Çocuk Hastalıkları Çocuklarda femur kırığı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
Merhabalar çok geçmiş olsun buraya pek bakmamıştım sıkıntımız olduğundan kusura bakmayın yeni gördüm. Bizim teller alındı geçtiğimiz pazartesi günü anestezi altımda aldılar beş dakka süren bi işlem aynı gün eve döndük şükür hiç bi sıkıntı olmadı bayılıp ayılması bir saati bulmadı iki dikişi var onların alınmasını bekliyoruz hala yürümüyor ama kalkmaya çalışıyo biraz şişlik var . Biz alçı olmadığı için süreci rahat geçirdik ve hiç yamukluk olmadı şükür. Tamamen yürürse sizede rahatlatıcı msjı yazarım merak etmeyin Allah yardımcımız olsun hepimizin

Çok teşekkür ederim oğlum da 1 ay alçıda kaldı şimdi tekrar yürümeye başladı biraz topallayarak yürüyor ama Dr düzelir korkma dedi biz de bekliyoruz çok zor günlerdi çocuk için de çok zor oldu alışma süreci ama çok şükür geçti. cevabınız için teşekkür ederim .Allah evlatlarımıza sağlıklı uzun ömürler versin
merhaba benim oğlumunda bacağı alçıda ilk hafta yanlış kaynadığı için tekrar alçıya alındı tekrar alçılanmasından sonra 3. haftadayız ama en başından sayarsak 4. haftadayız normalde 1 ay tutacağım demişti yani 24 temmuz da çıkaracaktı sonrasında bir hafta da korumak amaçlı sadece kırık olan bacağı alçıya alacaktı kontrolde 2 hafta daha uzatıcam şunki alçısıyla dedi siz 1 ay durdu demişsiniz 1 ay yeterli geliyor mu iyileşmesi adına bunu merak ettim

Merhabalar çok geçmiş olsun buraya pek bakmamıştım sıkıntımız olduğundan kusura bakmayın yeni gördüm. Bizim teller alındı geçtiğimiz pazartesi günü anestezi altımda aldılar beş dakka süren bi işlem aynı gün eve döndük şükür hiç bi sıkıntı olmadı bayılıp ayılması bir saati bulmadı iki dikişi var onların alınmasını bekliyoruz hala yürümüyor ama kalkmaya çalışıyo biraz şişlik var . Biz alçı olmadığı için süreci rahat geçirdik ve hiç yamukluk olmadı şükür. Tamamen yürürse sizede rahatlatıcı msjı yazarım merak etmeyin Allah yardımcımız olsun hepimizin
Şimdi gördüm. Peki öncesinden hastanede mi yattınız yani biz ameliyattan önce gece 12 den sonra ac beklemistik o şekilde mi oldu yoksa aç birakilmadi mi, birde toplam ne kadar telle kaldı, dikişlerle oynamak istemez mi çocuk heralde üzerini kapatirlar

Şimdi şöyle biz hep çok kötü aksilikler yaşadık bizim telleri içine gömdü doktor ama birisini derinin hemen altında görünüyodu ve bir hafta sonra deriyi delip çıkmış . Yarım alçıdaydık üç güne dikişlere pansuman oluyodu on beş gün sonra dikiş alındı sonra biz yarım alçıyla rahat edemedik sentetik bi alçı yapıldı yirmi günde öle kaldı toplam 35 gün alçıda kaldı. Alçı çıkınca iki ay telle durcaksınız yürür bu şekil telle demişti ama asla dizini bile açmadı bizde on gün sonra gittik oda teller rahatsız ediyo sanırım tel alınmadan yürümücek deyip telleri alma kararı aldı . Biz bu süreçte dışta olan teli küçük bi gazlı bez ve bantla kapattık hep . Toplam 55 gün sonra da teller alındı. İlk tel takılırken iki gün hastanede yattık . Alınırken aç getirin demişti bizde öle yaptık altı saat aç kalcak şekilde besledik sonra ameliyatla aldılar kendine gelince gidebilirsiniz dedi. Eğer sizin tellerin ucunu dışarda bıraktıysa anestezisiz alınıyomuş. Çocuk küçük canı yanar korkar dediği için biz anesteziye razı olmaj zorunda kaldık. Şiödiki dikişler daha küçük yine küçük bi gazlı bez ve bantla kapatıyoruz. Dizinde şişlik var ve korkudanmı bilmiyorum yürümeyi reddediyo bacağındaki o bantlardan korkuyo diye düşünüp dikiş alınöasını bekliyoruz 6 günümüz kaldı bakalım hala yürümezse naparız bilemiyorum kemikte sıkıntı yok ama tamamen kaynamış bi o teselli ediyo işte . Sormak istediğiniz ne olursa sorun atlamış olduğım şeyler olabilir. Çok zor ama geçecek inşallah

