Çocukmu kariyermi?

Özel sektör. Alacağım miktar yüksek olduğu için hem birikim olur hem evliliğe alışırım tekrar bi işe girerim diye düşündüm. Bu ikileme düşüceğimi düşünemedim.
Özel sektör elbette ama nasıl bir pozisyon? Meslek ne? Aslında onu sormak istemiştim. Yani evlilik için iş birakabiliyorsaniz kısa süreli bi işe girip çıkmak da çok problem olmasa gerek diye düşünüyorum.

Tekrar işe girerim diye düşünüp bıraktıysanız iş bakın bence. Hemen çocuk olacak mı belli değil zaten. Bugün gebe kalıp bugün işe girseniz 8 ay çalışırsınız rahat rahat.

Allah aşkına 36 yaşına gelmiş çalışmış beyaz yaka için kariyer ertelemek nasıl oluyor? 38 yaşındayım 14 yıldır çalışıyorum, benim yaşındaki çoğu kişi müdür pozisyonlarina geçti. Bu yaşlarda ara veren birisi için işe dönüş düşünüldüğü kadar zor değil, ben çocuk diyorum.

Allah aşkına 36 yaşına gelmiş çalışmış beyaz yaka için kariyer ertelemek nasıl oluyor? 38 yaşındayım 14 yıldır çalışıyorum, benim yaşındaki çoğu kişi müdür pozisyonlarina geçti. Bu yaşlarda ara veren birisi için işe dönüş düşünüldüğü kadar zor değil, ben çocuk diyorum.
Ben de beyaz yakayim 29 yasindayim. Acikcasi yas buyudukce daha dogrusu senior oldukca ise girmek daha zor bence. Abim 32 yasinda master yapti yurtdisinda orta seviye ise girdi. Hatta orta giris seviye diyim. Avrupa oldugu icin kabul etti gayet memnun. tr de daha yuksekti kidemi. manager oldukca koltuk sayisi azaliyor ise donus en azindan kalinan yerden zorlasiyor. Daha dusuk pozisyona kaliyorsunuz. Dusuk pozisyonu da gencler dolduruyor. Gencken is bulmak daha kolay giris seviyer icin. Benim gozlememim bu yonde. Mantiken de ileri seviye koltuk azdir, alt seviyeler boldur. Konudan bagimsiz ama okuyunca aklima geldi. :)

Bilemedim Allah doğru yola sevketsin hem bebek hem kariyer olsa....yani ben kimseye sonsuz güvenmem Allah ve kendim hariç ....hayat umduğumuz gibi nadiren gidiyor....hayırlısı diyorum

Kesinlikle çocuk. Çok daha genç insanların bile zar zor evlat sahibi olabildikleri bir dönemdeyiz ertelerseniz Allahın işi tabii ki ama git gide şansınızı azaltırsınız ve çocuğunuz da olmaz. Çocuk hiç olmasın böyle devam ederim diyorsanız kariyeri seçin ama çocuk istiyorsanız daha fazla ertelemeyin kesinlikle.

Yani zaten bir bebek istiyorsaniz ertelemek saçma olur ayıbı gayıbı dusunmeyin calisirken denemenizi yapin bence 32 hafta dayaniirsaniz güzelde para alırsiniz devletten sonra da birakabilirsiniz.. ama yok ben hamileyken hic calismam diyorsanz yinede girerdm ise ben olsam nzmn olacagi belli degil cnku

Merhaba hanımlar, 36 yaşında yeni evlenmiş bir kadınım. Çalışmıyorum. Evlenmeden önce iş hayatım vardı. Ben işe girmek istedim fakat eşim bebeğimiz olsun. Yaşımız geçiyor diyor. Çok hak veriyorum bende istiyorum. Bir kaç aydır deniyoruz olmadı. Elhamdülillah maddi açıdan geçiniyoruz. Yeni işe girersem bebeği erteleyeceğim için aklımda soru işaretleri var. Yaşımız var çünkü. Olmazsa tedavi süreçleri vb. Haliyle yeni işe girdiğinde olduda olursa ben hamileyim demekte ayıp. Siz olsanız ne yapardınız.
Hangi tarafı seçersen zaman zaman diğer tarafa iç geçireceksin zaten. Ben çocuk seçtim bazen başka türlü mü olsaydı diyorum. Çocuk seçmeyen arkadaşlarım sen iyisini yaptın bu saatten sonra bize zor diyorlar. Yani bazen ben onlara özeniyorum bazen onlar bana. Burada ki konu sırf çocuk olsun diye çocuk yapılmaz gerçekten eşinizle beraber bu dünyaya bir çocuk getirip sağlıklı bir ortamda onu büyütüp evlat duygusunu yaşamak istiyor musunuz?

Merhaba hanımlar, 36 yaşında yeni evlenmiş bir kadınım. Çalışmıyorum. Evlenmeden önce iş hayatım vardı. Ben işe girmek istedim fakat eşim bebeğimiz olsun. Yaşımız geçiyor diyor. Çok hak veriyorum bende istiyorum. Bir kaç aydır deniyoruz olmadı. Elhamdülillah maddi açıdan geçiniyoruz. Yeni işe girersem bebeği erteleyeceğim için aklımda soru işaretleri var. Yaşımız var çünkü. Olmazsa tedavi süreçleri vb. Haliyle yeni işe girdiğinde olduda olursa ben hamileyim demekte ayıp. Siz olsanız ne yapardınız.
Ben olsam ise girer bir yandanda bebek denerdim .hamile kalirsaniz istifa edersiniz .is verini dusunmek yerine kendinizi dusunun .onlar 3 gun icinde yerinize biri i bulur .hem bebegi beklerken birikim yaparsiniz iyi olur .

Çocuk istiyorsanız bence zamanı gelmiş. Enerjinizin de kalması lazım. Hamile kalmak, doğuma kadar olan süreç de 1 -1.5yil olduğunu dusunursek 38 olacaksınız. En deli çağlarında sizin de psikolojik olarak çelik gibi olmanız lazım

Esinize güveniyorsaniz maddi durumunuz iyi ise bence bebisi secerdim araya cok uzatmadan 2 yil sonra ise baslardim yasiniz geciyor böyle deyince kalbinizi kirmis oluyorum gibi hissediyorum niyetim o degil 🥹

Tüm yazDıklarınız aynı ben ☺☺ 36 yaşında evlendim bekarken çalişandım şimdi evdeyım vs. Valla çocuğu tercih ettim ben ard arda iki kuzUm oldu. Oğlum da azcık daha büyürse çalışırım yine inş. Başta ev hayatı zor geliyor ama çocuklu iken daha fazla yoruluyor hiçbişeye vakit bulamıyo ve alışıyorsun. Çalışan çocuklu arkadaşlarım işe dinlenmeye gidiyor ☺ benim diplomalarda dolabı bekliyor☺

Tüm yazDıklarınız aynı ben ☺☺ 36 yaşında evlendim bekarken çalişandım şimdi evdeyım vs. Valla çocuğu tercih ettim ben ard arda iki kuzUm oldu. Oğlum da azcık daha büyürse çalışırım yine inş. Başta ev hayatı zor geliyor ama çocuklu iken daha fazla yoruluyor hiçbişeye vakit bulamıyo ve alışıyorsun. Çalışan çocuklu arkadaşlarım işe dinlenmeye gidiyor ☺ benim diplomalarda dolabı bekliyor☺
Oy maşallah kuzucuklara.. İnsallah Allah banada nasip eder 🫶 aynen birazcık büyüdüklerinde dönersiniz. Çocuklarla zamanın tadını çıkarın

Çocuk.

X