Çocuklu arkadaşlarım

Çocuğum ve sorumluluklarım olduktan sonra, hiç kimse önemli değildir, ben de dahil :). Öğle uykusundan sonra çıkmalıyım saat 7 de de evde olmalıyım. Dışarı çıkacağım zaman bebeği giydirme ihtiyaclari cantaya doldurma kendim giyinip hazirlanmam tam bir işkence. Cikmadan ortaliği da bi üstten toplamam lazım. Yani bebekle 3-6arası tam müsaitim. Evde anneme yada eşime bırakmış olsam ne konuşurken zevk alırım, nede mutlu olurum. Bi an önce eve gitmek isterim.

Ben bunu yapamayan arkadaşlarımla görüşmeme noktasına geldim artık.
Ya ben de arkadaşlarımla çocuklu görüşmeyi hiç sevmiyorum.
İlk 1 yıl ok. Birbirimizden ayrılmıyorduk. Hadi 1.5 olsun. Ama sonrasında artık insan bağımsızlaşmak istiyor.
Zaten hayatımız çocuk. Haftada, 2 haftada 2 saatçik yani bir kadın için ihtiyaç değil mi?
Ben eşime bırakıyorum açıkçası çıkıyorum arkadaşlarımla. Ama genelde bekar veya çocuksuz arkadaşlar oluyor. Çocuklular hep bir bahane.
Bence eşlerinde iş yok. Kadına o rahatlığı vermezse bir eş kadın da çıkamaz.
Benim eşim haftada 1 gün mutlaka çıkar. Benim haftada bir gün olmuyor kadınlar program ayarlayamadığı için ama program yapabilirsek eğer beni çıkayım diye en çok eşim gazlar ve oğlumuza mükemmel bakar. Bunu yapmasaydı evi geldiğimde savaş alanı görsem çocuğu aç bulsam uyutamamış bulsam tabi ki çıkamazdım.

Çocuksuz 1-2 saat kız kıza kahve içmeyi sohbet etmeyi “çocuğundan ayrılamama” olarak ne kadar dramatize etmişsiniz hanımlar ya😄 kundaklık bebek değillermiş yani babaları 1-2 saat bakamayacaksa çok vahim. Anne olduktan sonra hiç mi kendinize vakit ayırmıyor arkadaşlarınızla doyasıya sohbet etmek istemiyorsunuz gerçekten. Biz çocuklu buluşunca bir şey anlamıyoruz ne zaman görüşsek peşine çocuksuz plan yaparız kızlarla hepimiz anneyiz çok yakınız ve direk çocuklar durmayınca nerden böyle buluştuk hadi kız kıza plan yapalım moduna geçiyoruz😂😄

Benim favorim, çocuğumu bırakamam, onlarsız bir şey yapamam, yapsam da keyif alamami gururla söyleyenler. 🙃 Onlar anne de diğerleri değil gibi bir hava icersinde oluyorlar.

Benim favorim, çocuğumu bırakamam, onlarsız bir şey yapamam, yapsam da keyif alamami gururla söyleyenler. 🙃 Onlar anne de diğerleri değil gibi bir hava icersinde oluyorlar.
Evet birde bazıları çok kızgın gibi cevap veriyorlar farketmişsinizdir 😬🙈 bişey demiyorum ama anlamıyorum onları anne olmadığım için , anne olanlar tatlı tatlı anlatın ne olacak hemen biri diyor sizin keyfiniz için mi bıraksın bilmem ne yahu ona da iyi gelecek bi saatçik nefes alacak

Iki cocukluyum onlarla yanliz disari cikmak cok zahmetli hazirlanmak bile cok zor! babaya birakiyorum arada ama tabi icim rahat olmuyor bakamaz diye degil o eve tikali kaldi diye. Hem cocuksuz arkadaslar sacma sapan son dakka pilan yapiyorlar, gec geliyorlar uzak yere gitmek istiyorlar, pilan degistiriyorlar, iptal ediyorlar…sen ise organize olman lazim once bakacak birini ayarlaman lazim, sonra cocuklari hazirlayip birakman lazim, fazla birakmaman lazim, sattinde alman lazim bide bakanin afrasini tafrasini cekmen lazim eve gelince bide tekrar cocuklarin duslarini pijamalarini giydirip yatirman lazim…bir arkadasim sacma sapan son dakka pilan yapiyordu kendi cocugu olunca ne kadar haklimissin dedi…