Şimdi şöyle biz hep çok kötü aksilikler yaşadık bizim telleri içine gömdü doktor ama birisini derinin hemen altında görünüyodu ve bir hafta sonra deriyi delip çıkmış . Yarım alçıdaydık üç güne dikişlere pansuman oluyodu on beş gün sonra dikiş alındı sonra biz yarım alçıyla rahat edemedik sentetik bi alçı yapıldı yirmi günde öle kaldı toplam 35 gün alçıda kaldı. Alçı çıkınca iki ay telle durcaksınız yürür bu şekil telle demişti ama asla dizini bile açmadı bizde on gün sonra gittik oda teller rahatsız ediyo sanırım tel alınmadan yürümücek deyip telleri alma kararı aldı . Biz bu süreçte dışta olan teli küçük bi gazlı bez ve bantla kapattık hep . Toplam 55 gün sonra da teller alındı. İlk tel takılırken iki gün hastanede yattık . Alınırken aç getirin demişti bizde öle yaptık altı saat aç kalcak şekilde besledik sonra ameliyatla aldılar kendine gelince gidebilirsiniz dedi. Eğer sizin tellerin ucunu dışarda bıraktıysa anestezisiz alınıyomuş. Çocuk küçük canı yanar korkar dediği için biz anesteziye razı olmaj zorunda kaldık. Şiödiki dikişler daha küçük yine küçük bi gazlı bez ve bantla kapatıyoruz. Dizinde şişlik var ve korkudanmı bilmiyorum yürümeyi reddediyo bacağındaki o bantlardan korkuyo diye düşünüp dikiş alınöasını bekliyoruz 6 günümüz kaldı bakalım hala yürümezse naparız bilemiyorum kemikte sıkıntı yok ama tamamen kaynamış bi o teselli ediyo işte . Sormak istediğiniz ne olursa sorun atlamış olduğım şeyler olabilir. Çok zor ama geçecek inşallah
Çok teşekkür ederim öncelikle. Bizim teller dışarı da mı bir bilgim yok . Bayrama denk geldiği için tıp fakültesi ve eğitim araştırma dışında bir seçeneğimiz yoktu fakat eğitim.arastirma hastanesinden oldukça memnun kaldık. Operasyon sonrası özel hastanedeki doktorlara gösterdim sordum gayet başarılı olmuş denildi. Bize eğitim araştırma hastanesinden tanınan bir başka doktor 21. Gün alçı vs çıkarılır dedi kendi doktoru 1 ay demişti. Huzursuzluktan dolayı acile götürdük yinr aynı hastaneye . Doktor orada kemikte bir sorun yok gaz birikmiş o rahatsız ediyor dedi. Kemik üst üste gelmis hatta kaynamaya yaklaşmıştı 12. Gününde. Az çok fark ediyordum zaten. Kızım bi 10 gün sonra artık elleriyle kendisini ittirerek yürümeye çalışıyordu. 18 inde kontrolü var 19. Gün oluyor. Bakalım doktor ne diyecek. Bende 39 hafta hamileyim annemle birlikte bakıyoruz ama çok zorlanıyorum. Eşim de görevde. İznini alçı çıkacağı zaman kullanacak onu bekliyoruz. Teller röntgen fotoğrafına baktığım anladığım kadarıyla ucu dışta.

