Bahçe Bakımı ve Çiçekler Çiçeklerim

images (13).jpg
images (14).jpg

Zaten bunların şeffaf saksılarının altı yuksek, aldigim porselen saksilar da orkide icin özel, basamaklı bi görüntüsü var.. saksı içinde bi cm kadar yüksekte duruyo altta kalan boşluğa su koyuyorsun... ilk fırsatta onun da fotosunu atarim:)
Tımım çık tişikkirlir :))

Aylar önce bi tanıdığın albümünde fotolara bakarken güzel orkideleri olan birinin fotosu vardı

kadını tanımam etmem ama ricayla arattırdım
kadınla konuştum o da "altını bişeylerle yükselttim altında su duruyo onun nemi köklerine gidiyo o yüzden böyle güzeller" dedi
Orkide için hiç porselen saksıya bakmadım hep şeffaflara baktım bakacağım :)))

Ben de çiçeksiz bitkileri daha çok seviyorum , bir de bonzai ağaçlarına bayılıyorum küçük küçük :)
Hele de o meyve veren türleri harika :))
Üstteki evdeki havayı temizleyen palmiye familyasından bi çiçekti aleca mıydı ıunuttum latincesini

Ama alttakini hiç görmedim çok ta beğendim çok zarif,

Ben de çiçekten ziyade çiçeksiz yapraklı bitkileri daha bi seviyorum sanki :))

Bir de ben orkide almıştım. Şu b.m den. Toprak aldım saksı aldım bi güzel. Küçük saksidan büyüğe gecireyim kökleri rahatlasin dedim. Orkide toprağının üstünde bir de baktım şeffaf saksı yazıyor.o_O. Daha önceden hiç buyutmedigimden bilemedim tabi. Bulamam diye de mecbur ona aktardım. Şimdi şeffaf saksı alıp tekrardan ona mı aktarsam acaba?

Çiçek açtı döktü çiçek dalı kurudu ama yaprakları canlı ve güzel büyümeye devam ediyor. Resim de koyayım.
IMG_20170328_190153.JPG

Ben de çiçeksiz bitkileri daha çok seviyorum , bir de bonzai ağaçlarına bayılıyorum küçük küçük :)
Hele de o meyve veren türleri harika :))
Eveeet bonsai ler çok şeker bakımı zordur sanırım ama eşim istese ben yine de alacaktım,budanan bi bitki olduğu için evde olmasın dedi peki dedim :))

Bir de ben orkide almıştım. Şu b.m den. Toprak aldım saksı aldım bi güzel. Küçük saksidan büyüğe gecireyim kökleri rahatlasin dedim. Orkide toprağının üstünde bir de baktım şeffaf saksı yazıyor.o_O. Daha önceden hiç buyutmedigimden bilemedim tabi. Bulamam diye de mecbur ona aktardım. Şimdi şeffaf saksı alıp tekrardan ona mı aktarsam acaba?

Çiçek açtı döktü çiçek dalı kurudu ama yaprakları canlı ve güzel büyümeye devam ediyor. Resim de koyayım.Eki Görüntüle 1974322
Koçtaş larda var şeffaflar belki bi milyoncu denen mağazalarda da vardır yaprakları gayet güzel görünüyor gerçekten ben de şaşırdım :)) aman solmasın büyüsün :))

Gittim aynı yol üzerinde zaten migros la bim e de baktım onlar da bitki yoktu
sadece 101 de 4 tane lale soğanı vardı 2 kırık 3 ü kötü durumdaydı ama kırık olmayanlarını aldım 3 tl diyince kasiyer içime oturdu daha önce neden gelmedim diye :)))
Asansör de değişiyo ben nefesimi düzenliyim yarın gündüz de saksı değiştiririm
Sonra da çay kahve keyfi...

Koçtaş larda var şeffaflar belki bi milyoncu denen mağazalarda da vardır yaprakları gayet güzel görünüyor gerçekten ben de şaşırdım :)) aman solmasın büyüsün :))
Ay yapı marketler çok uzak bana. Praktiker yakin ona bir bakiyim. Milyonculara bakarım bulamazsam. Evet yuzbirde 3 liraydı güzelim laleler. Sağlam kalmamıştı pek. Zar zor bir siyah lale buldum. Açmak üzere maşallah. :))

Çalışan arkadaşlarımın mesaisi bitse de evlerine dönseler diye iç çekerek :)))
6da yattım 9.30 ta uyandırıldım telefonla ben de bi daha yatmadım gece uykum gelsin diye sonra eve el attım biraz rahat mâbad olduğum için :))
Çiçeklerin de hepsinin yerini değiştirdim yemek masasından aldım artık güneş çok geliyor diye,
Ben böyle böyle hayat hikayemi yazarmışım hhaha :))
Şimdi çay içiyorum yeni oturdum :))

sende baya mesaı yapmıssın canım :)

Ay yapı marketler çok uzak bana. Praktiker yakin ona bir bakiyim. Milyonculara bakarım bulamazsam. Evet yuzbirde 3 liraydı güzelim laleler. Sağlam kalmamıştı pek. Zar zor bir siyah lale buldum. Açmak üzere maşallah. :))
Ben sarı ve beyaz buldum sanırım üzerindeki kağıtları da yok saksı renklerine göre ise öyle
Bi heves ne buldum ama ben hiç lale büyütmedim ki

sende baya mesaı yapmıssın canım :)
Yaa sorma bi yoruldum bi yoruldum :))

Önümde koştur koştur 101 den aldığım 2 lale var aval aval bakıyorum bari araştırayım nasıl bakılır evde olur mu diye :)
Bi yandan da sağlıklı beslenmemin içine ettim şu an :))

Burda da praktiker yok