Çocuk Hastalıkları Çocuklarda femur kırığı

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

askbahcem

Guru
Kayıtlı Üye
10 Mayıs 2014
4.885
5.506
31
Arkadaşlar merhaba benim oğlum iki buçuk yaşında parka düz yolda ayağı burkuldu kalçasının üstüne düştü ve basit dusmede femur kemigini kırdı. Hastanede hem doktor hem biz şok olduk. Komple iki bacak ve göğüs kısmı alçıya alındı. 1 aydır alçıda o kadar zor gunler geçirdik ve hala geçiriyoruz ki anlatamam. Allah kimseye yaşatmasın ama başından böyle bir olay geçen var mı yada yakınlarından duyan. Doktorumuz ayağında belli bir süre kısalık ve kemik kaymasında dolayı eğrilik olabilir dedi ama yaş aldıkça büyüdükçe geçer diyo ama zaman vermiyo yıllar alır diyo. Ailecek üzüntüden perişanız varsa bir bilen duyan beni bilgilendirebilir mi

Arkadaşlar merhaba benim oğlum iki buçuk yaşında parka düz yolda ayağı burkuldu kalçasının üstüne düştü ve basit dusmede femur kemigini kırdı. Hastanede hem doktor hem biz şok olduk. Komple iki bacak ve göğüs kısmı alçıya alındı. 1 aydır alçıda o kadar zor gunler geçirdik ve hala geçiriyoruz ki anlatamam. Allah kimseye yaşatmasın ama başından böyle bir olay geçen var mı yada yakınlarından duyan. Doktorumuz ayağında belli bir süre kısalık ve kemik kaymasında dolayı eğrilik olabilir dedi ama yaş aldıkça büyüdükçe geçer diyo ama zaman vermiyo yıllar alır diyo. Ailecek üzüntüden perişanız varsa bir bilen duyan beni bilgilendirebilir mi
Rabbim şifalandırsın inşallah çok geçmiş olsun 🙏

Merhaba benim oğlum da 19 Aylık evde oynarken düştü ve sandalyenin bacağına geldi oğlumun bacağı ve femur kırığı olmuş şimdi alçıda sizin çocuğunuz nasıl oldu biz de çok tedirginiz lütfen cevap verin

Merhaba benim oğlum da 19 Aylık evde oynarken düştü ve sandalyenin bacağına geldi oğlumun bacağı ve femur kırığı olmuş şimdi alçıda sizin çocuğunuz nasıl oldu biz de çok tedirginiz lütfen cevap verin
Merhabalar kusura bakmayın çok fazla aktif değilim burada yeni gördüm şuan oğlunuz nasıl Allah öncelikle onun yardımcısı sonrada sizin yardimciniz olsun. Bizim tedavimiz biteli.neredeyse 7 ay olacak çok şükür sıkıntımız kalmadı elhamdülillah. Ama süreç çok zordu Allah kimseye yaşatmasın oğlum şuan psikolojik tedavi görüyor o kadar etkilendiki o kadar psikolojisi alt üst oldu ki hala kendine gelemedi dile kolay 2 yaşında bebek 2 ay komple koltukaltina kadar alçılı Ağustos sıcağında. Hala aklıma geldikçe ağlıyorum bebeğiniz kaç hafta alçı da kalacak çok çok üzüldüm bunu yaşamayan bilemez ama korkmayın sağlık olarak kalıcı birşey kalmıyor ben İzmir İstanbul arası en az 15 doktorla görüştüm hepsinin dediği aynıydı ki hakikaten de bişey kalmadı. İlk aylarda biraz yamuk yürüdü aksadı iki aya düzeldi sakın korkmayın endişe etmeyin benim gibi günlerinizi zehir etmeyin sadece oğlunuzla ilgilenin bu surec psikolojik olarak insanı çökerten bir süreç ne yazikki. Allah'a emanet olun