Iki cocukluyum onlarla yanliz disari cikmak cok zahmetli hazirlanmak bile cok zor! babaya birakiyorum arada ama tabi icim rahat olmuyor bakamaz diye degil o eve tikali kaldi diye. Hem cocuksuz arkadaslar sacma sapan son dakka pilan yapiyorlar, gec geliyorlar uzak yere gitmek istiyorlar, pilan degistiriyorlar, iptal ediyorlar…sen ise organize olman lazim once bakacak birini ayarlaman lazim, sonra cocuklari hazirlayip birakman lazim, fazla birakmaman lazim, sattinde alman lazim bide bakanin afrasini tafrasini cekmen lazim eve gelince bide tekrar cocuklarin duslarini pijamalarini giydirip yatirman lazim…bir arkadasim sacma sapan son dakka pilan yapiyordu kendi cocugu olunca ne kadar haklimissin dedi…
Anladım 🫶 zor tabi kolay değildir

Belki de eşleri ya da aile büyükleri çocuğu bırakma ben bakamam vs diyordur?

2 çocuğum var. Küçük 2 yaşını geçince ikisini de bırakıp eşimle başbaşa tatile gittim.

Canciğer arkadaşlarımın hepsiyle farklı şehirdeyiz. Hiç olmazsa yılda 1 çocukları eşime bırakırım ve uygun olanların birinde buluşuruz.

Haklı haksız diyemem ama ne bileyim bana tuhaf geliyor çocukla bütün olmak. Tahammül seviyem düşüyor hissediyorum. Ufak bi reset pamuk gibi yapıyor beni.

Vallaha bizde boş vakitler o kadar kısıtlı ki son aylarda. Birde cocukları emanet edebilecek biri her zaman olmuyor. Su anda o zamanlari acikcasi doktor ve acil islerim icin kullaniyorum veya gercekten bir esimle bas basa birsey yapabilmek icin. Ve onu bile her zaman beceremiyoruz. Arkadaslarla nadir bulusabiliyoruz, ama hepimiz ayni kosturmaca icinde oldugumuz icin arada darginlik felan olusmuyor.

Yani bu yorumlar insanı çok korkutuyor mesela ben yeri geliyor kendi kendime bunalıma giriyorum bi şeye canım sıkkın oluyor uzun uzun yürüyorum ağlıyorum vs atıyorum tüm negatifliği dışarda rahatlayıp eve geliyorum ,çocuğum olsa böyle bi lüksüm olmayacak demekki

Çocuklu olduktan sonra çocuksuz insanlarla muhabbet sarmıyor. Çünkü çocuksuz insanlar çocuklu insanların muhabbetinden sıkılıp bunu belli ediyor
Tam tersi de oluyor açıkçası. Çocuksuz arkadaşların her gün oje yenilemesi, sürekli alışverişten bahsedip modeller göstermesi, kuaför yarıştırması falan bana sıkıcı geliyor.Kaç yıldır aynı adamla evliyim ya bunlar gündemimde değil artık. Yeterince gördüm geçirdim zaten, kendimi öyle hissediyorum. arabada cıstak cıstak yapmak ergence geliyor😂

Çocuğum ve sorumluluklarım olduktan sonra, hiç kimse önemli değildir, ben de dahil :). Öğle uykusundan sonra çıkmalıyım saat 7 de de evde olmalıyım. Dışarı çıkacağım zaman bebeği giydirme ihtiyaclari cantaya doldurma kendim giyinip hazirlanmam tam bir işkence. Cikmadan ortaliği da bi üstten toplamam lazım. Yani bebekle 3-6arası tam müsaitim. Evde anneme yada eşime bırakmış olsam ne konuşurken zevk alırım, nede mutlu olurum. Bi an önce eve gitmek isterim.
Sizin canınız istemiyor sadece. Yoksa hepimiz evden çıkarken hazırlanıyoruz, bebeği giydirip çantasını hazırlıyoruz. Atla deve değil. Çocuk dışarıda da uyur hem. Bugün bayramlık almaya gittim, bebeğim arabasında yaptı öğle uykusunu. Herkesin tercihi farklı işte. 😁

Yani bu yorumlar insanı çok korkutuyor mesela ben yeri geliyor kendi kendime bunalıma giriyorum bi şeye canım sıkkın oluyor uzun uzun yürüyorum ağlıyorum vs atıyorum tüm negatifliği dışarda rahatlayıp eve geliyorum ,çocuğum olsa böyle bi lüksüm olmayacak demekki
Yok öyle bir şey ya önemli olan eşine daha baştan güvenmen sorumluluğu vermen.
O da-emzirmek hariç- her şeyi öğrenecek,o da uykusuz kalacak,o da kucağında uyutacak vs.
Öyle olunca her türlü gözün arkada kalmadan ister kendin ister arkadaşların ile dışarıya çıkıyorsun,molalar veriyorsun.
Bir sürü kadın anane,babaanne,bakıcı artık seçeneği ne ise bırakıp işe gidiyor yani.
Hem de kaç saat.
Umarım hak edecek insanlar baba olur diyeyim artık

