Cikolata yemeden duramıyorum

Merhaba hanımlar tahlil sonuclarima göre çikolatayı azaltmam gerekiyor ve ben çikolata yemeden duramıyorum.Benimle aynı durumda olup çikolata yerine önerebileceğiniz şeyler var mi acaba?
Ben keçiboynuzu yiyerek isteğimi azaltmıştım. Şimdi hiç aramıyorum. Günde en az 2 tane damak 180 grlıklardan yiyordum. Çok şükür kurtuldum. Çikolata bildiğin bağımlılık gibi bir şey.

Kilo problemin varsa cikolatadan sogurdun yok sanirim. benim mesela vermem gereken 5 kg var canim cok cekse bile kucuk bi kare yiyorum kahveyle. Ondan alacagim kaloriyle bi sebze yemegi yerim daha iyi diyorum. Oyle oyle soguyor insan. 😃 Tarçınlı süt de cok ise yariyor.
Bende zayıflamaya çalışıyorum. Azıcık çikolata yiyeyim başka şey yemeyeyim aç kalayım gerekirse diyorum. Sbah iki tane çikolata yedim omletli domatesli bir kahvaltıya tercih ettim. Pişman değilim yemesem sinirlerim boşalıyor. 🙈

Konu sahibi bilmiyorum ne yapılır çok zor. Birkaç tavsiyem; tatlı sakız çiğne, limon yada turşu ye, sade türk kahvesi iç ataklar geldikçe aklın bulanır unutursun belki. Ben öyle yapıyorum :confused:

şöyle bir şey buldum benim dediğim bu değildi ama bir su bardağı hurma, biraz ceviz biraz fındık 1 yemek kaşığı bal, 2-3 kaşık su biraz tarçın biraz vanilya bunları robota çekip şekil verip bir gece dolapta bekletin diyor.
Hem pratik hem lezzetiymiş denicem

Merhaba hanımlar tahlil sonuclarima göre çikolatayı azaltmam gerekiyor ve ben çikolata yemeden duramıyorum.Benimle aynı durumda olup çikolata yerine önerebileceğiniz şeyler var mi acaba?
Çikolatada bağımlılık yapan madde var.Ben de çok severim.Bir kere tuttum kendimi bir hafta yemedim ondan sonra da canım istemedi.Tarçınlı süt benim tatlı isteğimi yok etti.

Çikolatada bağımlılık yapan madde var.Ben de çok severim.Bir kere tuttum kendimi bir hafta yemedim ondan sonra da canım istemedi.Tarçınlı süt benim tatlı isteğimi yok etti.
Sanırım öyle çünkü öncesinde böyle bir isteğin olmuyordu varsa yerdirm ama şimdi her gün arıyorum.iki gün dayanabildim iyi günün sonunda yine kavanoza gomuldum

Evde sağlıklı birsuru atıştırmalık tarif deneyebilirsin ben protein barlarini pek önermiyorum tadı vs benim.icin çok kötüydü kullanmadigim kalmadı .. sadece pikonun yeni cikan barlarini begenebildim.yiyebiliyorum
Muz ,hurma,yulaf tek geçerim

Çikolata başka bir şey ya.İnsanın canı tatlıdan ziyade sadece çikolata istiyor.Bitter yemeye çalış en azından daha sağlıklı.
Bugün başlıyorum bakalım çikolata yememeye çalışacağım çok canım isterse bir kare bitter diye planladım umarım sadık kalırım bu uygulamaya

Yulafın her halini denedim 😔
Yanlış denemiştim üç kaşıktan fazlası kilo yapar bu arada kilo almak isteyenler de kullanıyor .. doğru tarifleri doğru şekillerde deneyebilirsiniz .. netten biraz daha araştırın derim.. hiç dayanamiyorsaniz ki bazen. Bana da oluyor .. 300 kalorilik bir çikolata yiyeceğime 80-100 kalorilik tuketebilirisn vücut alışıyor zaten

X