Merhabalar kusura bakmayın çok fazla aktif değilim burada yeni gördüm şuan oğlunuz nasıl Allah öncelikle onun yardımcısı sonrada sizin yardimciniz olsun. Bizim tedavimiz biteli.neredeyse 7 ay olacak çok şükür sıkıntımız kalmadı elhamdülillah. Ama süreç çok zordu Allah kimseye yaşatmasın oğlum şuan psikolojik tedavi görüyor o kadar etkilendiki o kadar psikolojisi alt üst oldu ki hala kendine gelemedi dile kolay 2 yaşında bebek 2 ay komple koltukaltina kadar alçılı Ağustos sıcağında. Hala aklıma geldikçe ağlıyorum bebeğiniz kaç hafta alçı da kalacak çok çok üzüldüm bunu yaşamayan bilemez ama korkmayın sağlık olarak kalıcı birşey kalmıyor ben İzmir İstanbul arası en az 15 doktorla görüştüm hepsinin dediği aynıydı ki hakikaten de bişey kalmadı. İlk aylarda biraz yamuk yürüdü aksadı iki aya düzeldi sakın korkmayın endişe etmeyin benim gibi günlerinizi zehir etmeyin sadece oğlunuzla ilgilenin bu surec psikolojik olarak insanı çökerten bir süreç ne yazikki. Allah'a emanet olun oğlunuz

Çok teşekkür ederim oğlum da 1 ay alçıda kaldı şimdi tekrar yürümeye başladı biraz topallayarak yürüyor ama Dr düzelir korkma dedi biz de bekliyoruz çok zor günlerdi çocuk için de çok zor oldu alışma süreci ama çok şükür geçti. cevabınız için teşekkür ederim .Allah evlatlarımıza sağlıklı uzun ömürler versin

Çok sevindim merak etmeyin benim oğlum ameliyat olmuştu üstüne iki ay alçıda kaldı ama çok şükür bin şükür iki ay sonra düzeldi yürümesi şuan hiç sorunu yok sizinde düzelecek Allah onları korusun birdaha böyle acılar yaşamasinlar.

Çok teşekkür ederim oğlum da 1 ay alçıda kaldı şimdi tekrar yürümeye başladı biraz topallayarak yürüyor ama Dr düzelir korkma dedi biz de bekliyoruz çok zor günlerdi çocuk için de çok zor oldu alışma süreci ama çok şükür geçti. cevabınız için teşekkür ederim .Allah evlatlarımıza sağlıklı uzun ömürler versin
🥰Yeni
Konu Sahibiaskbahcem
Favorilere Ekle
Çok sevindim merak etmeyin benim oğlum ameliyat olmuştu üstüne iki ay alçıda kaldı ama çok şükür bin şükür iki ay sonra düzeldi yürümesi şuan hiç sorunu yok sizinde düzelecek Allah onları korusun birdaha böyle acılar yaşamasinlar.

Merhaba, benim oğlum da ayaktayken nasıl olduysa kalçasının üzerine düştü ve femur kemiği kırılmış. 1. Yaş gününde oldu hem de 😔 3 haftadır alçıda. Hafif eğik kaynamış. Doktor bu eğiklik bizim için kabul edilebilir kemik kaynayınca düzelecek dedi ama siz tecrübelisiniz. Kemikte eğrilik, bacakta kısalık, topallama ya da yürümede sorun oldu mu 😔 yavrum perişan oldu

Merhaba, benim oğlum da ayaktayken nasıl olduysa kalçasının üzerine düştü ve femur kemiği kırılmış. 1. Yaş gününde oldu hem de 😔 3 haftadır alçıda. Hafif eğik kaynamış. Doktor bu eğiklik bizim için kabul edilebilir kemik kaynayınca düzelecek dedi ama siz tecrübelisiniz. Kemikte eğrilik, bacakta kısalık, topallama ya da yürümede sorun oldu mu 😔 yavrum perişan oldu
Ahh canım benim Allah o yavruya ve size yardım etsin. Bizim ameliyat olmasına rağmen eğik kaynama oldu ama sakın korkmayın herhangi bir sıkıntı olmuyor doktorunuza güvenin. Biz nelere kimlere gitmedik çok korktuk şuan ciplakken kırık olan ayakta kemik belli oluyo hafif ama yürüyüşte sıkıntı yok dokturumuz büyüdükçe kemigin tamamen düz bir hal alacağını söyledi bizde ona güveniyoruz bakalim. geçmiş olsun size tekrar

