İğneli Epilasyon Çene ve bıyık bölgesi iğneli epilasyon gunlugum :)

mrb. benim çenemde iki tane az siyah tüy vardı iğneli yaptırdımbir seansta gittiler. bu defa baska yerde 3 tane çıktı bunlar benin üstünde . onlara iğneli yaptırsam sorun olur mu. birde bıyık bölgem çok siyah değil iğneli için sarı ince tüy olması gerekiyor diyende var kalın olmalı diyende doğrusu hangisi ?

igneli de sarı ve uzun tuyleri de alıyorlar digerleri icin de cımbiz degdirmeden gidin bence . diger turlu tum ceneye dagılıyorlar, ben o hatayı yapmıstım cünkü .

evet simdiki durum tuylerim neredeyse bitti diyebilirim , tek tuk cıkıyorlar onların da cıkması 1 ayı buluyor , gittigim seans 1 dk bile sürmüyor siz düsünün en son gittigimde sadece 1 tl ödedim :) çok sükür gercekten cok dogru bir tercih yapmısım :) yalnız cidden sabırla tum koslları uygulayarak gitmelisiniz. ben kasım ayında basladım sonucunu aldım. zaten gürevli de yaza bitecegini söylemisti ... darısı hepinizin basına :)
Daha once işlem yaptirmadiginiz halde bu denli uzun sürmesi beni korkuttu açıkçası. Benimde yüzümde hiç alınmayan tuylerim var igneli dusunuyorum ancak başkalarının yazılarını okuduğumda hiç alınmayan yerlerin "çoğunun" tek seferde çıkmadığını felan soylemislerdi. Ama sizinde böyle uzun sürunce kafam karıştı :KK43:

Bi defada bütün yüzü almıyorlar mi

benim tum yüzümde sıkıntı yoktu, sadece cene bolgemde ve bıyık ama o da sadece dudak kanarlarımda az bır bolgedeydi. tum yuze islem yapılıyordur elbette o uzun surer. ve bilemiyorum aynı anda tum yuz icin dayanılabilir mi. ozellikle bıyık bölgesi bile hatrı sayılır derecede acı veriyor.

Daha once işlem yaptirmadiginiz halde bu denli uzun sürmesi beni korkuttu açıkçası. Benimde yüzümde hiç alınmayan tuylerim var igneli dusunuyorum ancak başkalarının yazılarını okuduğumda hiç alınmayan yerlerin "çoğunun" tek seferde çıkmadığını felan soylemislerdi. Ama sizinde böyle uzun sürunce kafam karıştı :KK43:

hic alınmayan tuylerde etki daha hızlı oluyor. ben cımbızla yıllarca almıstım artık epey sert kalın ve koyu renkteydiler o yuzden uzun sürdü . dudak altımda hiç almadıgım tuyler bir iki seansta bitti mesela . siz eger hiç mudahale etmediyseniz hiç bir seklide eminim sizin daha kısa surede biter. ya da soyle düsünün eninde sonunda kurtuluyorsunuz hem de cok ta pahalı olmayan bir yontemle. degmez mi ? bence deger :) ama yine de siz bilirsiniz :)

hic alınmayan tuylerde etki daha hızlı oluyor. ben cımbızla yıllarca almıstım artık epey sert kalın ve koyu renkteydiler o yuzden uzun sürdü . dudak altımda hiç almadıgım tuyler bir iki seansta bitti mesela . siz eger hiç mudahale etmediyseniz hiç bir seklide eminim sizin daha kısa surede biter. ya da soyle düsünün eninde sonunda kurtuluyorsunuz hem de cok ta pahalı olmayan bir yontemle. degmez mi ? bence deger :) ama yine de siz bilirsiniz :)
Çok haklısınız cevabınız için teşekkürler :))

Merhaba :)
Ise giderken krem ve kapatici surdugunuzden bahsetmissiniz. Acaba hemen islem sonrasinda mi bunlari yaptiniz? Benim dun görüsme yaptigim yerde asla pudra, Fondoten, bb krem kullanilmayacak dediler ve bu tum sure boyunca sart :eek: Size ne söylemişti? Ve fiyat çok aşırı ucuz degil mi? Bana söylenen fiyat dakikası 3.5 tl :KK43:

