Bebek Çocuk Odası Dekorasyonu 7 aylık bebeğe yer yatağı

ferayegul

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Kasım 2014
3.596
5.313
Arkadaşlar merhaba herkese. Umarım konuma yorum ve öneri gelir.Allah nasip ederse Bebeğim olacak ilk 7 ay beşiğinde bizimle ayni odada yatirmayi düşünüyorum daha sonra da kendi odasına altına 10 cm kalınlıkta tahta yaptırıp üzerine ortopedik yer yatağı koymayı planlıyorum. Birde 3 kapılı dolap yaptıracagim. 3 4 yasina geldiginde de odasini kendi secsin istiyorum bu sebeple bebek odasi almak istemiyorum.Ancak bazı endişelerim var. Beşik veya park yatak gibi çıkamayacağı bir ortam olmayacağı için heryere ulaşımı kolay olacak bu sıkıntı yaratır mı, rahat olur mu gibi. Aslında bazalı yataktan tek farkı yere çok yakın olacak olması ama yinede fikir istiyorum sizden:KK39:

200 liraya kadar uygun fiyatlı olan park yataklar var, hatta gerekirse 2. El bile alabilirsin. Bence daha mantıklı olur. Ya da ikea model tahta yataklar oluyor derinliği ayarlanıyor. 2. Ellerini 100 liraya bile görmüştüm. Bence daha mantıklı olur. 7 aydan sonra tam hareketli zamanı kalkar gezer Allah korusun

200 liraya kadar uygun fiyatlı olan park yataklar var, hatta gerekirse 2. El bile alabilirsin. Bence daha mantıklı olur. Ya da ikea model tahta yataklar oluyor derinliği ayarlanıyor. 2. Ellerini 100 liraya bile görmüştüm. Bence daha mantıklı olur. 7 aydan sonra tam hareketli zamanı kalkar gezer Allah korusun
öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. :KK68:Benim sorunum maddiyatla değil aslında eşya sevmiyorum heleki 1 2 sene sonra atılacak şey beni iyice düşündürüyor. Odasi boş olsun sade olsun derdindeyim. Bana kalsa 3 4 yaşında tam takım oda yine almam ona uygun şekilde dizayn ederim en baştan. Duymuşsunuzdur montessori mantığına uygun odalar var o yüzden yer yatağı olursa hem onada uygun olmuş olur. Ilerde de yine bu mantıkla dizayn ederiz diye de düşünmüyor değilim. Ama benim endişem şu yer yatağından istediği şekilde çıkması bir tehlike oluşturur mu mesela gece uyurken uyanıp emekleyip gider mı gibi

Rica ederim. Evet bence tehlikeli o yüzden içinden çıkamayacağı bir şey şart diye düşünüyorum. Montessori yatakları zaten 2 yaş altı için uygun değil güvenlik açısından. 2 yaşından sonra çocuk az çok zararlı zararsız tehlikeli tehlikesiz kavramını anlamaya başlıyor. Dediğim şekilde olan tahta yataklar da gayet sade. Bir süre sonra da tek tarafı sökülüp çocuğun kendinin girip çıkacağı yatağa dönüşebilir. Ya da park yatakların kenarı feemuarlı olanları aynı mantıkla kullanılabilir. Çocuğa özbakım becerisi kazandırmak güzel ama 2 yaştan önce yer yatağı fazla denetimsiz bırakır.

Rica ederim. Evet bence tehlikeli o yüzden içinden çıkamayacağı bir şey şart diye düşünüyorum. Montessori yatakları zaten 2 yaş altı için uygun değil güvenlik açısından. 2 yaşından sonra çocuk az çok zararlı zararsız tehlikeli tehlikesiz kavramını anlamaya başlıyor. Dediğim şekilde olan tahta yataklar da gayet sade. Bir süre sonra da tek tarafı sökülüp çocuğun kendinin girip çıkacağı yatağa dönüşebilir. Ya da park yatakların kenarı feemuarlı olanları aynı mantıkla kullanılabilir. Çocuğa özbakım becerisi kazandırmak güzel ama 2 yaştan önce yer yatağı fazla denetimsiz bırakır.
Evet benimde endişem bu. Yer yatagi haricinde geçici olarak kullanmalik bir park yatak alsak iyi olacak gibi..

X