Bebek Çocuk Odası Dekorasyonu çocuk yatağı

amber88

yusuf paşanın annesi
Kayıtlı Üye
18 Nisan 2012
2.089
1.687
Merhaba arkadaslar. 20 aylık bir oglum var şu an besiginde yatiyor ama ben ona daha büyük bir yatak almak istiyorum. Sebebi de genis genis yatmayi seviyor oluşu ve 5 ay sonra abi olacak olmasi. Yeni bebege başka beşik almaktansa buyugune buyuk yatak alayim diyorum. Gönlüm yanina korkuluk yaptiracagimiz bazali yataktan yana, altini da kullanabilmek adina.ayrica uzun yillar da kullanilabilir. Ama daha 2 yasinda bile degilken tek kisilik yatak alarak abartmis olur muyum? Bir de Ikeanin 3-7 yas grubu icin karyolalari var,onlar kullanisli olur mu,boyu 160 cm kadar, kac yasina kadar kullanabilir?sizce ne tarz bir sey uygun olur?onerilerinize acigim..:)

Merhaba arkadaslar. 20 aylık bir oglum var şu an besiginde yatiyor ama ben ona daha büyük bir yatak almak istiyorum. Sebebi de genis genis yatmayi seviyor oluşu ve 5 ay sonra abi olacak olmasi. Yeni bebege başka beşik almaktansa buyugune buyuk yatak alayim diyorum. Gönlüm yanina korkuluk yaptiracagimiz bazali yataktan yana, altini da kullanabilmek adina.ayrica uzun yillar da kullanilabilir. Ama daha 2 yasinda bile degilken tek kisilik yatak alarak abartmis olur muyum? Bir de Ikeanin 3-7 yas grubu icin karyolalari var,onlar kullanisli olur mu,boyu 160 cm kadar, kac yasina kadar kullanabilir?sizce ne tarz bir sey uygun olur?onerilerinize acigim..:)
bence ikeanın şu uzayan yataklarından al :KK66:

Ya al tek kişilik yatağı yatsın bence Bi beşik bi küçük yatak sonra büyüğü falan masraf çıkarmayın :) çocuklar çabuk büyüyor :)

Mantıklı olan baza ama bazalar genelikle yuksek oluyor.
Benim o yaş grubu için en beğendiğim yatak ikea nin ters çevrilebilen yatağı.
Hem çok eğlenceli hem de alandan tasarruflu.
images (7).jpg
images (6).jpg
images (6).jpg

büyüyebilen yataklardan alın ..

Büyüyene kadar altta yatar, büyüyünce ise ters cevirrisiniz üstte yatar altı ise oyun alanı olur hem kardeşi için de.

Altta oldugu durum bile yüksek gibi görünüyor o yuzden oyle dedim, deli gibi yatiyor ondan atar kendini kesin, korkuluk olmasi gerekiyor gibi.

Altta oldugu durum bile yüksek gibi görünüyor o yuzden oyle dedim, deli gibi yatiyor ondan atar kendini kesin, korkuluk olmasi gerekiyor gibi.

A yanlış anlamışım.
Benim tam sizin yas grubunuzda çocukları olan bir arkadasim var, o kullanıyor bu yataktan oğlu için çok mutlu çocuk, kızı da su an beşikte yaşıyor. Yaklaşık 4,5 ve 2 yaşındalar ama oğlan ne kadar suredir korkuluksuz yatıyor bilemedim.

Bazali yataklar cok yuksek oluyor.
Ben buyuyebilen besiklerden almistim 2 yasinda buyuttuk yanina da ikeanin alcak korkuluklarindan koydum hic dusmedi yine de yatagin onunu yastik dolduruyorum :)

Bu konuda çok araştırma yaptım
Masko'da çok hoş modeller vardı
Üstü beşik + komodin, çocuk büyüyünce onları kaldırıp tekli baza gibi gibi kullanıyosun
Onun bi de en altına çekmece değilde boydan boya yatak yeri yapılanı gördüm
Etti mi sana 2 kişilik yer
Bundan yaptır ömür boyu gider
Maskoda 1600 dü , ölçüye göre herhangi bi marangoza da yaptırabilirsin MDF olsun ki dayanıklı olsun

Bazali yataklar cok yuksek oluyor.
Ben buyuyebilen besiklerden almistim 2 yasinda buyuttuk yanina da ikeanin alcak korkuluklarindan koydum hic dusmedi yine de yatagin onunu yastik dolduruyorum :)
Bazali olursa yanina yuksekce korkuluk olmasi gerekiyor zaten canim. Tek yatiramam kesinlikle.

Bu konuda çok araştırma yaptım
Masko'da çok hoş modeller vardı
Üstü beşik + komodin, çocuk büyüyünce onları kaldırıp tekli baza gibi gibi kullanıyosun
Onun bi de en altına çekmece değilde boydan boya yatak yeri yapılanı gördüm
Etti mi sana 2 kişilik yer
Bundan yaptır ömür boyu gider
Maskoda 1600 dü , ölçüye göre herhangi bi marangoza da yaptırabilirsin MDF olsun ki dayanıklı olsun

Ben de ömür boyu şey pardon evlenene kadar gitsin istiyorum:) sagol oneri icin.

tam ihtiyacım olan konu.
konuyu takip edeceğim.

biz de ikeanın uzayabilen yataklarından baktık,
başka yerde uzayabilen yataklardan görmedim Genelde tek kişiliğe dönüyor çoğu firma beşikten sonra.

hali hazırda bir beşiğimiz olduğu için beşik+komidin fikri bize uymuyor.
Tek kişilik yatak da çok büyükmüş gibi geliyor 2 yaş çocuğuna.

burada yaklaşık 1,5 yaşından beri korkuluksuz yatırıyorum, düşme problemi olmuyor. Hatta ben de o yüzden korkuluksuz modellere bakıyorum.
Kreşte de 70*130 karyolası ve korumasız, orada çok rahat uyuyormuş.

Ben bunu gördüm cok da begendim aslinda. Ama yatagi cok yuksek geldi. Ikeanin korkuluklari da alçak. Dusmesine engel olur mu ki
ayri korkuluk satiliyor , filesi var
benim kizim hala onda yatiyor 7 yasinda , çok deli yatarda: ) ( yatagi normal tek kisilik yatak ( 2-3 yas civari almistim , simdi bide en iyisinden dosek aldim benim yatakdan rahat valla onunki : )

oteki 3-7 yas yataga dediignin ebatlari ne ? bendeki 70e 140 olmasi lazim , 5.5 yasindaki oglum rahat yatiyor, hatta kizimda girse çok zorlanmaz yatlmak için ama o biraz o uzun boylu, 130 cm su an boy

yani o 3-7 dedigini en az bi 4-5 sene kullanirisn, sonra ona kuçugu yatirisin buyuge buyuk yatak alirsin
omrun yatak almakla geçicek ama çocuk birden fazla olunca boyle :)

benimkiler su an ranza li yatak istiyolar , alt ust yatacaklarmis
uçuncu de bizim odada besikde yatiyor garibim :KK45:

X