hastanede yaptirdiniz dimi??

Merhabalar benim oğlumda aynı durumda dişleri bizede genel anestezi ile işlem önerdiler siz ne yaptınız acaba yaptırdınız mı nasıl ilerledi süreç

X