Çenemde disk kayması varmış.

cecege

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Ekim 2019
76
11
31
Arkadaşlar 1 ay önce yirmilik yarı gömülü dişimi aldırmıştm malesef iş bilmez bi doktora denk gelmişim bi arkadaşın lafına bakıp doktorlukla alakası olmadığını sonradan fark ettiğim beceriksiz biri ve yaptığı acı verici çekim yüzünden şuan çenemi tam açamıyorum. Acmaya zorladıgım da kasılma ve agrı oluyor. Bugün başka bı doktora gıttım devlet hastanesıne çenemde disk kayması olduğunu ve üniversite hastanelerine gitmem gerektıgını söyledi. İhmal etme yoksa böyle kalır dedı basına buna benzer şeyler gelen var mı yardımcı olursanız sevinirim

Merhaba
Faydası olabilir diye bende çene eklemimdeki kayma sebebi ile yaşadıklarımı paylaşmak istedim
Yaklaşık 8 ay kadar önce diş sıkma kaynaklı çene eklemi kayması sonucu başlayan ve durmaksızın devam eden sol kulak ve çene kaslarımda aşırı ağrı başladı öyleki bir süre sonra ağzımı açamaz duruma geldim yemek yemeye dahi korkuyordum. 2 defa botoks,gece plağı,fizik tedavi gibi pek çok tedavi yöntemini denedim ancak sonuç alamadım. En sonunda 3.botoksumu yaptırmak için evimin yakınında olan doktora gittiğimde Dr. Çok sağolsun halen dua ediyorum kendisine İlk görüşte daha önce diş tedavisi ile yapılan kaplamalarımın çok uzun ve hatalı yapıldığını,söyledi ve beni ikna ederek 3 defada aşama aşama kaplamalarımı törpüleyerek küçülttü bu işlem sonrası durmaksızın devam eden ağrılarım yarı yarıya azaldı ve bu bile beni inanılmaz rahatlattı ve sorunumun sebebini de bulmuş oldum diş tedavisine başlamam gerekiyordu ama henüz tam olarak düzelemediğim için biraz daha araştırdım ve en sonunda nevralji rahatsızlığına dahi iyi geldiği ve kocaman İstanbul'da sadece 2 doktor kliniğinde cihazının mevcut olduğunu öğrendiğim lazer tedavisini yaptırmaya karar verdim. 6gün üst üste ve daha sonra birer gün arayla gittiğim lazer tedavisi sonrası çok şükür ağrılarım yok denecek kadar azaldı ağrı kesici kas gevşetici hiç birini kullanmıyorum artık ve şimdi diş tedavisine başladım. Bu sorunu yaşayan herkese lazer tedavisinide araştırmalarını ve bulundukları şehirde cihaz mevcutsa değerlendirmelerini öneririm

X