Yaa bebeğinizi sağlıcakla alın kucağınıza inşallah denk gelişi kötü olmuş ama Rabbimin yazısı güzeldir bunda da vardır bi hayır sizinde süreç yarıya gelmiş bile kaynama olmuştur merak etmeyin. Teller dışındaysa anestezi olmadan alınır sizin için daha rahat olur belki ona dikiş bile atmazlar hatta tel varken yürür bile bizim içinde olduğı için çok baskı yaptı malesef çok aksilikler oldu sabrediyoruz hala bakalım

Yaa bebeğinizi sağlıcakla alın kucağınıza inşallah denk gelişi kötü olmuş ama Rabbimin yazısı güzeldir bunda da vardır bi hayır sizinde süreç yarıya gelmiş bile kaynama olmuştur merak etmeyin. Teller dışındaysa anestezi olmadan alınır sizin için daha rahat olur belki ona dikiş bile atmazlar hatta tel varken yürür bile bizim içinde olduğı için çok baskı yaptı malesef çok aksilikler oldu sabrediyoruz hala bakalım
Bizde tel ve elastik bir çivi de var. Elastik cividen dolayı sanırım yine anestezi ile olacak. Çok teşekkür ederim yardımınız ve desteğiniz için. Rabbim size de güzel günleri çok yakında göstersin, daha kotusunden korusun. İnşallah hayırlısıyla ayağa kalkarlar. Beni en çok üzen şu an oturmak isteyip oturmamasi, yuruyememesi ama cabalamasi bunlara dayanamiyorum hemen başka odaya gidiyorum ağlıyorum geri geliyorum. İnşallah hepsi eskisi gibi koşup oynar.

Bende ağlamaktan iki aydır gözümde yaş kalmadı ama elimizden bişey gelmiyo inşallah geçecek dediğiniz gibi koşup oynarlar sormak konuşmak istediğiniz bişey olursa yazın lütfen inşallah oğlum yürürse sizede söylerim daha rahatlar içiniz tekrar geçmiiş olsun

Bende ağlamaktan iki aydır gözümde yaş kalmadı ama elimizden bişey gelmiyo inşallah geçecek dediğiniz gibi koşup oynarlar sormak konuşmak istediğiniz bişey olursa yazın lütfen inşallah oğlum yürürse sizede söylerim daha rahatlar içiniz tekrar geçmiiş olsun
İnşallah bende sizden gelecek güzel haberleri bekliyorum kendi çocuğum kadar sevineceğim çünkü büyük olsalar bu olacak şu olacak diyebiliyoruz anlayabiliyorlar şimdi kızım mesela bilmiyor ne zaman çıkacak yada çıkacak mi bazen diyorum ne kadar zor onun için belki de şu an hep böyle kalacağını düşünüyor bilmiyorum zor bir imtihan evlatla imtihan olmak rabbim yardım etsin

Merhaba süreciniz nasıl gidiyor

Merhaba dikişleride alındı ayağa kalkıp bi kaç adım kendi atıyor elinden tutarsak yürüyor çok şükür böle böle süreci bitircez galiba

Yok parçalı değil çok şükür ilk alçımız sizinkiler gibiydi bir gün öle durdu ama kemiği oturtmamış aşırı yamuktu hatta nerdeyse hiç birbirine dokunmuyodu alçıya alınca röntgen çekip onu gördük hemen başka doktora gittik o ameliyatla beş dakkada tel taktı kemik şuan dümdüz kayndı hiç bir derece bile eğiklik yok 20 temmuzda da tel çıkcak o büyük alçıda olmadı küçük tek bacak sentetik bi alçı yaptılar rahat etti çocuk bir aydır. ancak alçı çıktı üç gün oldu hala alçıda gibi tutuyo bacanı hiç dizini bükmüyo oturarak hareket ediyo birazda şişlik var ne kadar sürer bu durum hiç geçmezmi korkuyo insan
Merhaba bizim 25. Gün ve alcimiz kırıldığı için atel yani sizin dediğiniz gibi sentetik bir şey takıldı tek bacaga. Çivisi duruyor. Kemik birbirine yaklaşmış ama daha kaynamamis. Sizin de mi alcidayken hala kemik ayrık duruyordu

