Çok bilmiş çocuk ve genel anestezi diş tedavisi

Valla ben çok yoğun yerlerde çalıştığımdan artık kapıdan giriş yapan çocuğun yaptırıp yaptırmayacağını anlıyorum. Genel diye gelip normal tedaviye ikna ettiğim veliler de oluyor aksine asla genel yaptırmam çocuğa diyen velinin çocuğuna hiç dokunmadığım da . Deneyeceksem de sprey formundaki anesteziye tepkisine bakıyorum mesela . Genellikle önce klinikte deniyorum ama hiç denemediğim de oluyor. Tıpta derler ya hastalık yoktur hasta vardır diye bizimki de o hesap .
cevabınız için teşekkür ederim, haklısınız. belli olmuyor. benim kararım net değil. genel anestezi istemiyorum diye birşey yok. hangisi iyiyse o olsun mantığındayım...

BDV'Ye açtım konuyu, benim derdim oğlumla(6,5 yaş)... kendisi net kararlı bir çocuk. dişinde çürük var ama tedaviyi reddediyor. şurupla düzelecekmiş beyfendi. dişçi koltuğuna oturuyor, ağlamıyor. ama doktorla direk pazarlık halinde."tedavi yapamazsın, dişime bak ilaç yaz sadece. zorla abur cubur yediriyorlar, annem engel olamıyor" dedi. herkeste bir gülme... kan ilacı kullanınca içeriden baya bi çürüdü dişleri...

asıl sorun genel anestezi ile randevu alacağım ben bu bebeye... nasıl ikna edip hastaneye götüreceğim... ilk başta böyle artis artis konuşur, baktı olmuyor ortalığı yıkar... doktora söyleyince hafif sakinleştirici verirler mi :işsiz:

tavsiye verebilecek var mı? genel anestezi diş yapımı ile ilgili tecrübesi olan varsa yazarsa sevinirim....

imla, kelime hatası vs olduysa affola... uykusuzluk kafama vurdu.
Oğlunuz çok tatlı bence ösmxkzmzözm genel anestezi yaptıracaksınız ama güvenli olur mu ki? Bence doktorunuzu değiştirin.

Ben çocukların dişlerini birer ikiser devlette yaptırdım.. bir doktor çok agresifti. Çocuk dolgu kokusundan rahatsız oluyor diye tepki verdi ugrasmamam dedi. Aynı hastanede diğer doktor aynı gün iki dişi yapmıştı. Ben öncesinde ödül koyuyorum. Lunapark falan. Gaz veriyorum. Yoksa bayiltirak yaptırmamiz gerekir vs diye. İkisi de yaptırdı çok şükür şu ana kadar. Hep devlette yaptırdım. En son gittiğim doktor daha da ilimliydi..tekrar ona Alicam küçüğün dişi yine ağrımaya başladı.

çocukta tramva olur ya... 1 dişi yaptırır diğerlerini yaptırırken oturmaz asla... kundaklayamadım bile ben bu çocuğu bebekken :KK53:
5 değil ama ben de 8 yaşında iken normal anestezi ile diş cektriyordum, ve doktorlar en fazla 2 3 dişi çekiyordu. Neden 8 diş aynı anda çekiliyor, yani zor olamaz mı bir anda o kadar diş eksilince?

ünv hastanesini deneyecektilk. gittik uzman dr değilde asistan gençler yapıyordu... yinede deneyecektim bir türlü uyuşmadı, çocuk grip olundu arka arkaya. kaç kez randevuyu iptal etmek zorunda kaldım... nasip değildi herhalde... birde randevu alıyorum 1 -2 hafta sonraya verdiler. nasip olmadı bir türlü.
Asistanlar daha ikna edici ve sevimli oluyor. Çocuklar için sevimli doktorlar bence.

5 değil ama ben de 8 yaşında iken normal anestezi ile diş cektriyordum, ve doktorlar en fazla 2 3 dişi çekiyordu. Neden 8 diş aynı anda çekiliyor, yani zor olamaz mı bir anda o kadar diş eksilince?
Dolgu ve kanal yapılacaktı. Çekilmicek

Yaptıramadık. Oğlum da kekeleme oldu. Beklemedeyiz

BDV'Ye açtım konuyu, benim derdim oğlumla(6,5 yaş)... kendisi net kararlı bir çocuk. dişinde çürük var ama tedaviyi reddediyor. şurupla düzelecekmiş beyfendi. dişçi koltuğuna oturuyor, ağlamıyor. ama doktorla direk pazarlık halinde."tedavi yapamazsın, dişime bak ilaç yaz sadece. zorla abur cubur yediriyorlar, annem engel olamıyor" dedi. herkeste bir gülme... kan ilacı kullanınca içeriden baya bi çürüdü dişleri...

asıl sorun genel anestezi ile randevu alacağım ben bu bebeye... nasıl ikna edip hastaneye götüreceğim... ilk başta böyle artis artis konuşur, baktı olmuyor ortalığı yıkar... doktora söyleyince hafif sakinleştirici verirler mi :işsiz:

tavsiye verebilecek var mı? genel anestezi diş yapımı ile ilgili tecrübesi olan varsa yazarsa sevinirim....

imla, kelime hatası vs olduysa affola... uykusuzluk kafama vurdu.
Tedaviniz olmuştur büyük ihtimalle ama şuan bizde de aynı durum söz konusu. 5 6 kez dişçiye gittik hepsinden geri döndük. Aslında ilk çürüğü 5 yaşındayken dolgu yaptırdı güzelce ikna olmuştu. Sonrasında korku oluştu ve asla ikna olmuyor. Şuan 6 buçuk yaşında oğlum ve 1 dis kanal+dolgu +kaplama 3 dis de normal dolgu yapılacak. Sedasyon kısa süreli uyuşma sağladığı için bu kadar işlemde ise yaramaz dedi doktorlar . Bir üniversite hastanesinde genel anestezi yaptiracagiz. Kesinlikle hasta ve burun akintisi ates durumu istemiyorlar . Bakalim inşallah güzellikle en kısa sürede hallederiz hepimiz. Sıkıntılı bir süreç ama sağlık için en iyi çözüm uygulanacak . Hiçbirimiz genel anestezi istemiyoruz dis mevzusunu kucumsuyoruz sanırım ama her bir organımız gibi dişler de çok önemli. Kızıma da korkusundan dolayı 5 buçuk yaşında genel anesteziyle yaptirmistik. Başarılı geçti. Herkese geçmiş olsun diyorum arkadaşlar.

X