İşte bu kafada olan kişiler çocuklarına bağlı değil bağımlı oluyor. Annelik harika bi duygu yani tanımı sevgisi tarifsiz fakat anne olmaktan önce bireyleriz, kendini sadece anneliğe adayan kadınlar başka bir şey olamadığından bununla gurur duyuyor. Bu sadece arkadaşlıkta değil insan eşiylede çocuktan sonra sevgililik dönemlerini anımsamalı ateşi arada harmanlamalı. Eşim baba olduktan sonra direk piknik tip moduna geçse çok bozulurdum şahşen😄😄

Kaynınız çocuk bakmayı kabul ediyormuş belki eşleri çocuk bakmayı kabul etmiyordur.

Çocuklar okula başlayınca rahatlama ihtimalleri var.

Merhaba arkadaşlar , en yakın arkadaşlarım evlenip çocuk yaptıktan sonra biz hiç bir şekilde kızkıza bişey yapamaz olduk illaki ya eşli takılmak istiyorlar ya da evde yine çocuklarla görüşmekten hiç bir şey anlamıyorum her çocuk bi yerde koşturuyor , eltime bakıyorum ne güzel çocuğunu eşine emanet edip arkadaşlarıyla gidip çok rahat bi kaç saat kahve içiyor benim arkadaşlarım neden yapamıyor çocuk bahane mi yoksa çocukla bunu yapabilmek zor mu ? Gerçekten arkadaşlarımı kaybetmiş gibi hissediyorum tamam eşlerde birbirini tanıyor iyiler hoşlar ama süreklide eşli vs buluşmak çok sıkıcı geliyor ben kız muhabbeti yapmak istiyorum buluşup, benim çocuğum yok benim için herşey bekarlığımdaki gibi , eşim gidip erkek arkadaşlarıyla takılıyor yemeğe vs gidiyor benim öyle kız kıza takılacağım bi arkadaş grubum kalmadı resmen .

Kiz muhabbeti yapmak istiyorum demissinde, onlarin artik öyle bir muhabbeti kalmadi ki? Ornek vermek istiyorum ama ben de anne olduğun icin kiz muhabbetine örnek verecek data yok su an hafizamda o kadar silinmis, yani haliyle senle ne paylasacaklairini bilemiyor olabilirler, sen de onlarla sıkılmıyor musun?

Tam olarak bundan bahsediyorum beni çok iyi anladınız çocuğu olmasınada saygı duyuyorum eşlerinede ama hadi 5 görüşmenin 4 ü çocuklu oluyosa 1 tanesindede başbaşa olalım ama çocuğu olan arkadaşımı çocuksuz hiç görmedim daha
Eğer o kafada değillerse değişmezler. Bunda alınacakları bir şey yok ki biz direk yüz yüze diyoruz bunalıp kimsede aa çocuğumu istemedi tribine girmiyor. Çünkü istememekle alakası yok eğer deşarj olmak istiyosak çocuksuz plan yaparız, standart görüşme olsun dersek çocuklu yaparız ki bizimkiler çok küçük 5-6 yaş olsalar daha kolay😄😄

Tam tersi de oluyor açıkçası. Çocuksuz arkadaşların her gün oje yenilemesi, sürekli alışverişten bahsedip modeller göstermesi, kuaför yarıştırması falan bana sıkıcı geliyor.Kaç yıldır aynı adamla evliyim ya bunlar gündemimde değil artık. Yeterince gördüm geçirdim zaten, kendimi öyle hissediyorum. arabada cıstak cıstak yapmak ergence geliyor😂
Tabi tam tersi de oluyor 😀 boşuna dememişler davul bile dengi dengine diye 😀

Sizin canınız istemiyor sadece. Yoksa hepimiz evden çıkarken hazırlanıyoruz, bebeği giydirip çantasını hazırlıyoruz. Atla deve değil. Çocuk dışarıda da uyur hem. Bugün bayramlık almaya gittim, bebeğim arabasında yaptı öğle uykusunu. Herkesin tercihi farklı işte. 😁
Hergün saat 3,6 arası park yada oyun alanindayim dönerken de alışveriş ev yemek bulaşık vb. 3 haftada bir de avm tarzı geziyoruz ama araba olduğu için rahat, arabada da pek durmuyor gerçi. Birine bırakıcak olursam da ya kuaföre gider yada kozmetik alışverişi yaparım. Bunlar beni daha çok rahatlatır.

X