Merhaba benim 26 aylık oğlumda koltuktan düşünce femur kırığı oluştu şuan bel ve iki bacağı alçılı biri tam diğeri dize kadar. 6 hafta alçıda kalacak dedi doktor. Ama gerçekten çok zor çocukların kıpırdamadan sürekli yatmak zorunda olması doğru düzgün uyuyamiyor sağa sola donemedigi için. 15 gün sonra kontrole çağırdı doktor sanırım doğru kaynıyor mu diye bakacak. Süreç nasıl ilerliyor başına gelenler bilgi verebilir mi çok korkuyorum

Çok geçmiş olsun şuan durumu nasıl. Süreç çok zor biliyorum ancak sonrasında sıkıntı kalmıyor korkmayın lütfen.

Merhaba benim 26 aylık oğlumda koltuktan düşünce femur kırığı oluştu şuan bel ve iki bacağı alçılı biri tam diğeri dize kadar. 6 hafta alçıda kalacak dedi doktor. Ama gerçekten çok zor çocukların kıpırdamadan sürekli yatmak zorunda olması doğru düzgün uyuyamiyor sağa sola donemedigi için. 15 gün sonra kontrole çağırdı doktor sanırım doğru kaynıyor mu diye bakacak. Süreç nasıl ilerliyor başına gelenler bilgi verebilir mi çok korkuyorum
merhabalar çok geçmiş olsun şuan bende bunları yaşıyorum dört gün oldu mahvoluyoruz ailecek 19 aylık oğlum evde hafifce yere düştü ve femur şaft kırığı dedi doktor şok oldum yorumlarınızla biraz teselli buldum ama aklıma alçı yöntemi takıldı bizimde iki bacak belden alçıda ancak ayaklarını havada tutuyoruz altına yastık koyup sizindemi böyleydi acaba beni bilgilendirirseniz çok sevinirim

Çok geçmiş olsun. Bizde altına yastık koymuştuk hem çocuk rahat etsin hemde kırık tam yerine kaynasın diye.ilk başta çok hareket etmesin biz ne yazikki ağladığı için kucağımıza bile almıştık bu yüzden yamuk kaynama oldu ve alçı çıkınca hafif yamuk yürümüştü. Bu zamanla düzelmişti tabi çocuk olduğu için büyüdükçe kemik şekil aldı.co zor bir süreç ne yazikki psikolojik olarak insan çok yıpranıyor. Sadece bilinki geçecek hicbir iz kalmayacak. Allah şifa versin ama çocuklar çok hassas benim oğlum zayıf bir çocuk ve geçen gün yine sandalyeden düştü bu sefer de köprücük kemiğini kırdı 😢 hiç yerinde durmuyor aşırı hareketli cezasını ikimiz çekiyoruz işte böyle. Sizede çok çok geçmiş olsun

Çok geçmiş olsun. Bizde altına yastık koymuştuk hem çocuk rahat etsin hemde kırık tam yerine kaynasın diye.ilk başta çok hareket etmesin biz ne yazikki ağladığı için kucağımıza bile almıştık bu yüzden yamuk kaynama oldu ve alçı çıkınca hafif yamuk yürümüştü. Bu zamanla düzelmişti tabi çocuk olduğu için büyüdükçe kemik şekil aldı.co zor bir süreç ne yazikki psikolojik olarak insan çok yıpranıyor. Sadece bilinki geçecek hicbir iz kalmayacak. Allah şifa versin ama çocuklar çok hassas benim oğlum zayıf bir çocuk ve geçen gün yine sandalyeden düştü bu sefer de köprücük kemiğini kırdı 😢 hiç yerinde durmuyor aşırı hareketli cezasını ikimiz çekiyoruz işte böyle. Sizede çok çok

Benim oğlumda 27 aylıkken femur kırığı oluştu tek parça kırık 7 hafta alcida kaldı 16 haziranda çıktı alçı. doktor zorlamayın kendi isterse yürür dedi 3 gün oldu çıkalı simdi emekliyor acaba sendeleyerek veya topallayarak da olsa ne zaman ilk yürümesini yapacak tecrübe eden oldu mu endiseliyim

X