Çocukmu kariyermi?

Mystika

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Aralık 2023
52
63
Merhaba hanımlar, 36 yaşında yeni evlenmiş bir kadınım. Çalışmıyorum. Evlenmeden önce iş hayatım vardı. Ben işe girmek istedim fakat eşim bebeğimiz olsun. Yaşımız geçiyor diyor. Çok hak veriyorum bende istiyorum. Bir kaç aydır deniyoruz olmadı. Elhamdülillah maddi açıdan geçiniyoruz. Yeni işe girersem bebeği erteleyeceğim için aklımda soru işaretleri var. Yaşımız var çünkü. Olmazsa tedavi süreçleri vb. Haliyle yeni işe girdiğinde olduda olursa ben hamileyim demekte ayıp. Siz olsanız ne yapardınız.

bebek için zaman daralıyor ama iş için maddi durumunuz el veriyorsa 3 yıl sonra da şansınız olur 🥲 benceeeeğğğ 😂

Bebeğin hemen olacağına dair bir garanti yok. Bu süreci kaybetmek bence mantıklı değil. Ben olsam işe girer bebek içinde akışa bırakırdım. Yukarıda ki üyeye katılıyorum ikisi çok ayrı şeyler arada kalınacak bir durum yok.

Bebek hemen olmayabilir ha deyince. Siz ise baslayin, bebek gelince izninize cikarsiniz, sonra geri donersiniz. Bence bebek daha portakalda vitamin degilken ona bel baglanmaz.

Arada kalmanıza sebep olan şey nedir onu anlamadım

hazırda bir iş var da o işe girince 2 sene çocuk yapmama zorunluluğunuz mu var? "yeni işe girersem bebek yapmam" deme sebebiniz nedir? babamın oğlunun işi olsa gebe kalasım varsa kalırım iş için gebelik ertelemem (yaş sebebiyle diyorum, son derece normal bir düşünce bu)

Zira şu anda hangi iş görüşmesine gitseniz %90 size "yeni evlisiniz bebek düşünüyor musunuz" diyecekler

işi buldunuz da girdiniz de bebeğin de olası tuttu da siz kararsız kaldınız gibi konu olmuş
yok ki öyle bir şey...

Merhaba hanımlar, 36 yaşında yeni evlenmiş bir kadınım. Çalışmıyorum. Evlenmeden önce iş hayatım vardı. Ben işe girmek istedim fakat eşim bebeğimiz olsun. Yaşımız geçiyor diyor. Çok hak veriyorum bende istiyorum. Bir kaç aydır deniyoruz olmadı. Elhamdülillah maddi açıdan geçiniyoruz. Yeni işe girersem bebeği erteleyeceğim için aklımda soru işaretleri var. Yaşımız var çünkü. Olmazsa tedavi süreçleri vb. Haliyle yeni işe girdiğinde olduda olursa ben hamileyim demekte ayıp. Siz olsanız ne yapardınız.
Maddi durum iyi
Bebek için yaş tamam

Yeni işe girdiğinde neden ayıp olsunki. Sen hasta olsan veya birşey olsa patronun seni düşünecekmi?
Hamilelik hayatın doğal akışının bir parçası.
Şuan henüz hamile değilsin. Ben olsam işe girer çalışırım.
Eşinle ne olacağını Allah bilir.
Maddi anlamda kendini ona bırakmak çok saçma.
Aynı zamanda eşim ve kendim için gerekli sağlık kontrollerini yaptırırım. Sperm testi / kan testleri / hsg felan.

Bebek istiyorsanız ertelemeyin derim ...

Ne iş yapıyordunuz ki?
Yani durduk yere işinizden memnunduysanız tazminat için ayrılmak saçma değil mi? İşe devam edip, çocuğunuz olduğunda da doğum iznini kullanacaktınız. Bugün bu ikilemde olmayacaktınız.
Özel sektör. Alacağım miktar yüksek olduğu için hem birikim olur hem evliliğe alışırım tekrar bi işe girerim diye düşündüm. Bu ikileme düşüceğimi düşünemedim.

Bence çocuk çünkü kritik bir yaştasın. Üç sene sonra deneyince olmazsa zaten kazanip biriktirdiğin paradan çok daha fazlasını tedaviye verme ihtimalin de var.
Ama bu arada neden ise girmeyesin ki? Sonuçta bebek hemen olan ve hemen doğan bir şey değil calismak için ayların olacak

X