Merhaba :)
Ise giderken krem ve kapatici surdugunuzden bahsetmissiniz. Acaba hemen islem sonrasinda mi bunlari yaptiniz? Benim dun görüsme yaptigim yerde asla pudra, Fondoten, bb krem kullanilmayacak dediler ve bu tum sure boyunca sart :eek: Size ne söylemişti? Ve fiyat çok aşırı ucuz degil mi? Bana söylenen fiyat dakikası 3.5 tl :KK43:

Ben kullandım , önce bepantane krem dah sonra fondoten kullaniyordum, çünkü cok fazla kızarıklık oluyordu, evde sürekli krem suruyordum, bepanten ya da fito krem, şu anda iz kalmadı , ve bitti tuylerim bikac tane çıkıyor bazen onları da iple alıyorum , evet bence de fiyat epey ucuz , hatta son zamanlarda 1 lira bile verdigim oldu, hatta hiç ücret almadıkları tek tük tüyleri topladıkları zaman bile oldu :) ama bunca yıl bu tüyleri boşuna cekmisim. Şimdi çok rahatim, elime cimbizi hiç almiyrm, çünkü bitti o tüyler çok şükür :) siz de korkmayın hemen başlayın, yalnız süreç epey uzun, en az 7-8 ay sabretmeniz lazım, ve süreç esnasında asla tuylerinize cımbız degdirmeyin.

İğneli epilasyon sırasında şişlik kabuk falan oldu mu? Ve şuan iz var mı? Bir de siz hangi şehirde gittiniz.

Tabi ki şişlik , sivilcelenme, kabuklanma oldu. Sivilcelenmeleri patlatiyordum ben, ama aşka kabuklara dokunmadım. Bir de ilk gun su degdirmemeye çalıştım , su anda hiç iz kalmadı, ama sürekli güneş kremi. Bepanten veya fito krem kullandım , güneşe cikmamaya özen gösterdim . Bu işleme zaten kışın baslarsaniz daha rahat olur. Ben kasımda başlamıştım. Eskişehirde gittim uygulamaya .

Peki şişlikler ne kadar sürede geçti? Ben işlemden sonra buz koymayı düşünüyorum. Yararlı olur galiba.

Şişlikler, mesela akşam uzeri 5-6 gibi yaptirdiysaniz işlemi sabaha kadar geciyordu . Buz koymak bilmiyorum ki ise yarar mı, ama iyileştirici özelliği olan kremler ise yarıyor. Arti güneşe maruz kalmayın işlemden sonra.

Şişlikler, mesela akşam uzeri 5-6 gibi yaptirdiysaniz işlemi sabaha kadar geciyordu . Buz koymak bilmiyorum ki ise yarar mı, ama iyileştirici özelliği olan kremler ise yarıyor. Arti güneşe maruz kalmayın işlemden sonra.

kabuklanmalar sosyal hayatınıza etki etmedi mi? ne kadar sürede kabuklar döküldü? dışarı çıktığınızda farkedilmedi mi eve mi kapanıcaz anlamadım ki :)

kabuklanmalar sosyal hayatınıza etki etmedi mi? ne kadar sürede kabuklar döküldü? dışarı çıktığınızda farkedilmedi mi eve mi kapanıcaz anlamadım ki :)

Yok o kadar belirgin birşey olmuyor , hani küçük sivilce gibi düşünün , fondötenle kapatiyordum biraz sadece.

Bi defada bütün yüzü almıyorlar mi

Bir defada bütün yüzü almak çok zor bence , yani bazı ince yerler çok acıyor dudak üstünde mesela buruna yakın yerler ince mesela. Ama siz dayanirim derseniz onlar epilasyonu yaparlar , tüm bacak yaptıran var . Kaç dk sürerse o kadar ücret ödersiniz sadece.

Arkadaşlar merhaba herkese, sanırım çoğu epilasyon yaptıran kişi , epilasyondan sonraki 1 yılda ne olduğunu anlatmıyor . Ben anlatayım . Epilasyonumun üzerinden neredeyse 1 yıl geçti . O eski kalın siyah tüyler çıkmadı diyebilirim. Ama tek tük yerlerde bir iki siyah tüyler çıktı yine. Bu süreçte çene ve bıyık bolgemi sadece iple aldım, asla cımbız kullanmadım . Kış dönemi girdiğinde çıkan bir iki tüy için yeniden gidicem.
Bu arada iğneli epilasyon yaptirdigim için hiç pişman değilim. Onca yıl elimde cımbız, sürekli fondötenle tüy izlerini kapatma , boşuna çekmişim. Sizin de tüy probleminiz varsa hiç düşünmeden hemen başlayın .

X