Evet 35 günde kaynama başlamıştı hatta 35 günde alçıyıda çıkardı çıkınca yürütün yürür dedi ama asla bacağını bile açmadı alçıda gibi tuttu . Bunlardan korkmayın bir buçuk ay daha sabretmeniz lazım şuan oğlum kendi başına yürüyo yamuk yürüyo ama olsun düzelir diyolar buna şükür sizde üzülmeyin korkmayın sadece zamana İhtiyacınız var

Merhabalar 16 haziranda alcidan çıktığını yazmıştım yürümeye başlama sürecini anlatayım size. İlk 3 günde emekleyerek başladı 10 12 gün süresinde ayakta durup kendi başına adım atmaya başladı sendeleyerek dışa basarak yürüyordu simdi 1 ayı gecmis gayet hiçbir problem olmadan yürüyor koşuyor zıplıyor cok sukur gecti artık insallah sizlerde en sağlıklı şeklide atlatirsiniz. Bu arada fizik tedavi önermedi doktor kendi kendine yürüdü

Merhabalar 16 haziranda alcidan çıktığını yazmıştım yürümeye başlama sürecini anlatayım size. İlk 3 günde emekleyerek başladı 10 12 gün süresinde ayakta durup kendi başına adım atmaya başladı sendeleyerek dışa basarak yürüyordu simdi 1 ayı gecmis gayet hiçbir problem olmadan yürüyor koşuyor zıplıyor cok sukur gecti artık insallah sizlerde en sağlıklı şeklide atlatirsiniz. Bu arada fizik tedavi önermedi doktor kendi kendine yürüdü
Çok sevindim sizin adınıza da Allah bir daha yaşatmasın. Çocuklarımızın sağlığı yerinde olsun inşallah her daim ❣️

Evet 35 günde kaynama başlamıştı hatta 35 günde alçıyıda çıkardı çıkınca yürütün yürür dedi ama asla bacağını bile açmadı alçıda gibi tuttu . Bunlardan korkmayın bir buçuk ay daha sabretmeniz lazım şuan oğlum kendi başına yürüyo yamuk yürüyo ama olsun düzelir diyolar buna şükür sizde üzülmeyin korkmayın sadece zamana İhtiyacınız var
Bizim doktorumuz da 45 gün tamamlayıp çıkaracağım dedi cikarinca yamuk basma vs o şekilde bir şeyden bahsetmedi koşup ziplamasina dikkat edin sadece demis eşime bir çıksa rahat edeceğiz alcisi. Bu arada tek bacakta kisalik uzunluk vs öyle bir durum oldu mu

Bizede doktor dememişti hatta o alçı çıkınca telle yürür dedi ama malesef bizimki içine gömülü olduğı için yürümedi tel çıkmaadan.Alçı çıktıktan sonra koşup zıplaması bir ayı falan alıyo burdan okuduklarıma göre. benim oğlumda şuanda öle koşup zıplayacak durumda değil ayağa kalktığına şükrediyorum Kısalık uzunluk olmuyo yani bizde olmadı ama aksayarak ve dışa basarak yürüyo herkesin dediği gibi.Alçı çıkınca çok daha rahatlayacaksınız sizin için günler çok çabuk geçsin inşallah .

Evet alçı açısından rahat ettik ama sonuda iyi olur inşallah. Hiç ayrılmıyoruz çook hareketli bi çocuk başımıza bundan geliyo herşey zaten her şartta ölçüsüz hareket ediyo bide erkek çocuğu olmasından heralde . Umarım herşey düzelir dediğiniz gibi bir iki hafta beklicez bakalım Allah kimseyi evladıyla sınamasın desteğiniz için tekrar tekrar teşekkür ederim ❤️
Merhaba. Bizim de simdi 9 10 gündür tek bacak sentetik alcida. Ama kızım ayağa kalkıyor, yürüyor da 2 gündür, koltuğa çıkıyor oturuyor zaten çok hareketliydi. Acaba bir sorun olur mu size doktor ne demişti hareket konusunda bizim alçı çıkmadıkça sorun yok dedi

Bizim alçıyla hiç ayağa kalkmadı yerde sürünüyodu sadece biz korkudan onada engel olmaya çalıştık hatta ama doktora hiç sormadık sorun olurmu bilemiyorum o yüzden. alçı çıkınca yürüsün istediğini yapsın demişti ama oğlum yürürmemişti

X